Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Maul tényleg jó cseléd volt, de idővel talán ő is vérszemet kapott volna.

 

A közeli felvételeken úgy tünik, hogy Maul már az ep.1 idején is vérszemet kapott :lol: Najó ez elég OFF, ahogy a Sith rend taglalása is... hiába, nehéz mindig megmaradni a konkrét jelenetnél :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul tényleg jó cseléd volt, de idővel talán ő is vérszemet kapott volna.

 

A közeli felvételeken úgy tünik, hogy Maul már az ep.1 idején is vérszemet kapott :lol: Najó ez elég OFF, ahogy a Sith rend taglalása is... hiába, nehéz mindig megmaradni a konkrét jelenetnél :lol:

 

Ezért csodálatos a sw! Több mint Húsz éve a szívem csücske...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul tényleg jó cseléd volt, de idővel talán ő is vérszemet kapott volna.

 

A közeli felvételeken úgy tünik, hogy Maul már az ep.1 idején is vérszemet kapott :lol: Najó ez elég OFF, ahogy a Sith rend taglalása is... hiába, nehéz mindig megmaradni a konkrét jelenetnél :lol:

 

A Sihtek nem érik be a jóval.Ők a tökéletesre vágynak, a hatalomra.

 

"I want more!"-Ez igaz az egész rendre.

 

Szerintem nem kell megmaradni egy adott jelenetnél.Ha valakinek eszébe jut valami, azt leírja.Nem a katonaságban vagyunk katona! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként van itt olyan, aki úgy látta az ep.2-öt, hogy elötte nem volt spoileres?

 

Szinte köztudomású, hogy én ilyen voltam! Ennél a jelenetnél csak pislogtam, bár már nem vagyok 12 éves. :lol: Tetszett, már csak az EPV-ös párhuzam miatt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként van itt olyan, aki úgy látta az ep.2-öt, hogy elötte nem volt spoileres? Kiváncsi lennék, mit szolt ehhez a jelenethez. Sikerült összezavarnia Lucasnak a nézőt a gonosz kilétéről vagy mindenkinek rögtön leesett, hogy a sötét ruhás gróf valami rosszban sántikál?

 

Nem voltam még az epIII előtt sem :lol: Szinte semmit nem tudtam a filmről.

Eszembe sem jutott más, minthogy Dooku a rossz oldalon áll. Számomra ez adta magát, akárhogy is szövegelt. Ha valaki olyasmit tud, hogy Sidi kezében tartja a fél Szenátust, hát az eléggé nyilvánvalóvá teszi a hovatartozását, a Kereskedő Föderációval való közösködés is (valahogy fel sem merült bennem, hogy az útjaik szétváltak volna Sidious-szal az epI után). Sidi kirakatba tett embere jutott eszembe róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 37: Emergency Powers

Time: 1:29:48-1:31:32

 

Tartalom

A szenátusban Jar Jar Binks arról beszél, hogy a szakadárok lepaktáltak a Kereskedelmi Szövetséggel, ezért immár kézzelfogható a fenyegetés. A kialakult helyzetre való tekintettel azt javasolja, hogy a főkancellárt ruházzák fel rendkívüli jogokkal. A javaslatot nagy ováció fogadja, a szenátorok nagy része egyetért. Palaptine emelkedik szólásra, és bár ellenérzésekkel, de elfogadja a megbizatást. Kihangsúlyozza, hogy mennyire szereti a Köztársaságot és a demokráciát. Egyúttal ígéretet tesz rá, hogy amint elmúlik a közvetlen veszély, azonnal lemond a különleges jogairól. Rögtön meghozza első intézkedését, amely egy összköztársasági hadsereg felállítását rendeli el, válaszul a szakadárok növekvő fenyegetésére. A szenátorok tapsviharban törnek ki. Az egyik szenátori podnál várakozó Windu és Yoda mester aggódva figyeli az eseményeket. Windu egy Jedi kommandóval elindul Obi-Wan megmentésére, míg Yoda meglátogatja a Kaminón készült klónhadsereget. fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Palpatine megszerzi a végső hatalomhoz vezető út, egyik legfontosabb kulcsát! Főleg azért, mert mint tudjuk ez az egész háborúsdi az ő műve, tehát addig húzza amíg akarja. Már itt megpecsételődik a Köztársaság sorsa.

Szegény Jar Jar olyan büszke volt, hogy mindenki éljenzi a felszólalását. Ehhez nem lehetett hozzászokva. :) Kicsit sajnálom is, mert rútul elbánt vele Lucas ezzel a lépéssel. Jar Jar aki hatalomra juttatja Palpatine-t. Lehet, hogy a birodalmi időkben még szobrot is állítottak neki valamelyik Coruscant-i főtéren. :)

Egyébként Palpatine itt is szenzációs (hol nem?). Olyan fapofával és unottan mondja, hogy szereti a köztársaságot, a demokráciát, mintha éppen a reggeli székletéről beszélne. :D Hatalmas....a befolyásolt szenátorok meg éljeneznek és tapsolnak.

Yoda és Windu egy külön tanulmány. Érzik, hogy baj van de nem tehetnek semmit. Kissé idegesítő. Yoda lépése miszerint meglátogatja a klónozókat ésszerű, hiszen tájékozódni szeretne milyen katónákról is van szó? Egyébként szívesen megnézném vajon Yoda mit ténykedett a Kaminon...

Szerintetek miért mondja azt Windu, hogy a "megmaradt Jedikkel" indul Obi megmentésére?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fordítási hiba. Azokra a Jedikre utal, akik a zűrös helyzet ellenére itt maradtak a Coruscant-on, nem pedig megmaradtak. :)

A jelenet pedig tényleg szuper. Ian minden szava tökéletes. Ízelítő abból a színjátékból, aminek a fináléját az EP3-ban hallhatjuk.

 

"With great reluctance I have to agree to this calling. I love democracy... I love the Republic. This power you gave me I will lay down when this crisis has abated! And as my first act with this new authority I will create a Grand Army of the Republic to counter the increasing threats of the Separatists."

 

"...and the Jedi Rebellion has been foiled. The remaining Jedi will be hunted down and defeated. The attempt on my life has left me scarred and deformed, but I assure you my resolve has never been stronger. In order to ensure our security and continuing stability, the Republic will be reorganized into the first Galactic Empire. For a safe and secure society! "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fordítási hiba. Azokra a Jedikre utal, akik a zűrös helyzet ellenére itt maradtak a Coruscant-on, nem pedig megmaradtak. :)

 

Én is erre gondoltam, de voltak akik azt mondták, nem így van. :)

 

Palpatine... :twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nagyot szólnak. :wink:

Meglepőek ezek a hiányok, mert egyébként elég bőbeszédűre sikeredett ez a shooting script. :) Jó lenne összeszedni egyszer, mi minden változott az utóforgatáson az EP2-ből. Annyira mondjuk biztos nem alakult át, mint az EP3. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért senki nem nézhette úgy a filmet, hogy azt ne tudta volna, hogy kicsoda Palpatine, a trilógia alapján. Ebből a szempontból mindenki spoileres volt.

 

Gondolod? Egyik munkatársam szereti az SW-t, de csak megnézi a filmket, azzal kész. Mivel fogadott, miután megnézte az epII-t? Hogy ugye Palpi az egyenlő Sidivel? És ez kérdés volt. Fogalma sem volt az egészről !!!

 

Bármikor látom ezt a jelenetet, mindig jól bemosnék Palpinak annál a mondatnál, mikor azt regéli, hogy szereti a Köztársaságot. Ez olyan vérlázító (ugyanakkor zseniális), hogy kitekerném a nyakát, ha ott lehetnék :) Mindig nagy hatással van rám, ez köszönhető Ian szuper alakításának is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a chapterben a Birodalom születésének lehetünk tanúi. Palpatine diktátorrá lépett elő, hála szegény Jar Jarnak (én nagyon sajnálom ezt az alapjaiban rettenetesen jólelkű lényt). Ezután már csak a kersztelő van hátra, amit az ep3-ban láthattunk.

Viszont Palpatine lenyűgözően mondja monológját, ahhoz képest, hogy gyakorlatilag éppen abban a pillanatban nyerte meg az ezer éves háborút a Galaxis uralmáért.

 

Windu azon mondata arra a 200 Jedi lovagra gondolt, akik különleges képzésben részesültek (magyarán olyan Jedik, akik garantáltan háborús helyzetekre lettek kiképezve, a Jedik elit harcosai). Nem tudom, miért mondja "megmaradt" Jediknek.

 

Jar Jar aki hatalomra juttatja Palpatine-t. Lehet, hogy a birodalmi időkben még szobrot is állítottak neki valamelyik Coruscant-i főtéren.

Itt meg azt olvastam véletlenül, hogy Jar Jarnak szobrott állítottak valamelyik coruscanti lőtéren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is elég gáz, hogy a két legfőbb Jedi tétlenül kénytelen végignézni a színjátékot. A rend tagjai mindinkább eltávolodtak a galaxis életétől, a saját kis tornyaikban éltek, már-már dogmatikus elvek szerint. Kissé eljárt felettük az idő, és ők ezt sajna nem ismerték fel. Ebből a szempontból is szimbólikus ez a jelenet. A Jedik orra előtt illetve, aszisztálásuk közepette lesz Palpatine-ból diktátor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi alig akarja elfogadni a kinevezést. :lol:

Nekem tetszett hogy Lucas JJból csinált feketepétert.JarJar, aki híres a jószívéről és a béke-filozófiájáról, kezdeményezi egy klónhadsereg felállítását a háborúhoz.Akkor már nagy lehet a gond.

 

Én egy valamit nemértek.A klónokban Palpi egy olyan fonnyadt öreg kisárgult paraszt, a sithekben pedig nagyapós kiscserkész, szinte ráncok nélkül.Nivea-t használ, vagy mi?

 

Itt meg azt olvastam véletlenül, hogy Jar Jarnak szobrott állítottak valamelyik coruscanti lőtéren.

Quarron helyeselné az ötletet :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi valóban meggyőző a jelenetben, egy gyáva politikusnak tűnik, aki a fél a rá nehezedő tehertől, de még is megpróbál határozottnak tűni.

A jelenet valóban ledegradálja a jediket, ott áll oldalt a két adúász és sodódnak ők is meg a rendjük is az eseményekkel...

 

Yoda és pl. Lama Su találkozóját én is megnéztem volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs különbség a két Palpi között, mert példáúl az ep2 elején nekem mindig szokatlan az ep1 után, de a végére már teljesen hozzászoktam és az ep3-ban sem érzek különbséget (leszámítva persze a Windu utánni eseményeket).

Nekem is tetszik, hogy Jar Jar lett a Birodalom megteremtője, ez jó kis fricska az ep1-2-3 gyalázóknak :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs különbség a két Palpi között, mert példáúl az ep2 elején nekem mindig szokatlan az ep1 után, de a végére már teljesen hozzászoktam és az ep3-ban sem érzek különbséget (leszámítva persze a Windu utánni eseményeket).

Nekem is tetszik, hogy Jar Jar lett a Birodalom megteremtője, ez jó kis fricska az ep1-2-3 gyalázóknak :lol:

EpII:

http://www.ebbisham.co.uk/ve-aotc/images/E...Ep2-Mr_Evil.jpg

 

http://www1.theforce.net/jc/icons/attackof...lpatineAOTC.gif

 

EpIII:

http://starwars.wikicities.com/images/thum...patine_rots.jpg

 

http://obix1.com/Icons/Palpatine_ROTS_OBIX1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine óriási, ahogy előadja a műsort. Ez a demokráciás szöveg talán a legnagyobb a filmben.

Olyan jó, hogy még Lucas is megtapsolja az egyik podban, bár ezt mindenhol mindig hivatalosan tagadták, hogy ott Lucas ülne. Rick egyszer elszólta magát, hogy azt nem mondt, hogy az ILM-es fiúk nem rajzolhatták oda Lucast.

Rá kellett volna nézni az IULM-es fiúk körmére, nem Lucast, kellett volna varázsolniuk, hanem rendesen megcsinálniuk a korlátot ahol Yoda áll, Mace-el való beszélgetésük közben, ugyanis a közelítés után egy olyan részén áll, ami az előbb még nem volt ott.

Ejnye.

 

Szerintem sincs olyan nagy különbség, az ep2-es és ep3-as Palpit illetően. Talán egy kicsit rövidebb a haja az ep3-ban. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No jó Obi1, meggyőztél, de a filmben nekem akkor sem tűnik másnak, pedig ma néztem meg egymás után a két részt.

 

Ennél a jelenetnél úgy éreztem, Palpatine-t ki kéne lökni a podból. Demokráciáról és Köztársaságról beszél, és egyből eszembe jutott, hogy a következő részben e kettő jelképében, megtestesítőjében, eszközében vígan kacarászfa fog rombolni, podokat hajigálni. Ennyit a szeretetéről :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine szerintem is sokat változott külsöre. Anno az egyik ep.2-es interjúban el is árulta, hogy kapott egy kis latex-maszkot, mig az ep.3 elején semmit se 'visel'... talán ez is azt bizonyitja, hogy Palpi maga változtatja a külsejét; talán itt nem tudta annyira megfiatalitani magát :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 38: Droid Factory

Time: 1:31:33-1:38:30

 

Tartalom

Padmé és Anakin megérkeznek a Geonosisra. A felszín felett haladva hatalmas gőzoszlopokra lesznek figyelmesek, melyek Padmé szerint valamilyen kéményből jöhetnek. Anakin leereszkedik egy ilyen nyílásba, majd hamarosan landol annak belsejében. Padmé figyelmezteti a fiút, hogy bármi történjék is, tegye amit mond, hiszen nem céljuk háborút kezdeményezni. Igyekezni kell diplomáciai megoldást találni. Anakin már vitatkozni sem mer a lánnyal, majd elhagyják a hajót. R2-D2 csipog valamit C3PO-nak, aki erre azt feleli, hogy ha szükségük lenne a segítségükre, mondták volna. Végül kioktatja a kis droidot, hogy vajmi keveset tud az emberi viselkedésről.

Időközben Anakin és Padmé behatolnak a leszállóhely végén lévő ajtón. A hajón maradt robotok tovább civakodnak. C3PO szerint, R2 mesterséges létére igen sokat spekulál. Az csipog valamit sértődötten, mire 3PO kijelenti, hogy itt ő a főnök. R2-D2 megelégeli a dolgot és elindul a gazdái után, C3PO kétségbeesetten visszatartani, kevés sikerrel.

Padmé és Anakin egyre mélyebbre hatolnak a folyosón, ahol furcsa neszeket hallanak. Kisvártatva a falban eddig észrevétlenül megbúvó benszülött lények támadnak rájuk. Padmé a folyosó végén lévő ajtóhoz rohan, míg Anakin a támadókat aprítja. Miután végzett, követi a lányt. Egy droidgyár belsejében találják magukat, de mire visszafordulnának, a mögöttük lévő ajtó lecsukódik, ők pedig az alattuk haladó futószalagra esnek. Először Padmé, majd Anakin. A fiúra újfent idegenek egész serege támad, míg Padmé, egy présgépekkel teli szakaszon kénytelen áthaladni. A gépek irtózatos erőval vágódnak a futószalagra, de a lány nagyon ügyesen halad át közöttük. Anakin miután végzett a támadóival, átugrik egy másik szintre, de Padménak nem találja nyomát. Eközben R2 és C3PO is megérkezik arra a helyre, ahol korábban Anakin és Padmé álltak. A protokoldroid csodálkozva nézi a gyárat, és megjegyzi, minő perverzitás, hogy gépek gyártják a gépeket. A mögötte álló R2 nyugtalankodik, és megbillenti C3PO-t. A robot óvatosságra inti, mert majdnem leesett. A következő alkalmat azonban már nem ússza meg, ugyanis R2 jókorát taszít rajta, melynek következtében C3PO lezuhan a mélybe. Egy repülő szervíz droidra hullik, aki tovább hajítja egy futószalagra. C3PO-nak ebből elege van, és közli, hogy haza akar menni.

R2 beindítja oldal rakétáit, és a gyárkomplexum belseje felé veszi az irányt. Padmé közben vészhelyzetbe kerül, miután egy benszülöt belöki őt az olvasztó tégelyek egyikébe. A lány nem tud kimászni, és egyenesen a kohó felé tart. C3PO immár a lábán állva R2 miatt aggódik, amikor egy szerelőkar lecsapja a fejét. A fej nélküli robot egy szerelőszalag felé támojog, ahol egy droid fejét hegesztik a nyakára. Az ő kobakja viszont egy rohamdroid nyakán végzi.

Anakinra ismét fegyveres geonosisiak támadnak, ám ezúttal is hiába: a padawan az Erőt használva, tárgyakat dobál hozzájuk. Ezután ismét átugrik egy újabb szerelőszalagra, de itt váratlanul egy emelőkar úgy homlokon vágja, hogy métereket repül. Pont egy szerelődroid karja alá, ahol is csapdába esik.

Padmé már majdnem a kohóban van, amikor R2 feltűnik a színen. Egy kapcsoló mellett landol, és az utolsó pillanatban sikerül neki bezárni az olvadt acélt öntő tartályt. Pár további mozdulat, és a tégelyt kioldja, amely egy rámpára zuhan. Padmé azonban mégis fogságba esik, mert ott már várják a geonosisi katonák.

Anakin továbbra is a szerelőszalag fogságában van, ráadásul hatalmas bárdok sújtanak le előtte. A fiú ügyesen változtatja helyzetét, így a veszedelmes gépek nem találják el. Ellenben a fénykardot tartó kezével, ami ugyan nem sérül, de a kardot ketté csapja. Ezáltal viszont kitud szabadulni. A következő pillanatban viszont megjelenik Jango Fett, és egy csapat droid társaságában foglyul ejti őt. fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Erre a jelenetre sokan azt mondták anno, hogy semmi értelme nincs. Én meg azóta nem értem, miért is gondolták így? :)

Megismerhetjük a droidgyárat, ahol a szeparatista hadsereg katonái készülnek. A hely kellően koszos és használt, ráadásul sötét. Fogalmam sincs mi baj vele. Ráadásul még remekül kivitelezett is. Anakin és Padmé különválása is jól elővezetett: míg Anakin aprítja a benszülötteket, addig Padmé az acélkohóból próbál menekülni (természetesen az örökös életmentő, R2 segítségével). Kalandos az egész droidgyáras cucc, nekem az egyik kedvenc akció jelenetem. Azoknak a hatalmas bárdoknak a csapásai, igencsak jól szólnak házimozin. :)

Még a jelenet elején tanúi lehetünk Padmé pacifizmusának, ahogy a békét szem előtt tartva próbál lavírozni az eseményeken. Sajnos nincs esélye.

R2 lelöki C3PO-t. Erről már ment az őket tárgyaló topicba egy kis vita, de itt is megemlíteném, hogy szerintem R2 azért lökte le 3PO-t, mert útban volt neki. Padmé segítségére akart sietni, mert tisztában volt azzal, hogy ezen a helyen veszély fenyegeti, és talán sürgős segítséget kell nyújtania. A jelenet amúgy is hajaz az EPVI-os Jabba bárkás lökdösődésre. Ez a hasonlóság biztos nem véletlen. :) Egyébként van még egy ilyen kitekintés, mégpedig az EPIV-re. Ott Luke és Leia került csapdába egy ajtó mögött, míg most Anakin és Padmé került hasonló helyzetbe.

C3PO ökörködései elmennek, bár első látásra elég debilnek tűnt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik kedvenc jelenetem, de az a C3POs baromkodás nem tetszik.Egyszerűen ki nem álhatom.Az a pont oda esik, pont oda áll, pont leszedik a fejét, pont átáll a fejes futószallagra, pont rátesznek egy fejet....Nekem egy kicsit már sok a véletlen.Én egy az egyben kihagytam volna a C3POs jelenetsort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a C3POs baromkodás nem tetszik.Egyszerűen ki nem álhatom.Az a pont oda esik, pont oda áll, pont leszedik a fejét, pont átáll a fejes futószallagra, pont rátesznek egy fejet....Nekem egy kicsit már sok a véletlen.Én egy az egyben kihagytam volna a C3POs jelenetsort.

 

Ebben van valami. Ellenben C3PO-val is kellett kezdeni valamit, és mivel Lucas szereti a burleszk humort, így oldotta meg. Én már megszoktam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.