Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Nekem a technomágusról mindig az Óz bádogembere ugrik be. kezdetben pont az ilyen dolgok miatt nem bírtam a 2. részt, a stílusokat oly mértékben keveri, hogy eleinte elkerekedett szemmel néztem, hogy ez most mi és hogy kerül az SW-be? Most meg pont ezt bírom, hogy ilyen eklektikus. :D

Groteszk egy figura, megjelenése beillik egy Örkény egypercesnek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az olyan kaliberű "scifiket" juttatja eszemben, amikben pl.  a kávédarálógép hangja volt egy űrhajó zöreje + stb. És akkor a hangjáról, meg a "nyikorgásáról" ne is ejtsünk szót. Amúgy hogy hívják az ipsét? Már, ha fiúrobot egyáltalán...

 

De szerintem travi  :D

 

Nana, az sw-ben is van rengeteg hétköznapi földi hang van.

Sebulda fogatának a hangja, egy régi kukorica daráló felgyorsítva. Ezért kattog olyan ütemesen.

Sőt az MTT-k nek is daráló adja a hangját, csak nem emlékszem milyen daráló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chapterhez még elfelejtettem hozzászólni.

 

Darkos zene tökéletesen aláfesti a bujkálást. A Chapter legelején ugyanazt a hangszert halljuk, mint ami Qui-GonvsDarth Maul-nál kinyílnak a kapuk. Ezt sokáig copy/pastenak hittem, addig amíg rendesen meg nem hallgattam.

 

Bakikedvelőknek felhívom a figyelmét, Obi-Wan vádor kardjára, ami hol ott van az övén, hol nincs, miközben forgolódik felfelé a plafont nézve.

 

Wat Tambort én imádom. Ebbe a feszült hangulatú jelenetbe egy aprócska humort bele tud vinni, azzal, hogy rossz irányba kezdi el tekerni azt a bigyuszt, majd igyekszik kijavítani baklövését.

 

Szerintem Dooku, nem érzi Obi-Want, nem vele törődik, nem is számít rá. És az eredeti tervük, nem az volt, hogy aznap robbantják ki a háborút, hanem egy hosszabb művelet lett volna. Ha a kis bogár nem repül arra és nem veszi észre Obi-Want akkor tovább tart az egész.

Ez külön kapóra jött Palpatine-knak.

Nagyon okosan gyűjtötte egy kalap alá a kerekedőket, így a végén egyszerre szabadul meg mindtől(bűnbaknak tartva őket.), övé a hatalmuk és a pénzük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 32: Tusken Camp

Time: 1:14:36-1:18:17

 

Tartalom

Anakin megérkezik a buckalakó táborhoz. Egy szirtről kémleli őket, majd leugrik onnan, és úgy folytatja a felderítést. Szinte észrevétlenül lopódzik a sátrak között, és amikor rátalál a sátorra, melyben anyját tartják fogva, előveszi a fénykardját hogy léket vághasson annak oldalába. A sátor előtt örködő buckalakókat a massifok marakodása köti le, így nem hallják a fénykard zümmögését. Anakin belép a sátorba, és meglátja a lekötözött és meggyötört Shmi-t. Hozzálép és azonnal kioldozza a félholt asszonyt. Shmi alig akarja elhinni, hogy a fia jött el érte, mert annyira megváltozott az évek során. Anakin azzal nyugtatja anyját, hogy megmenti, és most már nem eshet bántódása. Shmi azonban már alig tudja felfogni a fia szavait. Elmondja neki, hogy nagyon büszke rá, és hogy csak arra vágyott, hogy mégegyszer láthassa. Szeretné még azt is elmondani, mennyire szereti a fiát, ám erre már nem képes. Anakin tehetetlenül nézi anyja haláltusáját, aki az ölében hal meg. A fiún a döbbenet lesz urrá, ám ezt hamar felváltja az oriási düh! Anakin égtelen haragra gerjed, és amikor kilép a sátorból, senkit nem kímél. Először a bejáratnál ülő két őrt fejezi le. A hangokra több buckalakó is rohanva közelít Anakin felé, akik közül a legelsőt azonnal ketté vágja.

Yoda a Jedi teplomban meditálva megérzi az Ankinban dúló hatalmas erőket. Szinte a semmiből Qui-Gon Jinn kudarcot sugalló kiáltása is felsejlik. Kisvártatva Mace Windu lép be a fülkébe, aki szinte azonnal megérzi, hogy valami baj van. Kérdésére felelve Yoda elmondja, hogy fájdalmat, szenvedést és halált érez. Valami rettenetes dolog történt. Az ifjú Skywalkert fájdalom gyötri. Iszonyú kín.fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Számomra ezek a jelenetek az EPII csúcspontjai! Hatalmas adag sötét téma, és misztkiusság minden mennyiségben.

Anakin és az anyja búcsúja nagyon megérinti az embert, és kellően drámai ahhoz, hogy már itt Anakin sötét útra lépéséről beszélhessünk. Ezt már korábban is pedzegettem egy másik topcban. Én innen számítom a fiú lejtőn való megindulását. Minden az arcára van írva. Itt döbbenetesen játszik Hayden. Érdekesség, hogy miután Shmi meghal, még egy könnycsepp legördül az arcán. Pernilla August is kitett magáért. A buckalakó mészárlásból szerintem elég volt annyi, amennyit láttunk, így is lehetett érezni a tett súlyosságát.

Yoda meditációja és főleg Qui-Gon "felbukkanása". Szerintem zseniális ötlet volt belecsempészni Qui-Gon hangját! Az elhaló üvöltéséből én azt olvasom ki, hogy ő is úgy érzi, kudarcot vallott. Az a "Noooooooooooo....." nagyon sokat mond ebből a szempontból. Van itt még egy érdekes dolog. Yoda ugye érezte a dolgot, legalábbis tudta, hogy nagy baj van, és azt is, hogy az egész cucc Anakin körül zajlott. Kíváncsi vagyok megkérdezte-e tőle valaha is, hogy mi történt vele akkor? Nem volt ez kis dolog, ha még Yoda is érezte a dühkitörést. Én érdeklődtem volna utánna, az biztos. Egyébként Yoda EPI-es megérzésiet Anakinról, első ízben itt bizonyítják szavai. "Pain....suffering....death i feel."

 

Na és akkor jöjjön a kedvenc kiragadott képem a filmből. Ezen Anakint látjuk, amint a szirtről kémleli a buckalakókat. Már maga a kompozíció is gyönyörű. Anakin éjszakai sötétségben éri el a tábort, mely felett láthatjuk a holdak által megvilágított tájat. A legnagyobb holdon jól látható egy nagy "D" betű, ami Anakin jövőjét, és a hamarosan végbemenő tetteket hivatott szimbolizálni. A mélyben lobogó tábortüzek a pokol lángjaiként is felfoghatók, és amikor Anakin leugrik a mélységbe, pont a pokolba készül, ahonnan csak az EPVI végén tér vissza (emlékezzünk arra a képre, amikor a kamera felfelé halad Vader égetésekor :arrow: visszatérés a jó oldalra). Aztán ott vannak a csillagok, amik ebben a jelenetben Qui-Gon-t és Yoda figyelő szemeit is jelentik. Engem legfőképp ez az "Anakin pokolra szál" hasonlat fogott meg leginkább. Szerintem csodálatos! Ezért is mondom, hogy ennél a tettnél van leginkább kihangsúlyozva a sötét oldal kapuja. A "D" betűről nem is beszélve...

 

camp2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátborzongató jelenet. Mikor a moziban néztem, többszőr is kirázott itt a hideg. Egyrészt a kiragadott kép látványa miatt (ez a D betű új volt, és tetszik, bár kicsit túl nyílt utalás és már-már erőltetettnek hat, jobban szeretem a rejtettebb, metafórikusabb utalásokat). Másrészt, először látunk buckalakó tábort, és az ep4 és ep1 alapján valahogy sose tudtam elképzelni, milyen egy tusken "otthon". Harmadszor, Anakin belopódzik ebbe a táborba, a szörnyű buckalakók közé. És negyedszer, mikor az anyja meghal és ő felpillant akkor egyetlen gondolat formálódott meg a fejembe, és hangosan is kimondtam ott a mozi közepén: Megszületett Darth Vader. Utánna tovább borzongtam Qui-Gon felkiáltásán és a kérdés is felmerült bennem: Qui nem tűnt el, akkor mit csinál itt? De örültem neki. Mai napig tartó szívfájdalmam, hogy nem került bele az ep3-ba is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok az állatok amik marcangolódnak a sátraknál, a massifok??? azoktól kiráz a hideg,  engem távol tartanának a tábortól az tuti. :D

 

Obi-Wan a geonosison is talákozott ilyen kiskutyákkal, csak azt kivágták a filmből. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui nem tűnt el, akkor mit csinál itt?

 

Qui-Gon üttörő volt ezen a téren, mert ő volt az első "visszatérő". Talán azért, mert ő fedezte fel Anakint? :39: Egyébként neki még csak a hangját halljuk, ahhoz nem kell ép test. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem, mint a "Yoda fanklub egyik prominensének" :P , azért is super a chapter, mert megnyílvánul, hogy ki is a legnagyobb jedi. A tanácsúléseken jórészt Windu és Yoda koptatta a száját, tehát ők tűntek a 2 legnagyobbnak. Itt viszont meglátszik, hogy a nagyok között is húzódik egy kimondatlan hierarchia, hiszen Windunak fogalma sincs arról, hogy mit érez éppen Yoda, csak azt, hogy gáz van. Yoda pedig azt látta + olyat hallott, amit semelyik másik jedi sem....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig az is biztos, hogy Yodának volt némi tudása a sötét oldal kapcsán. Pl. a villámokat is csak ő tudta kézzel hárítani...

 

Pontositsunk: a filmekben csak Yoda véd ki kézzel villámot! Ebből egyáltalán nem következik feltétlenül az, hogy csak ő tudja ezt, ahogy az sem, hogy pusztán a védekezéshez szükség lenne a sötét oldal bármilyen tipusu ismeretéhez... de meglehet :wink: Node tényleg OFF

 

Hogy ON is legyek: anno felmerült, hogy vajon eleget mutatnak-e a mészárlásból, avagy ennél többet kellett volna. Érdekes tény, hogy ha jól tudom a végleges formáját ez is egy utó-forgatással nyerte el és eredetileg csak annyi látszott volna, hogy Anakin dühösen bekapcsolja a fénykardját, majd mindent elmesélt volna Padménak.

Az a jelenet, ahogy dühből lecsapja Anakin az egyik tusken fejét, szerintem az egész film egyik legerőteljesebb jelenete. Itt a hang is óriási, ugyanis olyat szisszen az a fénykard, hogy az emlitett csapásnál mindig megrezzenek egy kicsit. És pont azért, amiért ez ilyen hatásos, szerintem csak rontani tudtak volna azzal, ha tovább mutatják. Nyilván csak úgy lehetett volna tartani a feszültséget, ha ezt még erőteljesebb jelenetek követik, csakhogy a fröcsögő vér, meg a szerte-szét repkedő végtagok/fejek és a naturalista képsorok egyáltalán nem az SW-re jellemzők, és eléggé ki is logtak volna a Saga egészéből. Hogy végre pontot tegyek ennek a hosszúra nyuló gondolat-menetnek a végére: a buckalakó-irtás szerintem pont annyit mutat, amennyit kell! És viszonylagos visszafogottságával együtt is hátborzongatóan hatásos :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: De egy kivágott jelenetnek elfogadnám a mészárlást.Asszem leis forgatták, nem?

 

Én ugy tudom, hogy nem... de lehet, hogy rosszul tudom.

Kivágott-jelenetként persze megnézném, mint ahogy mindent amit leforgattak a filmhez; már persze ha létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig az is biztos, hogy Yodának volt némi tudása a sötét oldal kapcsán. Pl. a villámokat is csak ő tudta kézzel hárítani...

 

Pontositsunk: a filmekben csak Yoda véd ki kézzel villámot! Ebből egyáltalán nem következik feltétlenül az, hogy csak ő tudja ezt, ahogy az sem, hogy pusztán a védekezéshez szükség lenne a sötét oldal bármilyen tipusu ismeretéhez... de meglehet :wink: Node tényleg OFF

Még egy kicsi OFF. Hogy csak Yoda tudja kézzel védeni az Erővillámokat az szinte biztos. Obi-Wan nem tudta, Windu, mint a Jedi Tanács és a Rend második legnagyobb Jedije is csak karddal tudta. És Bomarr éppen te mondtad, egyszer nekem anno, hogy ha Lucas meg akar mutatni valamit, akkor azt meg is mutatja. Nos, ha más Jedi is tudna kézzel villámot védeni, akkor minimum Windunál megmutatta volna, hogy más is képes kézzel védeni...

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a hang is óriási, ugyanis olyat szisszen az a fénykard, hogy az emlitett csapásnál mindig megrezzenek egy kicsit.

 

Ezt már én is észrevettem! Itt még több basszus van a hangsávban. Házimozin jót szól. :D Szegény Tusken nem élvezte ennyire. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kicsi OFF. Hogy csak Yoda tudja kézzel védeni az Erővillámokat az szinte biztos. Obi-Wan nem tudta, Windu, mint a Jedi Tanács és a Rend második legnagyobb Jedije is csak karddal tudta. És Bomarr éppen te mondtad, egyszer nekem anno, hogy ha Lucas meg akar mutatni valamit, akkor azt meg is mutatja. Nos, ha más Jedi is tudna kézzel villámot védeni, akkor minimum Windunál megmutatta volna, hogy más is képes kézzel védeni...  

ON

 

Ezt majd kitárgyaljuk az ep.3 elemzésnél, mert ha most válaszolok, akkor te is aztán én is, aztán ki tudja hol állunk meg :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szerettem volna többet látni a mészárlásból, jó úgy, ahogy van. Annak itt még nem jött el az ideje.

Én itt Pernilla A-t nem tartom olyan jónak ebben a jelenetben, engem egy kicsit zavar a játéka. Hayden viszont remek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt majd kitárgyaljuk az ep.3 elemzésnél, mert ha most válaszolok, akkor te is aztán én is, aztán ki tudja hol állunk meg :wink:

Ez igaz, ha mi ketten belelendülünk abba se hagyjuk, míg kompromisszumot nem kötünk... na de azt hiszem, ez is OFF volt 8)

 

On

A buckalakó mészárlást régebben hosszabban szerettem volna látni, mára azonban ez a véleményem megváltozott és azt mondom, pont olyan hosszú, amilyen hosszúnak lennie kell. Főleg az ep3 hasonlóan megrázó jelenete mellett. Egyszerűen agyon lett volna csapva ez a jelenetsor, ha hosszabbra veszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul Jedikén akkora vérfürdőt rendezett volna, amihez képest az EPIII csak babazsúr.  :twisted:

 

Éppen ezért nincs még itt az ideje annak, hogy mészárlást lássunk. Az a ROTS-ra marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.