Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

szia 500 euro it egy erossebb i5 ennel az 150 e ft mi szoszert vennel 230000 <<<< meg ha a molnarbusz 8 euroert kihoy es viszavisz akkor is olcsobb

Tisztában vagyok vele, hogy a processzor nem a legerősebb, de nem igazán találtam jó i5 - jó videokártya kombót (vagyis volt egy ilyen de az már 280e volt), jó i7 jó konfiggal meg nincs 300e alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hajamat tépem, mert napok óta nincs netem. Végre kiderült, hogy nem szolgáltatói/modem hiba (na jah... a szomszédban lakó szerelő megközölte, hogy pénteken még a fű se nő, aztán malmoztunk eddig, gondolom, ha már csütörtökön este hívom, akkor az lett volna a baj), hanem valamilyen számítógépes. Látszólag minden rendben van, szóval állhatunk neki totózni, vajon melyik kütyü lehet a problémás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hajamat tépem, mert napok óta nincs netem. Végre kiderült, hogy nem szolgáltatói/modem hiba (na jah... a szomszédban lakó szerelő megközölte, hogy pénteken még a fű se nő, aztán malmoztunk eddig, gondolom, ha már csütörtökön este hívom, akkor az lett volna a baj), hanem valamilyen számítógépes. Látszólag minden rendben van, szóval állhatunk neki totózni, vajon melyik kütyü lehet a problémás.

 

Hát erre nehéz válaszolni, mert látni kéne a gépet. Nekem egyszer az AVG vírusírtó egy szolgáltatása tiltotta le a netet. Próbáljatok meg pingelni. A Futtatásba be kell irni hogy: cmd. Majd amikor megjelenik a Dos-os ablak, oda ezt: ping www.akármi.hu. Az akármi helyére létező weboldalt kell adni. A google a legegyszerübb. Kell hogy visszakapjatok választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hajamat tépem, mert napok óta nincs netem. Végre kiderült, hogy nem szolgáltatói/modem hiba (na jah... a szomszédban lakó szerelő megközölte, hogy pénteken még a fű se nő, aztán malmoztunk eddig, gondolom, ha már csütörtökön este hívom, akkor az lett volna a baj), hanem valamilyen számítógépes. Látszólag minden rendben van, szóval állhatunk neki totózni, vajon melyik kütyü lehet a problémás.

Ezzel enis talalkoztam mar elso lepes kihuzod az osszes kabeltes 5 percmulva viszadugod a modem vagy ruterbe van amikor nem ismeri fel . Masodik lepes a szolgaltatodnak van egy hivatalos wboldala ami valahogy ugy kezdodik 123.2.3. blalbla ha van net ha nincs automatikusan csatlakozol a ruterhez ami jelet kuld visza en ott probalkoznek mielot dos/ba belenyulnak sok sikert

 

Mint írtam, személyes megjegyzés volt nem kioktatás. Mellesleg honnan is kellett volna tudnom ezen infókat, amiket most közöltél?

 

De mindegy, ez esetben Hunner, tekintsd tárgytalannak, amit írtam. De újra leszögezem, semmi bántó szándék nem volt bennem.

Szeretem a kritikakat abbol lehet epitkezni nyugi nem harapok kosz a segitseget es sracok jolesik hogy megvedtek mint egy csalad tenyleg komolyan ilzenkor konybelabad a szemem sokan nem erzik azt mit jelent kulhoni magyarnak lenni es kulfoldon elni ahol a rosz tapasztalat miat mar nem mer kulfoldon magyarokkal erdelyiekkel vagy romanokkal kapcsolatot tartani ,meselhetnek komolyan rendesek vagytok kosz

 

Tisztában vagyok vele, hogy a processzor nem a legerősebb, de nem igazán találtam jó i5 - jó videokártya kombót (vagyis volt egy ilyen de az már 280e volt), jó i7 jó konfiggal meg nincs 300e alatt.

Viszaterve egy elozo hozzaszolohoz szemelyes tapasztalatom 4-6 ev az eletartama egy laptopnak ezt azert vedd figyelembe draga gepet nem erdemes venni mert az araert veszel kettot ami sokkal tovabb tart de amint mondottam ha van kedved szivesen latlak vendegul ez masokra is vonatkozik akik kiruccananak nemetbe es nem talalnak elerheto szallast vagy hasonlo batran juliusig aztan sweiz zurich dolgozom 4 honapig de addig szivesen vagy utanna aki telelni szeretne

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszaterve egy elozo hozzaszolohoz szemelyes tapasztalatom 4-6 ev az eletartama egy laptopnak ezt azert vedd figyelembe draga gepet nem erdemes venni mert az araert veszel kettot ami sokkal tovabb tart

Amit most használok 2008-ban vettem, és már akkor sem számított csúcskategóriásnak, de mostanra már nagyon érzem a korát. (Van, hogy indítás után 20 percet kell várnom, hogy kezdhessek vele valamit- mondjuk lehet, hogy nem AVG-t kellene használnom). Akkoriban még nem volt akkora gáz az 1 GB RAM és a 1,6 GHz Dual Core, de mostanra már videónézés közben is gyakran a plafonon van a CPU használat a lapozófájlról nem is beszélve. Amondó vagyok, ha akkoriban egy kicsit többet áldozok rá, akkor még bírná egy 1,5-2 évig, de a jelenlegi szinte teljesen elavult.

 

Szerk.: A többire PM-ben ment a válasz

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a lentieket, feljegyzem őket későbbiekre való tekintettel.

Végül tegnap kijött egy másik szerelő a cégtől, aki öcsémmel karöltve, aki szabin volt, megnézte a problémát. Elnézést kérek mindenkitől, mert a leírásom nem volt pontos, dühös voltam a "remek" hozzáállás miatt, szóval nem írtam eléggé körül a problémát :oops:

Volt olyan is, hogy volt netem (nem mindig, de előfordult), de egyszerűen nem tudta a böngésző az oldalakat betölteni. Pl. egyszer sikerült a fórumra is írnom egy topikba, utána meg csak töltötte volna az adatokat, de percek után feladtam, és lelőttem a böngészőt. Ezért gyanakodtunk inkább netkapcsolati/modem hibára. Megnézték tegnap, és a windows látta a hálókártyát, tudott csatlakozni is, stb. minden oké volt, "mindössze" az adatok nagyobbik része elveszett útközben. Hálókártya cserével most éppen minden szépen működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szoval kellene egy kis segitseg miutan Trojat kaptam es ujrahuztam a gepet valamiert meg mindig kemprogram reklamok bombazzak szuntelen a mozzilat egyszeruen hujet kapok se a panda sem az avg sem MSE nem talalja legyszi val;aki mondja mar meg hogyan tuntessem el ujrahuztam a moyillat 2 is de semmi allandoan ujablak nyillik a regibol stb ja es meik az a progi ami engedi a spoilert megnyitni SOS

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ezt megcsinaltam mar a multkor de meg mindig semmmi ugyan az frisitsem ezt fissitsem amazt meg kulombozo ablakok nyilnak meg meg mindig idegbajt kapok meg sem tudok valamit nyitni mar atugrtt valami masra

Na ma reggel tiszta fejjel megtalaltam a ludast . az uj Mozillanak nincs automatikus kemprogram es reklam programja , ezeket mind telepiteni kell kulon Adblok plus eddig bevalt megkonyebbultem de koszi mindenkinek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy ötéves laptopnak két hét alatt három billentyűje kezdett eltompulni (néha sokkal erősebben kell megnyomni a gombot hogy bevegye) az lehet a por + kutyaszőr miatt és tisztítható, vagy kezdhetek spórolni egy új eszközre? Az akksiján kívül minden rendesen működik, egyébként....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy ötéves laptopnak két hét alatt három billentyűje kezdett eltompulni (néha sokkal erősebben kell megnyomni a gombot hogy bevegye) az lehet a por + kutyaszőr miatt és tisztítható, vagy kezdhetek spórolni egy új eszközre? Az akksiján kívül minden rendesen működik, egyébként....

 

 

Sűrített levegővel próbáld kifújni. Számtech boltokban lehet kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az nem ingyenes, ráadásul kinyírja a netet.

 

 

????????????????? Mi nem ingyenes? Pár éve használom és a legnépszerübb ingyenes virusírtó. Soha senkinek nem nyírt ki netet(pedig telepítetetm pár gépre), mindenki dicséri. Soha nem kaptam vírust sem. Nagyon meg vagyok vele elégedve, gyors mint a villám és nem terheli a gépet.

Szerintem te az AVG-re gondolsz.Az AVG nálam egyszer tényleg kinyírta a netet. Illetve egy szolgáltatása. Csak nem gondolod hogy rosszat ajánlok?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolkozom egy Cooler Master K380 megvételén, de előbb lenne 1-2 kérdésem, hátha valaki tud rá válaszolni:

 

- A Cooler Master oldalán ezt írják: I/O Panel: USB 3.0 x 1 (internal), USB 2.0 x 1, Mic x1, Audio x 1 (supports AC97 / HD audio), na mármost én alapom ALC887-es, akkor az passzol vagy nem passzol, vagy mindegy?

- Alaplapom H61M-DS2, passzol e hozzá?

- Ilyen hütőventillátor jó e a gépházhoz és ha igen, hogy üzemelem be?

 

- Ezt hogy kell értelmezni? xdlol_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Bocs ha hülyék a kérdések de ilyen téren tapasztalatlan vagyok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudna nekem valaki ajánlani egy olyan lejátszót pc-n ami minden gond nélkül lejátsza a BD lemezeket?

 

Illetve van-e ötlet arra hogy a VLC és a Bsplayer miért nem viszi az sw BD-ket, holott mindkettő le tud játszani BD-t?

 

Én egy VSO Media Player nevű programmal szoktam lejátszani a BD-ket. (Bár lehet mások tudnak ennél profibb programot is.) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezért jó az asztali BD lejátszó. :) Tudom ez nem segít a problémán, de tényleg az a legkényelmesebb.

 

 

Hát ja de röhej hogy 8 éve(2006 óta van BD) nem bírnak csinálni egy normális lejátszót pc-re. És ugye elvileg a pc az ami mindent lejátszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.