Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amúgy érdekes, hogy alig pár hónapja még azt vitattuk Zééével, hogy meglehetősen felesleges karakter, ráadásul nem sokkal több, mint egy Palpatine utánzat. Vajon erre Johnson is ráébredt, és azért nyuvasztotta meg? Végül is, alapvetően felesleges karakter volt, hiszen Kylo Luke-nak hála már kitanulta az Erőt, azon túl meg mit tanulhatna Kylo? Láthatóan sokat nem adott hozzá Snoke a megaláztatáson kívül.

Viszont pont azzal, hogy Johnson így vonta ki a képletből, vágta el közte és Palpatine között az össze hasonlóságot. Megjegyzem, Abrams is azért próbálta átformálni, de Johnsonnak sikerült a legjobban. A mamusz, az arany fürdőköpeny, de leginkább Andy Serky játéka az, ami nagyon megkülönbözteti az Uralkodótól. Sidious egy kimért figura volt, lassan mozgott, lassan beszélt, nem gesztikulált fölöslegesen. Az egész figura olyan, mint a Sötét Oldal élő szobra. McDiarmid minimalista játéka testbeszéd oldalról nagyon hideggé és rideggé teszi Palpatine-t (ellenben beszédben már-már túljátssza olykor, de Palpatine-nak ez is nagyon jól áll).

Ellenben Serkis Snoke-ja egy viszonylag laza alak. A beszéde kedélyesebb, többet gesztikulál. Nagyon tetszik, amikor magához ragadja Anakin Luke Rey fénykardját, aztán csak úgy elkezd hadonászni vele, miután épp csak egy pillantást vetett rá. Nem is érdekli az a fegyver, míg Sidious elkezdett Luke kardjával olyan sületlenségeket állítani, hogy olyan, mint Luke apjáé. Ja... tényleg, azt leszámítva, hogy egy az egyben olyan, mint Obi-Wané. Amit láttál is, te kókler! :) 

Nekem baromira bejött Serkis játéka, neki és Johnsonnak sikerült teljesen leválasztania a fővezért Palpatine-ról. Ha még egy dögös elősztorit is kitalálnak neki, na az adná meg az igazi sava borsát. Ráadásul azzal, hogy kinyírták, Palpatine nimbuszát sem csonkították meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Serkis játéka zseniális volt! Én még animált karaktertől ilyen kifejező színészi játékot nem láttam! :o Snoke-ról még nem írtam, de ezzel a filmmel nálam nagyon magasra került. Ez a halálának is köszönhető. De ismétlem: ennyire kifejező és élő cgi karatert én még nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már kétszer láttam a filmet, de azt mondom, hogy ha nem tudom, hogy CGI, velem simán megetetik, hogy ember maszkban. Mindig szándékosan keresem, hol lóg ki a digitális lóláb, de Snoke-ba nem tudnék belekötni. Csak azért tudom, hogy CGI, mert megmondták, meg mert nem érzem, hogy maszk lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Már kétszer láttam a filmet, de azt mondom, hogy ha nem tudom, hogy CGI, velem simán megetetik, hogy ember maszkban. Mindig szándékosan keresem, hol lóg ki a digitális lóláb, de Snoke-ba nem tudnék belekötni. Csak azért tudom, hogy CGI, mert megmondták, meg mert nem érzem, hogy maszk lenne.

Szerintem Maznél sem lógott már ki. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem Plaguies teremtette Anakint.

Mondjuk a régi EU-ban, Luceno könyvében erre elég erős utalások voltak... Nem lett kimondva, hogy Plagueis teremtette Anakin, de az igen, hogy Plagueis úgy gondolta, hogy a Kiválasztott megszületése volt az Erő válasza arra, hogy elkezdte a midikloriánokat manipulálni... Így, ha ez tényleg így volt, ha nem is közvetlenül, de Plagueis tevékenységeinek eredménye lett Anakin születése.

 

"Around 42 BBY, the Sith Lord Darth Plagueis and his Sith apprentice Darth Sidious were able to shift the Force and tip it towards the dark side after months of intense meditation. Plagueis sought to manipulate the midi-chlorians—microscopic lifeforms which lived symbiotically within all living things and allowed those with sufficient numbers of midi-chlorians to touch the Force—and use them to gain power over life and death. He was able to resurrect the Bith Darth Venamis(whom he had been using as a test subject for years) using only the power of the Force. Using his newfound power to heal his own body, Plagueis decided to take his powers further and reached out to the midi-chlorians across the galaxy in order to gain dominance over them, but the Force resisted his efforts and refused. In response, the midi-chlorians acted of their own accord and conceived a child within the Human slave Shmi Skywalker."

 

(Forrás: Wookiepedia, Legends szekció)

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a legélesebben a Snoke és Palpatine közötti különbség annál a mondatánál jött ki, mikor élvezettel beszél arról, hogy ha megtalálják Luke bolygóját, hogyan fognak elpusztítani ott mindenkit és, hogy szinte már áhítozva mondja Reynek, hogy a lehető legkegyetlenebb módon fog végezni vele. Palpatine-t nem érdekelték az ilyen szadista élvezetek, persze kegyetlen volt és Luke-ot lassan próbálta megölni, de ezt inkább büntetésnek szánta és elbizakodott volt, ennek ellenére nem volt egy szaditsa, csak a cél érdekelte. Snoke viszont láthatóan kifejezetten örömét leli a kegyetlenkedésben, nekem a tróntermi jelenet alapján gonoszabbnak tűnt mint Sidious.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke kapcsán nekem a legnagyobb kérdés, hogy mit is akart igazán, pontosabban hogyan akarta, miképp képzelte el az egész galaxishódító és azt uraló rendszerét. Nem tudom mikor került az ER élére, de már a 7-ben is azt éreztem, hogy neki az ER csak eszköz, nem pedig cél. Sidious-tól láttuk hogyan alapozza meg a Birodalmat, felépítette a saját rendszerét, aminek létezése az egyik legfontosabb volt a számára. A Birodalom volt egyben a sith uralom záloga, így akarta uralni a világot.

 

Snoke-nak az ER ügyei nem tűntek túl fontosnak. A 7-ben is azon kattog, hogy Luke-ot semmiképp ne kutassák fel az ellenállók, ill. ne éledhessen újra a jedik rendje. Közben félvállról rábólint Hux felvetésére, hogy süssék el a Starkillert, de amolyan "érdekel is engem, ha annyira akarod, akkor lövöldözzé' vele hülyegyerek" stílusban, miközben ezzel az ER leghőbb vágyát teljesítik be. Hux kb. el is élvez a köztársaságiak pusztulásán, Snoke meg tesz rá, neki más a fontos: Rey és Luke.

A 8-ban is el van foglalva azzal, hogy hol van Luke, mit csinál Luke, mennyire veszélyes Luke. Ha ő nem, akkor Rey mit akar tenni, aztán amikor kiderül, hogy a lány hajthatatlan, akkor ki akarja nyírni. Kylot se nagyon dédelgeti, hanem lehordja minden székletnek, de abszolút velük van elfoglalva. Az, hogy közben mi van az Ellenállással, nem izgatja különösebben. Persze a trónteremben már Palpi is csak Luke-ékra koncentrált, de Snoke az első perctől kezdve máshova helyezi a fókuszt.

Huxszal is felmossa a padlót, amit érdemes mondjuk azzal összehasonlítani, hogy a Birodalom hogyan bánt Tarkinnal. Ott se volt biztosítás tisztnek lenni, mert Vader körül volt elhullás, de azért volt, akit jobban megbecsültek a sithek. Meg ha valakivel nagyon nem voltak elégedettek, akkor simán megfojtották/lefejezték/lelőtték őket, de nem alázták meg őket nyíltan. Vadert is csak az utsó pillanatban árulta el nyíltan az öreg, de akkor se szólt róla egy rossz szót se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy jött le, hogy Snoke-nak nem tétel az Ellenállás. Említi is Rey-nek, hogy hamarosan eltiporják őket. Viszont Luke, a legenda és a jedik már sokkal nagyobb veszélyt jelentettek, okulva a korábbi eseményekből. Szerintem teljesen érthető, ha inkább velük foglalkozott, hisz bennük látta az igazi gátat a hatalmának kiteljesítése előtt.

 

Szerinted mi lett volna ha Palptine tudja, hogy Yoda él? Érdekelte volna holmiféle lázadás (mondjuk így se nagyon izgatta, csak miután Luke feltűnt)? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy az Ellenállást nem látja fenyegetésnek, de az ÚK-t se látta annak? Az se volt tétel? Állítólag az erőviszonyok egyáltalán nem voltak az ER számára kedvezőek a 7 előtt, igazából a Starkillernek az a bizonyos lövése volt a kulcsmomentum, azon múlott minden. Az ER azzal tudta drasztikusan maga felé billenteni a mérleg nyelvét, ennek ellenére Snoke-ot mintha teljesen hidegen hagyta volna. Az egész ER-ÚK (+Ellenállás) szembenállást mintha csak kisgyerekek homokozós játékának vette volna, miközben ő az igazi nagy harcra koncentrál.

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerinted mi lett volna ha Palptine tudja, hogy Yoda él?

Szerintem tudta. Legalábbis tudni biztos nem tudta, hogy meghalt volna, max. feltételezhette, de szerintem még ez sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Az egy dolog, hogy az Ellenállást nem látja fenyegetésnek, de az ÚK-t se látta annak? Az se volt tétel? Állítólag az erőviszonyok egyáltalán nem voltak az ER számára kedvezőek a 7 előtt, igazából a Starkillernek az a bizonyos lövése volt a kulcsmomentum, azon múlott minden. Az ER azzal tudta drasztikusan maga felé billenteni a mérleg nyelvét, ennek ellenére Snoke-ot mintha teljesen hidegen hagyta volna. Az egész ER-ÚK (+Ellenállás) szembenállást mintha csak kisgyerekek homokozós játékának vette volna, miközben ő az igazi nagy harcra koncentrál.

Ami Luke Skywalker elpusztítása. Bár nem láttuk milyen hadereje volt az UK-nak, szerinted hadba szállhatott volna egy ilyen erős flotta ellen? Az alapján amit láttunk egyre inkább kétlem.

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szerintem tudta. Legalábbis tudni biztos nem tudta, hogy meghalt volna, max. feltételezhette, de szerintem még ez sincs.

Tudta. De biztosan nem tudta. :D  Magadat is összezavarod. Yoda évtizedekig nem hallatott magáról, biztos volt benne, hogy kipurcant. Vagy legalábbis rá nem jelent veszélyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is tudta, hogy Yoda él, de nem foglalkozott vele. A Jedi Rend kihalt, övé volt a hatalom, és talán úgy gondolta, hogy az öreg Jedi mester már nem sokat árthat neki. Anakin gyerekeiről nem tudott, pedig ez értékelhette volna fel Yoda életben maradását, mint veszélyforrást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ami Luke Skywalker elpusztítása.

Persze, de akármekkora spíler is legyen valaki az Erőben, legyen akármekkora hős és ikon, akkor sem érhet fel egy teljes rendszerrel és haderővel. Értem, hogy Luke nagyon fontos volt, de más oka is kellett legyen, hogy Snoke-nak ennyivel többet jelentett, mint az egész ÚK elpusztítása. Ami az ER-nek a legfontosabb kellett legyen és volt is minden téren, az Snoke-nak nem, és ez beszédes.

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bár nem láttuk milyen hadereje volt az UK-nak, szerinted hadba szállhatott volna egy ilyen erős flotta ellen? Az alapján amit láttunk egyre inkább kétlem.

Hát az alapján, amit látunk, nehéz mit mondani... Őszintén szólva fogalmam sincs mennyire erős az ER. Csináltak egy brutálisan erős fegyvert, ami egyetlen lövéssel elpusztított egy egész rendszert. Ezt a fegyvert (ami egyben támaszpont is volt) viszont az Ellenállás is elég könnyen felrobbantotta. Nyilván relatív dolgokról beszélünk, de az Ellenállás ereje meg aztán pláne eltörpült a másik két félhez képest, mégis sikerrel jártak.

Ezt követően pedig noha nagy veszteségekkel, de megint csak a maréknyi Ellenállás kicsinált egy csillagrombolót, illetve roncsot csinált az ER zászlóshajójából, ami ha jól értettem kvázi a fővárosuk is volt. Közben a menekülő ellenálló hajók közül a Raddus-t órákon át kellett kergetni, mert nem sikerült utolérni. Ezekre azért nem lehet túl büszke az ER. Az Ellenálláshoz képest iszonyatos fölényben voltak, ehhez képest túl nagy veszteségeket szenvedtek. Ha az ÚK számottevően erősebb volt az Ellenállásnál, akkor szerintem simán felvették volna a versenyt az Első Renddel.

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tudta. De biztosan nem tudta. :D  Magadat is összezavarod.

Igen, elég hülyén fogalmaztam. Az a lényeg, hogy Sidious biztosan nem gondolta/tudta azt, hogy Yoda meghalt volna. Azt se tudta biztosan, hogy élt, de miért feltételezte volna, hogy meghalt? Ehhez képest mégsem foglalkozott vele, legalábbis nem tudunk róla. Márpedig a beszélgetés ezen szála onnan indult, hogy ha tudta volna, hogy Yoda életben van, akkor semmi más nem érdekli ezen kívül. ;)

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Yoda évtizedekig nem hallatott magáról, biztos volt benne, hogy kipurcant. Vagy legalábbis rá nem jelent veszélyt.

Ez nem azt jelenti, hogy akkor meghalt vagy nem fontos. Luke is remeteségbe vonult és eltűnt, szóval őt se volt több értelme keresgélni. Csak épp Snoke-nak ez volt az elsődleges, Palpinak viszont nem Yoda felkutatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Persze, de akármekkora spíler is legyen valaki az Erőben, legyen akármekkora hős és ikon, akkor sem érhet fel egy teljes rendszerrel és haderővel. Értem, hogy Luke nagyon fontos volt, de más oka is kellett legyen, hogy Snoke-nak ennyivel többet jelentett, mint az egész ÚK elpusztítása. Ami az ER-nek a legfontosabb kellett legyen és volt is minden téren, az Snoke-nak nem, és ez beszédes.

Én ezt nem választanám szét ennyire. Miközben az UK bukása max. Hux-nak volt életcél, Snoke tudhatta, hogy ha szétlövik őket az nem sok mindent old meg. Épp ezt láttuk a TLJ-ben. K*rvára nem volt nyugodt és elégedett mert Skywalker még él. Az UK pusztult? Szuper....de addig nem lehet örülni amíg Skywalker él.

3 perccel korábban, pb69 írta:

Hát az alapján, amit látunk, nehéz mit mondani... Őszintén szólva fogalmam sincs mennyire erős az ER. Csináltak egy brutálisan erős fegyvert, ami egyetlen lövéssel elpusztított egy egész rendszert. Ezt a fegyvert (ami egyben támaszpont is volt) viszont az Ellenállás is elég könnyen felrobbantotta. Nyilván relatív dolgokról beszélünk, de az Ellenállás ereje meg aztán pláne eltörpült a másik két félhez képest, mégis sikerrel jártak.

Ezt követően pedig noha nagy veszteségekkel, de megint csak a maréknyi Ellenállás kicsinált egy csillagrombolót, illetve roncsot csinált az ER zászlóshajójából, ami ha jól értettem kvázi a fővárosuk is volt. Közben a menekülő ellenálló hajók közül a Raddus-t órákon át kellett kergetni, mert nem sikerült utolérni. Ezekre azért nem lehet túl büszke az ER. Az Ellenálláshoz képest iszonyatos fölényben voltak, ehhez képest túl nagy veszteségeket szenvedtek. Ha az ÚK számottevően erősebb volt az Ellenállásnál, akkor szerintem simán felvették volna a versenyt az Első Renddel.

Lehet. Ez az ami vakfolt. Nem láttuk milyen volt a haderő. Az Ellenállás károkozása pedig tudjuk milyen áron történt. Nagy sikerről aligha beszélhetünk, mert maradtak vagy 20-an a végére.

3 perccel korábban, pb69 írta:

Igen, elég hülyén fogalmaztam. Az a lényeg, hogy Sidious biztosan nem gondolta/tudta azt, hogy Yoda meghalt volna. Azt se tudta biztosan, hogy élt, de miért feltételezte volna, hogy meghalt? Ehhez képest mégsem foglalkozott vele, legalábbis nem tudunk róla. Márpedig a beszélgetés ezen szála onnan indult, hogy ha tudta volna, hogy Yoda életben van, akkor semmi más nem érdekli ezen kívül. ;)

Szerintem tuti üldözni kezdi. A Birodalom kész de Yoda él? Nem lehet engedni, mert bármikor bekavarhat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én ezt nem választanám szét ennyire. Miközben az UK bukása max. Hux-nak volt életcél, Snoke tudhatta, hogy ha szétlövik őket az nem sok mindent old meg. Épp ezt láttuk a TLJ-ben. K*rvára nem volt nyugodt és elégedett mert Skywalker még él. Az UK pusztult? Szuper....de addig nem lehet örülni amíg Skywalker él.

Az ER az ÚK, valamint az Ellenállás ellen harcolt. Az egész ER-nek az volt a legfőbb célja, hogy előbbieket elpusztítsa, közülük is nyilván főként a jóval erősebb ÚK-ot. Már hogyne oldana meg sok mindent, ha szétlövik őket? Normál esetben eldönti a háborút. Van egy ellenséged, aminek a 90%-át eltörlöd, ez már csak igen sokat ér. Most az, hogy még ebből a helyzetből is képesek lesznek veszíteni (mert alighanem erre fog kifutni a 9), már a saját hülyeségük lesz.

Én meg arra mondom azt, hogy és akkor mi van, hogy Skywalker él? Egyedül fejegeti a kecskéket egy messzi szigeten, még csak az Erővel se foglalkozik. A legendájának több köze van ahhoz, hogy Reyből jedi (vagy valami olyasmi) lesz, mint a tényleges közreműködésének. A legendáját viszont úgyse tudják elpusztítani, még magának Luke-nak sem sikerült. Luke ebben a háborúban önmaga messze nem akkora tényező.

Persze, addig nem lehet igazán örülni, amíg él, de azért akkor is hatalmas lépés volt az ÚK elpusztítása. Ha épp két elefánt harcol egymással, akkor az is fontos, hogy elhessegessék magukról a szúnyogot, de azért csak fontosabb a másik elefánt. Snoke egyszerűen vagy túl spirituálisan közelítette meg ezt az egész kérdéskört, vagy pedig más céljai voltak hosszabb távon, mint ami az ER-nek. A kettő persze együtt is igaz lehetett.

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az Ellenállás károkozása pedig tudjuk milyen áron történt. Nagy sikerről aligha beszélhetünk, mert maradtak vagy 20-an a végére.

Maradtak 20-an a végére, amúgy meg voltak 50-en? :D

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem tuti üldözni kezdi. A Birodalom kész de Yoda él? Nem lehet engedni, mert bármikor bekavarhat.

De nem kezdte. Legalábbis amennyit én tudok, hogy üldözték a túlélő jediket, nyilván Yodát és Kenobit is, de ennyi. Nem tudok olyanról, hogy ez lett volna az elsődleges, még csak arról se, hogy mondjuk Yoda kiemelten lett volna kezelve ebből a szempontból. Szerintem Sidious annyira nyeregben érezte magát, hogy nem foglalkozott már Yodával sem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, pb69 írta:

Az ER az ÚK, valamint az Ellenállás ellen harcolt. Az egész ER-nek az volt a legfőbb célja, hogy előbbieket elpusztítsa, közülük is nyilván főként a jóval erősebb ÚK-ot. Már hogyne oldana meg sok mindent, ha szétlövik őket? Normál esetben eldönti a háborút. Van egy ellenséged, aminek a 90%-át eltörlöd, ez már csak igen sokat ér. Most az, hogy még ebből a helyzetből is képesek lesznek veszíteni (mert alighanem erre fog kifutni a 9), már a saját hülyeségük lesz.

Nem ismerős ez valahonnan? Birodalom? Ott is Palpatine kinyírta az ellenségei 99.999999999%-át mégis beszopta mert az a hangyaf*sznyi esély megmaradt a másik oldalon. Ennek fénylben se érhető, hogy Snoke miért a kevésbé jelentéktelenebbnek tűnő dologra koncentrált? Főleg ha tudja a történelmet és tanul is abból, akkor plán érthető miért Skywalkert keresi a legjobban.

 

1 perccel korábban, pb69 írta:

Én meg arra mondom azt, hogy és akkor mi van, hogy Skywalker él? Egyedül fejegeti a kecskéket egy messzi szigeten, még csak az Erővel se foglalkozik. A legendájának több köze van ahhoz, hogy Reyből jedi (vagy valami olyasmi) lesz, mint a tényleges közreműködésének. A legendáját viszont úgyse tudják elpusztítani, még magának Luke-nak sem sikerült. Luke ebben a háborúban önmaga messze nem akkora tényező.

Bele esel a szokásos hibádba.A fotelból nézed. Snoke nem tudja mi van Skywalkerrel, csak azt tudja eltűnt. Elvágta magát az Erőtől, így aligha hiszem, hogy tudná róla, hogy tengeri lényeket fej, és nem sört főz éppen. Dunsztja sincs mit csinál és merre van. Reyből szedi ki, aztán még röhög is egyet, hogy ennyire volt képes Luke.

1 perccel korábban, pb69 írta:

Maradtak 20-an a végére, amúgy meg voltak 50-en? :D

Megszámoltad őket? De ha 50 akkor az mennyivel jobb ebben a harcban mint a 20? Most nem jön le a poén bocs. ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem ismerős ez valahonnan? Birodalom? Ott is Palpatine kinyírta az ellenségei 99.999999999%-át mégis beszopta mert az a hangyaf*sznyi esély megmaradt a másik oldalon.

Vigyázzunk, mert a Birodalom teljesen más tészta. Az nem egy külső erő volt, ami rátört egy rendszerre, hanem annak része volt, belülről rohasztotta meg, majd torzította el. A Birodalom tapsvihar és minimális ellenállás kíséretében alakult ki és épült az első években. Lehet, hogy kinyírta az akkori ellenségeinek 99,99...%-át, mert gyakorlatilag nem volt a jediken kívül más ellensége. Csak később erősödött egyre inkább a lázadás és fokozatosan szaporodtak az ellenségei, akiknek aztán soha még csak megközelítőleg sem tudott a Birodalom akkora veszteséget okozni, mint az ER az ÚK-nak.

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ennek fénylben se érhető, hogy Snoke miért a kevésbé jelentéktelenebbnek tűnő dologra koncentrált? Főleg ha tudja a történelmet és tanul is abból, akkor plán érthető miért Skywalkert keresi a legjobban.

Ennek fényében nem válik érthetőbbé. Attól, hogy a történelemben egyszer előfordult egy valószínűtlen eset, nem rendelhetsz mindent alá egy ahhoz hasonló valószínűtlen eset elkerülésének. Ha egyszer dobsz egy 1-est egy kockával, akkor utána mindig olyan taktikád lesz, amit arra alapozol, hogy 1-eseket fogsz dobálni? Persze, óvatosságra kell intsen a dolog és tanulni kell a történelemből, de nem így.

Amúgy meg abból az aspektusból is nézhetjük a Birodalom bukását, hogy mindent arra tettek fel a sithek, hogy egyetlen embert maguk mellé állítsanak. A végén ez az egyetlen ember mindennél fontosabbá vált, amiért nagy árat fizettek. Ráadásul ez az ember történetesen pont Luke Skywalker volt. ;)

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bele esel a szokásos hibádba.A fotelból nézed. Snoke nem tudja mi van Skywalkerrel, csak azt tudja eltűnt. Elvágta magát az Erőtől, így aligha hiszem, hogy tudná róla, hogy tengeri lényeket fej, és nem sört főz éppen. Dunsztja sincs mit csinál és merre van.

Nem azon van a hangsúly, hogy nézőként már tudom mi van Luke-kal. Hanem azon, hogy amikor épp az orrom előtt van az ellenségeim legjava a célkeresztben, akkor nem azzal kéne főképp foglalkozni, hogy épp mit csinálhat, akiről évek óta nem is hallottam. Verjem meg minél jobban az ellenfelem, aztán majd ráérek azzal bíbelődni, hogy a maradékuk hol lehet.

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Megszámoltad őket? De ha 50 akkor az mennyivel jobb ebben a harcban mint a 20? Most nem jön le a poén bocs. ;)

Ezt csak azért írtam, mert az Ellenálláshoz viszonyítva nem akkora siker elérni, hogy csak páran maradjanak, ha eleve csak páran voltak. Most attól kéne hasra esni, hogy sikerült kilőni pár ellenálló hajót, ekkora katonai fölénnyel? Tény és való, hogy az ER ellenségeiből kb. semmi nem maradt, ez 99,99999%-ban a Starkiller ominózus lövésének köszönhető. Az Ellenállás részéről pedig drasztikus a veszteség, de még így is messze túlteljesítettek és sokkal nagyobb veszteségeket okoztak, mint ami elvárható lett volna tőlük. Ők meg még egész jól megúszták ahhoz képest, hogy milyen kutyaszorítóban voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

Vigyázzunk, mert a Birodalom teljesen más tészta. Az nem egy külső erő volt, ami rátört egy rendszerre, hanem annak része volt, belülről rohasztotta meg, majd torzította el. A Birodalom tapsvihar és minimális ellenállás kíséretében alakult ki és épült az első években. Lehet, hogy kinyírta az akkori ellenségeinek 99,99...%-át, mert gyakorlatilag nem volt a jediken kívül más ellensége. Csak később erősödött egyre inkább a lázadás és fokozatosan szaporodtak az ellenségei, akiknek aztán soha még csak megközelítőleg sem tudott a Birodalom akkora veszteséget okozni, mint az ER az ÚK-nak.

A lényegen ez nem változtat. A gonosz ellen a Jedik lépnek fel. Régen megtették, most is megtehetik.

2 perccel korábban, pb69 írta:

Ennek fényében nem válik érthetőbbé. Attól, hogy a történelemben egyszer előfordult egy valószínűtlen eset, nem rendelhetsz mindent alá egy ahhoz hasonló valószínűtlen eset elkerülésének. Ha egyszer dobsz egy 1-est egy kockával, akkor utána mindig olyan taktikád lesz, amit arra alapozol, hogy 1-eseket fogsz dobálni? Persze, óvatosságra kell intsen a dolog és tanulni kell a történelemből, de nem így.

Dobókocka? Mennyi esély? :o WTF? Az Erőről beszélünk amiben "nincs olyan szó, hogy szerencse" Snoke-nak szerinted hagyni kellett volna a fenébe Skywalkert mert anno "egyest dobott"? :o  Az Erő egy misztikus fogalomkör, itt nem lehet arra alapozni, hogy többet nem ismétlődnek meg dolgok.

2 perccel korábban, pb69 írta:

Amúgy meg abból az aspektusból is nézhetjük a Birodalom bukását, hogy mindent arra tettek fel a sithek, hogy egyetlen embert maguk mellé állítsanak. A végén ez az egyetlen ember mindennél fontosabbá vált, amiért nagy árat fizettek. Ráadásul ez az ember történetesen pont Luke Skywalker volt. ;)

És ki ölte meg Snoke-ot? Máris előfordult az ami szerinted marha esélytelen még egyszer. Láttuk...

2 perccel korábban, pb69 írta:

Nem azon van a hangsúly, hogy nézőként már tudom mi van Luke-kal. Hanem azon, hogy amikor épp az orrom előtt van az ellenségeim legjava a célkeresztben, akkor nem azzal kéne főképp foglalkozni, hogy épp mit csinálhat, akiről évek óta nem is hallottam. Verjem meg minél jobban az ellenfelem, aztán majd ráérek azzal bíbelődni, hogy a maradékuk hol lehet.

De a legveszélyesebbet illik előre venni mert bármikor bekavarhat. Amúgy meg nem jól elvoltak így? Hux a katonai erő élén intézte a militáns dolgokat, Snoke meg Kylo keresték Luke-ot. Szerintem ez teljesen jó így.

2 perccel korábban, pb69 írta:

Ezt csak azért írtam, mert az Ellenálláshoz viszonyítva nem akkora siker elérni, hogy csak páran maradjanak, ha eleve csak páran voltak. Most attól kéne hasra esni, hogy sikerült kilőni pár ellenálló hajót, ekkora katonai fölénnyel? Tény és való, hogy az ER ellenségeiből kb. semmi nem maradt, ez 99,99999%-ban a Starkiller ominózus lövésének köszönhető. Az Ellenállás részéről pedig drasztikus a veszteség, de még így is messze túlteljesítettek és sokkal nagyobb veszteségeket okoztak, mint ami elvárható lett volna tőlük. Ők meg még egész jól megúszták ahhoz képest, hogy milyen kutyaszorítóban voltak.

Az Ellenállás gyakorlatilag megsemmisült. Erről kell beszélni  és nem az arányokról. Voltak 2000-en maradtak 50-en ( :D ) + a Falcon. Vajon kinek lesz nehezebb talpra állni a veszteségek után? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nem láttuk milyen volt a haderő.

Nem láttuk, de a háttéranyagok világosan megírták (és én is többször megírtam már itt), hogy az új Köztársaságnak nagyobb hadserege volt, mint az Első Rendnek (első sorban ezért nem érezték fenyegetésnek), de az Első Rend hadserege korszerűbb, emiatt erősebb. Pl.: hiába a Raddus prototípus szuper pajzsa (és a Raddus - eredeti nevén Dawn of Tranquility - a legerősebb hajó volt, amit az új Köztársaság hadrendbe állított, és nagyobb volt egy Resurgentnél), ha nem tartotta volna a távolságot a rombolóktól, a Finalizer egymagában könnyen szétlövi a kyber kristályokkal megerősített fegyvereivel.

Ezért kellett a Csillagpusztító. Ha nem robbantják fel a Honsina-rendszert, akkor az új Köztársaság képes lett volna felvenni a harcot. Nem biztos, hogy megnyerik, de újra olyan hatalmas galaktikus háborúba torkollott volna a konfliktus, mint amilyen a klón háborúk voltak, csak mivel itt nem ugyanaz az egy ember irányítja mindkét felet, valószínűleg még inkább elhúzódott és még véresebb lett volna. És ki akarna egy háromszor rommá lőtt Galaxison uralkodni. Az Első Rend több milliós vagy milliárdos veszteségeket okozó, bolygókat elpusztító, évekig vagy évtizedekig elhúzódó háború helyett öt perc alatt megnyerte az el sem kezdett háborút, azzal, hogy egyetlen lövéssel elpusztította az új Köztársaság hadseregének gerincét. A maradék meg már vezetés nélkül szétszórva nem jelent veszélyt a hirtelen betörő, erősebb ellenséges flottának.

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem tuti üldözni kezdi. A Birodalom kész de Yoda él?

Az ep3 szerintem ezt a kérdést világosan megválaszolja: a kis klón közli, hogy nincs meg a holttest, ezután maga Sidious mondja: "akkor nem halt meg". Innentől kezdve kár lamentálni. Baromira nem hitt benne, hogy Yoda meghalt. Ehhez még vegyük hozzá, hogy az ep5-ben Sidious megérni, hogy Luke és Yoda összefutottak, hiszen a két Jedi találkozása után csörög rá Vaderre, hogy hatalmas zavar támadt az Erőben. Mivel eddigre már nem sok Jedi maradt, akik bizonyítottan ne haltak meg (talán Ahsoka, Kanan és Ezra még él valahol, de ez egy nagy talán), így nem lehet nehéz Sidious számára kisakkozni, ki fejezi be Luke tanítását.

De Sidious minek foglalkozott volna Yodával? Eleve brutálisan lenézte a kis manót, az ő szemszögéből pedig elp*csázta a Szenátusban. Ezután meg úgy elzárkózik az Uralkodó a külvilágtól, hogy Yoda soha az életbe nem tudna újra a közelébe férkőzni. És majdnem két évtizeden át sehol sem tűnt fel. Ez bárki számára nyilvánvalóvá teheti, hogy Yoda nem akar ebbe már beleavatkozni. Egy Sith meg még simán belemagyarázza ebbe azt is, hogy azért nem folyik bele Yoda, mert gyáva és gyenge.

Sidious számára a Szenátusban történtek után Yoda már nem tétel. Csak annyira érzi veszélyesnek, mint mondjuk Kenobit. És ez a veszélyérzet az évek során nyilván gyengült is.

 

1 órával korábban, pb69 írta:

Én meg arra mondom azt, hogy és akkor mi van, hogy Skywalker él? Egyedül fejegeti a kecskéket egy messzi szigeten, még csak az Erővel se foglalkozik.

De ezt Snoke nem tudja, ezt csak mi tudjuk. Ő csak azután jött rá, hogy Reyből kiszedte az infót. Addig legjobb tudomása szerint Luke akár egy eldugott Jedi templomban komplett Jedi kontingenseket is kiképezhetett volna. Ráadásul Luke nem 20 éve, hanem kevesebb, mint 6 éve tűnt el. Nem vesztette el támogatóit, nem emlékszik rá senki árulóként, nem gyűlölik őt egy galaktikus háború miatt. A visszatérése komoly morális boostot jelentene, sokan felsorakozhatnának mögé. Sidiousnak ezért is volt fontos, hogy a Jedik reputációját is tönkre vágja, hogy aztán, amikor kiirtja őket, ne kelljen senki a védelmükre, ne kétkedjenek az árulásukban, stb. Ezt a reputációt Sidious és Luke aztán szépen helyreállította, és míg Yodáék galaktikus árulók voltak, addig Luke galaktikus hős.

Eme két tényező miatt azért elég veszélyes. Nyilván Snoke-ot sem izgatná, ha Luke-ról 20 éve senki sem hallott volna, de az a helyzet, hogy kevesebb mint hat éve tűnt csak el és sosem gondoltak rá negatívan. A legenda élt, és ha visszatér, ez a legenda lángra lobbanthatta volna a Galaxist, ha akarja. És miután akarta, az ep8 vége alapján meg is gyújtotta azt a lángot.

Emellett meg tegyük hozzá, hogy Luke annak a Darth Vadernek a fia, aki miatt még az unokát (aki ugye már csak negyedrészt Skywalker) is megszerezte magának. Ha ennyire f*szagyereknek tartotta az unokát, milyen erőket tulajdoníthatott a Kiválasztott fiának? Leia nyilván kevésbé hatotta meg, miután nem képezték ki Jedinek, de Luke teljes munkaidős Jedi lovag volt. Már csak ezért is érezhette Snoke veszélyesebbnek, mint egy hatalmas, de elavult hajókból álló hadsereget, amiről úgyis tudta, hogy suttyomban a jelentős részét bedarálják.

És még ott van maga a történelem: a Jedik állandóan bekavarnak. Sidious mondta, ha egy is él, polgárháború lesz. És igaza volt. A lázadást a Birodalom ellen három Jedinek köszönhetjük jórészt: Ahsokának, aki összeszervezte a laza sejtek működését. Ezrának, aki olyan beszédet mondott, hogy felélénkült a Galaxis, és Kanannak, aki pártfogásába vette Ezrát, elpusztította a Főinkvizítort, egyúttal Tarkin hajóját, stb. És persze a negyedik Jedi, Luke Skywalker, aki csak elpusztította az első Halálcsillagot és megölte Darth Sidioust és Darth Vadert. Snoke-nak Sidiousszal szemben viszont volt egy nagy előnye: neki nem ismeretlen mennyiségű Jedi lovagot kellett még előkeríteni, hanem csak egyet, így arra teljes figyelmével koncentrálhatott.

Mert Sidious lehet, hogy már nem érezte fenyegetésnek Yodát, de azért az inkvizítorok tuti kutattak utána, ahogy kutattak Darth Maul után is és üldözték Kananéket. Itt ugyanaz, csak itt a Renek számtalan Jedi helyett egyet üldöznek. És hat évvel a klónok háborúja lezárása után valószínűleg a még az a maroknyi Jedi is jobban érdekelte a Sith-eket, mint 20 évvel később (pedig azért 16 évvel később is élénken érdeklődtek utánuk).

1 órával korábban, pb69 írta:

Amúgy meg abból az aspektusból is nézhetjük a Birodalom bukását, hogy mindent arra tettek fel a sithek, hogy egyetlen embert maguk mellé állítsanak. A végén ez az egyetlen ember mindennél fontosabbá vált, amiért nagy árat fizettek. Ráadásul ez az ember történetesen pont Luke Skywalker volt. ;)

Ebből az aspektusból nehéz nézni, mert ilyen aspektus nincsen. Luke átállítása semmilyen formában nem játszott abban szerepet, hogy a Birodalom legyőzi-e vagy sem a Szövetséget. Ahogy Anakin átállításának sem volt abban szerepe, hogy lesz-e Birodalom vagy sem. Ha Luke át is áll, attól a Birodalom még nem győzi le a Lázadókat.

 

1 órával korábban, pb69 írta:

Nem azon van a hangsúly, hogy nézőként már tudom mi van Luke-kal. Hanem azon, hogy amikor épp az orrom előtt van az ellenségeim legjava a célkeresztben, akkor nem azzal kéne főképp foglalkozni, hogy épp mit csinálhat, akiről évek óta nem is hallottam. Verjem meg minél jobban az ellenfelem, aztán majd ráérek azzal bíbelődni, hogy a maradékuk hol lehet.

És tán Snoke nem így tervezte? Még mondja is Reynek, hogy előbb szétcsapják az Ellenállás pofáját, aztán majd átugranak Ahch-Tóra és beverik Luke képét is. Azzal meg minek kellett volna foglalkoznia, hogy lövetik a menekülő kompokat? Amíg ő Luke-kal foglalkozott, az arra való embere meg lőtte a kompokat. Nehogy már felügyelnie kelljen - bár a nagyítója rá volt állítva a dologra és nyilván Hux az ő parancsait teljesítette, és neki jelentett.

Amikor megvolt az infó Luke-tól, nem hagyott ott csapot-papot, hogy elmenjen lelőni Luke-ot, bár megtehette volna, hiszen a csillagromboló flotta attól még elpusztította volna az Ellenállást. Sőt akkor tuti sikerrel járnak. De nem. Snoke nem rohant el, sőt közölte, hogy Luke rohadtul ráér, majd az Ellenállás felszámolása után időt szakítanak rá is.

Vagy szerinted mit kellett volna tennie? A hídon elmondani azt, amit Hux is eltud? Vagy neki kellett volna a sugárágyút kezelni? Vagy mit? A feladatra befogott ember végezte a dolgát, akkor ő mi a frászét nem foglalkozhatna a mellékprojekttel? Az emberei majd jelentik, ha baj van, a nagyítója is ott van, amit meg a Dűnéből lenyúlt navigátorai úgyis figyeltek. És nyilván azért Snoke is néha oda sandított az Erőn át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

öt perc alatt megnyerte az el sem kezdett háborút

Luke azt mondja, hogy a háború csak most kezdődik. szóval nem nyertek meg semmit, maximum azt hiszik. :P 

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

 Ehhez még vegyük hozzá, hogy az ep5-ben Sidious megérni, hogy Luke és Yoda összefutottak, hiszen a két Jedi találkozása után csörög rá Vaderre, hogy hatalmas zavar támadt az Erőben. Mivel eddigre már nem sok Jedi maradt, akik bizonyítottan ne haltak meg (talán Ahsoka, Kanan és Ezra még él valahol, de ez egy nagy talán), így nem lehet nehéz Sidious számára kisakkozni, ki fejezi be Luke tanítását.

Ez azért masszív spekuláció amit tényként semmiképp nem állítanék be.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Luke azt mondja, hogy a háború csak most kezdődik. szóval nem nyertek meg semmit, maximum azt hiszik.

Mert aztán Luke képben van a Galaxis aktuális helyzetével. ;) Nincs hadsereg, nincs Ellenállás. Most a legjobb esetben is olyan a helyzet, mint a Rebels elején. Pár pindurka szúrkálás bevihetnek az Első Rendnek, de a polgárháború még messze van.

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez azért masszív spekuláció amit tényként semmiképp nem állítanék be.

Mi, az, hogy megérezte őket? Ez benne van az ep5-ben. Hogy nem nehéz kiszámolni a nyilvántartott Jedik közül, ki él még? Az ja, az spekuláció, de elég biztos talajon álló spekuláció. Tudják, kik voltak Jedik, és kik haltak már meg biztosan, és kinek van még arra kapacitása, hogy Jedit faragjon egy taknyos kölyökből. Nyilván vannak vakfoltok, de kétlem, hogy Sidiousnak eszébe jutna, hogy Ezra Bridger nevelte ki Luke-ot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mert aztán Luke képben van a Galaxis aktuális helyzetével. ;) Nincs hadsereg, nincs Ellenállás. Most a legjobb esetben is olyan a helyzet, mint a Rebels elején. Pár pindurka szúrkálás bevihetnek az Első Rendnek, de a polgárháború még messze van.

Luke-nak hiszek. :P

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

Mi, az, hogy megérezte őket? Ez benne van az ep5-ben. Hogy nem nehéz kiszámolni a nyilvántartott Jedik közül, ki él még? Az ja, az spekuláció, de elég biztos talajon álló spekuláció. Tudják, kik voltak Jedik, és kik haltak már meg biztosan, és kinek van még arra kapacitása, hogy Jedit faragjon egy taknyos kölyökből. Nyilván vannak vakfoltok, de kétlem, hogy Sidiousnak eszébe jutna, hogy Ezra Bridger nevelte ki Luke-ot. :)

Az a spekuláció, hogy Yodát is megérezte. Mert ugye róla volt szó, hogy él-e vagy hal. Arra semmilyen utalás nincs, hogy kit érzett meg Sidious. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én nem is írtam, hogy konkrétan Yodát érezte meg, csak a találkozást. Azt, hogy Luke és Yoda (=egy másik Jedi) találkoztak. Az, hogy az a "másik Jedi" Yoda csak ebből kikövetkeztethető azok alapján, amit tudnak: melyik Jedik haltak már meg biztosan. Az ep5 idején élő Jedik listája meglehetősen kurta lehet, és a javuk nem elég érett arra, hogy tanítványa legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De én nem is írtam, hogy konkrétan Yodát érezte meg, csak a találkozást. Azt, hogy Luke és Yoda (=egy másik Jedi) találkoztak. Az, hogy az a "másik Jedi" Yoda csak ebből kikövetkeztethető azok alapján, amit tudnak: melyik Jedik haltak már meg biztosan. Az ep5 idején élő Jedik listája meglehetősen kurta lehet, és a javuk nem elég érett arra, hogy tanítványa legyen.

Miért is?

Palpatine azt érzi meg, hogy új ellensége támadt. Szó sincs Yodáról meg másik Jediről. Egyetértek Odyval, ez masszív spekuláció. Luke így vagy úgy megerősödött. Ezt tehette autodidakta módon, vagy kaphatott maga mellé tanárt. Ha kapott tanárt, az lehetett Yoda vagy valaki más is. Ha Palpatine nem egy, hanem rögtön KÉT Jedit érezne meg, minimum itt jeleznie kellene Vadernek. Mivel nem teszi meg, szerintem esélytelen, hogy a Yodával való találkozásból bármit megérzett volna annak következményét (=Luke megerősödött) leszámítva.

 

Egyébként szerintem Obi-wan eltűnésével simán hihette Palpatine utólag (tehát az EpIV után), hogy Yoda is köddé vált a Szenátusbeli csatájuk után. A köpenye ott maradt utána.

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mi, az, hogy megérezte őket? Ez benne van az ep5-ben. Hogy nem nehéz kiszámolni a nyilvántartott Jedik közül, ki él még? Az ja, az spekuláció, de elég biztos talajon álló spekuláció. Tudják, kik voltak Jedik, és kik haltak már meg biztosan, és kinek van még arra kapacitása, hogy Jedit faragjon egy taknyos kölyökből. Nyilván vannak vakfoltok, de kétlem, hogy Sidiousnak eszébe jutna, hogy Ezra Bridger nevelte ki Luke-ot. :)

Ezzel kapcsolatban pedig annyi, hogy Pb Snoke EpVII-es viselkedését firtatta. Megszállottan keresi Luke-ot, és mintegy mellékesen engedi Huxot, hogy lőjék szét a bolygókat. Mintha magasról lesz*rná az egészet. Ott van a fő ellenség az orruk előtt (akkor még az ÚK sereg) és őt mégsem az izgatja, hanem Luke, aki 6 éve eltűnt. Én megértem, hogy miért aggódik Luke miatt, de tényleg furcsa a viselkedése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben elhangzott, hogy Snoke azért tart Skywalkerről, mert azt hiszi, hogy az Erő majd őt "turbózza fel". Arra már csak az TLJ elején jön rá, hogy igazából Rey az, akit az Erő felruházott, hogy vegye fel a versenyt Kylo növekvő erejével

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban. De ,ég így Skywalkerre hajtott, hogy elvágta magát az Erőtől. Reyt meg ki akarta nyírni. Ha minden terve sikerül az még Palpatine-nak is becsületére vált volna. :D

 

Egyébként eszembe jutott, hogy mi van akkor ha Snoke Plaguies másik tanítványa lett volna Palpi mellett?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként eszembe jutott, hogy mi van akkor ha Snoke Plaguies másik tanítványa lett volna Palpi mellett?

Ez se rossz ötlet :) Akár benne lehet, hogy Plagi egymásnak ugrasztotta a kettőt, Palpatine győzött, ez megmagyarázná Snoke sérüléseit is, amiket aztán valahogyan túlélt :) Aztán utóbbi kivárta, amíg Palpatine elbukik, és előjött

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.