Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó chapter, ami különlegessé teszi, hogy több helyen zajlik egyszerre. Ezt imádom.

 

Elköszönés úgy rémlik a könyvben megvolt. Mennek a hajó felé, odanyögnek egy pá-t és hogy köszönnek valamit, erre válaszul Owen nekik adja 3PO-t, hogy az úgyis az övé. Lehet, hogy rosszul emlékszem, vagy csak ezt én képzeltem el...

 

Nagyon jó látni, hogy Palpatine körül ott áll mindenki aki támogatja. Még egy érdekes félmodata volt Palpatine-nak amit szinte a mai napig nem értek, de biztos azért, mert ködösít és hazudozik. Amikor síró hangon mondja, hogy ki merné megtenni az indítványt. Ha itt lenne Amidala… Miért kell Amidala, Ott van Ask szenátor, aki már most bevetné a klónokat. Ő miért nem tehet indítványt. Mert mellé nem állnának oda, csak Amidala mellé, ha Jar Jar teszi az már oké, akkor mindenki támogatja. Ezt nem értem miért kell feltétlenül csak Binksnek lennie. Mert őt könnyű beugratni ez oké, de miért nem jó más?

 

Anakin esetében én azon az állásponton vagyok hogy még mindig mérges rá és hagyná elpusztulni. A "Megköti a kezem" még eléggé benne lehet. Máskor első dolga az lenne, hogy rohanjunk megmenteni, nem szokták őt érdekelni ezek a hülye szabályok.

Amikor Anakin az egyik pilóta segitségére akart menni az ep.3 elején, Obi figyelmeztette, hogy csak a feladatra koncentráljon és szinte megsértödött, mikor Grivi hajójának letámadása helyett, inkább őt kezdte el megmenteni a kullancs-droidokról. Szerintem a jedikben nincs meg ez a fajta mentalitás... és Anakin itt majdnem úgy viselkedett, ahogy azt egy jeditől elvárnák.

Pont ezért furcsa, hogy itt nem az az első gondolata, hogy ez a Windu megint csak parancsolgat, de úgyse tehet semmit, mert nem érhet oda időben.(Ez volt ugye Padmé reakciója, szerintem ebben az esetben normális.) Eddig és ezután is ilyenkor mindig elsőnek ugrik ilyen megmentésekben. (Megakarta menteni az anyját, előtte Padméhoz ő ugrott elsőnek, a Tatooine-on segíteni akart Qui-Gonéknak, majd a Naboon ő nyitotta meg Padméék előtt a továbbhaladás lehetőségét. Az ep3ban egy klónozott pilótát akar megmenteni, majd Obi-t.) Ez azért elég árulkodó, hogy csak akkor akarja betartani ezt a nem megmentős Jedi szabályt, mikor Obi bajban van és előtte azt mondta, ő az oka mindennek.

 

emlékezzünk csak milyen élvezettel és odaadással beszélt Padménak a jedik ELVEIRŐL.

Szerintem ott nagyon kiforgatta a Jedik elveit az udvarlása érdekében. Azt sugallta, hogy nekik kötelességük szerelmesnek lenniük egymásba.

 

Szerintem mikor Padméra mosolyog az, nem amiatt, van, hogy jajj de jó megmentjük Obit-hanem amiatt, hogy Hú ezt nem néztem volna ki ebből a csajból. Ebbe van ám spiritusz. Nekem ezt mondja az a mosoly.

 

Egy teljesen más téma, amire ha nincs magyarázat, akkor szerintem egy kis baki: Padmé miért ugyanazzal a gombbal küldi az üzenetet a Coruscantra, aztán a Galaxis térképét is azzal hívja elő a Geonozis megmutatása céljából. Majd az ep3ban is ugyanezt a gombot nyomja meg igaz már egy másik gépen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért elég árulkodó, hogy csak akkor akarja betartani ezt a nem megmentős Jedi szabályt, mikor Obi bajban van és előtte azt mondta, ő az oka mindennek.

 

Hogy Anakin mennyire nem gondolja komolyan ezt, az is mutatja, hogy Padménak elég pár szót szolnia és már rögtön benne is van a "kalandban". Ha komolyan azt akarná, hogy mesterének baja essen (aminek egyelőre semmi értelmét nem látom... különben minek mentené meg Grivi hajójáról később, mikor Palpi pont az ellenkezőjére hoz neki érveket) akkor hosszabban kitartana az álláspontja mellett. Másrészről ezaz egész teljes örültség: Anakin és Padmé odamegy... és akkor mi van? Mit tudnak csinálni? Mert láttuk mit: semmit. Padmé ötlete zöldség... a puszta naivitásából ered.

 

Szerintem ott nagyon kiforgatta a Jedik elveit az udvarlása érdekében. Azt sugallta, hogy nekik kötelességük szerelmesnek lenniük egymásba.

 

Semmi ilyesmit nem mond szerintem. Ott a feltétlen szeretetről beszél, vagyis pont az ő szerelmének az ellenkezőjéről. Ráadásul arról beszél, hogy nekik általába véve kell mindent és mindenkit szeretniük... és ezek tényleg a jedi elvek és semmi közük szerelemhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csupán azért nem akarja itt megmenteni, mert még haragszik rá. Az ep3ban nem haragszik rá, ott jó haverok, összekovácsolta(legalábbis öszzébb) őket a háború.

Szerintem az "If he's still alive" mindent elárul.

 

 

Abban a párbeszédben Anakin annyira a szeretetről a szeretésről beszél, hogy több, mint elgondolkodtató. Eleve úgy kezdődött az a beszélgetés, hogy nem Élhet azokkal akiket szeret. Utalgat Padménak, arra, hogy szereti, aztán jön a szabad neked szeretned? erre pedig előadja, hogy neki ez a kötelessége. Ekkor Padmé megjegyzi, hogy sokat változott, Anakin pedig, hogy Ő semmit sem. Ez több, mint udvarlás, Burkolt szerelmi vallomás.

Annyira elmossa a határt a szeretet és szerelem közt, hogy maga is elhiszi. Végén úgy jönnek ki az egészből, hogy a Jedinek kötelessége szeretni, és ha már itt van Padmét szereti. Onnan egy lépés a szerelem amit Anakin Ki is provokált a csókig.

 

Ne mondd, hogy nem vetted észre ezeket az apró célozgatásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy érdekes félmodata volt Palpatine-nak amit szinte a mai napig nem értek

 

Ahhoz képest, hogy nem érted, nagyon jól megfogalmaztad a lényeget. :D Amidala volt a lényeg, és mivel Binks az ő sleppjében volt, így rá hallgattak a szenátorok. Egyébként is Padmé volt az, aki szinte minden erejével a hadsereg ellen küzdött, és ha most ő indítványozna egy ilyen lépést, annak igazi súlya lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira elmossa a határt a szeretet és szerelem közt, hogy maga is elhiszi. Végén úgy jönnek ki az egészből, hogy a Jedinek kötelessége szeretni, és ha már itt van Padmét szereti. Onnan egy lépés a szerelem amit Anakin Ki is provokált a csókig.

 

Ne mondd, hogy nem vetted észre ezeket az apró célozgatásokat.

 

Szerintem kicsit túlságosan is továbbgondolod, amit Anakin mond. Anakin csak és kizárolag a feltétlen szeretetről beszél. Semmi másról. Nem vezet át semmit sehová egyelőre... a csók még igen messze van innen (vagy onnan, hisz ezen a jeleneten már túlléptünk egy ideje :D) Ennek a jeletnek az igazi jelentősége szerintem, hogy végre valaki elmondja, hogy a jedik nem érzelemmentes droidok, hanem a szeretet is hozzátartozik az életükhöz. Persze külön pikantériája van annak, hogy ezt Anakin tolmácsolásában tudjuk meg :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy érdekes félmodata volt Palpatine-nak amit szinte a mai napig nem értek

 

Ahhoz képest, hogy nem érted, nagyon jól megfogalmaztad a lényeget. :D Amidala volt a lényeg, és mivel Binks az ő sleppjében volt, így rá hallgattak a szenátorok. Egyébként is Padmé volt az, aki szinte minden erejével a hadsereg ellen küzdött, és ha most ő indítványozna egy ilyen lépést, annak igazi súlya lenne.

 

Akkor csak azt hittem, hogy nem értem :D

 

De nem lehet, hogy egy kicsit sántít, hogy pont az a rendszernek a képviselője teszi az indítványt, amelyik rendszerből a főkancellár származik, illetve aminek a szenátora volt.

Ez azért adhat okot bizalmatlnaságra a tisztán gondolkodó szenátorok közt nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kicsit túlságosan is továbbgondolod, amit Anakin mond.

Lehet! :D

 

De ha ez nem udvarlás akkor logikátlan, a csók. Akkor gyakorlatilag minden előzmény nélkül esik neki Anakin.

Szerintem amire Anakin gondol feltétlen szeretet címén nem egyenlő azzal a szeretettel amit tanítanak Yodáék.

 

De igazad van, hogy ez már messze van, akkor kellett volna koptatni a billentyűzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha ez nem udvarlás akkor logikátlan, a csók. Akkor gyakorlatilag minden előzmény nélkül esik neki Anakin.

Szerintem amire Anakin gondol feltétlen szeretet címén nem egyenlő azzal a szeretettel amit tanítanak Yodáék.

 

Az előzmény már megvan Anakinban, hisz szerelmes Padméba... ez már a film elején is jól látszik, de itt még igyekszik tettetni, hogy ő igazi jedi és úgy is gondolkodik, mint egy jedi... az elszólást én egyedül ott érzem, amikor azt mondja, hogy "De te semmit se változtál... pont úgy nézel ki, mint az álmaimban" :D Legalábbis én igy látom. (Bocsi mindenkinek az OFF-ért :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

tisztán gondolkodó szenátorok

 

Vannak ilyenek? :D Végülis akkor még Bail Organa is a hadsereg mellet volt...

Szerintem elkerülhetetlen lett volna a hadsereg felállítása.Mert a szeparatistáknak már volt egy bazi nagy serege.Ha nem lettek volna a klónok, akkor a köztársaságnak annyi(no persze Palpi kavarta így a dolgokat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 36: Obi-Wan Captive

Time: 1:27:08-1:29:47

 

Tartalom

Dooku látogatást tesz a fogvatartott Obi-Wan-nál. A Jedi-mester azonnal árulónak titulálja a grófot, ám az visszautasítja a vádat. Sőt! Egyenesen felháborítónak tartja amit az ifjú Jedivel tettek. Obi-Wan továbbra is gyanakvó, mert úgy tudja, hogy Dooku a vezetőjük. Ellenben a gróf biztosítja arról, hogy a fogvatartásához nincs semmi köze, továbbá követelni fogja, hogy azonnal engedjék szabadon. Obi-Wan kissé irónikusan jegyzi meg, hogy reméli, minél gyorsabban el tudja érni a kiszabadítását, mert sok dolga van még. Dooku csodálkozva kérdezi, hogy vajon miféle dolga lehet egy Jedinek a félreeső geonosison? Obi-Wan elmondja, hogy egy Jango Fett nevű fejvadász nyomába jött a bolygóra. A szakadárok vezére biztosítja a Jedit, hogy a geonosison nincsenek fejvadászok, mert a bolygólakók nem bíznak bennük. Obi-Wan viszont határozottan állítja, hogy Jango a bolygón van. A gróf hirtelen témát vált, és Obi-Wan-t kezdi dícsérni. Elmondja mennyire sajnálaja azt, hogy nem ismerkedtek meg korábban. Qui-Gon Jinn mindíg elismeréssel beszélt róla. Bár ő is élne még, mert elkelne a segítsége. Obi-Wan azonnal rávágja, hogy Qui-Gon sose állna a szeparatisták oldalára. Ellenben Dooku nem olyan biztos benne. Qui-Gon egykor a tanítványa volt, és harcolt volna a korrupt szenátus ellen, ha tudta volna az igazat. Ez a kijelentés kicsit meglepi Obi-Wan-t, majd az igazság mibenléte felől érdeklődik. Dooku elárulja, hogy a Köztársaságot a Sith Sötét Nagyura irányítja. Obi-Wan hitetlenkedve mondja, hogy az nem lehet, mert a Jedik is éreznék ezt. Dooku azonban azzal érvel, hogy azért nem érzik, mert elhomályosította az érzékelésüket az Erő sötét oldala. Szenátorok százait tartja befolyás alatt egy Sith Lord, akit Darth Sidiousnak hívnak. Obi-Wan tovább dacol a gróffal, és továbbra sem hisz neki. Dooku azonban fojtatja; a Kereskedelmi szövetség helytartója egykor lepaktált Darth Sidious-sal, de a sötét nagyúr tíz éve elárulta őt. Ezután kértek tőle segítséget. Ekkor Dooku arra kéri Obi-Wan-t, csatlakozzon hozzá, mert ők ketten elpusztíthatják a Sith-et. Obi-Wan tovább makacskodik, és kijelenti, hogy soha nem fog az ő oldalára állni. A gróf lemondóan néz maga elé, mert szerinte így nehéz lesz elérnie, hogy a Jedit szabadon egedjék. fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A második rész "mindent megmagyarázó" jelenete. :) Sokat lehetne filózni azon, mi vezette Dooku-t ebben a kitárulkozásban? Vajon milyen céljai lehettek? Direkt, Sidious utasítására mondta el Obi-Wannak a részigazságokat, vagy valóban konspirált a Sith Lord hátamögött? Én magam sem tudom eldönteni. Mindig azt gondoltam ezzel kapcsolatban, hogy ha valóban Sidious ellen készülődne, akkor talán mindent el kellene mondania Obinak, és nem csak részigazságokkal elhinteni a bizalmatlanság magvát.

 

Annak idején nagy meglepetés volt, hogy Qui-gon volt dooku tanítványa. :o Valamicskét örökölt a mestere lázadásából és csökönyösségéből. Érdekes kérdés, vajon Qui-Gon mit lépett volna egy ilyen Dooku féle "állj mellém" csábításra?

 

Egyébként remekül megkomponált a helyszín, igazi darkos feelinget áraszt, ráadásul a háttérben tompán hallható a droid gyár ütemes morajlása. Kiváló! Christopher Lee is szenzációs, azzal az öblös hangjával és tekintélyt parancsoló megjelenésével. Igazi súlyt ad a karakternek, pedig alig látjuk a vásznon. A casting is nagyon rendben volt ennél a filmnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak azért árult el bizonyos dolgokat, hogy zavart keltsen a Jedik között.Nemhiszem hogy arra számított Dooku, hogy átfog állni Obi az ő oldalára.Ennyire csak ismerhette.

 

Christopher Lee nagyon jó színész, mást el se tudnék képzelni a szerepére.Érdekes, hogy Lee játszott egyszer Drakulát is.Összecseng a Drakula gróf a Dooku gróffal.Ha jól számolom 225 filmje van :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő és remek kis jelenet. Ewan ebben a jelenetben remekül játszik, egyik legjobb "fellépése".

Dooku viselkedése elég furcsa. Szerintem a zavarkeltés volt a fő célja. A Jediket akarja teljes zűrzavarba és bizonytalanságba taszítani, hogy a bizonytalanság súlya alatt rossz döntéseket hozzanak. Az egész szitu alatt úgy tesz, mintha a szívén viselné Obi sorsát és a Köztársaságét, de mindez színjátszás. Részigazságokat mond, de mi nézők mindenképpen tudjuk, hogy közben hazudik is, mert azt mondja, Sidi elárulta a Kereskedelmi Szövetséget, de valójában erről egyáltalán nincs szó.

Qui-Gonról nem tudom elképzelni, hogy Dooku mellé állt volna, még akkor sem, ha a mestere volt. Obi a tanítványa volt, és rá sem hallgatott soha, ment a maga feje után. Igaz, hogy mester és tanítvány más eset, de mivel Qui-Gon az élő Erőhöz kötődött, hamar megérezte volna Dookuban a sötét oldalt, és a szavai mögött rejlő féligazságokat. Nem galaxis méretű dolgokra koncentrált volna, hanem csak Dookura, és bizony a gróf elbukott volna a "vizsgán". Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Qui-Gon hamar átlátott a helyzeteken és élőlényeken. Jar Jar, Watto, Anakin, mindnyájukban meglátta a hasznosságot, a jellemüket. Dooku is lebukott volna előtte, bár szerintem Dooku nem is próbálkozott volna Qui-Gon megtérítésében, mert ha azt mondja neki, hogy egy Sith irányítja a Szenátust, Qui lehet képes lett volna ezért maga egyből átvillogtatni a Szenátorokat :)

 

A chapter maga nagyon hangulatos. Ami megfog az megint a színek, fények és a háttér. Az egész helyszínt a sötétség uralja, a háttérben a falakon pengéket ábrázoló domborművek vannak. Egyszóval, baljós, akárcsak Dooku kisugárzása. Ellenben Obi-Wan fényben lebeg és Dooku fölé magasodik, mintegy jelképezve, hogy a jó még fogolyként is a gonosz fölé emelkedik (kis tanító jelleg). Ellenben azt is mutatja, hogy a Jedik fénye már-már folytogatóan szűkös, és a sötétség pont úgy öleli körbe őket, mint Kenobit. Nagyon jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig még nem is gondoltam a fény-sötétség képi világra ebben a jelenetben úgy, mint ahogy Dzséjt írta. Van még tanulnivalóm képi elemzés szempontból :) De nagyon jók a mestereim :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jókat olvasok itt. Dzséjt sötétség-fény viszonyának a meglátása nagyon tetszik.

 

Christopher Lee az igazi Dooku, ráöntötték a szerepet, vagy ő öntötte magára, mert olyan kiváló művész, hogy ő, akár Anakint is remekül alakította volna. Még a magaságga is megvan :)

Tudtommal ő vívott a legtöbb a filmben, illetve neki van a legtöbb olyan filmje amiben ő maga vív, számot nem tudok mondani, de úgy hallottam, ebben rekorder.

 

Ehhez a Dooku átállítja magához Obi-Wan témához szerintem az a helyzet, hogy Dooku valóba, át akarta állítani Kenobit és végig figyelte a reakcióit, úgy változtatta a mondókáját. Ha Obi-nak tetszett volna amit mond, akkor folytatja azt a stílust, ha nem változtat, hátha az tetszik neki, ha egik se jön be akkor pont annyit mondott el, hogy ne legyenek teljesen leleplezve az eredeti elképzelései. Ezzel annyira zavarta csak meg a JEdiket, hogy azt sem tudták, hogy most ki melyik oldalon áll.

Nekem mindig tetszett az a gondolat, hogy Dooku egyfajta unokájaként tekint Kenobira, ezért én nem zárkózóm elattól a gondolattól, hogy maga mellé állítsa Obit. Szerintem Dookunak tök mindegy, hogy milyen segíséggel kerül hatalomra, lehet Sith, szeparatista, netán valami egészen más. Ő csak hatalmi pozíciót szeretne. Én még azt is feltételezem, hogy amikor azt mondja, ketten elpusztíthatjuk a Sith-et, akkor annak még örülne is, hisz akkor ő lenne főnök, (vagy még él benne annyi a Jedi tanításokból, hogy azért a Sith csúnya dolog, de ez nagyon zárójeles.) Dooku nem zárkózik el semmitől, megismerte a sithség alapjait, de itt még nem biztos, hogy az is akar maradni.

 

Itt Dooku szerintem még nagyon kombinál, hogy mi lehetne számára a legjobb(hisz még Padmét is politikailag maga mellé próbálja állítnai), mivel mi tudjuk a végét, két szék közül a pad alá esik. Ez a kis közjáték, ami szerintem magánakció, csak katalizátorként hat a háború kitörésének és Palpi végső hatalomra jutásának. Végén marad az eredeti terv és gyorsabban teljesedik be mint várták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomera soha sem volt kétséges, hogy dooku azért hablatyol részigazságokat, hogy összezavarja Obi-Want és általa a jediket, hiszen nem fedte fel saját sith mivoltát és Sidious-ról is féligazságot ill. valótlant állított. Amit mondott az pont elég volt ahhoz, hogy Obit félrevezesse. Na "sag schon", Obi mégsem nyelt be mindent.

 

Az pedig, hogy Qui-Gont anno Dooku faragta jedivé, az ep2 nagy meglepetéseinek egyike, nem mérföldkő, de fontos infó...

 

/de jó lett volna őket egyszer együtt látni/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként van itt olyan, aki úgy látta az ep.2-öt, hogy elötte nem volt spoileres? Kiváncsi lennék, mit szolt ehhez a jelenethez. Sikerült összezavarnia Lucasnak a nézőt a gonosz kilétéről vagy mindenkinek rögtön leesett, hogy a sötét ruhás gróf valami rosszban sántikál? Sajnos én spoileres voltam...

 

Egyébként Dooku szerintem se gondolja komolyan ezt a "téritést".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként van itt olyan, aki úgy látta az ep.2-öt, hogy elötte nem volt spoileres? Kiváncsi lennék, mit szolt ehhez a jelenethez. Sikerült összezavarnia Lucasnak a nézőt a gonosz kilétéről vagy mindenkinek rögtön leesett, hogy a sötét ruhás gróf valami rosszban sántikál? Sajnos én spoileres voltam...

 

Egyébként Dooku szerintem se gondolja komolyan ezt a "téritést".

 

Természetesen én is spolieres voltam, és korábban azt vallottam, hogy Dooku zavart akart kelteni a jedik között az "elszólásaival", azonban nem zátrtam ki, hogy igaz sith-hez méltó módon az ő fejében is megfordult a "mester likvidálása és annak helyébe lépése" című bevett sith praktika. Ez utóbbit mára már azért tagadom, mert Dooku nem olyan primkó, hogy egy olyan jedinek ajánljon szövetséget, akit először lát, bár az ep3 könyv alapján, valamilyen szinten szimpatizál Obival, de egy Dooku-féle briliáns elme szerintem ennél jóval hidegfejűbb és meggondoltabb /bár Obit már híből ismerte/

 

fene tudja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként van itt olyan, aki úgy látta az ep.2-öt, hogy elötte nem volt spoileres? Kiváncsi lennék, mit szolt ehhez a jelenethez. Sikerült összezavarnia Lucasnak a nézőt a gonosz kilétéről vagy mindenkinek rögtön leesett, hogy a sötét ruhás gróf valami rosszban sántikál? Sajnos én spoileres voltam...

 

Egyébként Dooku szerintem se gondolja komolyan ezt a "téritést".

 

Én úgy voltam spoiler mentes hogy láttam a trailereket, és megvolt a film elött az enciklopédia.De mondjuk én a moziban jöttem rá, hogy a klónok a Jedik mellett harcoltak, és a kereskedelmi szövetség a szeparatisták oldalán.

Én végig Dooku-t gonosznak tartottam:

1., A Jedik a film elején lehetetlennek tartják azt, hogy Dooku egy Sith lord.Ebből lehet következtetni az ellenkezőjére.

2., Láttam már párszor trailerben/enciklopédiában vörös fénykardal :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem voltam spoileres, az sw.hu-val néhány héttel (talán hónappal) az ep2 előtt kezdtem ismerkedni, heti egyszeri leosztásban. Alig tudtam valamit a filmről, és ezek között csak annyi volt, hogy az új Sith tanítvány Darth Tyranus.

Szóval vártam is a film alatt rendesen ezt a Darth Tyranust, de már akkor gyanítottam, hogy Dooku lesz az, mikor csak beszéltek róla. Nem tudom miért, de úgy voltam vele, ha tényleg jófiú lenne, nem foglalkoznának vele ennyire. Legalábbis az ep1 után így gondoltam. Mikor aztán megláttam Nute Gunray oldalán, már-már 100%-ra biztos voltam, ebben a jelenetben meg teljesn bizonyosságot leltem, mikor visszaszól Obi-Wannak, hogy "Nehéz lesz elengedni, hogy szabadon engedjenek."

Akkoriban én is úgy gondoltam, hogy Dooku a saját szakálára dolgozik, viszont az ep3 óta ebben már nem vagyok olyan biztos. Sajnos az a rész visszavett Dooku karakteréből, az ep2-ben sokkal jobban bírtam. A Sithsége utolsó három éve elvette az eszét. Most úgy gondolom, az ep2-ben még dolgoztak benne a Jedi eszmék, meg már a Sith hajlam is, és azért nem lett volna álmatlan éjszakája, ha Obi-Wan mellé áll. Aztán a háborúban Dooku megízlelte a Sithség igazi oldalát és szépen elvakultá vállt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep2 folyamán számomra csak igzán Yodának esik le először, hogy Dooku a sith rend tagja, egyúttal Sidious szövetségese.

 

És mikor esik le neki?Akkor amikor már megküzdött vele.Nem nehéz dolog rájönni, ha valaki vörös fénykardot használ, és villámokat szór rá...Na jó, vicceltem. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azonban nem zátrtam ki, hogy igaz sith-hez méltó módon az ő fejében is megfordult a "mester likvidálása és annak helyébe lépése" című bevett sith praktika.

 

Az, hogy a mester eltávolitása "bevett sith praktika" az nem EU? Mert végülis a filmben ezt senki se mondja és pl. az első sith tanitványnál, Maulnál engedelmesebb csatlóst elképzelni se lehet. És végülis Dooku "lázadása" is kérdőjeles...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azonban nem zátrtam ki, hogy igaz sith-hez méltó módon az ő fejében is megfordult a "mester likvidálása és annak helyébe lépése" című bevett sith praktika.

 

Az, hogy a mester eltávolitása "bevett sith praktika" az nem EU? Mert végülis a filmben ezt senki se mondja és pl. az első sith tanitványnál, Maulnál engedelmesebb csatlóst elképzelni se lehet. És végülis Dooku "lázadása" is kérdőjeles...

 

Jaja, Maul nagy csicskása volt de szerintem lemészárolta volna Sidit ha úgy hozta volna a sors.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep2 folyamán számomra csak igzán Yodának esik le először, hogy Dooku a sith rend tagja, egyúttal Sidious szövetségese.

 

És mikor esik le neki?Akkor amikor már megküzdött vele.Nem nehéz dolog rájönni, ha valaki vörös fénykardot használ, és villámokat szór rá...Na jó, vicceltem. :lol:

 

Na jó, de Dooku akkor már túl volt Obin és Anakinon akik nem vetették a szemére hogy sith, (az ep1-ben is Yoda + Windu együtt álapították meg, hogy a titokzatos harcos sith volt). Yoda pedig nem az erőt nem a harcifelszerelések és harci stilus "napi Árfolyamaival" mérte, hanem érezte, és meg is mondtaa Dookunak, jóllehet a villámok és a vörös kard eléggé egyértelmű jelek, de ez már egy kicsit off....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azonban nem zátrtam ki, hogy igaz sith-hez méltó módon az ő fejében is megfordult a "mester likvidálása és annak helyébe lépése" című bevett sith praktika.

 

Az, hogy a mester eltávolitása "bevett sith praktika" az nem EU? Mert végülis a filmben ezt senki se mondja és pl. az első sith tanitványnál, Maulnál engedelmesebb csatlóst elképzelni se lehet. És végülis Dooku "lázadása" is kérdőjeles...

 

Na jó, de Sidi is eltávolította a mesterét, Vader is ilyesmin filózott. Maul tényleg jó cseléd volt, de idővel talán ő is vérszemet kapott volna. Dooku tuti, hogy nem sith tanítványként szándékozott meghalni, de sajnos úgy halt meg. Így járt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.