Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Ody, fogadjunk egy korsó sörben, hogy Jango utolsó lövése nyílegyenesen Trebor mellkasába fúródott :)

 

Megnéztem, igazad van. Lelövi a Jedit, mert az a vállán megsérül és nem tud védekezni :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 42: Yoda's Cavalry

Time: 1:51:40-1:52:56

 

Tartalom

A Yoda vezette klónsereg, a legjobbkor érkezik az Arénába. Hatalmas hajókkal, és gyorsmozgású csapatszállítókkal ereszkednek alá. Körbeveszik a túlélőket, de közben a körülöttük álló droidokat is heves tűz alatt tartják. Ismét fellángol a harc, melyet látván Yoda utasítást ad a klónpilótának, hogy tisztítsa meg a terepete a túlélők körül. Az alászálló hajók ellen szinte semmi esélyük sincs a droidoknak, melyet kihasználva a túlélő Jedik igyekeznek felszállni a hajókra. Közben a klónkatónák is fedezik őket, így majdnem mindenkinek sikerül megmenekülni. Miután sikerrel kiszabadították a Jediket, a hajók ismét felemelkednek. Az eseményeket látva, Dooku elhagyja a terepet. Az immár kihalt Arénában C3PO is észhez tér, és kicsit kábán jegyzi meg, milyen szörnyű rémálma volt. Boba Fett szomorúan emeli fejéhez apja sisakját.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Yoda generális megérkezik. :) Imádom ezt a jelenetet! Ahogy felülről támadnak a klónok, majd szétlőnek a droidok között, az isteni. Remek belépő ez számukra, mert már az első másodpercekből látszik, hogy ezek nem cicóznak. :P Innentől kezdve teljesedik ki a harc, és lesz a klónháború nyitócsatája.

Dooku nem lepődik meg a katonák felbukkanásán. Számomra ez azt sugallja, hogy minden ami történik, így volt tervezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Began, the clone war has.

Akár ez is lehetne a címe ennek a chapternek. Mindenek előtt újabb kitérőt tennék, miszerint akárcsak a Jedik érkezését, sok ep1-2-3-at gyalázó (és a Hoth csatát az egekbe emelő) itt is azon siránkozik, hogy nem vették észre a geok a landoló csapatokat. Nos, tessék szépen szemeket kinyitni, mert a csata már dúl, mikor az arénába landolnak a mentőhajó. Sőt, mikor elrepülnek, a háttérben látszik, hogy az aréna előtt is összecsapás folyik.

 

A Laat/i csatahajók belépője szerintem fantasztikusra sikerült. Jómagam imádom az orosz harcjárműveket, és ezek a masinák szerintem echte MI-24-esek, így hamar a kedvenc gyilokgépemmé válltak (a Battlefrontban ki is lehet próbálna, csak sajnos elég bénára sikerült :)). Nagyon jók és a hangjuk legalább olyan hatásos, mint Sebulba hajtóművének kerepelése.

 

A klónok sem semmik, tényleg nem viccelnek. Meg is lepődtem, mert valahogy a birodalmi rohamosztagosokra sose tudtam vérbeli, kíméletlen harcosokként nézni, ahhoz túl sokszor lőnek mellé (hogy a Soloféle kergetésről és az ajtófélfa fejelésről ne is beszéljek), ráadásul a hősök tömegszámra pusztítják őket. Vélemyényem szerint az ep2-3-ban sikerült elérni velük azt a hatást, amit akartak vele. Már ebben a pár másodpercben is bravúrosak és ez csak fokozódik. A CGI animációjuk pedig tökéletes. Leesett az állam, mikor a forumon megtudtam, hogy nem is igazi emberek. Engem ez máig ámulatba ejet (és az ep3-ban csak tökéletesedtek), nem tom, hogyan tudnak kizökkenteni valakit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CGI animációjuk pedig tökéletes. Leesett az állam, mikor a forumon megtudtam, hogy nem is igazi emberek. Engem ez máig ámulatba ejet (és az ep3-ban csak tökéletesedtek), nem tom, hogyan tudnak kizökkenteni valakit.

 

Ezzel maximálisan egyetértek, hihetetlenül valóságosak. Aki ezekben meglátja a cgi-t, annak nagyon jó szeme lehet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 43: Clone War

Time: 1:52:57-1:55:31

 

Tartalom

Yoda, Windu és Ki-Adi mesterek a szeparatisták bázisai felé tartanak. Yoda szerint ha Dooku megszökik, még több rendszer fog átállni az oldalára. Egy másik járműben Anakin, Obi-Wan és Padmé hánykolódik, ahogy a pilóta próbálja kikerülni a rájük küldött lövedékeket. A bankárklán hajóinak körzetébe érnek, amikor Anakin parancsot ad a pilótának, hogy az áramfejlesztők fölé célozzon. A lövés nem késik sokat, és a becsapódó lövedékek hatására az űrhajó felrobban. Obi-Wan ezt látva, megdícséri tanítványát. Az Arénától nem messze lévő sík területen, a Köztársasági hadsereg összecsapni készül a droidokkal. Jedik állnak a harci osztagok élére.

Dooku gróf megérkezik az irányítóterembe, ahol a szeparatista vezetők figyelemmel kísérik a csatát. Nute Gunray elképedve mondja, hogy a Jedik hatalmas hadsereget hoztak. Dooku értetlenkedik, és kíváncsi rá, honnan szereztek ilyen gyorsan egy ekkora sereget. Gunray szerint harcba kell küldeni minden mozgósítható harci droidot, ám a gróf nyugalomra inti, mert szerinte túlerőben van az ellenség. Poogle közli, hogy a teljes távközlés megbénult. Eközben a csatatéren minden eddigit felülmúlóan dúl a harc. A köztársasági hadihajók a keresztűz közepette próbálnak navigálni, de még így is sok hajó semmisül meg. Ezt látva Windu parancsot ad a pilótának, hogy szálljon le a legközelebbi katonai alakulatnál. Landolás után azonnal Winduhoz lép az egyik kommandós egység vezetője, és arról tájékoztatja a Jedit, hogy öt speciális osztaga várja a parancsait. Windu a nyílt csatatér felé vezényli a klónokat, Yoda pedig az irányítóközpont felé veszi az irányt, közben fentről nézi az ádáz harcot. Rengeteg lépegető mindkét oldalon, és mégtöbb gyalogos katona harcol egymással.

Obi-Wan és csapata továbbra is a levegőből támad, melyet a Kereskedelmi Szövetség maghajói bánnak.

Yoda mester megérkezik az irányítóközpontba, ahol a klón parancsnok arról tájékoztatja, hogy az első vonalaik előre vonulnak. Az agg Jedi megelégedésének ad hangot. A csatatérre megérkeznek az AT-TE lépegetők, melyekre válaszul heves támadásba kezdenek a Szövetség sorozatvető droidjai.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Itt láthatjuk az első monumentálisabb képeket a csatáról. Lélegzetelállító akciók (végre megtudhatjuk miről is beszél Obi az EPIV-ben :))! A Jedik állnak a klónk osztagok élére, ami elég érdekes, hiszen ők a béke őrei. És mégis zokszó nélkül indulnak csatába. Szegény Gunray és a szeparatista vezetők is meglepődnek a hatalmas hadsereg láttán, és persze Dooku is úgy tesz mintha... :) Nagy játékmester az öreg. Kedvenc jeleneteim közül az egyik, amikor egy rakéta becsapódik az AT-TE lépegetőbe. Hatalmasat robban házimozin, na és a légnyomás a körülötte álló katonákat is messzira hajítja. A másikban Anakin parancsot ad a bankárklán hajójának szétlövésére. Az is a robbanás is nagyon feelinges. Ezeknél a részeknél érezni igazán a monumentalitást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, sci-fi filmben még nem láttam akkora csatát, mint ez a Geonosisi, és ez még jócskán meg lett vágva. Kimaradtak a speederek, a tankdroidok, amik hála istennek bekerültek az ep3-ba (érdekes, hogy szinte minden látható az ep3-ban, amit innét kivágtak).

Nekem legjobban a csatában használt kamerakezelés tetszik. Mintha a kamerás is a helyszínen lenne, rosszúl zummól, kapkodja a kamerát az események felé, nagyon hangulatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem legjobban a csatában használt kamerakezelés tetszik. Mintha a kamerás is a helyszínen lenne, rosszúl zummól, kapkodja a kamerát az események felé, nagyon hangulatos.

 

Igen, olyan mintha egy klón vállára felszereltek volna egy kamerát.Ilyenek voltak a II. világháborús videók is.Érdekes, hogy Lucas egy ilyen felvételből vette 1:1ben az egyik Millennium Falconos jelenetet, ahol a Tie-Fighter-eket lövik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas egy ilyen felvételből vette 1:1ben az egyik Millennium Falconos jelenetet, ahol a Tie-Fighter-eket lövik.

Az Trilogy DVD extra anyagát nézegetve az ep4 űrcsatájának kb 60%-át 1:1ben ilyen felvételből vette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 44: War Room

Time: 1:55:32-1:59:42

 

Tartalom

A szeparatista irányító teremben, egyre jobban fokózódik a feszültség. Gunray szerint nagyon rosszul áll a csata, és fel kell küldeni minden hajót az űrbe. Poogle is azon a véleményen van, hogy vissza kell vonulni. Dooku biztosítja őket arról, hogy a mestere nem fogja büntetlenül hagyni a Köztársaság árulását. Poogle tudatja a gróffal, hogy a katakombákba fog elbújni, ezért az összes katonáját oda irányítja. Továbbá a Jedik nem találhatják meg az új csodafegyver terveit, mert ha megtudják mit készülnek építeni, végük van. Dooku megígéri, hogy elviszi a terveket Coruscantra a mesteréhez, ott biztonságban lesznek. A Köztársasági hadsereg egyre mélyebbre nyomul a droidok vonala mögé, ebben nagy támogatást jelentenek a Köztársasági hadihajók légi csapásai is. Eközben a szeparatista vezetők elhagyják a bolygót, kivéve Dookut, akinek a hajója egy távoli hangárban van, ezért ő oda indul. A csatatéren lévő mag hajók is felszállnak, ám ezt látva, Yoda mester kiadja a parancsot, hogy a legközelebbi felszálló hajóra összpontosítsát a tűzerőt. A hatás nem is marad el, mert a már levegőben lévő hajó a találatok hatására visszazuhan a földre, hatalmas porfelhővel árasztva el csatateret. A klón katonák szinte semmit nem látnak, de ennek ellenére hevesen tüzelnek tovább. Obi-Wan és kis csapata is igyekszik kijutni a poros zónából, és amikor ez sikerül nekik, meglepődve veszik észre Dooku grófot, aki két harci gép társaságában, egy kis siklóval menekül. Anakin azonnal kiadja a parancsot a pilótának, hogy lőjje le, azonban ez nem lehetséges mert már nem maradt több rakétájuk. Ennek ellenére követik a menekülő alakot. Padmé szerint erősítést kellene hívniuk, ám Obi-Wan meglátása szerint erre nincs idő, Anakin és Ő majd elintézik. Dooku amint észleli, hogy nem lőnek rá, utasítást ad az őt kisérő két hajónak, hogy kerüljenek az üldözők mögé, és lőjjék le azokat. A két geonosisi vadász heves tűz alá vonja Obi-Wanékat, de a pilóta ügyesen manőverezi a gépet. Az egyik dűne tetejét azonban már így sem tudja kikerülni, minek következtében neki ütközik. A hajó megrázkódik, és Padmé valamint egy klón katon kiesik a gépből. Anakin rögtön utasítja a pilótát, hogy tegye le a gépet. Obi-Wan dühödten ugrik Anakin útjába és figyelmezteti, hogy ne az érzelmei vezéreljék. A fiú azonban nem hallgat mesterére, mindenáron le akar szállni. Obi-Wan azzal csitítja, hogy egyedül nem tudja legyőzni Dookut, szüksége van a segítségére. Ha elkapják, azzal véget vetnek a háborúnak, ez a kötelességük. Azonban mintha a falnak beszélne, Anakint nem érdeklik az észérvek. Obi-Wan már azzal fenyegetőzik, hogy ezért ki fogják zárni a Jedi rendből. Anakin azonban semmiképp sem akarja itthagyni Padmét. A Jedi mester arra kéri tanítványát, hog térjen észhez. Mit gondol, Padmé mit csinálna ha az ő helyében lenne? Anakin szerint tenné a kötelességét. Ezek után kissé megnyugszik, így folytathatják a gróf üldözését. A parancsnoki állásban a klónparancsnok tájékoztatja Yodát, hogy a droidok visszavonulnak. Az agg mester tudomásul veszi a jó hírt, majd egy hajót rendel magának. Ezalatt Dooku megérkezik egy barlangszerű hangárba, ahol a hajója parkol. Nem sokkal később Obi-Wan és Anakin is landol a leszálló platformon, majd miközben ők befutnak a barlangba, a hajójukat lelövik a közben odaérkező geonosisi vadászok.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A szeparatisták visszavonulnak és feltűnik a HALÁLCSILLAG! A legenda. :) Soha el nem tudtam volna képzelni, hogy így kerüljön be a képbe! Mindenesetre szerintem tökéletes belépő, melyből végre megtudhatjuk eredetét. Van akinek ez is illúziórombolás, számomra épp ellenkezőleg! Ahogy pedig Dooku megemlíti, hogy elviszi mesterének, mert ott jó kezekben lesz....fenomenális! Azt hiszem egy SW fannak ezekért a pillanatokért érdemes volt annyit várnia az előzményekre.

Itt látható kedvenc csatajelenetem is, jelesül amikor a szövetségi maghajó visszazuhan a földre, majd eléri a porfelhő a csatateret, és a klónok ebben lövöldöznek. Ez egyben szimbolikus is, hiszen a porfelhő a sötét oldalt is jelképezi, ahogy mindent beburkol. Számomra ez a SAGA egyik legnagyobb csata jelenete, amihez talán csak a Hothi lépegető támadás mérhető. Mi ez ha nem SW feeling?

Aztán Anakin és Obi-Wan, itt szólalkoznak össze a legkeményebben. Hihetetlen, hogy Anakin mennyire önfejű, és már itt előtör belőle az anyja elvesztése után megfogadott "többet nem vallok kudarcot" hozzáállás. Döbbenet ahogy mennyire nem érdekli Dooku elfogása, hiszen az sokkal fontosabb. De azt is érezhette volna, hogy a lány túlélte az esést, nem lett komolyabb baja. Nagyon erős a jelenet, főleg az EPIII-as események ismeretében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom azt az asztalt, ahol figyelemmel követik a csatát, nagyon feelinges, a Falcon-ról a holosakk jut eszembe.

 

Mikor Dooku elindul a kis siklójával a bal alsó sarokban egy Vader sisakos ürge nyugtázza, hogy elindult. Marha jól néz ki, és nekem nagyon bejön, hogy ilyesmiket rejtenek el a vásznon.

 

Halálcsillag nálam pont olyan hatást váltott, ki mint belőled. Én csak akkor vetem észre, mikor a kis kézibigyuszon Dooku megnézi, pedig végig ott volt nagyban a háttérben.

 

Itt a válasz egyébként arra miért is látjuk az ep3 végén. Itt azt mondja Poggle, hogy ha rájönnek mit akarunk építeni. Vgayis ők már ebben a háborúban be akarták vetni, de Dooku elviszi Palpinak aki vár vele, de ki tudja meddig, lehet, hogy ő már az ep2 végétől építteti egy titkos helyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szeparatisták visszavonulnak és feltűnik a HALÁLCSILLAG! A legenda. :P Soha el nem tudtam volna képzelni, hogy így kerüljön be a képbe! Mindenesetre szerintem tökéletes belépő, melyből végre megtudhatjuk eredetét. Van akinek ez is illúziórombolás, számomra épp ellenkezőleg! Ahogy pedig Dooku megemlíti, hogy elviszi mesterének, mert ott jó kezekben lesz....fenomenális! Azt hiszem egy SW fannak ezekért a pillanatokért érdemes volt annyit várnia az előzményekre.

 

Az illúziórombolásról annyit, hogy az illúziókat nem érdemes sokáig megtartani, jobb lecserélni őket a valóságra még akkor is ha az lehangoló vagy épp csalódás, különben hazugságban élünk, Mátrixban. A csalódás amúgy is az illúziók következménye. Ja és az illúzió tényleg le lett rombolva ám egy másik épült a helyére, egy Halálcsillag nevű :P. Örülök hogy van hivatalos múltja.

 

Itt látható kedvenc csatajelenetem is, jelesül amikor a szövetségi maghajó visszazuhan a földre, majd eléri a porfelhő a csatateret, és a klónok ebben lövöldöznek. Ez egyben szimbolikus is, hiszen a porfelhő a sötét oldalt is jelképezi, ahogy mindent beburkol. Számomra ez a SAGA egyik legnagyobb csata jelenete, amihez talán csak a Hothi lépegető támadás mérhető. Mi ez ha nem SW feeling?

 

Ezek a csaták sokkal bonyolultabbak mint a Birodalom idején vívott harcok így kicsit követhetetlenebbek is. Úgy értem rengeteg dolog történik bennük/alattuk. Igazából össze se tudnám hasonlítani a Birodalom és a Lázadók közt zajlókkal. Már itt érezni hogy a káosz felé tartunk, amiből a Birodalom vezet majd ki :)

 

Aztán Anakin és Obi-Wan, itt szólalkoznak össze a legkeményebben. Hihetetlen, hogy Anakin mennyire önfejű, és már itt előtör belőle az anyja elvesztése után megfogadott "többet nem vallok kudarcot" hozzáállás. Döbbenet ahogy mennyire nem érdekli Dooku elfogása, hiszen az sokkal fontosabb. De azt is érezhette volna, hogy a lány túlélte az esést, nem lett komolyabb baja. Nagyon erős a jelenet, főleg az EPIII-as események ismeretében.

 

Ez a másik jelenet ahol nagyon kimutatja a foga fehérjét Anakin Obinak, a vulkán természetét. Itt kevésbé hasznos a szenvedélyes kirohanása, mint mikor Zamra ráordít. Ott inkább kemény és határozott miközben türelmetlen és hirtelen, itt meg felelőtlen és önző, szóval őrült :o . :x

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a csaták sokkal bonyolultabbak mint a Birodalom idején vívott harcok így kicsit követhetetlenebbek is. Úgy értem rengeteg dolog történik bennük/alattuk. Igazából össze se tudnám hasonlítani a Birodalom és a Lázadók közt zajlókkal. Már itt érezni hogy a káosz felé tartunk, amiből a Birodalom vezet majd ki :)

 

Ez mégiscsak a Klón háború nyitó csatája, evidens, hogy monumentálisabbnak kell lennie. :P Nekem bejön ez a "káosz".

 

Itt kevésbé hasznos a szenvedélyes kirohanása, mint mikor Zamra ráordít. Ott inkább kemény és határozott miközben türelmetlen és hirtelen, itt meg felelőtlen és önző, szóval őrült  :o . :x

 

A kis drágád őrült? Beismered végre. :P :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hadműveleti terem az egyik kedvenc helyszínem. Nagyon hangulatos, valódi SW-helyszín, amiből még egy csomó van az EP2-ben. A Halálcsillag felbukkanása is telitalálat. (Anno a sw.hu fórumán valaki meg azért reklamált rohadtul, hogy a Halálcsillagot valójában Bevel Levelisk vagy kicsoda tervezte, nem ezek az idióta rovarok. Azt hittem, eldobom az agyam. Na, az ilyennek kár megnézni a prequeleket.)

A központi gömb lezuhanásakor épp annyira bele voltam merülve a filmbe, amikor először láttam, hogy szó szerint éreztem a por szagát az orromban. :) Iszonyú jó ez a csata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt kevésbé hasznos a szenvedélyes kirohanása, mint mikor Zamra ráordít. Ott inkább kemény és határozott miközben türelmetlen és hirtelen, itt meg felelőtlen és önző, szóval őrült  :o . :x

 

A kis drágád őrült? Beismered végre. :) :wink:

 

Én is az vagyok. :P:o Összeillünk :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halálcsillag: emlékszem, mikor először láttam a jelenetet, vagyis nagy totálban a termet, a bal sarokban feltűnt a piros gömb. Csak a szemem sarkából láttam és esküdni mertem volna rá, hogy az a Halálcsillag. Oda is súgtam apámnak, hogy "az a bizé a kép bal oldalán a HCs volt?" Persze, ő annyira sem volt szemfüles mint én, így reménykedtem, hogy mutatják még egyszer. Hát mutatták, nekem meg az államat kellett keresgélni.

Tény és való, Bevel Lemelisk tervezte az EU-ban a Halálcsillagot, majd (ha jól tudom) a tervezési hiba miatt, ami véget vetett a kisgömbőc karrierjének, Palpatine kivégeztette, majd klónoztatta és megterveztette vele a II. Halálcsillagot... és akkor ezt az orbitális hülyeséget siratta valaki a geonosisiak miatt. Aztán a Baljós árnyak után született az Álmok bolygója, melyben Syenar tervezte a Halálcsillagot és ő mutatta meg Tarkinnak... no ez megint elég necces, főleg a Lemeliskes verzió fényében, ami akkor még helyt állt, hisz az ep2 készülőben volt csak.

És persze, készült egy képregény is, Halálcsillag születik címmel, mely hihetetlen nagy marhaság (jó értelemben), írtó jót lehet rajta röhögni :P

 

A csata: méltó lezárása ez a Geonosisi ütközetnek, igaz sajnos egyöntetűen nem derül ki, hogy Geonosist elveszti a Konföderáció, vagy megmarad nekik. Ami a megmaradás mellett szól, hogy ez egy jelentős droidöntöde, ráadásul Poggle ott maradt, az ep3-ban meg Mustafaron hullott el. Ami az elvesztés mellett szól, hogy a geok visszavonultak és a klónok elég nagy számban voltak ott jelen a győzelemhez. De mindkét verzió lehgetséges és még EU se foglalkozott ezzel. Minden esetre, a harcok még jó darabig eltartottak arrafelé a film után is :)

 

Dooku menekül: itt is hallottam már kérdést, hogy miért nem lövöldöznek lézerrel Dooku cangájára. Nos, ismerve a II. világháborús légiharcokat (amikről általában mintázva vannak az SW légiösszecsapásai), rájöhetünk, hogy B-17-essel nehezen lőhetünk le teszem azt egy 599 cm3 117 LE motorbiciklit, miközben a B-17-est két Messershmit támadja (jó, abban a korban nem voltak ilyen motorok :P).

A másik, hogy miért nem kérnek erősítést. Nos, az erősítést be is kéne várni, ami meging gond két vadásszal a nyomukban, valamint azt se tudják, hová tart Dooku (jó kérdés, Amidala honnan tudta, hogy hová kell menniük, miután oly látványosan feltápászkodott a zuhanása után - na az Portman alakításának mélypontja a filmben). Ha lemaradnak, erősítés ide-oda, Dooku megpattan. Rádión persze beszólhattak volna, ezt nem is vitatom, erre max azt tudom mondani, hogy hatótávon kívülre kerültek.

Aztán, volt olyan, aki fölöslegesnek tartotta a geonosisi vadászokat. Nos, tekintve, hogy a bolygón háború dúl és a Konföderáció főfeje odakint van, talán a minimum a vadászkíséret.

A LAAT/i lelövése viszont megint ILM-es profizmusról tanúskodik. A hajón egy klón maradt, a másik kiszállt. Az ott maradt kizuhan a felrobbanó hajóból, a rámpára ugrót pedig lelövi a geovadász. Apró, háttércselekmény de nagyon ütött, mikor kiszúrtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szeretem az EU történeteket, de semmi gondom azzal, hogy a prequelek ezeknek néha ellentmondanak. Csak sajnos mások a szívükre veszik, ami nagy marhaság a részükről. Ez GL története, azt csinál vele, amit akar. Az EU meg EU. Ha valami ellentmond nekik, hát ez van.

Egyénként meg Poogle tervezte személyesen a HCS-t? Ki mondta, hogy Lemelisk nem volt ott a háttérben ? :) Képzelőerő kérdése az egész.

Lemelisket az Álmok bolygója törli el, ami megint csak EU. Fura az EU összekapcsolódása :P

Padmé kizuhanós jelenete valóban egy mélypont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé kizuhanós jelenete valóban egy mélypont.

 

A kizuhanás nem gond, csak épp semmi baja nem lesz, Anakin mégis kiveri a hisztit. Nem látta, nem látta, de nyilván érezte, és ha mellőle is kizuhant, a jelenléte egyáltalán nem biztosíték Padmé túlélésére. (Mint az a 3. részben be is bizonyosodik, Padmé esélyei jobbak, ha Anakin nincs vele :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A LAAT/i lelövése viszont megint ILM-es profizmusról tanúskodik. A hajón egy klón maradt, a másik kiszállt. Az ott maradt kizuhan a felrobbanó hajóból, a rámpára ugrót pedig lelövi a geovadász. Apró, háttércselekmény de nagyon ütött, mikor kiszúrtam.

 

Ez tényleg unikum! Azt a klónt láttad, aki lóg lefelé a rámpa széléről? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom offolni ezt a topciot, úgyhogy a Halálcsillagos topicban leírtam, hogy miért nincs ellentét a HCS-vel kapcsolatban a film és az EU között.

A csata: méltó lezárása ez a Geonosisi ütközetnek, igaz sajnos egyöntetűen nem derül ki, hogy Geonosist elveszti a Konföderáció, vagy megmarad nekik. Ami a megmaradás mellett szól, hogy ez egy jelentős droidöntöde, ráadásul Poggle ott maradt, az ep3-ban meg Mustafaron hullott el. Ami az elvesztés mellett szól, hogy a geok visszavonultak és a klónok elég nagy számban voltak ott jelen a győzelemhez. De mindkét verzió lehgetséges és még EU se foglalkozott ezzel. Minden esetre, a harcok még jó darabig eltartottak arrafelé a film után is :roll:

A ROTS idejére már a Szeparatista tanács minden tagja elvesztette a szülőbolygóját. A Geonosist a Köztársaság rögtön elfoglalta . A csatában egyébként 200 000 klón volt jelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.