Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Tudnátok ajánlani ingyenes, lehetőleg minőségi és viszonylag egyszerűen kezelhető képernyőfelvevő programot? Nézelődtem, de az igazit még nem találtam meg. Elsősorban játék felvételéhez kellene, lásd: végigjátszás videók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha újabb GeForce kártyád van, akkor ShadowPlay Béta (benne van a GeForce Experience-ben). Én ezt használom, bár még néha bugos: a hang csúszik, és a hosszabb felvevésnél kifagyhat, amit persze csak akkor veszel észre, amikor már percekkel korábban megtörtént a baj, de 10 percet simán rögzít, sőt, már sikerült 17 perces videót is felvennem (bár most olvasom, hogy ez lehet nem is a program hibája, hanem a Windows 7-ben van valami 4 GB-os limit... :hmm: ). Viszont azonnal tömörít mp4-be, minőségromlás nélkül(!!!), így a hagyományos felvevőkhöz képest tizedakkora file-okkal dolgozik. Példa: a Fraps 3 perces videót készít 5 gigában (emlékezetből mondom, de valami ilyen körül van), a Shadow Play által készített 17 perces videó mindössze 3 GB. És a procit sem terheli. Ezer örök és hála Riddick-nek, amiért ajánlotta!

 

Ha a videókártyád nem egy újabb GeForce, akkor Fraps. Kisebb teljesítmányű procinál lezúzhatja az FPS értéket (mondjuk annyira nem gáz azért, nekem a régi gépemen sem volt feltűnő, igaz, a Mass Effect 2-nél újabb vagy nagyobb gépigényű játékoknál nem használtam). Plusz minden videót 3 perces darabra szed szét, és mint írtam, ez is több GB-ot felemészt. Szóval utána még érdemes valamivel tömöríteni, ami persze minőségromlással járhat (de jó progival azért ez sem necces). Szóval a legnagyobb baj vele, hogy dupla munkát ad. Viszont szerintem még mindig ez a legjobb, ha nincs ShadowPlay.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezer örök és hála Riddick-nek, amiért ajánlotta!

 

:rock: :rock:

 

Próbáltam én is már több felvevő progit (lévén egy majd 100 videóból álló youtube csatornám van - LINK, ha érdekel) de ezidáig valóban a FRAPS bizonyult a legjobbnak. De kétség kívül az NVIDIA ShadowPlay progija lesz a legjobb. Március-április környékén át is állok újra NVIDIA-ra!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie! Meg is rendeltem a monitort az általad ajánlott cégtől. Holnap megkapom. :)

 

Melyiket választottad? Majd írd meg hogy jó lett-e. A cég tuti jó, én megbízom bennük. Mindig korrektek voltak.

 

 

Ha újabb GeForce kártyád van, akkor ShadowPlay Béta (benne van a GeForce Experience-ben). Én ezt használom, bár még néha bugos: a hang csúszik, és a hosszabb felvevésnél kifagyhat, amit persze csak akkor veszel észre, amikor már percekkel korábban megtörtént a baj, de 10 percet simán rögzít, sőt, már sikerült 17 perces videót is felvennem (bár most olvasom, hogy ez lehet nem is a program hibája, hanem a Windows 7-ben van valami 4 GB-os limit... :hmm: ). Viszont azonnal tömörít mp4-be, minőségromlás nélkül(!!!), így a hagyományos felvevőkhöz képest tizedakkora file-okkal dolgozik. Példa: a Fraps 3 perces videót készít 5 gigában (emlékezetből mondom, de valami ilyen körül van), a Shadow Play által készített 17 perces videó mindössze 3 GB. És a procit sem terheli. Ezer örök és hála Riddick-nek, amiért ajánlotta!

 

Ha a videókártyád nem egy újabb GeForce, akkor Fraps. Kisebb teljesítmányű procinál lezúzhatja az FPS értéket (mondjuk annyira nem gáz azért, nekem a régi gépemen sem volt feltűnő, igaz, a Mass Effect 2-nél újabb vagy nagyobb gépigényű játékoknál nem használtam). Plusz minden videót 3 perces darabra szed szét, és mint írtam, ez is több GB-ot felemészt. Szóval utána még érdemes valamivel tömöríteni, ami persze minőségromlással járhat (de jó progival azért ez sem necces). Szóval a legnagyobb baj vele, hogy dupla munkát ad. Viszont szerintem még mindig ez a legjobb, ha nincs ShadowPlay.

 

És ha AMD kártyája van? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a tippeket, azt hiszem, ráakadtam a megfelelőre a Fraps személyében. :)

Újabb GeForce kártyám van (nyáron vettem az Aquában, nincs 5 hónapja), viszont a proci régebbi, ami (mint a program telepítése után kiderült) ki is lőtte annak esélyét, hogy a ShadowPlay-t használjam.

A Fraps viszont hibátlanul üzemel az eddigiek alapján, bár még csak néhány videót kreáltam próbaképp. Azért az nem semmi, hogy egy 13 perces videót 18,5 GB méretben sikerült elmentenie. Viszont mindezt egyben tette, nem darabolt semmit. A Format Factory-vel sikerült 1 GB-ra csökkentenem a méretet, ami máris jóval barátibb, főleg, hogy nem tapasztaltam minőségromlást. Viszonylag szép a képminőség, ráadásul még a YouTube-on háttérben benyomott zenét is bevágta a játék alá, így ezzel sem kell bajlódnom. Sőt, nem kell kiválasztani a területet a böngészőben, amit fel szeretnék venni, intelligensen felismeri a videó ablakot, és csak azt veszi fel. Úgyhogy remélhetőleg a Fraps és én hosszú távon is barátok leszünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha AMD kártyája van? ;)

Ő... egy komplett bekezdést szántam erre. Igaz, kimaradt az a kitétel, hogy "ha nem új vagy nem GeForce kártyád van", de innét visszagondolva szerintem érthető volt, hogy akkor is Fraps, mivel sehol sem írtam, hogy az hardverfüggő. :P

 

Újabb GeForce kártyám van (nyáron vettem az Aquában, nincs 5 hónapja), viszont a proci régebbi, ami (mint a program telepítése után kiderült) ki is lőtte annak esélyét, hogy a ShadowPlay-t használjam.

A Fraps viszont hibátlanul üzemel az eddigiek alapján, bár még csak néhány videót kreáltam próbaképp. Azért az nem semmi, hogy egy 13 perces videót 18,5 GB méretben sikerült elmentenie. Viszont mindezt egyben tette, nem darabolt semmit.

Tényleg, szólhattam volna, hogy a proci is számít a ShadowPlay-nél.

Hm... akkor a Fraps fejlődött, vagy az is csak Win 7-esen darabol...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja igen, majd elfelejtettem. Megjelenése óta Win8-at használok, ergo már a videózást is ezen az OP rendszeren kezdtem, de nekem nem darabolt a FRAPS. (Ezért gondolom, hogy a Hetesen sem darabol alapesetben.) Volt olyan, hogy 300GB-os videóanyagot rögzítettem vele egyben. Ha jól rémlik a FRAPS-en belül be lehet állítani a 4GB-os darabolást. Most nem tudom megnézni, mert munkahelyen vagyok, de otthon mindenképpen vetek rá egy pillantást.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nálam valamiért alapbeállításon van az mindig, mert eddig akárhányszor telepítettem, mindig darabolt. Mondjuk nem zavart, ezért sem néztem utána. Nekem főleg klipvágáshoz kellenek videók, az meg könnyebb, ha kisebb darabokkal dolgozhatom. Viszont végigjátszás videó készítésénél már lehet, hogy idegelt volna, de azt meg a profikra hagyom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyiket választottad? Majd írd meg hogy jó lett-e. A cég tuti jó, én megbízom bennük. Mindig korrektek voltak.

Egy Fujitsu Siemens -et vettem amit már használatba is állítottam. A célnak tökéletesen megfelel. :) Köszi még egyszer a tippet! Valóban nagyon korrektek és gyorsak voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő... egy komplett bekezdést szántam erre. Igaz, kimaradt az a kitétel, hogy "ha nem új vagy nem GeForce kártyád van", de innét visszagondolva szerintem érthető volt, hogy akkor is Fraps, mivel sehol sem írtam, hogy az hardverfüggő. :P

 

Csak poénnak írtam be. ;)

 

 

Egy Fujitsu Siemens -et vettem amit már használatba is állítottam. A célnak tökéletesen megfelel. :) Köszi még egyszer a tippet! Valóban nagyon korrektek és gyorsak voltak.

 

Szívesen. Szolgáljon nálad jó sokáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tud valaki ajánlani egy jó sorozatkövető programot? Olyanra gondolok, aminek a segítségével követni tudom, hogy a tengerentúlon éppen melyik sorozat hányadik epizódja mikor kerül terítékre. Gépre, mobilra (android) is esetleg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tud valaki ajánlani egy jó sorozatkövető programot? Olyanra gondolok, aminek a segítségével követni tudom, hogy a tengerentúlon éppen melyik sorozat hányadik epizódja mikor kerül terítékre. Gépre, mobilra (android) is esetleg :)

 

Ha Windows 8-ad vagy 8.1-ed van akkor TrackSeries, ha androidra kell akkor próbáld ki ezt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyiből lehetne kihozni egy vadi új gépet, ami főleg netezésre alkalmas? Sőt, én mást alig csinálok a gépen, játékra abszolút nem kellene. Legyen nagyon gyors és rendelkezzen nagy tárhellyel. Kellene majd hozzá egy monitor is, abból sem full HD, elég a sima is. 4:3 -as 17-18 colos. Szerintetek mennyiből lehetne összerakni egy ilyen jó kis korszerű gépet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyiből lehetne kihozni egy vadi új gépet, ami főleg netezésre alkalmas? Sőt, én mást alig csinálok a gépen, játékra abszolút nem kellene. Legyen nagyon gyors és rendelkezzen nagy tárhellyel. Kellene majd hozzá egy monitor is, abból sem full HD, elég a sima is. 4:3 -as 17-18 colos. Szerintetek mennyiből lehetne összerakni egy ilyen jó kis korszerű gépet?

 

Én enyémet 93.000-ből raktam össze ami középkategóriás és játékra szántam, ha csak netezésre kell akkor szerintem 50-60ból lehetne összerakni egyet (saccra), mert gondolom nem lassút akarsz. Nagy tárhely alatt mekkorát értesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Weboldallal találkoztam régebb. Ha az is játszik, megpróbálhatom előkeresni.

Az is, köszi szépen.

 

Ha Windows 8-ad vagy 8.1-ed van akkor TrackSeries, ha androidra kell akkor próbáld ki ezt :)

Sajnos csak XP egyelőre, de a telefonost mindenképpen kipróbálom. Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én enyémet 93.000-ből raktam össze ami középkategóriás és játékra szántam, ha csak netezésre kell akkor szerintem 50-60ból lehetne összerakni egyet (saccra), mert gondolom nem lassút akarsz. Nagy tárhely alatt mekkorát értesz?

500 giga körülit, vagy még nagyobbat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek. Majd Frenkie bácsival megcsináltatom ha lesz rá valóm. :peace:

 

Rendben :) Egyébként árak nagyon eltérőek tudnak lenni attól függően hogy hol veszed, például amit ismerősöm báttya vett videókártyát 38.000-ért az Aqua-ban, azt ő megvette 28.000-ért egy kisebb boltból, szóval érdemes végigböngészni hogy hol a legolcsóbbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyiből lehetne kihozni egy vadi új gépet, ami főleg netezésre alkalmas? Sőt, én mást alig csinálok a gépen, játékra abszolút nem kellene. Legyen nagyon gyors és rendelkezzen nagy tárhellyel. Kellene majd hozzá egy monitor is, abból sem full HD, elég a sima is. 4:3 -as 17-18 colos. Szerintetek mennyiből lehetne összerakni egy ilyen jó kis korszerű gépet?

 

 

Ma vagy holnap összeállítok neked egy árat. Gondolom minden új legyen. A héten már voltam számítógépet javítani, holnap is odamegyek délután miközben betegállományban vagyok itthon.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyiből lehetne kihozni egy vadi új gépet, ami főleg netezésre alkalmas? Sőt, én mást alig csinálok a gépen, játékra abszolút nem kellene. Legyen nagyon gyors és rendelkezzen nagy tárhellyel. Kellene majd hozzá egy monitor is, abból sem full HD, elég a sima is. 4:3 -as 17-18 colos. Szerintetek mennyiből lehetne összerakni egy ilyen jó kis korszerű gépet?

Monitor nélkül van 62ezerért egy konfig, hogy tetszik Ody? (Op rendszer nélkül )

http://www.pc-outlet.hu/images/Imperium_Office_PC.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Monitor nélkül van 62ezerért egy konfig, hogy tetszik Ody? (Op rendszer nélkül )

http://www.pc-outlet.hu/images/Imperium_Office_PC.jpg

 

Az a baj ezzel a géppel, hogy a nagyon gyors kritériumnak nem felel meg a processzor miatt, meg hazudnak a képen. Az Ivy Bridge 2012-es modell, 2013-ban már a Haswell jelent meg a 4. generációs Corei processzor. Sokkal jobban jár az ember ha maga rakja össze a gépet minthogy készen vesz valamit, bár ez a Computer Impernium nagyon úgy fest hogy prémium árusító. Van itt egy boltjuk Újpesten nagyon csili-vili. Ezenkívül az 500 Gb tárhely majdnem egyenlő a nullával, minimum 1 TB-ban érdemes gondolkodni. Odynak nagyon jó tv-je van egy hdmi kábellel összeköti a gépet a tv-vel és nézheti az 1080p-s filmeket, melyek elég sok tárhelyet igényelnek. Legalábbis ez a célszerű ha már vesz gépet az ember és jó tv-je van.

 

Meg is történt az utánajárás és a következőket gondolnám. Minden alkatrészhez mellékeltem a linket ahol annyiba kerül. Megnéztem mindegyik alkatrésznél pár boltot az árgépen, és arra jutottam hogy a Compker a megfelelő az összes alkatrész megvásárlásához, mert szinte mindegyik konkurenciánál olcsóbb és nincs a világ végén a bolt(a Nyugatinál van). Én mindig úgy csinálom hogyha találok egy alkatrészt jó olcsón akkor a többi alkatrészt is megnézem hogy ebben a boltban mennyibe kerül. És ha azt látom hogy olcsóbbak azok is vagy máshol vagy esetleg max 500 ft-al drágább mint máshol(ezen gép esetén ez nem fordult elő) akkor ott veszek mindent, mert 500 ft-ért nem érdemes átutazni a várost.

 

Processzor: AMD A6-5400K BOX 13180 ft

 

http://compker.hu/product.php?id_product=5047

 

Ezt azért gondoltam mert az amd 2009 óta csinál olyan processzort amiben van GPU is és ezt a családot APUnak hívja. Ez azt jelenti hogy nem kell videókártya a gépbe(van olyan videókártya is ami alaplapba van integrálva, ahhoz sem kéne külön videókártya, de ez szerintem jobb megoldás), sőt maga a GPU Directx11-es HD-s azaz meg sem kottyan neki youtube-ról a full hd-s videó. Mivel te csak netezni fogsz rajta ez bőven elég, sőt. 2 éve raktam össze olyan gépet amiben ilyen APU van és nagyon jó. Kipróbáltuk full hd-s videókkal és simán ment. Ez meg már a 2. generációs. Igazából a full hd-s videókkal csak tesztelni szoktam a videókártyákat, mert ha azokat akadásmentesen viszik ,akkor bármi mást is.

 

Alaplap: ASUS FM2 A85XM-A 18220 ft

 

http://compker.hu/product.php?id_product=7944

 

Itt az volt a szempont hogy legyen USB 3.0 rajta és hdmi csatlakozó és Asus legyen. Miért is? Az USB 3.0 brutál gyors a 2.0-hoz képest. Nekem van a gépben 3.0 és a pendrive-om is az. Hát csak ámultam. Legalább 2-szer, de inkább 3-szor gyorsabban másol mint a 2.0 Ezenkívül a gyártók egyre jobban átállnak az eszközöknél az USB 3.0-ra. Namost ha mondjuk jövőre veszel egy ilyen eszközt akkor tudd is kihasználni a gépedben, mert ha egy 3.0-s eszközt bedugsz egy 2.0-s csatlakozóba az bizony csak a 2.0 sebességével fog menni, és akkor meg értelmetlen az eszközön a 3.0-s csatlakozó. Ja és ez pitiáner összeggel drágítja csak meg az alaplapot, de nagyon megéri.

Asus azért mert én mindig ezt használtam a gépeimben mindig ilyet raktam a gépekbe miket összeraktam, nagyon megbizhatóak, minőségiek. Minek változtassak ha ez bevált és jó áron is van?

Hdmi meg azért kell mert ha már veszel egy gépet és hd-s GPU van benne(maga a GPU ugye a processzor tokjában van és a chipset vezeti ki a jelet a csatikhoz, ezért vannak az alaplapon a videókártya csatlakozások, amúgy ha kéne videókártyát venni azon lennének) azt ki is kéne használni azon a plazmán. Magyarán hdmi-kábellel rákötöd a gépet a tv-re és az 1080p-s filmeket tökéletes minőségben nézheted a tv-den. Azaz a pc-det használhatod médialejátszóként nem kell venned egyet. Sőt, megszűnik az a probléma ami volt nálad a TCW-vel hogy a BR-lejátszó nem játszotta le a hd-s részeket, és neked kellett konvergálgatni. Mert a pc mindent lejátszik.

 

Memória: KINGSTON 4GB 1600MHZ DDR3 10960 ft

 

http://compker.hu/product.php?id_product=1605

 

4 gb bőven elég neked, sajna most fent vannak az árak, 1 éve ugyanennyi RAM-ot feleennyiért lehetett venni.

 

Winchester: WESTERN DIGITAL 3,5" AV-GP 1TB 64MB SATA3 15910 ft

 

http://compker.hu/product.php?id_product=1015

 

Az 500 GB-ot felejtsd el, főleg úgy hogy az 1 TB-os csak egy ezressel drágább. Jóval jobban megéri az 1 TB. Persze a legjobb árérték arányú winchesterek a 20-25000 ft közöttiek(itt már 2 TB-osak vannak), de neked ez elég. Elég sok 1080p-s film ráfér. Meg szempont volt hogy Sata 3-as legyen ezek mosta leggyorsabbak a megfelelő alaplapban(ahol szintén van Sata 3-as csatlakozó)

 

Tápegység: CHIEFTEC IARENA 500W 8660 ft

 

http://compker.hu/product.php?id_product=2104 /nincs róla kép de nem is lényeg/

 

Itt ugyanaz van mint az alaplapnál. Chieftec-et használtam mindig is, nagyon jó minőség márkás termék(ez nem azt jelenti hogy nincs még más márka ami ilyen jó, de ár/érték arányban a Chieftec ver mindent). 500 W-ot azért gondoltam hogyha egyszer majd bőviteni szeretnéd a gépet ne a táp legyen a gyenge láncszem, meg ennyi pénzért rohadt olcsó.

 

Ház: COOLER MASTER MIDI - CM FORCE 500 10960 ft

 

http://compker.hu/product.php?id_product=9384

 

Neked valami ősöreg házad van amiben nincsenek meg azok a csatlakozók, vezetékek, amik a modern házakban vannak, igy ezt is cserélni kell(különben egy csomó dolgot ami az alaplapon van nem lehet használni) A szempont az volt, hogy legyen rajta elöl usb 3.0-s kivezetés. Azt nem kell mondani milyen szívás ha csak hátul van és állandóan hátul bedugni mondjuk a pendrive-ot. A CoolerMaster házak nagyon jók, könnyü öket szerelni is. Persze a ház izlés kérdése, természetsen ki lehet csrélni másra, ami hasonló tudással rendelkezik. Ezt a házat csak támpontként raktam be.

 

Ennyi kéne, mert billentyű, egér van. Ehhez még HDMI-kábelt kell venni, meg talán DVI-kábelt(a monitornál rátérek erre is). Minden alkatrész nagyon jó, hosszú távra egy nagyon jó géped lenne és tényleg arra való amire neked kell, nincs benne semmi felesleges cucc ami neked szükségtelen. Szóval ez így összesen 78000 ft(kerekítettem). De ehhez a nevemet is adom és nyugodt szívvel merem ajánlani. nem a legdrágább alkatrészekből áll, nem is a legolcsóbból. Hogy ez mennyire olcsó vagy drága? Először is , természetesen össze lehetne rakni ennek a feléért is egy gépet, de az a kukába való nagyjából. Lassú lenne, noname alkatrészekkel(ehhez keress drivert, megőszülsz mire lesz, ha találsz egyáltalán). A másik hogy az én játékra való gépem 200 000 ft volt. Szóval így teljesen reális az ár.

Összefoglalván, ennél olcsóbb alkatrészeket nem érdemes belerakni mert csak a szívás jön vele. Ezen alkatrészek a minimum és a közepes között vannak(nem minőségre természetesen).

 

Monitor : Samsung S19C300B 18,5" 27737 ft

 

http://www.pcland.hu/shop+Samsung-S19C300B-18-5--LS19C300BS-EN_160634_70114

 

A 4:3-at felejtsd el. Pár éve nem is csinálnak ilyet(én nem tudok róla). 99 %-ban csak 16:9, vagy 16:10-es képarányú monitorok vannak. Illetve láttam 5:4-est de az jóval drágább mint a szélesek. Szóval ez nem full hd-s(ahogy kérted, ami értelmetlen is lenne a tv-d mellett). A lényeg az volt hogy DVI csati legyen rajta. A Samsung meg különben is az egyik legjobb monitorokban, nekem is az van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Hogy miért nem néztem hogy hdmi is legyen rajta? Mert ha veszel egy pc-t akkor ahogy említettem érdemes médilejátszónak használni. Azaz a monitort és a gépet összekötöd dvi-kábellel(hisz a monitoron úgysem nézel filmet csak netezel) a gépet meg a tv-t pedig hdmi-kábellel. Elvileg léteznek olyan APU-t fogadó alaplapok amiken 2 hdmi-csati is van de azok jóval drágábbak és őszintén, teljesen felesleges lenne neked.

 

 

Szóval ennyi lenne.

 

A gép moncsi nélkül 78000 ft, monitorral együtt 106000 ft. Mindkettő hosszú távon szolgálna téged gyönyörűen menne rajta a Windows 8.1, egy új világba lépnél be. Ezen okok miatt abszolút nem drága.

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Kiváncsi vagyaok azért Dzséjt és Riddick véleményére is, ők mit szólnak hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhhh Frenkie nagyon felcsigáztál. :) Köszi szépen a teljes körű tanácsadást! :peace: Személyes ismeretségünk okán is egyértelműen rád bízom majd a dolgot, így ha Te azt mondod erre a konfigra, hogy teljesen jó akkor azt el is hiszem. Mindenképpen megbeszéljük ha aktuális lesz. :) Egyébként tényleg nem drága ennyiért az a sok szép és jó amit felsoroltál. :)

 

Apropó az op rendszer árát beleszámoltad? :D Szerintem kellene bele egy CD/DVD lejátszó is. Jake! Nekem vadi új gép kell és nem használt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.