Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Eredetileg kicsit másképp kezdődött volna az aréna-jelenet. Sokkal hosszabb lett volna és az elején rabszolgákat áldoztak volna fel, majd utána jött volna a "három főfogás".

 

Mivel Padmé hiján van bármiféle erőérzékenységnek, igy ő szinte biztosra veszi, hogy megfognak halni. Ennek fényében teljesen érthető a hirtelen "kifakadása". Már nem kell azzal törödnie, hogy veszélybe kerül a politikai karrierje... úgy tünik hamarosan minden véget ér, és mi értelme volna úgy meghalni, hogy az érzelmeit magában tartja? Ezzel szemben Anakin itt jóval nagyobb racionalitásról tesz tanúbizonyságot. Nyilván a jövőbelátó képessége is sejtetni engedi, hogy VALÓSZINÜLEG túlélik az egészet... épp ezért ő nem éli át annyira a helyzet végzetességét, és elsőre kicsit megütödve hallgatja Padmé vallomását.

 

Nekem mondjuk elsőre picit hirtelennek tünik Padmé monologja. Nem is az a furcsa, hogy tetszik neki Anakin (vagy az, hogy pont itt és most mondja, hisz ahogy fentebb irtam, az teljesen logikusnak tünik), hanem hogy ennyire mélyen belevan zugva... valahogy ez eddig nem jött át. De ezzel együtt is nagyon okés a jelenet, föleg az ezután beuszó Across the Stars-al.

 

Az aréna pedig szimplán az egész Saga egyik leglenyügözőbb helyszine. Egyszerüen gyönyörű. És ahogy az alábbi kép is tanuskodik róla, az ILM még az utolsó hónapokban is igyekezett elvégezni a megfelelő simitásokat (a felső kép a trailerből, az alsó a véglegesből van):

 

ILMeffectscomp.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ő szinte biztosra veszi, hogy megfognak halni.

Anakin azért tapasztaltabb lehet, a haláloscsapdából való kimenekülésnek, ezért teljesen rendben van.

Anakin már arra gondol, hogy ennél lehetetlenebb helyzetből is megmenekültek Obi-Wannal. Mondjuk a Gundark fészkes esetben, egyedül mentette ki mesterét ;)

 

Képről látszik, hogy az ILM-seknek volt még munkájuk a képpel. Mert nem csak színkorrekció, hanem az arénát is monumentálisabbá tették. Trailerképen még látszik a nézőtér, viszont a filmképen csak az alja.

 

Az biztos, hogy itt más lett volna az arénás rész eleje, hisz külön zenéje lett volna, de nem került be a filmbe... A rabszolga áldozásra, még passzol is.

 

Ben Burtt győzött, mert így az arénás részben csak ő zenél, zene csak akkor lesz, mikor rápattan Anakin a Reekkel. Addig Burtt-é a pálya

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 40: The Arena

Time: 1:40:54-1:45:21

 

Tartalom

A szeparatista vezetők megérkeznek az Arénába, ahol tomboló geonosisik ezrei ünneplik őket. Egy erkélyről figyelik az eseményeket. Poogle csendre inti a nézősereget, de csak azért, hogy jelet adhasson a kivégzés megkezdésére. A bejelentést ismét hatalmas üdvrivalgás fogadja, mely közepette három szörnyet engednek ki az Aránéba. Anakin amint megpillantja őket, rossz előérzetének ad hangot. Három őr próbálja a szörnyeket a célpontjuk felé terelni, eközben Padmé ki tudja nyitni az egyik bilincsét. Obi-Wan felhívja tanítványa figyelmét, hogy koncentráljon, ám azt csak Padmé sorsa izgatja. Obi-Wan szerint miatta már kevésbbé kell aggódni, ugyanis a lány felmászott az oszlop tetejére. Ott nagyobb biztonságban van. Közben az acklay Obi-Wan elé ér, de a mester helyett, annak láncát hasítja ketté. A kiszabadult Jedi, ügyesen mozog el az acklay csapásai útjából. Az Anakinra támadó reek is célba ér, de még mielőtt szétlapíthatná a fiút, az felugrik előtte, majd a hátán landol. Anakin a reek szarvára tekeri a láncát, és miközben az vadul próbál szabadulni, a lánc is elszakad. Dooku grófék elégedetten szemlélik az eseményeket. Időközben a Padméra támadó nexu mepróbál felmászni az oszlop tetejére, de mielőtt felérne, Padmé a láncával súlyos csapásokat mér rá. A nexu azonban a karmaival, csúnyán belemar Padmé hátába. Ez nagyon tetszik Nute Gunraynek, aki elégedetten dörzsöli össze a kezét a páholyban. Közben Obi-Wan továbbra is sikerrel tér ki az acklay csapásai elől, Anakin pedig próbálja meglovagolni a reeket. Ez nem is olyan könnyű feladat, mert az állat annyira izgága, hogy a hátáról leesve, a porban kénytelen folytatni az utat. Eközben Padmét ismét megközelíti a nexu, de a lány megint túljár a macskaszerű lény eszén, és a láncon hintázva jókorát rúg bele. A nexu lezuhan a magasból, és nem mozdul. Gunray felháborodottan mondja, hogy ilyet nem tehet, és hogy lőjék le azonnal. Padmé azonban visszamászik az oszlop tetejére, de ezalatt a nexu is összeszedi magát, és ismét vészjósló hangokat ad ki. Az acklay időközben annyira felbőszült, hogy az egyik oszlopott megpróbálja Obi-Wanra dönteni. A jedi ismét csak arréb tud gurulni a zuhanó tárgy elől, majd futva menekül. Az acklay a nyomába ered. Az Anakint a porban húzó reek megáll. A fiú lassan felkel, majd az Erő segítségével próbálja megnyugtatni az állatot. Úgy tűnik sikerrel. Obi-Wannak sikerül egy őrt leszednie a hátasáról, ráadásul még a lándzsáját is elszedi. Ezzel nagy ütést mér a geonosisira, aki megszédül. Közben az acklay is oda ér, és megöli a geonosisit. Anakin a lenyugtatott reek hátára ugrik, akinek viszont több se kell ahhoz, hogy heves rángatózásba kezdjen. Anakin viszont megüli az állatot, majd a láncát is sikerül átvetni annak száján. Obi-Wan az újonnan szerzett lándzsával próbálja visszaverni az acklay támadásait, kevés sikerrel. Közben Padménak sikerül kinyitnija másik bilincsét is, amikor odaér Anakin a reek hátán lovagolva. Lendületből felökleli a nexut, aki azonnal kileheli a lelkét. Eztán felkiált Padménak, hogy ugorjon. A lány engedelmeskedik, és a fiú mögött landol. Hálája jeléül, egy puszit nyom Anakin arcára, majd tovább indulnak Obi-Wan irányába. A jedi mester már nagyon unja az acklay elleni harcot, ezért megpróbálja düllőre vinni a dolgot. Belevágja a lándzsáját, amitől az acklay fájdalmasan felordít. Azonban ez nem sokáig tart, mert a szájával kirántja magából a fegyvert, és ketté harapja azt. Obi-Wan döbbenten konstatálja az eredményt, majd menekülőre fogja a dolgot. Szerencséjére épp akkor ér oda Anakin és Padmé, így mögéjük felkapaszkodhat a reekre. A páholyban Nute Gunray egyre idegesebb. Felháborodva mondja, hogy nem erről volt szó, és utasítja Jangot, hogy végezzen Padméval. Dooku azonban nyugalomra inti a helytartót, és biztosítja arról, hogy a lány meg fog halni. Nem sokkal később, droidekák csapata tűnik fel az Aréna bejáratának félhomályából, és körbe veszik a reeket és utasait. A helyzet kilátástalannak tűnik.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Innentől aztán beindul az akció. Nagyon tetszik, ahogy mindig rá tudnak tenni egy lapáttal az akcióra. Ebben az első szakaszban láthatjuk a főszereplők egyéni küzdelmét három szörny ellenében. Apropó szörnyek. Érdekes, hogy minden SW epizódnak megvannak a maga szörnyei, akik mindig kapnak valamilyen szerepet. De talán az EPII-ben kapják a legnagyobb hangsúlyt, hiszen itt többet vannak a vásznon. Nekem az acklay a kedvencem hármójuk közül, bár a reek és a nexu is kellően rémisztőek. Érdekes az a három szál, ami a szereplők küzdelmét mutatja be. Kicsit jellemző is rájuk. A legkönyebben Anakin intézi el ellenfelét, ez is mutatja, hogy ki az úr a házban. :roll: Padmé már nehezebben boldogul, nem is beszélve Obiról, akit igen csak megizzaszt az acklay. A lényeg azonban, hogy Anakin menti meg őket a nagyobb veszélyektől.

Nute Gunray eléggé ellenszenves nekem, először a kárörömével, majd a nyafogásával. Láthatóan csupán az érdekli, hogy bosszút álljon Padmén. Dooku továbbra is fenséges. Nem sokat mondd, de már ahogy letekint az Arénába, az is olyan nemesi. Sugárzik belőle a méltóság. Imádom ezt a karaktert.

 

Az akciók kidolgozottsága szokásosan nagyon igényes. Teljesen magával ragadja az embert, elhisszük amit látunk. Igazi cgi-modell-élőszereplős koktél kevertek nekünk, ami nagyon fincsi. Igen összetett jelentek ezek, nálam a csúcson van mindenképp.

Egyik kedvenc momentum innen, amikor az ackaly rátapos a geonosisi harcosra, majd a nézők mégjobban tombolnak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ebben a részben vannak a legjöbb szörnyes jelenetek. Érdekes, hogy a két Jedi közül kivételesen Obi-Wan az agresszíbb, ő próbálja meg kinyúvasztani az aklayt, míg Anakin megszelidíti a reeket.

Az én személyes kedvencem a nexu, olyan aranyos, mikor nyávog ;)

Érdekes, hogy a reek nem is ragadozó, hanem növényevő, így ő az első - és egyetlen - vegetáriánus agresszív szörnyike az SW-ben.

Viszont van itt egy szvsz fölösleges momentum, bár annyira azért nem tiltakozok ellene. Nevezetesen, amikor a nexu letépi Amidala ruhájának egy darabját. Egyrészt szerintem így lehetetlen letépni azt a ruhát (eggyik ujj és körbe a testén), másrészt mindezt annak a jegyében, hogy Padmé dögössebben mutasson - és ez az a momentum, amiért megbocsátom ezt :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az audikommentárban nem tudják eléggé hangsúlyozni, hogy ez a rész föleg a régi matiné filmeknek állit emléket, de azok közül is föleg Harryhausen alkotásainak. Ezt a klasszikus stilust idézik a beállitások és az akciók levezetése is. Ma már szinte nincs akció remegő kamera és csökkentett frame/sec nélkül... Lucas azonban a hagyományos -s szerintem sokkal esztétikusabb- filmezést választja.

 

A példának okáért Harryhausen egyik filmjéből egy jelenet (Rejtelmes sziget, 1961). A hősök épp egy óriás-rákkal veszik fel a harcot, pár dárda segitségével:

 

mysteriousbig21.JPG

 

És cirka 40 évvel később Lucas emigyen tiszteleg:

aotc_dvd_screenshot_harryhausen.jpg

Valoszinüleg a főhősnő 'levetkőztetése' is ennek a koncepciónak a része.

 

Ody-hoz hasonlóan egyébként nekem is az acklay nyerte el leginkább a tetszésemet . Ő a legamorphabb a három közül, s e jelenet alapján mondhatni, hogy talán a legveszélyesebb is (nagyon birom, ahogy kettéharapja Obi-Wan botját :roll: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van még egy utalás a trükkök terén, de az még korábbi. Amikor Obi nagy totálban hadakozik az acklayal, az nem csak a rákra asszociál, hanem még egy sokkal régebbi jelenetre is, a mozi hőskorából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez a "lándzsával szurkáljuk a szörnyeteget" jelenet szinte minden Harryhausen filmben előjön, csak azért raktam be az óriás-rákosat, mert az acklay erre hasonlit a legjobban :roll:

 

Amire én gondolok, abban valóban nem volt rák. ;) Ráadásul fekete-fehér filmről van szó, és nagyon régi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Lokatelli és MissKardde is utalt már a véleményemre, azért megemlítem, hogy az előző fejezet, a szerelmi vallomás számomra a Klónok egyik legnagyobb csúcspontja. A kép, a szöveg, a hangsúlyok, a finom részletek: Padmé suttogó hangja, a geonosisi szárnycsapkodása, ahogy elhátrál az arénába gördülő kocsi elől, a megérkezés a sötétből a vakító fénybe, és ezzel ellentétesen a szerelemből a (talán) halálba, a legnagyobb intimitásból egy tömegjelenetbe, közben az egyre jobban kiteljesedő ZENE - egyszerűen tökéletes. Akkora Star Wars-érzés, hogy hihetetlen. Az EP2 zene-CD-jének egyik kritikusa azt írta, ezért a cirka másfél percért (Love Pledge and The Arena, 0:12-1:50) megéri megvenni ezt a CD-t. Maximálisan egyetértek vele.

Ezt még az sem ronthatja el, hogy innentől kezdve egy jó darabig búcsút mondhatunk a megszokott, igényesen kivitelezett, egyedi filmzenének. :roll:

 

Ami a hirtelen jött vallomást illeti: innen azért hiányolom csöppet azt a két kivágott jelenetet, amelyben Padmét Dooku csatlakozásra kéri, majd ezután mindannyiukat halálra ítélik. Velük együtt teljesebb lenne az összkép. (Erről Plok írt anno a kritikájában, és szerintem nagyon igaza van.)

 

A matinépárhuzamokat nem ismertem. Remek! Ahogy Padmé ruhafosztása is, no meg Gunray idétlen, kárörvendő vihogása. ;) Az aréna pedig egy megvalósult álom. Jedik százai harcolnak, kitör a klónháború... ezek olyasmik, amikről a klasszikus részek óta álmodtam. Legalább százötvenszer biztos megnéztem csak ezt a néhány fejezetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi a cime?

 

Azt nem tudom, de az is harryhausen film volt. Asszem a harmincas években készült. A főhős csontváz emberek ellen harcolt, talán még kígyó ellen is.

Huh, ezt én is láttam, de a címe az istenért nem jutna eszembe. De a csontikra jól emlékszem (kiskoromba féltem tőlük :roll:).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 41: "This Party Is Over"

Time: 1:45:22-1:51:39

 

Tartalom

Mace Windu lopakodik egyre közelebb a szeparatista vezetőkhöz, majd amikor a közelükbe ér, egy hirtelen mozdulattal Jango Fett nyakához teszi a fénykardját. Dooku gróf meglepetten fordul hátra, majd nyájas stílusban közli, mennyire örül annak, hogy Windu mester is csatlakozott hozzájuk. Windu szerint azonban itt ér véget a műsor. E szavak elhangzása után Jedik tucatjai tűnnek fel az Aréna különböző pontjain. A rémült geonosisiak azonnel felreppenek a helyükről, vagy magukat összehúzva sunnyognak el. Anakin, Padmé és Obi-Wan örömmel konstatálják a fejleményeket. Dooku viszont továbbra is magabiztos, és bár bátor, ám annál bolondabb próbálkozásnak tartja a Jedik akcióját. A szeparatista haderő ugyanis túlerőben van. Windu azonban nem olyan biztos ebben. A következő pillanatban két rohamdroid tűnik fel a folyosón, akik össztüzet zúdítanak Windura. A Jedi reflexből hárítja a lövedékeket, de közben Jango Fett is akcióba lendül. Windu kénytelen leugorni a páholyból, ám még így is megpörkölődik a köpenye a tűztől, amit Jango irányított rá. Miután landolt az Arénában, a többi Jedi is követi őt, majd frontálisan megütköznek a feléjük rohanó droidsereggel. Eközben Anakin és Obi-Wan kapnak egy-egy fénykardot társaiktól, és végre leszállhatnak a reek hátáról. Heves csata dúl az Arénában, nagy a káosz. C3PO teste is feltűnik, egy droidfejjel a nyakán, aki nem érti miért mozog ilyen lassan a lába. Kicsivel távolabb Padmé azt a geonosisi őrt lövi le, aki az őket szállító kocsit vezette. Ezután ráugrik a vágtázó orray-ra, és onnan próbál minél több droidot leszedni. Anakin ezt látván csatlakozik a lányhoz, és ő pedig a kocsiból, a fénykardjával aprítja az ellent. Egyre hevesebben dúl a harc, amit Boba egy eldugott sarokból figyel. Felbukkan C3PO feje is, egy rohamdroid testén. A protokoll droid megrémül, hisz őt etikettre programozták, nem pusztításra.

Windu és Obi-Wan mesterek vállvetve harcolnak. Könnyed mozdulatokkal fordítják vissza a rájuk küldött lézer lövedékeket. Eközben egy visszavert lövedéktől, lehullik C3PO testéről a droid katona feje. Dooku gróf is veszélybe kerül, mert egy Jedi pont mellette landol a páholyban. Jango azonban pár lövéssel úgy megsebesíti a lovagot, hogy az nem tud védekezni, és a mélybe zuhan. Váratlanul a reek, Obi-Want ellökve, Windu üldözésébe kezd. Jango elérkezettnek látja az időt, hogy végezzen a Jedivel. Hátirakétáját használva lerepül a küzdőtérre. Eközben Windu hirtelen megfordul, így szembekerülve a szörnyeteggel, így alkalma nyílik levágnia annak egyik szarvát. Ekkor azonban a fénykardja is messze repül tőle, melyet a közben már odaért Jango próbál elorozni. Windu eszén nehéz túljárni, és az Erő segítségével a fénykard ismét a kezében landol. A felbőszült reek ismét színre lép, átgázol a földön fekvő Jangon. Visszafordulva újra megakarja csinálni az előbbi mutatványt, de a fejvadász homlokon lövi, majd elugrik előle. Mace Windu hirtelen támadásba lendül Jango ellen, aki lövésekkel próbálja leteríteni a Jedit, kevés sikerrel. Mikor már túl közel ér hozzá, Jango a hátirakétájával akar elrepülni, de az megsérült a reekel való találkozás során. A fejvadásznak ez lesz a veszte, ugyanis Windu egy határozott vágással lefejezi őt. Az eseményt megszemlélte Dooku is, aki döbbenten mered a fej nélküli testre. De ennél sokkal nagyobb fájdalmat érez a rejtőzködő Boba Fett . A csata egyre nagyobb hévvel dúl, még Nute Gunraynak is fedezékbe kell vonulnia a becsapodó lövedékek elől. A C3PO fejét viselő droid egy Jedire támad rá, aki leteríti a droidot. Padmé és Anakin akciója is véget ér, mert egy lövedék eltalálja az orrayt így az egész kocsi felborul. Szerncsésen esnek, ráadásul eltudnak rejtőzni az oldalán álló kocsiban. Rögtön megtámadja őket két droid, de Anakin remekül hárítja a lövedékeket. Közben odaszól Padménak, hogy talán ezt hívják diplomáciai megoldásnak? A lány mosolyogva feleli, hogy ez most agresszív véleménycsere. Obi-Wan régi jó ismerőse is feltűnik, az acklay személyében, ám Obi-Wan nem tétovázik, oda ugrik és levágja az állat első két lábát, mire az összerogy. Ezután pár fénykardpörgetés múlva, kivégzi az acklayt. A még mindig földön fekvő C3PO-hoz, szinte a semmiből R2 érkezik meg. Leszakítja a fejét a rohamdroidról, majd annak testéhez húzza. C3PO hevesen tiltakozik, de R2 tudja mit csinál, és kisvártatva ismét egyben lesz a protokoll droid. Közben a harc a végéhez közeledik, és a végtelen létszámúnak tűnő droidsereg, az Aréna közepe felé szorítja a megmaradt Jediket. A lovagok körbe rendeződnek, így próbálják védeni a mindenfelől jövő lézerlövedékeket. Hirtelen azonban abbamarad a tüzelés, és Dooku gróf lép ki a páholyba. Megdicséri a Jedik hősies küzdelmét, melynek nyilván nyoma marad majd az archívumokban. Most azonban vége a harcnak. Ha megadják magukat, megkímélik az életüket. Windu azonban nem hajlandó egyezkedni, mert nem lesznek árúba bocsátható túszok. Ennek hallatán Dookunak nem marad más választása, mint hogy megölesse őket. A droidok és a Jedik ismét harcra készen állnak, ám ekkor észre veszi Padmé, hogy a fejük felett közeledik valami.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A második szint. Belépnek a küzdelembe a Jedik is. Ki ne ábrándozott volna egy ilyen csatáról? Hogyan harcoltak a Jedik? Itt megkapjuk a választ. Kétségkívül fajsúlyos, ahogy frontálisan összecsapnak a droidokkal. ;) Amikor ezt először láttam a moziban, lúdbőröztem rendesen. Úgy igazából nem is lehet kiemelni egy konkrét részletet, mert ez a harc úgy jó ahogy van. A robbanások, Padmé és Anakin akciója, Mace villanásai. De azért mégis ki kell emelnem két dolgot. :o Az egyik a Jango vs. Mace harc. Jango ahogy végez a reek-el, az tanítani való. Ilyen egy fejvadász munka közben. Sajnos Windu gyorsan lefejezi, bár kíváncsi lettem volna hogy folytatódik a harc, ha nem sérül meg a rakétéja. A másik pedig az a jelenet, amikor Obi kivégzi az acklayt. Kegyetlen. :roll: Szinte élvezi. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben jött egy újabb chapter :roll:

Hát igen, ezt szerettük volna sokan látni, sok-sok Jedit harc közben. Imádom, ezért ez a kedvenc felszíni csatám. Winduért nem rajongok különösebben, de itt nagyon tetszik. Jackson remekül hozza a figurát. Dooku meg sem lepődik a feltűnésén, talán számított a felmentő csapatra? Inkább csak megszokott arisztokratikus hidegvére miatt nem látunk rajta nagy meglepődést.

Már említettem, de itt frászt kapok C-3PO-tól, egyáltalán nem tetszik a szövegelése. Ez a mélypont. Még mindig nem tudtam megszokni, de majd néhány év alatt talán ;)

Obi kivégzési jelenete szerintem is első osztályú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, elérkezett az ep2 egyik legjobb része. Kenobi ep4-beli mesélye óta kíváncsi voltam arra, milyen lehet több ezer Jedi egyszerre harc közben. bár nincs több ezer, csak 200, azért a látvány magáért beszél. Tehát megkezdődött a geonosisi ütközet, a klónok háborúja.

Windu szövegét hála istennek megkurtították. itt ugye mondta volna, hogy egy Jedi száz geonosisival is felér. Szerintem ez a fajta hencegés, hogy akár százat is szanaszét tud vágni, nem lett volna méltó egy Jedihez.

Sokszor hallottam viszont fórumokon, hogy hogyan nem vették észre a geonozok a Jediket. Nos, a válasz szerintem kézenfekvő. Sidious jelen volt, mikor Winduék eldöntötték, Geonosisra mennek. Mire a Jedi kommandó odaért, Sidi vígan odaszólhatott tanítványának, hogy ne lepődjön meg, ha Jedik kopogtatnak a bejáraton.

Tehát a harcá bámulatos. És ha végignézzük kikockázva (én megtettem :)) nagyon sok apróságra lelhetünk. Jedik amint különböző módon táncoltatják kardjaikat droidokat aprítva, az Erőt használva dobálják a gépeket, az Acklay droidokat "eszik", a hangágyú Jedivel zúz szét oszlopokat, sőt két darab két fénykardot forgató Jedit is ki lehet szúrni.

Windu vs Jango Fett. Szegény Jango, abba a végzetes helyzetbe került, hogy a kedvenc epizódszereplőm lett, és mint ilyen, szokás szerint meghalt :P A harca rövid volt, de én az uccsó pillanatig drukkoltam neki (ő a hat film egyetlen olyan civile aki tök egyedül, egyetlen pisztollyal képes volt Jedit ölni, méghozzá a Tanács egyik tagját, azért ez nem semmi - mondjuk Colemat Trebor kicsit azért béna is volt). Windu akciója viszont lendületes és sebészpontosságú volt, Jango halálán pedig még Dooku is elborzadt.

Obi-Wan vs Acklay. Hát, Kenobinak már nagyon tele lehetett a tudata a sáskával és szerintem egy Jedihez egyáltalán nem méltó módon szabályosan kivégezte azt a szerencsétlen bogarat.

Amidala és Anakin akciója remek, bár Amidala szerintem röhelyesen fogja azt a puskát, mint valami elszúrt női Rambo, Portman kisasszony példát vehetett volna Carrie Fisherről. A beszélgetésük viszont jó poén.

C-3PO. Nekem még mindig bejön az ökörködése, hát még Kit Fisto vigyora, mikor ellöki C-t, aki lelő egy szuper harcidroidot, ami rá esik. Az viszont érekdes kérdés, hol kujtorgott R2 mindezidáig? (A válasz a könyvben, de azért jó lett volna, ha a filmben is benne van.)

Az összecsapás vége. A körbe állás nagy ötlet, talán már az elején ezzel kellett volna kezdeni. Szomorú, hogy 200 Jediből húsz sem maradt életben. Viszont van itt két olyan személy, akik a csata elején ott voltak, itt a körben meg már sehol sincsenek. Az egyikőjük Tibur kedvence, Barriss Offee, aki akár halott is lehetne, révéb az ep3-ból kimaradt, viszont számtalan klón háborús műben felbukkan. A másikuk Pablo Jill a nagy háromszögfejű Jedi, aki színtén felszívódik, de az ep3-ban a Jedi Tanács tagja. Ezek után azt feltételezem, hogy sok Jedi maradhatott az arénában sebesülten és csak később kerültek biztonságba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(ő a hat film egyetlen olyan civile aki tök egyedül, egyetlen pisztollyal képes volt Jedit ölni, méghozzá a Tanács egyik tagját, azért ez nem semmi

 

Csak megsebísette. :) Kockázd ki azt a jelenetet. Jango egyik lövedékét úgy védi, hogy pont a vállába fúródik a löket. Ezután már nem bír védekezni a sérül kezével, és ezért esik le. Sajnos magának köszönhette a halált. Balesetnek is nevezhetjük.

 

Viszont van itt két olyan személy, akik a csata elején ott voltak, itt a körben meg már sehol sincsenek. Az egyikőjük Tibur kedvence, Barriss Offee, aki akár halott is lehetne, révéb az ep3-ból kimaradt, viszont számtalan klón háborús műben felbukkan. A másikuk Pablo Jill a nagy háromszögfejű Jedi, aki színtén felszívódik, de az ep3-ban a Jedi Tanács tagja. Ezek után azt feltételezem, hogy sok Jedi maradhatott az arénában sebesülten és csak később kerültek biztonságba.

 

És van két olyan Jedi is, akiket akkor vezetnek be oda. Ki-Adi és Plo-Koon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak megsebísette.  Kockázd ki azt a jelenetet. Jango egyik lövedékét úgy védi, hogy pont a vállába fúródik a löket. Ezután már nem bír védekezni a sérül kezével, és ezért esik le. Sajnos magának köszönhette a halált. Balesetnek is nevezhetjük.

Ezért írtam oda, hogy "mondjuk Colemat Trebor kicsit azért béna is volt" :wink:

 

És van két olyan Jedi is, akiket akkor vezetnek be oda. Ki-Adi és Plo-Koon.

Három, Plo Koon és Ki-Adi-Mundi mellett Aayla Securát is akkor vezetik be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha végignézzük kikockázva (én megtettem :)) nagyon sok apróságra lelhetünk. Jedik amint különböző módon táncoltatják kardjaikat droidokat aprítva, az Erőt használva dobálják a gépeket, az Acklay droidokat "eszik", a hangágyú Jedivel zúz szét oszlopokat, sőt két darab két fénykardot forgató Jedit is ki lehet szúrni.

 

Én is megtettem... :P Marha jó részleteket lehet észrevenni így. Az egyik kétkardos viszont szerintem elég gyengén hadonászik. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért írtam oda, hogy "mondjuk Colemat Trebor kicsit azért béna is volt"  :wink:

 

Éppen ezért nem ölte meg, csak megsebesítette. :) Nagy különbség.

 

Három, Plo Koon és Ki-Adi-Mundi mellett Aayla Securát is akkor vezetik be.

 

Így van, a nagy mellű kiment a fejemből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért írtam oda, hogy "mondjuk Colemat Trebor kicsit azért béna is volt"  :wink:

 

Éppen ezért nem ölte meg, csak megsebesítette. :) Nagy különbség.

 

Három, Plo Koon és Ki-Adi-Mundi mellett Aayla Securát is akkor vezetik be.

 

Így van, a nagy mellű kiment a fejemből.

 

Pont Ő? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trebor megsebesítette magát, aztán Jango két újabb lövése végzet vele. A bénasága és Jango helytállása együtt meghozták neki a győzelmet. A lényeg, Jango segítette hozzá a halálhoz. Ez több, mint bármely más nem Erőhasználó eredménye.

 

Hogyan lehet Secura kisasszonyról megfeletkezni? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a két Chapter a film legjobb része. A Felszíni háború és Yoda kardozása csak egy kis hab a tortán. :)

 

Imádom minden egyes pillanatát. Obi-Wan szerintem nagyon stílusosan intézi el azt a "sáskát". Még a harci droidok is megijednek tőle. Már rég várt, rá, hogy elintézze. Látszik rajta, hogy olyan Na végre érzése van.

Jango Profi. Ahogy megpörgeti a stukkert és közben Dooku egy Kézlegyintéssel megköszöni, hogy nem kellett kardot rántania, hihetetlen.

 

MacevsJango nagyon jó kis harc.

Gondolom már sokaknak elege van belőle, de csak megemlítemén, milyen ep1-es zenei ollózások hallhatók, ezt bevallom, csak később vettem észre, mert lenyűgözött látvány, de az ep1 újranézésénél furcsa érzésem volt mondjuk a Bongós résznél, hopsz azért, mert itt veszti el Jango a fejét. Majd egy csomó zenei rész van a ep1-es harc végéből, ami számomra ront az élményből, de furcsamód nem az ep2 élményét pontja, hanem az ep1-ét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom már sokaknak elege van belőle, de csak megemlítemén, milyen ep1-es zenei ollózások hallhatók, ezt bevallom, csak később vettem észre, mert lenyűgözött  látvány, de az ep1 újranézésénél furcsa érzésem volt mondjuk a Bongós résznél, hopsz azért, mert itt veszti el Jango a fejét.  Majd egy csomó zenei rész van a ep1-es harc végéből, ami számomra ront az élményből, de furcsamód nem az ep2 élményét pontja, hanem az ep1-ét.

 

Nálam ez bizony helyenként marhára megzavart az EP2 első nézése közben. Nézem a filmet, belemerülök a fejem búbjáig, aztán hallom, hogy Qui-Gon küzd Darth Maullal, és nem tudom, mi van. :):P Aztán megint visszasüllyedek a leesett állal való csodálkozásba, és megint jön egy ilyen... Az első nézés végeredményét ugyan nem rontotta el, de közben szerzett néhány kellemetlen pillanatot. Azóta is zokon veszem ezeket a copy-pastékat, bár már megszoktam őket, jobb híján. Mindenesetre igénytelen megoldásnak tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.