Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

2013.07.31 15:35 íródott a komment. Azóta valóban szerkesztve lett, de az eredetiben (értsd szerkesztés előtt) is szerepelt benne a sűrített levegő kifejezés.

 

Íme:

 

Épp a minap takarítottam ki egy ügyfelem gépét. Egy jó nagy maréknyi porcicát szedtem ki/fújtam ki a gépből sűrített levegővel.

 

Az én hsz-em után a második volt a tied, és már nem jutott eszedbe a sűrített levegő: "spray féleség"

 

Ha annyira el lennének olvasva a kommenteim, akkor gondolom neked sem lett volna kérdés, hogy mi is az a "spray féleség", mert kettővel előtted írtam le ;)

 

...ha pedig utólag szerkeszted előfordulhat hogy nem látja valaki ha mentés előtt olvassa.

 

Ez pedig magától értetődő! Csakhogy ez esetben lényegtelen.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2013.07.31 15:35 íródott a komment. Azóta valóban szerkesztve lett, de az eredetiben (értsd szerkesztés előtt) is szerepelt benne a sűrített levegő kifejezés.

 

Íme:

 

 

 

Az én hsz-em után a második volt a tied, és már nem jutott eszedbe a sűrített levegő: "spray féleség"

 

Ha annyira el lennének olvasva a kommenteim, akkor gondolom neked sem lett volna kérdés, hogy mi is az a "spray féleség", mert kettővel előtted írtam le ;)

 

 

 

Ez pedig magától értetődő!

 

Igazad van,tényleg írtad. :D Nálam sokszor 2 komment olvasása között eltelhet 1 óra is ha böngészek, előfordulhat hogy mire a hsz-t írtam eltelt több idő és te előbb küldted el mint én így nem láthattam, hogy mit írsz.

 

Most meg valószínűleg azért nem láttam mert ha nagyon keresek valamit biztosan nem találom meg, pedig tényleg többször átolvastam :):hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi gond... előfordul. Bár amennyire tapasztalom, elég sokszor csak magamnak írok be.

 

Na mindegy.

 

Amiket én írok, arra se válaszolnak mindig, de nem csinálok nagy ügyet belőle, nem kötelező válaszolni :) Amúgy szerintem meg nehéz lenne userek alapján válogatni kiét olvasom mert először mindig a szöveget olvasom el, mivel az foglal el több helyet így a profilról a figyelmet elvonja, nem tudom más ezzel hogy áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább ezt javaslom (igaz, ebbe nincs benne a monitor és még 1-2 dolog) de akkor is jobb konfig -> KATT IDE!

Valóban jobb config, viszont én 300 ból én úgy akarom kihozni, hogy a monitor, meg stb is benne legyen. Egy viszonylag jó monitor még +30ezer, meg még az extrák (wifi, hangfal, webcamera) az még +10-15 ezer.

(amúgy mostanában nem voltam fenn, és nem is leszek, mert dolgozom (diákmunkán) (még mindig), pontosan azért, mert augusztus végéig pont összeszedek 300 ezret, max 1-2 ezerrel többet, pontosan azért, hogy egy jó configom legyen, amiben minden benne van)

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Pontosan. USB 2.0 és USB 3.0 is jó vele. Nyilván, ha 2.0-ra dugod, akkor a 2.0 sebességével, ha 3.0-ra, akkor a 3.0 sebességével fog fájlokat mozgatni. Manapság már évek óta a 2.0-ás USB az alap, az már szinte mindenen van, de a 3.0 is egyre elterjedtebb, de hogy te 3.0-ás sebességet érhess el vele, ahhoz olyan (asztali gép esetén) alaplap kell, laptop esetén pedig egyértelműen olyan laptop, ami már tudja, ismeri és kezeli a 3.0-át!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. USB 2.0 és USB 3.0 is jó vele. Nyilván, ha 2.0-ra dugod, akkor a 2.0 sebességével, ha 3.0-ra, akkor a 3.0 sebességével fog fájlokat mozgatni. Manapság már évek óta a 2.0-ás USB az alap, az már szinte mindenen van, de a 3.0 is egyre elterjedtebb, de hogy te 3.0-ás sebességet érhess el vele, ahhoz olyan (asztali gép esetén) alaplap kell, laptop esetén pedig egyértelműen olyan laptop, ami már tudja, ismeri és kezeli a 3.0-át!

 

Értem, köszi szépen! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az utóbbi időben a memóriák bitang mód megdrágultak :(

Mihez képest? Szinte utána hajítják az embernek. Nyolc évvel ezelőtt vettem 2x2 GB DDR2-es memóriát 16-ért örökgaranciával, Kingstont. Most ugyanúgy Kingstont fogok venni, csak DDR3-ast, 2x4 GB-ot 19-ért. Nyolc év alatt a sokkal nagyobb teljesítményű modulok mindössze 1000 Ft-tal lettek drágábbak. Ezt én személy szerint nem nevezném igazán drágulásnak, mi több, ár/érték arányban jelentősen olcsóbbak lettek. 2x4 GB memória nyolc évvel ezelőtt húszezer fölött volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem ismerem a memóriák árait, hasonlóan gondolom én is. Pár évente cserélem a telefonjaimat, általában hasonló áron veszem őket, és mindig sokkal többet tud a következő az előzőnél :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig drágultak, és nem kicsit! Minden hónapban összerakok 1-2 gépet, szóval nem a levegőbe beszélek.

 

Csak hogy néhány példát hozzak: (az ár alakulását mutató grafikont nézd a linkek megnyitása után!!!)

 

Példa 1

 

Példa 2

 

Példa 3

 

Példa 4

 

De igazából végigmehetsz az összes RAM-on, mindegyiknél azt fogod látni, hogy jelentősen drágult. És mindez néhány hónap alatt!

Nem szokásom a levegőbe beszélni, pláne nem hülyeségeket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ugyanúgy Kingstont fogok venni, csak DDR3-ast, 2x4 GB-ot 19-ért.

 

 

Mennyi? Én tavaly decemberben vettem 8 Gb DDR3 Ram-ot(Hynix-ot) 1600 Mhz-eset 10000 ft-ért. Gyakorlatilag 9 hónap alatt megduplázodott az ára. Bocsi Dzséjt de ez brutálisan drága lett. És még csak most volt a kinai tűz. Mi lesz itt 3 hét múlva? Riddicknek igaza van.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyi? Én tavaly decemberben vettem 8 Gb DDR3 Ram-ot(Hynix-ot) 1600 Mhz-eset 10000 ft-ért. Gyakorlatilag 9 hónap alatt megduplázodott az ára. Bocsi Dzséjt de ez brutálisan drága lett. És még csak most volt a kinai tűz. Mi lesz itt 3 hét múlva? Riddicknek igaza van.

Ja, entschuldigung, akkor így igen. Nekem sajnos (illetve, frászt sajnos, hiszen ez azt jelenti, hogy jól működtek a memóriáim!) csak évekkel ezelőtti összehasonlításom van, és az alapján nem volt jelentős drágulás. Nagyjából most vagyunk ott, ahol legutóbb, amikor gépet vettem. De hát akkor ez a közelmúlthoz nem viszonyítási alap.

 

Milyen tűz? :o:para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érdekes a dologban az, hogy a tűz szeptember 4-én volt, de a memóriák drasztikus emelkedése a nyár kb közepe tavasz közepe óta tart. Akkor a tűz erre csak rá fog tenni egy lapáttal (hát remek).

 

Én azt olvastam, hogy az utóbbi időben azért volt olyan olcsó (tényleg nagyon olcsó volt) a RAM, mert hihetetlen mennyiségű túltermelés volt belőlük. Ezeket potom áron kiszórták és most már simán tudják drágítani a cuccost. (+ most a tűz is, ugye...)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy hülye kérdés, de eddig sehol nem leltem értelmes válaszra.

Hogy tudom visszaállítani bizonyos asztalon lévő program (jelen esetben két játék) ikonját olyanra, amilyen eredetileg volt? A mai beüzemelés óta két game eredeti ikonja helyett az alábbiakat jeleníti meg az asztalon, a tálcán és a start menüben:

icons_www.kepfeltoltes.hu_.png

Az ikoncsere opciónál mindkét esetben azt írta, hogy nem található az ikon fájlja, holott ellenőriztem a játékok telepítőkönyvtáraiban, és rendben vannak. Egyébként Win 7-em van.

 

Szerk.: tárgytalan, már megoldottam...

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én is fejlesztgetek mostanában:

 

Pár napja cseréltem le a 60gigás SSD-met (OCZ Vertex II) egy 120gigás Samsung 840 series-re. (Az OCZ ment a laptopomba) Valamint szert tettem egy 3terás Seagate Barracuda HDD-re.

Jövő hónapban alaplapot és CPU-t cserélek. A jelenlegi 1156-os foglalatú Asus P7P55 LX alaplapomat és az első generációs 4 magos Core i7 CPU-mat (Intel Core i7 860) egy bivaly CoolerMaster hűtővel cserélem egy 8 magos AMD-re (AMD FX-8350) + valami jó ASUS lap hozzá (márka még nem biztos). Ezzel első alkalommal lesz saját részre AMD platformra épített gépem. Eddig csak Inteles volt. Bár sok AMD-s gépet raktam össze ügyfeleknek az évek során.

Csere oka elsősorban: USB 3.0 valamint a SATA 3 hiánya jelenlegi alaplapomon, illetve a 1156-os foglalat hiánya. 1155-ös átvette az uralmat az Intelnél. 1156-ost már nagyon nehéz szerezni.

 

Jelenlegi GPU kártyám: Sapphire ATI Radeon HD 5770 1GB (OC verzió, azaz gyárilag húzott). Terv szerint ez is cserélve lesz majd valamikor (még nem tudom mikor) egyelőre egy GTX 660 vagy 660 ti van kinézve, de majd még meglátom, hogy mi lesz belőle. Lehet idén még végig marad az 5770.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én is fejlesztgetek mostanában:

 

Pár napja cseréltem le a 60gigás SSD-met (OCZ Vertex II) egy 120gigás Samsung 840 series-re. (Az OCZ ment a laptopomba) Valamint szert tettem egy 3terás Seagate Barracuda HDD-re.

Jövő hónapban alaplapot és CPU-t cserélek. A jelenlegi 1156-os foglalatú Asus P7P55 LX alaplapomat és az első generációs 4 magos Core i7 CPU-mat (Intel Core i7 860) egy bivaly CoolerMaster hűtővel cserélem egy 8 magos AMD-re (AMD FX-8350) + valami jó ASUS lap hozzá (márka még nem biztos). Ezzel első alkalommal lesz saját részre AMD platformra épített gépem. Eddig csak Inteles volt. Bár sok AMD-s gépet raktam össze ügyfeleknek az évek során.

Csere oka elsősorban: USB 3.0 valamint a SATA 3 hiánya jelenlegi alaplapomon, illetve a 1156-os foglalat hiánya. 1155-ös átvette az uralmat az Intelnél. 1156-ost már nagyon nehéz szerezni.

 

Jelenlegi GPU kártyám: Sapphire ATI Radeon HD 5770 1GB (OC verzió, azaz gyárilag húzott). Terv szerint ez is cserélve lesz majd valamikor (még nem tudom mikor) egyelőre egy GTX 660 vagy 660 ti van kinézve, de majd még meglátom, hogy mi lesz belőle. Lehet idén még végig marad az 5770.

 

Szerintem az i7-est még nem kéne lecserélni. Brutál jó az még mindig. A csere árából vehetnél egy jobb VGA-t mert az 5770 nem épp a csúcs. Különben te Pc-boltban dolgozol? Mert írtad hogy ügyfeleknek raksz össze gépeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dolgoztam ott is, aztán egyéni vállalkozóként otthonról. Most egész más területen vagyok alkalmazásban, itt a munkakörömnek csak egy része érinti az informatikát/számítástechnikát... de pl az a része is elég komoly: novemberben indul a munkahelyemen az első ingyenes 40 órás általános számítástechnikai ismeretek tanfolyam, melyet én fogok vezetni és tartani felnőtteknek. Órák heti két alkalommal (kedd és csütörtök) délután 17:00-19:00 között lesznek.

 

Az i7-esemmel az ég világon semmi bajom nincs. Ebben teljesen igazad van, csakhogy a 1156-os platform sajnos mindössze 2-3 évet (inkább 2) húzott ki, mert hamar kitolták a 1155-öst és inkább arra gyúrtak rá, 1156-ra már szinte semmi nincs... gyártani már semmit nem gyártanak rá. Úgy 8 hónapja elszállt az alaplapom (Gigabyte), garis volt de nem tudtak vele a szervizbe sem mit kezdeni, állítólag javíthatatlan volt, cserélni nem tudták sem ugyan olyanra sem hasonlóra, mert nem volt 1156-os foglalatú már akkor. Ezért visszakaptam az árát, de csak nagy nehezen sikerült szereznem egy új 1156-os lapot. Most egy Asus P7P55 LX deszkában duruzsol az i7 860. Tökéletesen működik egyébkét és marha gyors... de a fent említett gondok a foglalattal eléggé zavarnak a jövőre nézve + a már korábban említett Sata 3 és USB 3.0 hiánya az alaplapon. (Pláne, hogy mind a Samsung 840 series SSD-m, mind az új 3terás Seagate Barracuda HDD-m is tudná a Sata 3 sebességet, de a jelenlegi alaplap miatt csak Sata 2-őn megy.)

 

Az 5770-es a leggyengébb láncszem (ez igaz) a gépemben, de azokkal, amikkel többnyire jelenleg játszom maximálisan elboldogul Full HD-ben. Az is cserélve lesz, de majd később.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És kezdetét veszi... :D A csillagok reám mosolyogtak születésnapomon és úgy hozta a sors, hogy részben ajándékként, részben saját erőből összeállt mára az új gép. Még nem tudtam kipróbálni játékot, hiszen darabokban érkezett, az összeszerelés trükkös volt (ahány ház, annyi alkatrész-rögzítési szokás :)), most meg a szoftvereket pakolom vissza, de már züzemel. Nagyon baba. Csendes, gyors (az SSD még hiányzik belőle, de így is gyorsabban tölti be a Win 7-et, mint elődje). Jó lesz ez.

 

Mivel többen kérdeztétek, mi lesz benne, íme:

Alaplap: ASUS P8Z77-V LX2 alaplap

Processzor: Intel Core i5-3350P 3100GHz 6MB LGA1155 Box

Táp: CoolerMaster GX650W 650W 650W,1xFAN,12cm,Aktív PFC

Videokártya: GIGABYTE nVidia GTX650 Ti 2Gb OC

Memória: 2 db Kingston DDR-3 4Gb /1600 HyperX

Ház: Cooler Master Elite Knight 350

 

Ez meg majd jövő hónapban kerül bele:

SSD: ADATA 2.5" SSD SATA III 64GB Solid State Disk, SP900 Premier Pro Series

Meg egy újabb egy terrás vinyó, de azt még nem döntöttem el, milyen lesz.

 

Monitort, hangfalat, klaviatúrát, egeret, BD író/olvasót és vinyót nem vettem bele, azok a régiekből vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, szuper lett! A képeket is láttam FB-on! Használd egészséggel. A játékok nagyon szépen fognak futni rajta, az SSD-től pedig majd le fogod tenni a hajad, úgy meggyorsítja a rendszert!!

 

:clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És kezdetét veszi... :D A csillagok reám mosolyogtak születésnapomon és úgy hozta a sors, hogy részben ajándékként, részben saját erőből összeállt mára az új gép. Még nem tudtam kipróbálni játékot, hiszen darabokban érkezett, az összeszerelés trükkös volt (ahány ház, annyi alkatrész-rögzítési szokás :)), most meg a szoftvereket pakolom vissza, de már züzemel. Nagyon baba. Csendes, gyors (az SSD még hiányzik belőle, de így is gyorsabban tölti be a Win 7-et, mint elődje). Jó lesz ez.

 

Mivel többen kérdeztétek, mi lesz benne, íme:

Alaplap: ASUS P8Z77-V LX2 alaplap

Processzor: Intel Core i5-3350P 3100GHz 6MB LGA1155 Box

Táp: CoolerMaster GX650W 650W 650W,1xFAN,12cm,Aktív PFC

Videokártya: GIGABYTE nVidia GTX650 Ti 2Gb OC

Memória: 2 db Kingston DDR-3 4Gb /1600 HyperX

Ház: Cooler Master Elite Knight 350

 

Ez meg majd jövő hónapban kerül bele:

SSD: ADATA 2.5" SSD SATA III 64GB Solid State Disk, SP900 Premier Pro Series

Meg egy újabb egy terrás vinyó, de azt még nem döntöttem el, milyen lesz.

 

Monitort, hangfalat, klaviatúrát, egeret, BD író/olvasót és vinyót nem vettem bele, azok a régiekből vannak.

 

Gratulálok hozzá. Battlefield 3-at ajánlanám igaz majd 2 éves de én most hogy megvettem és felraktam és beállítottam full hd-ra és ultrára mindent, szó szerint 3 percig csak néztem a monitort mert nem hittem el hogy ilyen gyönyörű és élethű lehet egy játék. Egyszerűen lélegzetelállító látvány fog eléd tárulni. Mindent megvert grafikában, még a Max Payne 3-at is pedig az sem semmi. Mi lesz a 4-nél te jóisten.

Még valami. Szerintem nagyon gyorsan rakd fel a Win 8-at és felejtsd el a 7-et(ami nagyon jó de lassú a bootolása). Egy ilyen gépre bűn a 7-es. A 8-as töredékidő alatt felmegy és be is bootol.- Főleg ha meglesz az ssd. Nem akarok nagyzolni de a gomb benyomása után nekem 8 ms alatt bejön a Win8. Hihetetlenül megéri.

Vasárnap estig játékfuttatási beszámolót kérnék, az hogy hogyan futtatja az Exclrt magasról lesz*rom.:)

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Levelezési bajom van. A gmail mostanában a BKK-s leveleimet a spam mappába rakja, ami nekem nagyon nem jó. Nem csak azért, mert nem oda valók, hanem mert nem véletlenül iratkoztam fel a levelezőlistára. És ha spambe rakja, akkor a mobilom nem jelzi ki az új levelet, én meg nem szeretném állandóan ellenőrizni a spam mappát külön. Valahol be lehet állítani, hogy ne rakja ezeket a leveleket a spamek közé? Bogarásztam a fiókban, de nem igazán találtam erre beállítást, de attól még lehet, hogy van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbáltad már a "Nem spam" gombot? :) Ha bemész a spames leveleid közé, ott van ilyen alternatíva. Ha ez nem működik, filtert még mindig lehet rá csinálni. Settings -- Filters -- alján: create a new filter. Ha a feladó mindig ugyanaz, beírod a címét, (ha más a feladó, akkor lehet az üzenet címe, stb alapján is elkészíteni) majd "create a filter with this" és utána van olyan opció, hogy "Never send to spam".

 

Remélem segítettem, ja és bocsánat az angol szavakért, angol gmailt használok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Nem spam erre nem igazán jó, mivel hiába rakom át a leveleket azzal a beérkezőbe, hogy nem spam, akkor is a spam mappára rak a gmail minden BKK-s levelet utána is. Ellenben ez a szűrő jól hangzik, mindenképpen kipróbálom, köszi az ötletet :) Az angol elnevezés pedig nem gond :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Azért gondoltam, hogy esetleg a "Nem Spam" gomb is működhet, mert egyszer anno én is véletlenül "Mark as Spam" gombra kattintottam az egyik hírlevelemnél, és onnan kezdve minden további hírlevél odament, viszont ezzel visszaraktam, és a Gmail megkérdezte, hogy kérem ezeket a hírleveleket, vagy rakja a Spambe. Ezek szerint ezt nem mindig ajánlja akkor fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még valami. Szerintem nagyon gyorsan rakd fel a Win 8-at és felejtsd el a 7-et(ami nagyon jó de lassú a bootolása). Egy ilyen gépre bűn a 7-es. A 8-as töredékidő alatt felmegy és be is bootol.- Főleg ha meglesz az ssd. Nem akarok nagyzolni de a gomb benyomása után nekem 8 ms alatt bejön a Win8. Hihetetlenül megéri.

Nagyon gyorsan biztos nem fogom, mert momentán egy kb. hat éves vinyóról kerreg a WIn 7, erre biztos nem teszek Win 8-at, az SSD-t meg jövő hónapig nem tudom megvenni. Úgyhogy most ez az ideiglenes állapot van, de még így is gyorsabban tölt be, mint a régi gépen.

Hogy felteszem-e a WIn 8-at, az egyelőre kérdéses, még nagyon vacillálok rajta. Nagybátyám gépén volt alkalmam megcsodálni és nem igazán győzött meg. Az, hogy gyorsan bootol, nem érdekel, mert így is betölt, mire gép elé jutok. Nálam ugyanis így fest a reggel: ébresztő lecsap, gép indít (pont az ágyam mellett van, így nem nehéz, fel sem kell ülnöm). Konyhába ki, kávé elkészítése, teavíz felrakása, majd vissza. Ez durván 3-5 perc, ezalatt még az XP is bebootolt anno. Szóval tök mindegy, hogy 8 másodperc vagy 2 perc, így se, úgy se vagyok ott, amikor feláll a rendszer.

A töltési sebességen kívül meg más olyat nem nagyon tudott prezentálni, ami miatt azt mondanám, hogy egy más kitanult, jól bejáratott és kézre állított OP-rendszert lecseréljek egy ismeretlen, többet nem nagyon nyújtó rendszerre, amit ráadásul újra tanulhatok ki. És őszintén szólva, ennyire nem szeretem a Windowst, meg, inkább játszani akarok most, mint rendszerinformatikázni.

Úgyhogy egyelőre szerintem maradok a Win 7-nél... Most így gondolom, de még pár hét az SSD-ig, szóval addig meg is gondolhatom magam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.