Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Szerintem a buckalakók benszülött népség, és mint ilyenek mindent és mindenkit utálnak akik oda települnek, mert így lényegében az ő élőhelyüket veszélyeztetik. Ettől még nem tömegmészárosok, és nem kell legyakni őket. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyfelől nem tudunk semmi konkrétat a buckalakókról. Amit igen, az sem feltétlenül jelenti azt, hogy gonoszok. A szent helyeiket tisztelnie kéne a telepeseknek, Luke pofátlanul besétált (ő maga akarta megnézni, holott el is mehetett volna, tehát szándékosan hergelte a buckalakókat). A fogatok más tészta, mivel ez egy premodern kultúra, nem biztos, hogy tisztában vannak azzal, hogy azokat a repülő izéket élőlények vezetik. De ez feltételezés, végülis az is lehet, hogy hiperűrutazásra is képesek, csak mi nem tudunk róla :)

Anakin tette egyrészről elfogadott, és mint ember én is ilyesmit tennék, vagy rosszabbat. Másrészről, elítélendő, hiszen bosszúból tömegmészárlást hajtott végre. A gyerekeket nem kellett volna megölni pusztán azért, mert nomád törzsbe születtek. Tehetnek arról? Kérték ők? Láttuk, hogy gyilkoltak, hogy eleve gyilkosnak születtek? Én csak játsdzadozó porontyokat láttam. Ez legalább olyan elítélendő, mint amikor Anakin belépet a Jedi Tanács termébe az ep3-ban és aktiválta a kardját a gyerekek előtt. Anakint mindkét tettért levágnám. Van különbség a jogos bosszú, és a válogatás nélküli mészárlás között.

Harmadrészt, egy Jeditől már a gondolat is elitélendő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyfelől nem tudunk semmi konkrétat a buckalakókról. Amit igen, az sem feltétlenül jelenti azt, hogy gonoszok. A szent helyeiket tisztelnie kéne a telepeseknek, Luke pofátlanul besétált (ő maga akarta megnézni, holott el is mehetett volna, tehát szándékosan hergelte a buckalakókat). A fogatok más tészta, mivel ez egy premodern kultúra, nem biztos, hogy tisztában vannak azzal, hogy azokat a repülő izéket élőlények vezetik. De ez feltételezés, végülis az is lehet, hogy hiperűrutazásra is képesek, csak mi nem tudunk róla :)

Anakin tette egyrészről elfogadott, és mint ember én is ilyesmit tennék, vagy rosszabbat. Másrészről, elítélendő, hiszen bosszúból tömegmészárlást hajtott végre. A gyerekeket nem kellett volna megölni pusztán azért, mert nomád törzsbe születtek. Tehetnek arról? Kérték ők? Láttuk, hogy gyilkoltak, hogy eleve gyilkosnak születtek? Én csak játsdzadozó porontyokat láttam. Ez legalább olyan elítélendő, mint amikor Anakin belépet a Jedi Tanács termébe az ep3-ban és aktiválta a kardját a gyerekek előtt. Anakint mindkét tettért levágnám. Van különbség a jogos bosszú, és a válogatás nélküli mészárlás között.

Harmadrészt, egy Jeditől már a gondolat is elitélendő.

 

Ezzel teljesen egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beismerem, egy Jedi tényleg nem tehet ilyet.De Obi is képes lett volna rá ha mondjuk Anakint vagy Qui-Gont ölik meg.

Na neeee :) Amit eddig tudunk Obi-Wanról az az, hogy a bosszú, és minden Jedi ellenes dolog messzebb áll tőle, mint bárki mástól. Egyszer állt neki bosszút állni, abba kis híján belehalt. Azóta még idegesnek se lehetett látni.

Ugyanígy Yoda se tette volna ezt meg. Ilyen kijelenetéseket nagyon merész dolog tenni, hiszen ilyen még az EU-ban sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beismerem, egy Jedi tényleg nem tehet ilyet.De Obi is képes lett volna rá ha mondjuk Anakint vagy Qui-Gont ölik meg.

Na neeee :) Amit eddig tudunk Obi-Wanról az az, hogy a bosszú, és minden Jedi ellenes dolog messzebb áll tőle, mint bárki mástól. Egyszer állt neki bosszút állni, abba kis híján belehalt. Azóta még idegesnek se lehetett látni.

Ugyanígy Yoda se tette volna ezt meg. Ilyen kijelenetéseket nagyon merész dolog tenni, hiszen ilyen még az EU-ban sincs.

 

Én meg nem úgy ismerem Obit aki szó nélkül hagyott volna ilyet.A TPMben is hogy nekiment Maul-nak, de tudta hogy sokkal erősebb Maul nála.Lehet hogy Windu nem tette volna meg, de Obi igen.Ő nem csak egy szabályt követő stréber volt, aminek mutatta magát.Megbosszúlta volna barátja/vagy családtagja halálát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Obi-Wan Kenobiról beszélünk? Az ep2-ben ő példázott amellett, hogy a Tanács utasítása szerint kell eljárni. Hát mi ez, ha nem a szabályzat követése? Windu előbb bosszúl meg valakit, amilyen heves természete van az ep3-ban.

 

De azt hiszem kicsit eltértünk a témától. Gyorsan egy chaptert, hogy visszatereljük a folyót a medrébe :)

(Úgyis Obi-Wan jön :wink: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Obi-Wan Kenobiról beszélünk? Az ep2-ben ő példázott amellett, hogy a Tanács utasítása szerint kell eljárni. Hát mi ez, ha nem a szabályzat követése? Windu előbb bosszúl meg valakit, amilyen heves természete van az ep3-ban.

 

De azt hiszem kicsit eltértünk a témától. Gyorsan egy chaptert, hogy visszatereljük a folyót a medrébe :)

(Úgyis Obi-Wan jön  :wink: )

 

Te úgy ismered Obit, mint aki hagyja elfutni büntetlenül az embereket?Szerintem nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy rémlik, hogy Obi nem mészárolta le Vadert, életben maradt. A részletektől most tekintsünk el.

A Sith-ek bosszulnak, a Jedik nem. Obi meg pláne nem. Igaz, hogy nekiment Maulnak, de ők épp egy párbaj kellős közepén voltak.

Yoda elpusztítani akarta a Sith-eket, nem bosszút állni rajtuk. Nem személyes ügy volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy rémlik, hogy Obi nem mészárolta le Vadert, életben maradt. A részletektől most tekintsünk el.

A Sith-ek bosszulnak, a Jedik nem. Obi meg pláne nem. Igaz, hogy nekiment Maulnak, de ők épp egy párbaj kellős közepén voltak.

Yoda elpusztítani akarta a Sith-eket, nem bosszút állni rajtuk. Nem személyes ügy volt.

 

Amikor Yoda megérkezik Palpihoz, látszik az arcán a düh.A Revans feelingje.

Obi megbosszúlta mestere halálát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 35: Enemies Revealed

Time: 1:24:32-1:27:07

 

Tartalom

Anakin és Padmé visszatérnek a hajóra, majd megtekintik az R2 által fogott üzenetet. Obi-Wan röviden vázolja a helyzetet, miszerint a távolsági adója nem működik, ezért arra kéri Anakint, hogy továbbítsa az üzenetet a Coruscantra. Padmé aktiválja a jeladót, így már a Palpatine irodájában lévőkkel együtt figyelik, ahogy Obi-Wan feltárja az összeesküvést. Elmondja, hogy követte a Jango Fett nevű fejvadászt a geonosisi droidépítő telepig, ahol a Szövetség egy droidhadsereget vesz át. Továbbá Gunray helytartó áll az Amidala szenátor ellen elkövetett merényletek hátterében. A kereskedő testületek és a vállalat szövetség pedig felajánlották haderejüket Dooku grófnak. Mielőtt azonban folytatni tudná a beszámolót, aktiválja a fénykardját, mellyel droidekák lézerlövedékeit kénytelen védeni. Ekkor az adás megszakad. Yoda mester gondterhelten fordul Mace Windu-hoz, mert szerinte több minden is történik a Geonosison, mint amiről most tudomást szereztek. Windu egyetért, majd arra utasítja Anakint, hogy ezt az ügyet bízza rájuk. Az ő egyetlen feladata most az, hogy maradjon ott ahol van, és védelmezze Amidala szenátort. Anakin nyugtázza, miszerint megértette a parancsot. Az adás megszűnése után, Padmé értetlenül néz a fiúra, mert szerinte Windu mester és csapata nem fognak időben odaérni. Át kell repülniük a fél galaxison, ellenben velük, akik alig egy parszekre vannak a Geonosistól. Anakin viszont kockázatosnak tartja az utat, hiszen azt se tudják él-e még egyáltalán Obi-Wan. Padmé döbbenten kérdezi, hogy képes volna veszni hagyni a mesterét, aki apja helyett apja volt? Anakin azonban Windu mesterre hivatkozik, aki parancsba adta, hogy maradjanak ott. Padmé szerint Windu mester azt mondta, őt kell megvédenie. Márpedig ő elfog menni segíteni Obi-Wan-nak, így ha meg akarja védeni, kénytelen lesz vele tartani. Anakin egy mosoly kiséretében ül le Padmé mellé, aki beindítja a hajtóműveket. C3PO is velük tart, aki kicsit fél, mert most repül először.

A coruscanti irodában továbbra is feszült a helyzet. Bail Organa szerint nem kétséges, hogy a kereskedők háborúra készülnek. Palpatine mintegy megállapítja, hogy akkor Dooku gróf lepaktált velük. Ask Moe szenátor azon a véleményen van, hogy be kell vetni a klónsereget. Organa viszont megjegyzi, hogy addig nem ad engedélyt a szenátus a hadsereg bevetésére, amíg a szeparatisták rájuk nem támadnak. Mas Amedda veszi át a szót, aki szerint ez válsághelyzet! A főkancellárnak rendkívüli jogokat kell kapnia, akkor ő is elrendelheti egy hadsereg felállítását. Palpatine mély szomorúsággal kérdezi meg, hogy vajon melyik szenátor merne ilyen radikális lépést javasolni? Amedda szerint bár csak itt volna Amidala szenátor, ő biztos az ügy mellé állna. Az eddig háttérben álló Jar Jar Binks képviselő gondolkodóba esik. fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mozgalmas chapter, és lényegében ekkor derül ki az összeesküvés, és itt vesz újabb fordulatot a történet. Obi-Wan beszámolója tök jó, ahogy elmondja a történet lényegét, és összeállnak a dolgok. Már itt is zseniális, ahogy Palpatine és Amedda csűri csavarja a szót. Pedig ott van Yoda és Windu is, ennek ellenére még sejtelmük sincs mekkora színjáték folyik előttük. Az felejthetetlen amikor, Palpatine majdnem sírva fakad, hogy ó vajon melyik szenátor nyújthatná be az indítványt? És persze itt a kicsit féleszű Jar Jar már befolyásolva is van. Szeerncsétlen meg azt hitte, végre tehet valami jót (na de erről bővebben az aktuális chapterben). :D Palpatine fantasztikus pofákat vág ebben a jelenetben. :D Egyébként jó, hogy nem Organával mondatták ki, hogy fel kell állítani a klónsereget. A trailerben még úgy volt. :)

Anakin megint visszataszítóan viselkedik. Számomra itt a legtenyérbemászóbb. Bezzeg eddig ment a saját feje után, most meg amikor Obi megmentéséről van szó, hirtelen a parancs lett a legszentebb dolog? Lehet, hogy azt szerette volna, ha mestere meghal, és akkor senki nem köti meg többé a kezét? Undorító dolog. Még szerencse, hogy Padmé nem hagyta magát, és szívén viselte Obi-Wan sorsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ian tényleg nagyon jókat alakít.Anakint itt énis nagyon utálom, hogy hagyni akarta meghalni Obit.Még mindig a revanson járt az esze.Nekem ez az egyik kedvenc jelenetem.Padme sokkal jobban aggódik egy régi barátáért mint Anakin a "pótapjáért'.Anakin köszönés nélkül otthagyja a családot.Bunkó.Mint amikor megérkzett, se egy szia, se egy csá, csak hogy hol az anyám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ian tényleg nagyon jókat alakít.Anakint itt énis nagyon utálom, hogy hagyni akarta meghalni Obit.Még mindig a revanson járt az esze.Nekem ez az egyik kedvenc jelenetem.Padme sokkal jobban aggódik egy régi barátáért mint Anakin a "pótapjáért'.Anakin köszönés nélkül otthagyja a családot.Bunkó.Mint amikor megérkzett, se egy szia, se egy csá, csak hogy hol az anyám.

 

Padménak itt már látnia kellett volna, hogy a sráccal nincs rendben valami... Amúgy lehet, hogy elköszöntek a Lars családtól. Nem mutatták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt Anakin tette tenyérbemászó és elsőre elég ellenszenves, ugyanakkor van ennek egy másik oldala is. Anakin itt még legbelül azért hellyel közel szeretne megfelelni a Rend előirásainak és hozzájuk tartozni... emlékezzünk csak milyen élvezettel és odaadással beszélt Padménak a jedik ELVEIRŐL. Azért ő nem lépten-nyomon szegte meg a neki kiadott parancsot. Söt, igazán az első nagy esküszegése, az amikor a Tatooine-ra megy az anyjáért, de ez emberileg szerintem teljesen tolerálható, s bár utána valóban borzalmas (és megbocsáthatatlan) dolgokat tesz, a lelkiismerete itt még müködik (Larrséknál könnyekre is fakad: "Egy jedi nem tehet ilyet").

 

Bár már elindult a sötét ösvényen, de még kötödik a jedikhez, és amikor Windu egy elég egyenes utasitást ad, joggal gondolhatja azt, hogy ha már ennyi bajt okozott, nem fogja tetézni azzal, hogy újra szembeszegül, föleg ugy hogy Winduék egy rahedli jedivel már indulnak is kiszabaditani Obi-t.

Padmé azonban egyfajta biblikus Éva formájában újra bűnbe viszi Anakint, noha a fiúnak azért sejtenie kéne, hogy ők ketten elég kevesek lesznek egy mentő-akcióhoz... valoszinüleg nem is a realitásérzéke vezeti; sokkal inkább Padmé két szép szeme, amikor pillanatok alatt vigyorogva veti magát bele az újabb kalandba, melynek sok értelme végül nem lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, én ellenben itt érzem Anakint a legértelmesebbnek. Az anyja halála lelkileg összetörhette és életében először nagyon keményen szembekerült a rideg ténnyel, hogy nem ász, nem a best of és nem mindenható. Az egoját - amit Obi-Wan sehogysem tudott leverni - az élet porig rombolta. És ez jó hatással volt rá.

Szvsz nem azért nem ment Obi-Wan után, mert ott akarta hagyni. Sokszor hibáztatja a mesterét mondvacsinált és néha jogos dolgok miatt, de elveszteni nem akarja (különben már Coruscanton hagyta volna megdegleni) és itt még nem gyűlöli. Menne, de végre belátja, hogy a Jedik szabájai nem véletlenül vannak. Itt először és utoljára látunk egy olyan Anakint, amilyennek Jediként lennie kéne. Engedelmes, csak a feladatával törődő. Ki tudja, ha Padmé nem szól közbe, Anakin talán sose tér le erről az útról, hiszen szeretteink elvesztése hatalmasat fordíthat saját sorsunkon (személyes tapasztalatom).

De Padmé közbeszólt, megadta a kibúvót Anakinnak és egy pillanat alatt előbúlyik az ismert srác, s a mosolyából nekem az is lejön, hogy örül, hogy Obi-Wan után mehet.

Az elköszönés viszont szerintem megvolt, csak nem mutatták, mert minek. Azt könnyen elképzelhetjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy igazatok van, csak ugye amit kicsvel korábban Obiról mondott, és az "If he's still alive" szöveg kicsit csalóka. Bár a másik oldalról megvizsgálva, itt most tényleg a Jedi tanács egyik vezetőjétől kapott parancsot, és bizonyára úgy volt vele, hogy azért Windunak csak nem lenne jó ellenszegülni. Akkor viszont Padmé a felelőtlen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, szvsz nem igazán érti mit jelent Jedinek lenni. Hisz a buckalakók mészárlás után is úgy vígasztalta, hogy dühösnek lenni emberi érzés. Bár ezért nem hibáztathatjuk, hisz nem Jedi, hogy tudja. De akkor is, ő hajszolja bele Anakint a következő zűrbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkoris szemétség volt.Obi biztos nem habozott volna.Hogyha nem mentek volna, lehet hogy meghalt volna a szörnyeknél, mert Anakinék sokat segítettek neki a csatába.Csak utána jöttek a Jedi, lehet hogy már késő lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy bizonyos fokon tényleg Padme tette tönkre Anakin pályáját.Akaratlanul.Nem került volna összetűzésbe Obival annyiszor Padme miatt.Ha nem kellett volna megvédeni Padmét, Anakin nem kapott volna megbizatást, és nem mehetett volna el az anyjáért.Nem vágta le volna a bucikat.Nem vesztette el volna a karját, és emiatt nem akart volna bosszút állni Dookun.Nem álmodott volna vele, és emiatt nem tért volna át a sötét oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkoris szemétség volt.Obi biztos nem habozott volna.Hogyha nem mentek volna, lehet hogy meghalt volna a szörnyeknél, mert Anakinék sokat segítettek neki a csatába.Csak utána jöttek a Jedi, lehet hogy már késő lett volna.

 

Amikor Anakin az egyik pilóta segitségére akart menni az ep.3 elején, Obi figyelmeztette, hogy csak a feladatra koncentráljon és szinte megsértödött, mikor Grivi hajójának letámadása helyett, inkább őt kezdte el megmenteni a kullancs-droidokról. Szerintem a jedikben nincs meg ez a fajta mentalitás... és Anakin itt majdnem úgy viselkedett, ahogy azt egy jeditől elvárnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit sok a volna, de valszeg így van. Azt se felejtsd el, hogy ez az egész küldetésdi, Palpatine ötlete volt... Tudta, hogy az "érzelmek viharába" és a csaj mellé kell rakni a fiút. Így lesz sebezhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a chapterrel kapcsolatban szinte minden gondolatomat leírta Bomarr és Dzséjt, egyetértek velük.

A Lars családdal való köszöngetések csak vitték volna a filmidőt, ezért nem láthatjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.