Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Többek közt ezért is nézegettem a wireless fül/fejhallgatókat, de azok a típusok, amelyeket eddig láttam, nekem nem jöttek be. Eddig fejhallgatóban láttam wirelesst, és nekem jóval kisebb "méretben" kellene egy...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, akkor nem igazán gondolkodom wireless fejhallgatóban.

Öcsém meglepett egy SSD-vel (plusz egy memória), ma szórakoztunk a telepítéssel és ilyenekkel. Pont most nem volt alkalmas, de mit csináljak. Naivan azt hittük, hogy szépen fel lehet telepíteni rá a Win7-et, de az a nyavalyás hangkártyám olyan régi, hogy azzal nem boldogult, szóval egyelőre maradt az XP. Nem mintha a videókártya gyengeségei nem mutatkoztak volna meg, de majd csak lecseréljük azt is egyszer... Viszont legalább megszűnt az oprendszerem minden h*lyesége, ami az utóbbi időkben volt, mert most frissen van telepítve. És gyorsabb is a gép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, akkor nem igazán gondolkodom wireless fejhallgatóban.

Öcsém meglepett egy SSD-vel (plusz egy memória), ma szórakoztunk a telepítéssel és ilyenekkel. Pont most nem volt alkalmas, de mit csináljak. Naivan azt hittük, hogy szépen fel lehet telepíteni rá a Win7-et, de az a nyavalyás hangkártyám olyan régi, hogy azzal nem boldogult, szóval egyelőre maradt az XP. Nem mintha a videókártya gyengeségei nem mutatkoztak volna meg, de majd csak lecseréljük azt is egyszer... Viszont legalább megszűnt az oprendszerem minden h*lyesége, ami az utóbbi időkben volt, mert most frissen van telepítve. És gyorsabb is a gép.

 

Alaplapba nincs hangkártya beépítve? Általában szokott, legalábbis nekem az ősrégi Epox-ba is volt valamint a mostaniba is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, akkor nem igazán gondolkodom wireless fejhallgatóban.

Öcsém meglepett egy SSD-vel (plusz egy memória), ma szórakoztunk a telepítéssel és ilyenekkel. Pont most nem volt alkalmas, de mit csináljak. Naivan azt hittük, hogy szépen fel lehet telepíteni rá a Win7-et, de az a nyavalyás hangkártyám olyan régi, hogy azzal nem boldogult, szóval egyelőre maradt az XP. Nem mintha a videókártya gyengeségei nem mutatkoztak volna meg, de majd csak lecseréljük azt is egyszer... Viszont legalább megszűnt az oprendszerem minden h*lyesége, ami az utóbbi időkben volt, mert most frissen van telepítve. És gyorsabb is a gép.

 

Elvileg lehetséges hogy a Win7 nem támogatja a hangkártyát, pl ha mondjuk kb 10 éves. A Microsoft honlapján van egy lista hogy mely hardvereket nem támogatja a Win7. Ha megírod a tipusát megnézem neked.

Ez olyannyira igaz hogy hétfőn egy kollégámnak vettünk egy számítógépet, felraktam a Win7-et rá, mindent felismert, maga volt a kánaán. Tökre örültem hogy milyen hamar végzek. Van nekik egy HP Laserjet 1000 tipusú nyomtatójuk. Mondom magamnak ezzel semmi baj nem lehet, bedugom az usb-be, majd bekapcsolom a Win7 felrakja a drivert és örülünk neki, hisz a világ egyik legelterjedtebb nyomtatójáról van szó. Kb 3 órát szívtam vele, sőt ott is kellett hagynom hogy itthon keressek rá megoldást.

Kiderült hogy a nyomtató 2002-es és bizza ott van a Win7 által nem támogatott hardverek listájában. Se a Microsoft, sem a Hp nem csinált hozzá drivert. Azért ügyes üzletpolitika ez. Ha új operációs rendszer jelenik meg akkor vegyünk új nyomtatót?

Annyit sikerült kiderítenem hogy a HP-nak van általános nyomtatódrivere, de annyi volt ott hogy nem semmi és az is csak a nyomtatási alapfunkciókra jó. Sőt van aki egy Konicka nyomtató driverrel hozta műkődésbe Win 7 alatt a HP nyomtatóját.

Tényleg, Dzséjt, Riddick, ti nem találkoztatok ilyennel? Ha esetleg tudjátok a megoldást szívesen elolvasnám, ne szívjak annyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen :) Megnézem majd a típust, csak mostanában nagyon nem alkalmas az idő géppel való szöszölésre :oops: Még a programok többségét sem raktam fel, csak ami létszükséglet. Észben tartom, és majd visszatérek a témára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi hónapokban nem egyszer összeomlott a Chrome-om, minden előjel nélkül, böngészett oldalaktól függetlenül. Újraindításkor némely honlapon (mint pl. ezen) random szavak, vagy szótöredékek zöld linkké változnak, az oldal aljára "reklámok" kerülnek, egyértelműen vírusos tartalommal megáldva. A "tartalékböngészőm" (Internet Explorer) szintén ilyen tüneteket produkál. A Chrome újratelepítése időlegesen megoldja az ügyet, de csak abban az esetben, ha nem mentem a böngészési adatokat, és teljesen szűz Chrome-ot telepítek. A kíváncsiság kedvéért, leszedtem a Firefoxot, ahol semmi ilyet nem tapasztaltam (akkor se, ha a Chrome böngészési adatait töltöttem be). Tudtommal semmi olyan oldalt nem látogatok, ahonnan vírust kaphatnék (eddig nem történt ilyen az utóbbi hónapokat leszámítva), ahogy az MS Essentials sem jelzett soha gyanús tartalmat. A kérdésem annyi lenne, hogy nálam a hiba (valamilyen oldalról felszökő kártékony elem), vagy a böngészővel van zűr? Amennyiben nálam, miként tudnám lokalizálni a problémát és kiszűrni a jelenséget?

en ugyan igy jartam a mozzila firefox al egyszeru eltavolitod de mindennnel egyut nem importalsz semmit azt is torlod es ujratelepited celszeru eltavolitas elott letolteni valahonnan nekem bevalt azota hogy megakadjozzam 3 havonta megcsinalom minden gepen s lass csodat nyargal a gep mint a csiko nincs kemprogram nincs marhasok reklam es nincs osszeomlas es nem lassul le a 3300 quatro egy 286 szintjere ami igen csak ciki tud lenni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, jómagam is találkoztam ilyen esettel, csak más nyomtatóval illetve egy scannerrel. Sajnos sehogy sem sikerült működésre bírnom őket. Ha nincs megfelelő driver, akkor nem megy a dolog sajnos. Én is hallottam már olyat, hogy egy adott márkájú nyomtatót egy másik nyomtató driverével sikerült feltelepíteni Win7-re, na de ez is kb mák kategória. A másik, hogy nem a Microsoft dolga drivet írni adott eszközökhöz, hanem a gyártóknak. Ők (gyártók) tojnak rá magasról.... nyilván, mert az a jó nekik, ha a user új eszközt vásárol. :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

en ugyan igy jartam a mozzila firefox al egyszeru eltavolitod de mindennnel egyut nem importalsz semmit azt is torlod es ujratelepited celszeru eltavolitas elott letolteni valahonnan nekem bevalt azota hogy megakadjozzam 3 havonta megcsinalom minden gepen s lass csodat nyargal a gep mint a csiko nincs kemprogram nincs marhasok reklam es nincs osszeomlas es nem lassul le a 3300 quatro egy 286 szintjere ami igen csak ciki tud lenni

Így viszont egyértelmű, hogy nem a böngésző a hibás. Én is maradok az időnkénti újratelepítésnél, ez a legtisztább megoldás, amit találtam, arról nem is beszélve, hogy ártani nem árt. Az ilyen-olyan tisztítóprogramok sem szűrnek ki mindent...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ja a gyors eredmeny atka a firefox sajat anyagbol ami el van mentve dolgozik s nem keres allando ujbol meg mindent hanem csak betolt igy egy ido utan anyi sz*t telepit sajat magabnak hogy mar fogalma sincs mit engedelyez es oszeomlik a megterhelesektol

el sem akartam hinni amikor mondta a haver hogy nem kell ujrahuzni a gepet nem kell refress meg viszaalitas hanem csak kuld a kukaba a bongeszot es tedd fel ujra lenyegesen tobb idot sporolsz meg mint egy uj oprendszerrel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát kérem... Tegnap az örök vadászmezőkre költözött a monitorom. :( Igyekszem szerezni egy másikat, addig fater laptopjáról vagyok kénytelen netezni. Tudtok ajánlani esetleg valamit? A lényeg: legyen nagyon olcsó!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát kérem... Tegnap az örök vadászmezőkre költözött a monitorom. :( Igyekszem szerezni egy másikat, addig fater laptopjáról vagyok kénytelen netezni. Tudtok ajánlani esetleg egy valamit? A lényeg: legyen nagyon olcsó!

 

Mennyi az a nagyon olcsó? Aqua-ban legolcsóbb 22.000, alatta szerintem használtan kapsz. Esetleg Media Markt ha van a közelben ott lehet, hogy részletre megtudod venni ha nagyon pénzszűke van. Annó mi Auchanba vettük így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az hogy nagyon olcsó? Körülnéztem az aproneten és találtam 2-őt amit érdemes fontolóra venned.

http://apronet.hu/hardware/monitor/tft/lcd/17/aprohirdetes=101153511

 

http://apronet.hu/hardware/monitor/tft/lcd/17/aprohirdetes=101277518

 

Ezek 10000 ft alatt vannak és jó kis monitorok.

 

Újat sajnos ahogy Norbi is írta csak drágábban kapsz.

 

Illetve van egy cég ami használt pc-kkel monitorokkal foglalkozik, kapsz rá 1 év garanciát. Én már vettem náluk 3 pc-t is ismerősöknek mindig nagyon korrektek voltak, és sosem volt baj a gépekkel.

 

Itt vannak a monitorválasztékok:

 

http://www.pc-max.hu/webaruhaz/monitorok-15-17-coll.html

 

Azért néztem 17 "-os LCD-ket mert szerintem amire te használod a gépet az pont jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy régi írott CD-ről másolok be zenét laptoppal, akkor az normális hogy az egész készülék zúg és rezeg mintha lenyelt volna egy centrifugáló mosógépet? Új CD-ről lejátszáskor meg íráskor is lehet hallani de messze nem ennyire durván. Persze, örülök hogy egyáltalán viszi a lemezt, pótolhatatlan hanganyag van rajta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy régi írott CD-ről másolok be zenét laptoppal, akkor az normális hogy az egész készülék zúg és rezeg mintha lenyelt volna egy centrifugáló mosógépet? Új CD-ről lejátszáskor meg íráskor is lehet hallani de messze nem ennyire durván. Persze, örülök hogy egyáltalán viszi a lemezt, pótolhatatlan hanganyag van rajta :)

 

 

Teljesen normális. Magának az olvasónak van ilyen hangja, persze nem mindegyik lemeznél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.