Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Ha valaki talál nekem ehhez a laptophoz win 7 64 bit drivercsomagot(tehát mindenhez, de az is jó ha Lan, Vga van)az a Mikulástól plussz 2 sört kap. Ja a laptop tipusa: Asus x553M. Egy kollégám vette az édesanyjának, és megkértek hogy rakjak rá windowst. Mivel az anyuka baromira nem ért a gépekhez ezért a Win 7-et raktam fel. A 8-as egy laikusnak rémálom. Igenám de az Asus tök tisztességes módon azt csinálta hogy a driverlemezen csak a 8-as driverek vannak sőt a honlapjukon is. Nincs más oprendszerhez drivercsomag. Ez az igazi veőközpontu fair magatartás. Persze gondolom a Microsoft fizet nekik egy rakat pénzt ezért. A lényeg hogy ítt szívok, mert se a hálókártyát ,se a vga-t nem ismeri fel a win 7-t. Sőt van benne ugye még wifi, webkamera is. Ja és csak az USB 2-es slot működik a 3-as nem pedig mindkét pendrive-om USB 3-as. Persze ehhez is driver kell.

Köszönöm előre is a segítséget. Most azt csinálom hogy a Sisoft Sandrával megnézem a hardverek tipusait és közvetlenül a gyártó honlapjáról letöltöm őket.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ennél jobban én sem tudnék mondani. Pár hónapja én is pont ugyanezt szívtam meg egy Asus laptopnál, meg egy nyomtatónál. Az utóbbinál ráadásul még a gyártó honlapján is csak Win 8 driver volt. Sőt, nyáron az Acer laptopommal is így jártam, akkor azok honlapján is csak Win 8 volt. Mondjuk mázli, hogy akkor némi google keresgélés után egy fórumon találtam driver packot. De azért jó lenne, ha ez a készítők honlapján lenne, nem egy eldugott fórumon. Elvégre azért a Win 7 nem olyan régi, a Win 8 meg nem olyan jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Olyan zenelejátszót tudtok mondani, amivel egyszerre több ablakban meg lehet nyitni pl ugyanazt a zenét? Vannak számok amik nagyon jól szólnak kánonban (Most épp a Rock me Amadeust hallgatom winampban + youtube-on, és bitangjól szól.)

De ha adtok valami egyszerű szerzesztőt amivel lehet kánonba rakni, lehet hogy azt is használni fogom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan zenelejátszót tudtok mondani, amivel egyszerre több ablakban meg lehet nyitni pl ugyanazt a zenét? Vannak számok amik nagyon jól szólnak kánonban (Most épp a Rock me Amadeust hallgatom winampban + youtube-on, és bitangjól szól.)

De ha adtok valami egyszerű szerzesztőt amivel lehet kánonba rakni, lehet hogy azt is használni fogom. :D

Javaslom az audacityt. Belehúzod a számot, kiadja hangsávként. Aztán belehúzod újra, egymás alá, kijelölöd a második sávot, és annyival tolod el, amennyivel csak szeretnéd (időben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Word-ben át lehet állítani valahogy a billentyűparancsokat? Írás közben sokszor nyomok ctrl+S mentést, de néha a D-t nyomom meg véletlenül és akkor a betűtípus-variáló jön be. Szeretném a ctrl +D -t is mentésre átírni, és ha betűtípusozni akarok, azt meg megoldom a menüből. Ilyet lehet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Megtaláltam, külső segítséggel :)

 

 

Magyar nyelvű Office 2007-ben:

Megkeresed a Beállításokat. (Az előző verziókkal ellentétben jól el van rejtve, nálam a címsor bal oldalán az Office gomb, mentés, visszavonás, mégis gombok mellett egy apró lefele mutató fekete nyílként lehet elérni.)

Itt: Testreszabás. Az ablak legalján van a billentyűparancsok testreszabása.

Azt tudni kell, hogy melyik menüben van, amit keresel. (Nekem eleinte ez is egy kisebbfajta tájékozódási helybenfutás volt, pl a nyelv megadása a Korrektúra lapon van, FormátumNyelv néven.)

Beírod az új billentyűparancsot, megmondja hogy jelenleg ez mit jelent, és innen egyetlen kattintással hozzá lehet rendelni ahhoz, amit választottam.

Úgyhogy nálam mostantól a Ctrl+D a mentés és Alt+N a nyelv megadása :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Probléma merült fel egy win7 -es oprendszerű gépünkön. A gond az, hogy nem tölti be az asztalt a rendszer. A Win töltés rendben megy, de utána mikor az asztalra kellene állnia akkor csak egy fekete képernyő látunk a kurzorral. ctrl-alt-del -re előjön egy képernyő amint el lehet indítani az eszközkezelőt és abból indítva a programok zöme is fut. Persze mondanom se kell, hogy ez így nem megoldás. Szerintetek mi lehet a baja? :hmm: Vírusmentesítés megtörtént.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múltkor az egyik haverom hasonló hibával hívott át. Sajnos végül csak a Win 7 újratelepítése segített. Bár nála a feladatkezelőt sem lehetett elővarázsolni, úgyhogy nem biztos, hogy ugyanaz a hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak találgatok, szóval nem lehordani :) Szerintem nem indít el valamilyen fájlt a windows indításakor ami az asztalt kezeli. Meg kellene próbálnod összehasonlítani ha tudod egy "ép géppel", hogy milyen fájlok futnak a feladatkezelő-folyamatok fülön és ha valami nálad hiányzik akkor az lehet a ludas, de mondom tényleg csak tipp :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egy mp3 szám hangereje függ attól, hogy milyen a bitsűrűsége? Vagy mitől függ? Mert megvan a 6 film zenéje, a TCW filmé valamint a SW:TOR-é ezeket szoktam hallgatni a könyvek olvasása közben, na már most ha olvasom akkor az se jó ha egy hangosabb taktus kiragad a könyvből meg ha a halkabbakat nem hallom, mert akkor meg ugye minek szól? Meg is találom az arany középutat egy-egy albumnál, a baj az, hogy a másikra az nem jó mert túl hangos lesz vagy túl halk. Valakinek valami ötlet, nincs valami program ami egy hangerőre hozza őket vagy csak próbáljam meg megszokni?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem semmi problémám vele. Vírusjelzést se kaptam még miatta. Amúgy az mp3gain.exe fájllal sose kell foglalkozni mert a progi az MP3GainGUI.exe fájlról működik. A parancsikonja is arra mutat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem tudom, hogy használ-e valaki Lumia telefont, de gondoltam megosztom veletek, ezt a két király Star Wars-os csempe dizájnt.

 

Sötét oldal:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ERh3nCHC4ss

 

Világos oldal:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2F4BMgEAkPY

 

Letölteni innen lehet: link

 

Az alkotó további alkotásait pedig innen: link

 

Két alkalmazás szükséges hozzá: a #TileArt, aminek a használatáról

egy útmutató, és a Transparency Tiles, ami ahhoz szükséges, hogy a csempék átlátszók legyenek, amik alapból nem azok, mint például a facebook alkalmazásé.

 

Nekem nagyon bejön a 625-ös telefonomon, már egy hónapja a dark side téma van rajta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Chrome állandóan leáll, működés közben, ezt írja ki a win, amint el akarom indítani. Újratelepítettem, még mindig ugyanez a hiba. Találkozott valaki ezzel a problémával valamikor? Most a Firefoxot használom, de szeretném "visszakapni" a Chrome-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak simán Uninstallálod Vezérlőpultból akkor maradnak bizonyos komponensek egy helyen, hogy az újratelepítésnél egyből a régi beállításaiddal tudja telepíteni az újat és lehet azok között van a baj, szóval, ha az újra telepítés után megmaradtak a mentett könyvjelzőid, jelszavaid akkor ez a helyzet.

Uninstall után töröld a chrome mappát is a biztos kedvéért

 

XP esetén:

 

C:\Documents and Settings\NAME\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\

 

win7nél pedig:

 

C:/Users/NAME\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\

 

elérési útvonalon találod, 8nál sajna nem tudom de az is biztos valami hasonló útvonal :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.