Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Egy kérdés. Haver hozta hozzám a tabletjét - melynek típusa, Samsung Galaxy Tab 3 - hogy kb egy hete a Hay Day nevü játék pár perc játék után kilép és visszatérünk az Androidhoz, és ugyanezt csinálja a Chrome böngésző is. Azt mondják ők nem nyúltak hozzá. Arra gondoltam valami el van állítva csak az Androidot én nem ismerem( kellett volna 2 nap hogy itthagyja tanulmányozásra de nem tette). Van valakinek ilyen tabletje és tapasztalt hasonlót? Mi lehet a baja? Vírus nem hinném hogy csinálna ilyet, meg ha jól tusom tabletekre elenyésző vírus van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy kérdésem. Egy barátomnak routert kéne venni és családi házban lakik. Sok routert állítottam már be de azok mind lakásokban voltak. Van itt valaki aki családi házban lakik és lent van a router a földszinten? A lényeg hogy lent lenne a router és az emeleten is használni szeretnék a wifit, meg a teraszon ami a szobától kb 10 méter. Erre jó egy átlagrouter vagy komolyabb kell?

Nálunk hasonló a helyzet. A router először a garázsban volt, amíg csak egy géphez kellett az internet az emeleten, és légvonalban úgy közel volt (kevesebb, mint 5 méter), de aztán lett még két gép, távolabb az emeleten, és úgy már nem volt jó a kapcsolat. Akkor felhoztuk a routert az emeletre, most nagyjából mindhárom géphez nagyjából egyforma távol van, ami szerintem kevesebb, mint 10 méter, és most működik rendesen.

A teraszon vagy a kertben még nem nagyon próbáltam használni, így erről nem tudok nyilatkozni. Egyébként egy teljesen átlagos szerkentyű, szerintem anno a legolcsóbbat vettük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki találkozott már ilyennel? Este gépnek semmi baja. Reggel bekapcsolom, elkezd csipogni mint a rohadás, 6-7 másodperc múlva leáll majd újraindul és ezt addig csinálta amíg főkapcsolóval ki nem nyomtam. Szétszedtük a gépet nagybátyámmal, én a HDD-re gyanakodtam mivel be se töltött, ő a videókártyára mivel neki már volt hasonló. Kiszedtük videókártyát akkor is csinálta, kiszedtük a HDD-t akkor is. Egyik ismerőse mondta próbáljuk meg a memóriakártyákat kiszedni. Kiszedtük egyiket, működött normálisan. Kicseréltük a másikra, szintén ment normálisan. Utánna visszaraktuk mind a kettőt, de felcseréltük a helyeket, tehát 1.-es RAM ment a 2-es helyére és fordítva. Érdekes módon azóta működik normálisan, nagybátyám szerint kontakthiba, de ő se látott még ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hát nem tudom, hozzám eddig kétszer törtek be, egyszer az alatt az öt perc alatt, amíg fent voltam Facebook-on, a másik meg amikor egy pár napig volt torrentem. Letöltőoldalakkal sosem volt még gondom.

Szóval, ezek nem éppen megalapozott következtetések, mert ennyi erővel akkor a Facebook is veszélyes, hiszen azt böngészve is betörtek a gépedre. Eleve, milyen fajta betörésről beszélünk? Min keresztül törtek be? Hol törtek be? Otthon, kollégiumban, nyílt hálózaton át, vezetékes vagy wirless kapcsolaton át? Egyszerűen csak a netet lopták, vagy machináltak a gépen? Valóban betörés volt, vagy csak egy trójai szabadult be? Meg honnan származott a torrent fájl, amit használtál, amikor megtörtént ez a betörés, mert ha valami nyílt torrent oldalról szedted le, az sem éppen a biztonság melegágya (egy torrentfájl ugyanúgy lehet vírusos, mint az, amire linkel). És a leglegfontosabb kérdés: milyen védelemmel van ellátva a géped?

Ezernyi dolog van, és a torrent távolról sem az a pont, ami a számítógép leggyengébb része. Eleve, egy profi betörőnek nem kell nyitott portot találnia, simán nyit magának egyet, de már maga az operációs rendszer és az egyéb programok is tartanak maguknak nyitott kapukat a tűzfalon a net felé (az internetfüggőség átka). A videólejátszók élő kapcsolatot tartanak (bsplayer, vlc, power dvd, stb), az operációs rendszer szintén (frissítés, távoli asztali kapcsolat, stb), és tovább lehet sorolni: Steam, Origin, a videojátékok majdnem mindegyike, az Nvidia, Skype, hujjuj, sokáig lehetne még sorolni. GoogleDrive, SkyOnedrive, Winamp, Windows Live, és így tovább. Szerinted védve vagy, ha nincs torrent kliens a gépeden? Ugyan! Tévhit, mint az, hogy a polgári forgalomban kapható tűzfalak és vírusirtók teljes körű védelmet nyújthatnak. Baromság, túlzás nélkül állíthatom. Csak ebbe gondoljon bele mindenki: hogyan tudna védelmet nyújtani egy olyan program, amit a neten minimális energiaráfordítással (értsd: beütöd a google-be vagy a kick-ass keresőjébe) feltört(!!!) változatot találhatsz? Milyen védelem az, amit fel lehet törni, hogy aztán ingyen használhasd (megjegyzem, annak is gratula, aki például feltört nodot használ, hiszen a feltörés már gyengíti a programot)?

A polgári számítógépek egyedül a brahi-hackerek ellen vannak védve, de olyanokat távolról sem tud megállítani egy megvásárolt tűzfal vagy vírusirtó, aki nem csak kivagyiságból foglalkozik ilyennel. A feltört tűzfal/vírusirtó programok használata meg a vicc kategória, az nagyjából olyan, mintha bezárnánk a kocsit, de az ablakot letekerve hagyjuk. A torrenttől nem lesz kevésbé védtelen a gép. Az, hogy neked Werebazs épp akkor törtek be rá, csak a véletlen műve - ami látszik abból is, hogy a Facebook használata közben is betörtek, de hidd el nekem, az sem azért volt, mert fenn voltál a Facebookon.

Egyetlen dolog véd 100%-osan a betörés és vírusok ellen: áramtalanítod a routert, kiégeted a laptopból a wirless kapcsolatot, kihúzod a netkábelt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elismerem nem értek ilyen mélységekig a dologhoz, de azzal természetesen tisztában vagyok, hogy mennyire limitáltak a számunkra hozzáférhető vírusirtók és tűzfalak. Azonban, abban biztos vagyok, hogy az a két eset nem véletlen egybeesés volt. Vírusokat, trójaikat máskor is kapott már a gépem, azokat a következő virusirtó frissítés mindig kiszűrte, és utána nem volt probléma. Ebben a két esetben azonban valaki rootkit-eket rakott a gépemre, és ezen a kettőn kívül soha ilyen típusú támadás nem érte a gépemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szép, de azt a rootkitet nem feltétlen betöréssel tették fel, hanem te magad is összeszedhetted a neten barangolva. Ez benne van a pakliban, rootkit lehet a torrent fájlba is beágyazva akár, de ez csak annyit tesz, hogy egy nyílt torrent oldalt használtál. Ilyen nem fordulhat elő egy nmagon, ahol ellenőrzik a torrenteket. Vagy ha a Facebookon rákattintottál valamire, amire nem kellett volna. És ez csak két lehetőség, megbújhatnak e-mailban, de akár egy pucér lány képében is. Nem tört be senki a gépedre, te "engedted be" mindkét alkalommal a "betörőket". de ez felhasználói hiba, nem a torrent vagy a face hibája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen dolog véd 100%-osan a betörés és vírusok ellen: áramtalanítod a routert, kiégeted a laptopból a wirless kapcsolatot, kihúzod a netkábelt. :)

 

Így sem 100% mert tudomásom szerint net nélküli gépet is simán feltudnak törni. Pacemeakert is lazán meghackelt egy hacker csak úgy demonstrációként és az sincs netre kötve :) Az a 100% ha nem használsz gépet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tévedés, rá vannak kötve, a modern pacemakerek rendelkeznek netes kapcsolattal, hogy jelezzék a dokinak, ha a páciens szíve rakoncátlankodik. De én ezért írtam, hogy ki kell égetni a laptopból a wireless kapcsolatokat vagy áramtalanítani a routert és kihúzni a netkábelt. Ha semmiféle kijövő/bejövő jellel nem kapcsolódik semmilyen hálózatra egy gép, akkor fizikai képtelenség bármit is meghackelni úgy, hogy nem vagy fizikailag a gépnél. Ha valaki mégis ezt állítja vagy még be is mutatja, az merő kamu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tévedés, rá vannak kötve, a modern pacemakerek rendelkeznek netes kapcsolattal, hogy jelezzék a dokinak, ha a páciens szíve rakoncátlankodik. De én ezért írtam, hogy ki kell égetni a laptopból a wireless kapcsolatokat vagy áramtalanítani a routert és kihúzni a netkábelt. Ha semmiféle kijövő/bejövő jellel nem kapcsolódik semmilyen hálózatra egy gép, akkor fizikai képtelenség bármit is meghackelni úgy, hogy nem vagy fizikailag a gépnél. Ha valaki mégis ezt állítja vagy még be is mutatja, az merő kamu.

 

Ezt nem tudtam hogy az is netre van kötve, azt hittem az offline.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban azért kiegészíteném Dzséjt mondandóját, hogy a kártevők adathordozókon is közlekedhetnek. Manapság ez már ritkább, mert a netkapcsolat annyira elengedhetetlen, hogy már tényleg minden fent van a hálón és ott könnyebb a machináció. Ennek ellenére hálózati kapcsolat nélkül is mehet a hack. Elég pl. egy fertőzött pendrive és az ugyanolyan forrás, mint az internet. Onnantól pedig már ugyanúgy a felhasználón is múlik mennyire könnyíti meg a támadó dolgát, ahogyan netes esetben is. ;)

 

Tudom, hogy a beszélgetés alaphelyzete nem ez volt, csak azért írom, mert ez is egy tévhit. Legalábbis sokszor hallottam már azt a dumát, hogy "ó, a cégnél nincs hálózaton a gép, úgyhogy biztos nem lehet semmi kockázat", ahogyan azt is, hogy "erős a tűzfal, mindent ellenőrzünk, az alkalmazottak nem böngészhetnek akárhol, nem e-mailezhetnek bárkivel és minden hálózati forgalom rögzítve van stb.". Aztán a félkész dokumentumokat meg pendrive-on vagy DVD-n hurcolják haza a dolgozók és vissza... :D

 

Amit még nagyon szeretek, hogy Linux vagy OS X esetében minden biztonsági kérdés magától meg van oldva. Legalábbis sokan hisznek ebben, de ez már tényleg nagyon elkanyarodik az eredeti felvetéstől. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért írtam azt, hogy "akkor fizikai képtelenség bármit is meghackelni úgy, hogy nem vagy fizikailag a gépnél." Ha pendrive-on, DVD-n, BD-n, stb-n töltöd be, akkor már valakinek fizikailag ott kell lenni, de mivel a beszélgetés nem ebben az irányban folyt, hanem a net kártevőiről, így nem éreztem szükségét ennek részletezését. Azt meg amúgy is tanítják már az oviban, hogy a pendrive felkapcsolásakor azonnal tessék vírust ellenőrizni. :) Legalábbis nagyon remélem, mert ez a fertőzés barlangrajzi formája, aki ezt nem tudja, az ne üljön le egy gép elé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Lenne egy problémám: Van egy 16 GB-os 2.0-ás Kingston Pendriveom. Erre raktam Windows 8.1-et Windows 7 USB/DVD download tool-al és mikor újraindítanám és beállítanám hogy USB-ről bootoljon akkor nem látja csak a HDD-t meg a DVD-t. Valakinek van megoldása?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Húgomnak - aki szeret játszani - nézek egy laptopot (egyetemre jár majd, szóval az asztali kilőve), ami nem túl drága, de viszonylag jó a konfig.-ja. A hozzáértőket kérdezem, hogy mit gondolnak erről 230 000 Ft-ért:

Dell Inspiron 3737 laptop

Processzor típus: IntelŸ Core™ i7 4500U 1.8GHz

Memória méret: 8GB

Merevlemez méret: 1TB

Videókártya tipus: AMD Radeon HD 8870M 2GB

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Húgomnak - aki szeret játszani - nézek egy laptopot (egyetemre jár majd, szóval az asztali kilőve), ami nem túl drága, de viszonylag jó a konfig.-ja. A hozzáértőket kérdezem, hogy mit gondolnak erről 230 000 Ft-ért:

Dell Inspiron 3737 laptop

Processzor típus: IntelŸ Core™ i7 4500U 1.8GHz

Memória méret: 8GB

Merevlemez méret: 1TB

Videókártya tipus: AMD Radeon HD 8870M 2GB

szia 500 euro it egy erossebb i5 ennel az 150 e ft mi szoszert vennel 230000 <<<< meg ha a molnarbusz 8 euroert kihoy es viszavisz akkor is olcsobb

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem majd eldönti, hogy milyet szeretne. Nyilván egy erősebb i7 CPU időtállóbb is. És sokan gondolkodnak abban, hogy nem cserélik le a laptopjukat mondjuk 1-2 évente. Egy izmos i7 több év után is TUTI, hogy bírni fogja a strapát és megbirkózik amivel kell.

 

+ Ez egy személyes megjegyzés, ne vedd sértésnek, de próbálj kérlek rendesen írni! Mondatot nagy betűvel kezdeni. Mondat közben és végén írásjelek. És a szavak helyesírására is ügyelj!

Köszi!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF: Tekintve hogy Németországból ír német billentyűzeten, ráadásul olyan környezetben, ahol a magyar nyelv már másodlagos neki, így Riddick azt kell mondanom, ez a kioktatás teljesen felesleges és udvariatlan volt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam, személyes megjegyzés volt nem kioktatás. Mellesleg honnan is kellett volna tudnom ezen infókat, amiket most közöltél?

 

De mindegy, ez esetben Hunner, tekintsd tárgytalannak, amit írtam. De újra leszögezem, semmi bántó szándék nem volt bennem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsátok! De a maxi biztonsági elbújhely....

 

Na, szóval bocsi még egyszer! Követem a fórumot, de nem olvasom az összes topicot. Arra sajnos nincs időm se energiám. A Lakhely: München meg egy dolog, ahogy mondod Ody. Sőt...

Egyébként az én laptopom is német! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.