Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Illetve van-e ötlet arra hogy a VLC és a Bsplayer miért nem viszi az sw BD-ket, holott mindkettő le tud játszani BD-t?

Sajnos sok gyári BD-ben vannak afféle másolásvédelmi cuccok, amik meghülyíték a BS-t és a VLC-t, meg rengeteg más programot. Ezeken persze az asztali lejátszók nem akadnak fenn, sőt, a PowerDVD minél frissebb változatai sem. Én is a PowerDVD 12-vel tudom egyedül lejátszani a gyári BD-imet. De az igazi pofáraesés nálam akkor volt, amikor a The Avengers BD nem volt hajlandó elindulni, mert nem HDMI kábellel volt összekötve a videókártyám a monitorral.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd mindenféleképpen írj róla részletesebben is a megfelelő topikban. :)

 

 

Persze megteszem.

 

Sajnos sok gyári BD-ben vannak afféle másolásvédelmi cuccok, amik meghülyíték a BS-t és a VLC-t, meg rengeteg más programot. Ezeken persze az asztali lejátszók nem akadnak fenn, sőt, a PowerDVD minél frissebb változatai sem. Én is a PowerDVD 12-vel tudom egyedül lejátszani a gyári BD-imet. De az igazi pofáraesés nálam akkor volt, amikor a The Avengers BD nem volt hajlandó elindulni, mert nem HDMI kábellel volt összekötve a videókártyám a monitorral.

 

Egy BD-iró programban megértem, hogy a másolásvédelem miatt szívsz. De egy lejátszóban amivel nem lehet másolni tök felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Tudtok valami ingyenes videoszerkesztő progit? Csak arra kéne, hogy egy relatíve hosszú videóból kivágjam a fölösleges részeket. Hajnalban megörökítettem pár szép villámot :) Olyat mondjatok légyszi amiről saját tapasztalat, hogy működik.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtok valami ingyenes videoszerkesztő progit? Csak arra kéne, hogy egy relatíve hosszú videóból kivágjam a fölösleges részeket. Hajnalban megörökítettem pár szép villámot :) Olyat mondjatok légyszi amiről saját tapasztalat, hogy működik.....

 

Virtualdub-ot ajánlanám. Ezt én régen használtam is, kifejezetten egyszerű kezelni... akár még ki is kockázhatod a felvételt és képkockánként vághatod. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki mit szól a vasárnapi Digi sávszélességemeléshez? Mint ismeretes a Digi vasárnap kétszeresére emelte mindenkinek a sávszélességét változatlan áron. Nekem az 50 Mbit-ből 100 Mbit lett. Véletlenül vettem észre. Valami baromi hamar lejött egy 18 Gb-os 1080p-s film. Emlékszem 2002 novemberben a GTS Datanetnél kezdtem szélessávú internetkorszakomat. Akkor 50 kbyte/s-el jött le a cucc(akkoriban az nagyon gyors volt). Most nézem hogy a Majdnem Meghaltam a bithumenről 10,5 Mbyte/s-el jön. Ez akárhogy nézem is 210-szeres(nem számoltam el, pedig az egyszerúség kedvééért 1000-el számoltam, nem 1024-el) gyorsulás. Döbbenetes szám hogy 12 év alatt ennyit fejlődött a technika.

Szóval kijelentem hogy Magyarország legjobb internetszolgáltatója a Digi. Ja és mindezért havi 3400 ft-ot fizetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, olvastam a minap, hogy megpusztult a laptopod sajnos.. :|

Tervezel újat venni? És ha igen milyen típust és milyen felszereltséggel?

 

Csak azért kérdezem, mert nekem is meghalt a gépem... :para: Habár szüleimnek vettem egy remek kis Asus laptopot, de ha lehet magamnak egy i7-es gépet vennék, talán egy Geforce 740M vagy 760M.es videókártyával még nem tudom :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már másnap vettem egy újat, egy Acer Aspire E1-522-t. Ez nem egy nagyteljesítményű erőgép, AMD proci és videókártya (előbbi négymagos, 1,5 GHz, utóbbi Radeon HD 8330), 2 GB RAM (ehhez majd a jövő héten veszek még 2 GB-ot) és 500 GB HDD. Nekem melóra, írásra ez megfelel, nem játékra vettem, arra ott a PC-m.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért kérdezem, mert nekem is meghalt a gépem... :para: Habár szüleimnek vettem egy remek kis Asus laptopot, de ha lehet magamnak egy i7-es gépet vennék, talán egy Geforce 740M vagy 760M.es videókártyával még nem tudom :hmm:

Én mostanában nézegettem laptopokat és nem tudom mennyit szánnál rá, de 300k körül vannak jó Lenovo y510p-k. Itt is van egy

 

Szerk.: Régebben volt a laptopszalon.hu-n is rendelhető egy hasonló gép, de az azóta lekerült

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, bár írásra vetted, messze veri az én mindenre használt PC-met :D

Jó-jó, de ez idén jött le a gyártósorról, a tiéd meg régi. A maga idejében az is jó gép volt, csak megöregedett. Az öregeket pedig tisztelni kell bölcsességük miatt. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már másnap vettem egy újat, egy Acer Aspire E1-522-t. Ez nem egy nagyteljesítményű erőgép, AMD proci és videókártya (előbbi négymagos, 1,5 GHz, utóbbi Radeon HD 8330), 2 GB RAM (ehhez majd a jövő héten veszek még 2 GB-ot) és 500 GB HDD. Nekem melóra, írásra ez megfelel, nem játékra vettem, arra ott a PC-m.

Nem rossz gép, melóra teljesen megfelelő :)

 

Nabopolasszar: nővérednek megvetted végül azt a Dell laptopot?

 

Én egyébként 130-230 ezer közötti árkategóriás gépeket nézegetem...erre futja..inkább 200 alatt. Nem kell izomgép, csak egy megbízható tartós jó konfiguráció. Mivel mennek a 1-2 éves játékok is kellemesen.... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabopolasszar: nővérednek megvetted végül azt a Dell laptopot?

Ami azt illeti most is arról nyomom (amíg kórházban van megkaptam játszani) és a Far Cry 3-at közepes beállítások mellet minden gond nélkül viszi. Több komolyabb igényű játékkal nem igazán teszteltem, ugyanis a húgom nem tűr meg semmit a Mass Effecten és a Simsen kívül (a FR-t is külön el kellett rejtenem)

 

De ahogy nézem, ugyanazt a laptopot most 15k-ért többért adják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó-jó, de ez idén jött le a gyártósorról, a tiéd meg régi. A maga idejében az is jó gép volt, csak megöregedett. Az öregeket pedig tisztelni kell bölcsességük miatt. :hehe:

Köszi :D Igazság szerint a maga idejében sem volt olyan jó gép, csak új, konkrétan szinte kiröhögtek minket az üzletben, hogy milyen "erősségű" alkatrészek kellenének a géphez, aztán mindenből vettük az elérhető legkisebbet :D Egy részük azóta is benne van a gépben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti most is arról nyomom (amíg kórházban van megkaptam játszani) és a Far Cry 3-at közepes beállítások mellet minden gond nélkül viszi. Több komolyabb igényű játékkal nem igazán teszteltem, ugyanis a húgom nem tűr meg semmit a Mass Effecten és a Simsen kívül (a FR-t is külön el kellett rejtenem)

 

De ahogy nézem, ugyanazt a laptopot most 15k-ért többért adják.

 

 

És milyen a zúgása a ventilátornak és melegedése a gépnek, ha ilyen játékokkal nyüstölöd?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És milyen a zúgása a ventilátornak és melegedése a gépnek, ha ilyen játékokkal nyüstölöd?

Ha high beállításon ment a FR akkor beindult a ventilátor, de mediumnál szinte semmi (csak az alap, amilyen pl. internetezés közben is), pedig az ágyon vagy az ölemben volt végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Megjött az új kicsike: egy Lenovo y510p IdeaPad

IntelŸ Core™ i7 4700MQ 2,4GHz

8 GB RAM

1TB+8GB SSHD

NVIDIA GeForce GT 755M SLI 2x2 GB

Egyetlen negatívum eddig, hogy nincs benne optikai meghajtó (azt a helyet a 2. videokártya foglalja el).

290000 volt plusz még egy egy év pixelhiba garancia (amit megkaptam a 15 napos áráért)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre mi ötletetek van? A skype-om kijelentkezett.

Tegnap bekapcsoltam Hibát (nomen est omen, lehet át kéne neveznem a jószágot) skype autonatikusan indul, OK. Rövid netezés után rámentem az arckönyvre, ami össze van kötve vele (tehát ha valaki FB-n rám ír azt én látom úgy is hogy csak a skype fut, a facebook nincs) és amikor beléptem rá, a skype lefagyott. Rövid próbálkozás után bezártam, és próbáltam újra megnyitni.

Azóta nem enged be. Sem a skype névvel+jelszóval, sem a facebook-os email+jelszóval. Egy pillanatig látom hogy ki van skype-on, aztán elém tolja megint a jelszókérő ablakot "kijelentkeztél" magyarázattal.

Kikapcsolást, skype eltávolítást-újratelepítést próbáltam már.

Van valami ötletetek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első benyomások? :)

Így első héten nincs sok időm játszani, főleg egy költözéssel a hátam mögött. Csak a Blood Dragonnal nyomta egy keveset, de az ultrán meg sem rezzen

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
  • 2 héttel később...

A különböző méretarányú vidiket milyen egyszerű progival lehet úgy összefűzni hogy a kész vidiben ne változzanak a méretarányok?

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Srácok! Nem tud valaki friss kódokat "tört" NOD-hoz?

Eddig a nod327.net-ről szedtem, de sehol az oldal hetek óta és elavult a vírusirtóm...

köszi!

Nem tudom mennyire lehet ilyeneket a fórumon linkelgetni, de ha rákeresel mondjuk valami "nod32 keys" vagy hasonló kifejezésre, akkor lesz bőven merítési lehetőség. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok! Nem tud valaki friss kódokat "tört" NOD-hoz?

Eddig a nod327.net-ről szedtem, de sehol az oldal hetek óta és elavult a vírusirtóm...

köszi!

 

Felejtsd el a Nod-ot. Használj Avastot. Ingyenes és nagyon jó. Soha nem kaptam még vírust mióta használom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mennyire lehet ilyeneket a fórumon linkelgetni, de ha rákeresel mondjuk valami "nod32 keys" vagy hasonló kifejezésre, akkor lesz bőven merítési lehetőség. ;)

Köszi, találtam.

 

Felejtsd el a Nod-ot. Használj Avastot. Ingyenes és nagyon jó. Soha nem kaptam még vírust mióta használom.

Egyelőre marad. Negatív tapasztalatom nem volt még, csak pár hete nem ment a frissítés. A lentebb említett oldalon voltak mindig friss kódok, de ezentúl más forrásból kell találni úgy néz ki.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ProxMate plugin az ugye elvileg pontosan arra van hogy ha egy földrajzi területről nem lehet egy videót megnézni, akkor elhiteti a youtube-bal hogy nem ott vagyok? Mert éppen baromira nem akar működni.

 

(

ezt akartam volna megnézni. Megtaláltam máshol, de érdekel h nálatok működik-e. ProxMate-tel vagy anélkül...)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.