Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

A Chrome állandóan leáll, működés közben, ezt írja ki a win, amint el akarom indítani. Újratelepítettem, még mindig ugyanez a hiba. Találkozott valaki ezzel a problémával valamikor? Most a Firefoxot használom, de szeretném "visszakapni" a Chrome-ot.

 

Amikor elindítod akkor egyből kiírja, hogy a működése leállt, vagy használod és csak később jön fel közben a hibaüzenet? A probléma részleteire kattintva megnézheted, melyik modullal van a gond. Alapvetően azt javasolnám, mint Dzséjt, esetleg megpróbálhatnád ezzel a tisztító programmal is: http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm mindenkinek a tanácsot :) Win7-em van, és fenn van a gépen a CCleaner is, de már régen nem futattam le :pfff:

Egyből kiírja a C, hogy működés közben leállt, már el sem indul. A részletekben írtak sajnos nem sokat mondanak, de meglátom, mi lesz, ha lefut a CCleaner.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A probléma részleteiből kiderül, hogy milyen típusú a hiba, de úgy sejtem, hogy hasonló lehet, mint ami nekem volt pár napja. A Comodo-val volt valami, hogy nem akarta az igazságot és egy frissítés után alakult ez ki nálam a Chrome-al. Két megoldási módot találtam (mindkettő működik), amennyiben a puszta tisztítás + újratelepítés nem oldja meg a gondodat.

 

A kevésbé elegáns megoldás, ha a program fájlokban, a google mappában a chrome.exe fájlt átnevezed. Mondjuk chrome2.exe-re és innen ha elindítod, akkor már menni fog.

 

A másik ennél picit bonyolultabb és több lépést igényel, de nem nehéz. A Comodo-ra kattintva ("szakértő nézet" fül) van egy olyan, hogy HIPS, na erre kell kattintani. Aztán van itt egy olyan oldalt, hogy HIPS beállítások, majd ezen fülre kattintva, alul egy olyan, hogy "shellcode injektálás érzékelés" és mellette, hogy "mellőzöttek". Ez utóbbira kattints rá, utána ott tallózd be a fent említett útvonalról (program fájlok/google/chrome.exe) a fájlt, pipáld be mellette a kis négyzetet, majd OK. Innentől kezdve pedig kész is van és működik rendesen, azt hiszem ez a hivatalos verzió, de a másik módon is megoldódott, mondjuk inkább ezt javaslom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, félreérthető voltam. Megnéztem a részleteket, de önmagában nem mondott sokat a hiba típusa sem, ki kell(ett volna) gugliznom a jelentését :oops: Vagyis most már nem, mert nálam is Comodo van, beállítgattam, amit írtál, és lám, működik a Chrome! Köszönöm még egyszer :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Gyerekek ez azért nem gyenge. 5-10 év múlva lehet hogy egy kicsit másként fogunk játszani.

jah és HoloLens kapcsán a legfontosabb információ, hogy a fejlesztői csomagok 2016 első negyedévében futnak be, vélhetőleg erősen limitált mennyiségben, és méregdrágán, 3 ezer dolláros áron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Én JuTyúbos videók letöltésére az en.savefrom.net-et használom a linkbeillesztős módszerrel.

Innen kiindulva több böngészőbe is be lehet integrálni a letöltő bigyuszát amit én csak a Tűzrókába raktam be. Használni nem használom mert úgy vettem észre hogy azzal lassabban tölt. Inkább maradtam a linkbeillesztgetésnél.

Más egyéb videókhoz pedig a Krómba és a Tűzrókába is beépíthető Video DownloadHelpert használom. A kettő böngésző közül a Krómot preferálom mert a Helper nekem valamiért csak abban működik. Elvétve akad ugyan olyan oldal ahonnan nem lehet vele tölteni. Jutyúbos videók esetében azonban nálam egyáltalán nem működik.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Youtube-letöltésre a legegyszerűbb a youtube-dl.

 

  1. Lemented innen a Windows exe fájlt a D:\ydl mappába (vagy bármely tetszés szerinti meghajtóra) A letöltött videók ebbe a mappába kerülnek.
  2. Parancssor: d:
  3. Parancssor: cd ydl
  4. Parancssor: youtube-dl és utána bemásolod a videó linkjét (Ctrl-V nem működik, jobb kattintással kell)

Ha egy idő után nem működik, frissíteni kell a youtube-dl -U paranccsal.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én JuTyúbos videók letöltésére az en.savefrom.net-et használom a linkbeillesztős módszerrel.

Innen kiindulva több böngészőbe is be lehet integrálni a letöltő bigyuszát amit én csak a Tűzrókába raktam be. Használni nem használom mert úgy vettem észre hogy azzal lassabban tölt. Inkább maradtam a linkbeillesztgetésnél.

Más egyéb videókhoz pedig a Krómba és a Tűzrókába is beépíthető Video DownloadHelpert használom. A kettő böngésző közül a Krómot preferálom mert a Helper nekem valamiért csak abban működik. Elvétve akad ugyan olyan oldal ahonnan nem lehet vele tölteni. Jutyúbos videók esetében azonban nálam egyáltalán nem működik.

 

 

Már a Chrome-ba is lehet integrálni a Downloadhelpert? Ezt nem is tudtam. Ha valami kellett a youtube-ról akkor Firefox-ban letöltöttem a Downloadhelperrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a Chrome-ba is lehet integrálni a Downloadhelpert? Ezt nem is tudtam.

Én is csak nemrég tudtam meg.

 

 

Ha valami kellett a youtube-ról akkor Firefox-ban letöltöttem a Downloadhelperrel.

Régebben én is úgy csináltam amíg be nem fuccsolt a Tűzrókámban a DownloadHelper. Többféle verzióval is kipróbáltam de egyikkel se műkszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki nem ért véletlen a Goldwave nevű programhoz? Számokból akarok refrént kivágni csengőhangnak, de amikor kivágom és elmentem úgy menti el, hogy marad a végén üres rész amikor is nem szól semmi, régen amikor ilyet csináltam (kb egy éve) valahogy megoldottam, de már nem emlékszem, a google se akar a barátom lenni icon15.gif .

 

 

szerk.:megoldva

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

Áhoj!

 

Kérdésem a következő. Excel táblában pl. a következőt hogy választom szét? Pl.: 19940812;B2;F56

Mert elvileg van rá valamilyen függvény hogy ezeket külön cellákba rakja. Előre is köszi a segítséget :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Gyerekek, nem hittem, hogy ez lehetséges, de valahogy úgy tört meg a vezeték a fülhallgatóban, hogy a videók zenei sávját lejátssza (mindkét fülben!), viszont a szöveget nem. :D Úgy tudom, hogy nem nagyon van lehetőség megtisztítani egy kész videót a szövegtől, vagy a szöveget a mögötte levő zenétől, de nekem úgy látszik sikerült. :D Ha mozgatom az érintkezőt, akkor vissza lehet hozni a szöveget is. Hihetetlen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy problémám.

 

Tesóm vett egy 5.1-es hangfal szettet és összedugtuk jól és a Windows-nál és a Realtek HD-nál át lett állítva 5.1-be és mind2 helyen a tesztek alatt meg megszólalt mind a 6 hangszóró viszont ha elindítunk egy zenét akkor csak 2.0 szól. Ötlet?

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a baj az (volt) hogy stereo 5.1-be nem szólt. Csak simán stereo 2.0. De megoldódott a bekötéssel volt a gond. Mert tesómnak eddig is 5.1-se volt csak az más elven működött. Mert ott összekötött simán és a vezérlővel tudtál váltani 5.1 és 5.1 stereo között. Itt meg ha 5.1 stereo-t akarsz másképpen kell bekötni az erősítőben az AUX-be kell az egyik zöld jacket. Poén az ott volt ez is a leírásban csak mi úgy tettük össze ahogy eddig volt és végül is úgy is jó volt de az csak filmezésre jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy technikai kérdéssel fordulok hozzátok. :D Hogyan lehet egy adott képet/videót "kifordítani", "megcserélni", ahogy az az alábbi videóban van? Természetesen sikerült egy Star Wars-os videót találnom egy rajongói reakció videóban. :)

http://www.youtube.com/watch?v=cIyQOOMeud4

Aki látta az eredeti előzetest a Rebels 2. évadának 2. feléhez, az tudja, hogy ugye rendesen fordítva van a kép.

Már korábban is láttam ilyen videókat a Youtube-on, amik tükrözve voltak, de soha nem tudtam, hogyan kell kifordítani egy videót. (Valószínű van rá egy program :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.