Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Attack of the Clones

Chapter 34: "You're not all Powerful"

Time: 1:20:20-1:24:31

 

Tartalom

Anakin a Lars farm garázsában próbálja feldolgozni a történteket. Padmé lép be a helységbe, aki étellel kínálja. A fiú azonban nagyon le van törve, mert úgy érzi megmenthette volna az anyját. Padmé azzal próbálja vigasztalni, hogy vannak dolgok amiket nem lehet rendbehozni, hiszen Ő se mindenható. Anakin egyre idegesebb lesz, és azzal vág vissza, hogy egyszer még ő lesz a legnagyobb Jedi aki valaha élt. Még a halált is megtanulja legyőzni. Padmé megrökönyödve nézi Anakin dühkitörését, aki közben Obi-Wan-t kezdi vádolni. Mert hiszen ő tehet mindenről; féltékeny a tehetségére, és megköti a kezét. Padmé döbbenten kérdezi, hogy mi baj van? Anakin a könnyeivel küszködve elmeséli mit tett a buckalakókkal. Megölte mindet. De nem csak a férfiakat, hanem az asszonyokat és a gyerekeket is. Lemészárolta az összeset, mert gyűlöli őket. Ezután szinte magába roskad. Padmé mellé ül, és azzal vigasztalja, hogy a harag emberi dolog. Anakin viszont azt feleli rá, hogy egy Jedi számára ez nem megengedett, és tudja hogy jobb annál, mint amit tett.

Röviddel később Shmi-t eltemetik, a kunyhótól nem messze. Cliegg tart rövid beszédet, majd Anakin lép az anyja sírjához. Letérdel, és megfogadja, hogy soha többé nem fog kudarcot vallani. Közben R2 érkezik meg, kinek csipogását C3PO tolmácsolja. Egy bizonyos Obi-Wan Kenobi -tól üzenet érkezett. fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Vitathatatlanul a film egyik csúcspontja. Már magát a garázst is nagyon jó viszontlátni, de ami ott történik az teszi igazán nagyszerűvé a jelenetet. Anakin vallomása, az előbukkanó sötét oldala nagyon el lett találva. Hayden ismét remekel, a monológ végén még az ajkai is beleremegnek a dühbe. :o Nem tudom hányszor próbálta el ezt a jelenetet, de nagyon jó lett. Üvölt róla, hogy gyűlöli a buckalakókat. Szegény Padmé csak pislog Anakin szavainak hallatán. Ilyennek még soha nem látta azelőtt. Gondolom kicsit meg is ilyedt...

Anakin pedig a szokásos dologgal operál; Obi-Wan visszatartja őt. :P Itt már előbukkan Palpatine befolyása, hiszen azt ismételi amit tőle hallott a film elején. "Te leszel minden idők legnagyszerűbb Jedi lovagja Anakin."

Itt van az egyik bővítés a filmben, méghozzá Anakin azon mondtata, hogy jobb annál mint amit cselekedett. Szerintem ez nem véletlen került vissza a filmbe. Ez egy nagyon is fontos mondat! Főleg az EPVI szempontjából, ahol pont ezt a lehetőséget váltja valóra, és jót cselekszik.

A temetés jelenet aztán végképp elindítja azt a szálat, ami mentén Anakin a sötét oldalon köt ki. Arra gondolok, amikor leguggol az anyja sírjához, és megesküszik, hogy többet nem fog kudarcot vallani... A film ezen része nagyon fontos állomása Anakin sötét oldalra vezető útjának. Tulajdonképpen ez a kezdet.

 

A következő kép pedig önmagában is szép, de ha megnézzük ki hol helyezkedik el, mégszebb lesz. :o Anakin a garázs mélyén, Padmé a fényben.

 

aotc-forbidden_043.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Döbbenetes jelenet. Nem is tudok sokat hozzátenni Ody szavaihoz. A párhuzam topikban van ehhez a képhez egy másik, melyen Luke látható az epVI végi párbaj után, szintén a kezét nézi rádöbbenve, hogy mit tett. Ez az a pont, ahol ők ketten más úton folytatják tovább. Anakinnak sem kellene feltétlenül elindulnia a sötétség felé vezető úton (igaz, hogy ő jóval súlyosabb tettet hajtott végre, mint Luke), de a sírnál tett ígérete már jelzi, hogy igenis a sötétség felé fog fordulni. Azon töröm a fejem, hogy ez egy "Point of no return" jelenet, de nem feltétlenül. Súlyos lelki válságban van, ha képes lenne tiszta fejjel úgy túltenni magát a történteken, ahogy egy Jedihez illik, akkor nem. A később történtek teszik még tragikusabbá ezt.

A mészárlás után a garázsban eszmél fel igazán, hogy mit tett. Még hangosan ki is mondja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt igazolódnak igazán Yoda szavai.

A gyűlölet kínt és szenvedést hoz.

Anakin kijelenti, hogy gyűlöli a tuskeneket - és én úgy érzem, itt Obi-Want és a Jedi Rend tagjait is melléjük sorolja - és a buckalakók kínok és szenvedések közepette haltak meg, s ami még fontosabb, ebben a pillanatban Anakint is kínok gyötrik saját tette és anyja elvesztése miatt.

A visszakerült mondat szerintem is fontos, mert ezzel jelzi, hogy tudja, mi történik vele és hogy nem lenne szabad azt csinálnia, amit csinál, ezzel mintegy igazolva, hogy önszántából csinálja. Ez hasonló ahhoz a mondathoz, amit az ep3-ban mond és MissKarrde aláírásában megtalálható :P

A temetés lényeges momentum, nagyon tragikus. Megígérte önmagának, hogy nem vall többet kudarcot. Vajon mit érzett, mikor rátették a sisakot? Élete legnagyobb kudarcának végítélete volt az a pillanat, amit valószínűleg ő is tudott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nem feltétlenül ez a kezdet, de az eljövendő dolgok tudatában, szerintem az.

 

Arra utaltam, hogy ez az a pont, ahonnan esetleg már nincs visszatérés, de nem igaz, mert még volna. Ez már a vég kezdete, mert a kezdet már előbb volt. Azt talán magában hordja születése óta. Nem tudja túltenni magát a veszteségeken, és ez a tulajdonság vele született.

Azt hiszem, most egy kicsit kukacoskodtam, de egyezzünk ki annyiban, hogy ez a kezdet, holmi megfoghatatlan belső tulajdonságokkal meg ne foglalkozzunk :P Azokon azért lehet alakítani is :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A visszakerült mondat szerintem is fontos, mert ezzel jelzi, hogy tudja, mi történik vele és hogy nem lenne szabad azt csinálnia, amit csinál, ezzel mintegy igazolva, hogy önszántából csinálja. Ez hasonló ahhoz a mondathoz, amit az ep3-ban mond és MissKarrde aláírásában megtalálható :P

 

Néha képes nagyon tisztán látni a saját tetteit, leginkább olyankor, amikor Padmé is vele van, mintha a lány az élő lelkiismerete volna, aki előtt őszinte tud lenni és világosan gondolkodni. A fényt, józanságot, tisztaságot és az igazságot is jelképezi. Még sokáig.

Jó, hogy az a mondat visszakerült a filmbe, szerintem is fontos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy értettem, hogy a itt lép a tettek mezejére. :P Ahogy pedig a buckalakókról beszél, felháborító. Jó, hogy Obi-Wan nem láttam/hallotta. :P

Azt hiszem, az visszavetette volna néhány év(tizeddel) a lovaggá ütését. Hát vagy ebből fénykardot ragad és Mustafar helyett a Tatooine-on küzdenek meg :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg nagyon durva jelenet.Én itt igazából már nem tudok rá úgy gondolni mint egy Jedire.Ezért simán ki kellett volna zárni a Rendből.Hozzáteszem, ha nem Jedi lenne akkor is elitélném az egész tábor lemészárlását, de ha a bünösöket öli meg akkor azt nem.DE Jedi.És itt a baj.És a következő lépése meg a Gunshipen, amikor le akar szállni.De ez egy következő chapter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelenet szuper, ahogy van (mármint a bővítéssel). Hayden második színészi csúcspontja ebben a filmben.

 

"Már magát a garázst is nagyon jó viszontlátni"

 

Ejnye, Ody! Most látjuk először. :P

 

Milyen igaz, sorry. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól összefoglaltatok mindent.

Csak annyit tennék hozzá, hogy temetési ceremóniát, Anakin kisajátítja magának. Míg Clieg elmondja a mondandóját mindenki hallatára, addig Anakin Letérdel, majdnemhogy a sírra, ami már szigorúbb neveletésben már kegyeletsértés. Homokot szorít öklébe és nem a többieknek(hez) beszél, nem érdekli, hogy ott vannak önzően csak magának mondja amit mond, ha nem fülelnek a többiek talán nem is hallják.

 

Ezt a részt nekem a regény nagyon jól visszaadja, többszörelolvastam a temetést, olyan jól el lett kapva a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem hogy miért baj ha megöli mindet.A többi buci is gyilkolt OKTALANUL embereket, ölje meg őket is.A gyerekekből is olyan szörnyek lesznek, mint a szüleik.Őket is lenyírhatja..Megszabadította a galaxist pár elvetemült vadállattól. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyerekekből is olyan szörnyek lesznek, mint a szüleik.Őket is lenyírhatja..

 

Megelőző támadás/legyilkolás nem morális. Talán még akkor sem, ha biztosra tudjuk, hogy egyszer elvetemültek lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyerekekből is olyan szörnyek lesznek, mint a szüleik.Őket is lenyírhatja..

 

Megelőző támadás/legyilkolás nem morális. Talán még akkor sem, ha biztosra tudjuk, hogy egyszer elvetemültek lesznek.

 

Sztem azok már gyerekkorukban is gyilkoltak.Sztem a gyerekeket az elfogott embereken "tanították" ki, szóval őket is lelehet vágni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem hogy miért baj ha megöli mindet.A többi buci is gyilkolt OKTALANUL embereket, ölje meg őket is.A gyerekekből is olyan szörnyek lesznek, mint a szüleik.Őket is lenyírhatja..Megszabadította a galaxist pár elvetemült vadállattól.  :P

 

Ha nem érted nagy baj Obi! Ezt hallottta volna Yoda! Egy Jedi nem lehet ilyen, és nem írthat ki egy népcsoprtot csak azért, mert szerinte azok gonoszak. Inkább meg kellene veregetni a vállát Anakinnak? "Jó voltál öreg...írtsál még ki pár falut...úgyis állatok". Ez a sithek módszere, és nem a Jediké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem hogy miért baj ha megöli mindet.A többi buci is gyilkolt OKTALANUL embereket, ölje meg őket is.A gyerekekből is olyan szörnyek lesznek, mint a szüleik.Őket is lenyírhatja..Megszabadította a galaxist pár elvetemült vadállattól.  :P

 

Ha nem érted nagy baj Obi! Ezt hallottta volna Yoda! Egy Jedi nem lehet ilyen, és nem írthat ki egy népcsoprtot csak azért, mert szerinte azok gonoszak. Inkább meg kellene veregetni a vállát Anakinnak? "Jó voltál öreg...írtsál még ki pár falut...úgyis állatok". Ez a sithek módszere, és nem a Jediké.

 

Nem csak szerinte azok.A Bucik közismerten gonosz alakok.Ártatlan emberektek ölnek, mlg szép hogy ki kell őket írtani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak szerinte azok.A Bucik közismerten gonosz alakok.Ártatlan emberektek ölnek, mlg szép hogy ki kell őket írtani.

 

Akkor szerinted az a dolguk a Jedinek, hogy más lényeket kiírtsanak?

 

 

Hogyha primitív gyilkosok......Akkor igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Höhe... a buckalakóknak valszeg jó okuk van vadászgatni az emberre. Ők itt őshonos lények, erre bepofátlankodott egy halom külhoni és elkezdték öldösni őket, mikor azok meg akarták védeni az otthonukat (igaz, ez csak EU).

EU-n kívül pedig honnét tudjuk, hogy a buckalakók gonoszak? Mert Cliegg Lars azt mondja, akinek akkoriban rabolták el a feleségét? Bizonyára nem is elfogult a kijelentésben. Vagy Anakinra alapozzunk, akinek az anyja a karjaiban halt meg és pillanatnyilag elborult az agya? Színtén elfogulatlan kijelentést tesz (amit később a Jedikre is kiterjeszt és ott is legyakja a gyerekeket). Mindenki más meg csak annyit mond, hogy a Buckalakók veszélyesek... Chewbacca is az, ha dühös, mégse gonosz.

Ben ellenben ismerte a buckalakókat, és tudta, hogyan kell velük bánni. Sőt még Anakin is megmentett egyett (igaz, ez is EU).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számoljuk:

Első felbukkanás, EpI:A fogatversenyzőket lövik.

Második felbukkanás, EpII:Egy ártatlan nőt, és még kb 30 embert gyilkoltak le.

Harmadik felbukkanás, EpIV:Egy ártatlan farmerfiút(Luke) támadnak meg, és kirabolják.

Mindegyik felbukkanásukkor negatív dolgot tesznek.

 

Amit mondtál az mind EU, nem bizonyít semmit sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyha primitív gyilkosok......Akkor igen.

 

A buckalakók nem primitív gyilkosok, csupán egy nomád nép. Nincsenek olyan fejlettségi szinten, mint más bolygólakók.

 

Ez tipikusan olyan eset, hogy írtsuk ki az indiánokat, mert mi erősebbek kulturáltabbak, egyszóval civilizáltabbak vagyunk.

Ha erre a kérdésre igen a válasz, semmivel sem vagyunk civilizáltabbak.

Inkább meg kell érteni ismerni őket, ahogy az öreg Ben tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegyik felbukkanásukkor negatív dolgot tesznek.

 

A TE szemszögödből negatív, nekik ez az életben maradáshoz kell.

 

Fogatokat zsákmányért lövik, aztán Lövik a Jawákat is mert elviszik az ő cuccukat.

Shmi-t azért vitték el, hogy tudják mit bír az ember, hogy tudnának ellenük hatékonyabban küzdeni. Kísérleteznek vele. Luke-ot azért kapták el, mert a területükre tévedt, ami védenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyha primitív gyilkosok......Akkor igen.

 

A buckalakók nem primitív gyilkosok, csupán egy nomád nép. Nincsenek olyan fejlettségi szinten, mint más bolygólakók.

 

Ez tipikusan olyan eset, hogy írtsuk ki az indiánokat, mert mi erősebbek kulturáltabbak, egyszóval civilizáltabbak vagyunk.

Ha erre a kérdésre igen a válasz, semmivel sem vagyunk civilizáltabbak.

Inkább meg kell érteni ismerni őket, ahogy az öreg Ben tette.

 

Az indiánok és a buckalakók között nem kis különbség van.Pl ha a bucik Mos Espa-ban járnak, és nem csinálnak semmit nem ölik meg őket.De ha valaki arrafele megy, amerre a táboruk van, akkor már leölik őket.Szerintem ha Yoda családját mészárolják le, Yoda is megöli a Bucikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes a kérdés.Ha az én anyámmal tennék ezt, én is leölnék párat lelkifurdalás nélkül.Az hogy valaki nomád még nem jogosítja fel arra, hogy embereket gyilkoljon.Nem hinném, hogy az emberek csak úgy bementek egy táborba gyilkolni.A taszkenek ellenben(mindegy miért) embereket gyilkoltak.Lehet hogy a fogat kellett nekik de azon egy élőlény ült aki meghallhatott ha szétlötték alatta a fogatot.

Van egy civilizációs norma amit be kell tartani.Ha most ideköltözik egy kannibál falu a lakótelep mellé, és mindennap elvisznek egy embert, én nem várom meg amig engem is elvisznek hanem odamegyünk elmondjuk mi a helyzet(nem eszünk, ölünk embert), ha megértették ok, ha nem akkor tűz, hiszen az én életemről van szó.

Vagy részeges családapa akit nem lehet lerázni, már elvált tőle az asszony, de nem bírja elviselni fenyegetőzik hogy megöli őket.Na ilyenkor is szerintem le kell lőni a francba.Hisz fontosabb a nő meg a kisgyerekek élete mint egy patkányé.Nem értette meg a szabályokat, golyót neki.

 

Na de ez végülis mindegy mert Anakinról van szó, aki Jedi ergó ilyet amit én megtennék ő nem tehet meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.