Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

A buckalakó nem is rövid, de nem is hosszú,hanem pont elég. Anakin "jellemfejlődésének" egyik komoly mérföldköve. A lényeg számomra nem az, hogy láthassam a földrehulló taszken fejeket, mert amikor Shmi meghal, akkor Anakin arckifejezésében minden, de minden benne van. Szerintem az ep2-ben itt játszik a legjobban Christiensen. Abban a tekintetben van gyűlölet, bosszúvágy, elkeseredettség és egy kis kamaszosság egyaránt. Ezek után bőven elég volt látnom az egyetlen buckalakó nyakat ami belefutott anakin kardjába...a többit Lucas a fantáziánkra bízta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy igaz amit mondtál Dzséjt, bagyon sokszor láttam az említett jelenetet, de a sátor elött ülő két buckalakó lenyiffantása számomra nem annyira tragikus, inkább csak preventív csapást mért rájuk. A düh és gyűlölet + elkeseredettség főleg csak a 3. lenyakazásánál nyílvánul meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A düh és gyűlölet + elkeseredettség főleg csak a 3. lenyakazásánál nyílvánul meg...

 

Ráadásul még porzik is, ahogy ketté vágja. 8)

 

És ahogy átvált a kép a meditáló Yodára.....fantörpikus, eőbb néztem meg azt a részt, végre valami ami sikerült ma... 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy végre végig olvastam a chapterhez kapcsolódó hozzászólásokat, kicsit meglepődtem, hogy senki nem emelte ki a zenét.

 

Ezek a képsorok óriásiak. Nekem minden egyes nézéskor a hideg fut végig a hátamon ennél a résznél.

Hogy ez ilyen drámaira sikerült, legalább 40%ban a zenének köszönhető.

Pernilla tökéletesen, én nem tartom furcsának, hogy pont Anakin kezei közt hal meg. A haldoklóknak van egy utolsó cél, ami még életben tartja őket. Shminek Anakin volt az, ahogy megkapta ezt a teste feladta a küzdést, ami eddig tartotta benne a lelket teljesült. Mondhatni boldogan halt meg. nagyon idéző jelben. (Ilyesmi előfordul az életben is, sajnos tapasztaltam már meg hasonlót.)

Zene hihetetlen jól követi az eseményeket. Mindent. A tábor megpillantását, a rejtőzködést, az utolsó szavakat, Shmi fejének hátra bicsaklását. Ez a csúcs és ami utána jön. Az a hihetetlen tehetetlenség, vívódás ami benne van a zenében. Nem tudja mit tegyen, elfojtsa a dühét, vagy engedlye szabadjára. Ő az utóbbit választotta, ahogy elhatározásra jut, a kamera megáll a szemén a zene kicsit megállapodik. Mészárlás tökéletes, hallani a fénykard bekapcsolódását, ahogy mindenki odanéz a táborban, látni a két elhulló Buckalakót, majd mindenki menekül, és a férfiak menteni akarják a tábort, vgayis elé ugranak védik a többit. Óriási. Qui-Gonra, és Yodára már nincs szó.

Nekem az ep3-ba már ennyi is elég lenne Qui-Gonból. Egy hang amire Yoda reagál...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van lokatelli, a zenéről még nem írtunk, pedig a droid gyár után ezek a témák a legdarkosabbak a filmben. TÖKÉLETES!

 

Shmi halála, ahogy hátrabicsaklik a feje, és az a döbbent arckifejezés, szenzációs (Úristen eljött értem Anakin)! A legördülő könnycseppről nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 33: Out Of Range

Time: 1:18:18-1:20:19

 

Tartalom

Obi-Wan visszatér a hajójához, és próbálja felvenni a kapcsolatot Coruscant-al. Az adó működik, azonban mégsem kapnak vételi jelzést. Coruscant túl messze van. Obi-Wan arra kéri R4-t, hogy erősítsen a jelen. A kis droid megpróbálja, de nem jár sikerrel. Ezután Obi-Wan megpróbálja elérni Anakint a Naboo-n, az ugyanis sokkal közelebb van. Kitartóan hívja tanítványát, de az nem jelentkezik be. Kezd aggódni a fiú miatt. Kiterjeszti a keresési tartományt, és meg is találja Anakin követő jelét, ami a Tatooin-ról érkezik. Obi-Wan csodálkozik, hogy mit keres ott, hiszen megmondta neki, hogy maradjon a Nabbo-n. Az idő azonban sürget, ezért leadja a holo-üzenetet, lesz ami lesz.

A Tatooin-on R2 próbálja összerakni Obi-Wan adását, ezalatt Anakin is visszaérkezik a Lars farmra, ahol már várják. Shmi holttestét is magával hozta, melyet rosszalló pillantások közepette visz be a házba.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

"Könnyed" átvezető rész, a mészárlás és Anakin vallomása között. Láthatjuk Obi sérült hajóját közelebbről is, és ami továbbra is tetszik, hogy milyen jól elbeszélget R4-ral. :( Itt azért az is megmutatkozik, hogy aggódik tanítványáért, mert amikor az nem jelentkezik, egyből a testi épsége miatt aggódik. Persze utánna mindjárt bosszús is lesz miatta, mikor észreveszi, hogy a Tatooin-on van. :D

Anakin megérkezése a Lars farma nagyon jó! Főleg Christensennek köszönhetően, akinek nagyon adekvált nézése van. Úgy nézett a családtagokra, mint akik tehetnének a történtekről. Szegény Cliegg nem is bírt Anakin szemébe nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző fejezethez még:

Teljesen egyetértek Lokatellivel, a zene itt nagyon viszi a filmet (a képpel együtt persze). Anno, amikor először meghallgattam az EP2 zenéjét a film előtt, pontosan tudtam, hogy ennél a jelenetnél mikor mi történik, mert a zene egyértelműen elmondja (csak halkan jegyzem meg, hogy pont az ilyen, az adott jelenethez hajszálpontosan illeszkedő zenéket hiányolom iszonyatosan a III. részből).

Hayden szerintem itt nyújtja az egyik legnagyobb alakítását ebben a filmben. Ha egy pillanatot kéne kiemelnem, az lenne, amikor vígasztalni próbálja az anyját, és közben elcsuklik a hangja. Döbbenetesen jó.

A mészárlásból pedig ennyi pont elég ebbe a részbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit megpihenünk Obi-Wanon, de a zene nem pihen, tovább folytatja amit elkezdett. Nem azzal törődik, a zene, hogy Obi-nak rossz at antennája, henem, még az előző felborult lelki állapot nem nyugodott, meg. Kicsit olyan, mint egy nagy sprint után most kapkodnánk levegő után, de jutunk hozzá, mert máris a Tatooinon találjuk magunkat, ahol újabb zihálásba kezdünk meglátva adrámai érkezést, tekinteteket.

Most igazat kell adni egy régi index-es "kritikának", ami az ep3 első trailere(nem biztos, hogy trailer volt, lehet valami kép, már nem emlékszem pontosan) után azt írta, hogy egy derül ki ebből, hogy Christensen nagyon csúnyán tud nézni. Szegény filmértő szakember úrnak látnia kellett volna ezt a filmet is, már itt kiderül, hogy nagyon csúnyán tud nézni.

 

Mindenki bűnösnek érzi magát aki ránéz, úgy, hogy senkinek nem néz, úgy igazán a szemébe. Még Padmén is olyasmit lehet, látni, hogy "csak ezt ne". Már az elején megmondta Anakinnak, hogy ne nézzem "így" rá. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan egy persze nagyot nézett, hogy padawanja nincs a Naboo-n, de aminek a Geonosis-on a nyomára bukkant, az nyílván tökéletes prioritást élvezett, ezért még egy rosszalló megjegyzést se tett azért, mert Anakin megszegte a parancsot. Obi-Wan helyében nekem biztos lett volna 1-2 keresetlen szavam a tanítványomhoz, hogy ugyanmár mi a bantaf*szt keres a Tatooine-on...(?!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szeretem ezt a chaptert, mert itt közelebbről is megszemlélhetjük a Delta-7-es pilótafülkéjét. Na meg másért is.

Szerintem Obi-Wan pontosan tudja, miért ment Anakin Tatooine-ra. A Geonosisra meg már volt indokat, Padmé ment oda, ő meg rá vigyázott :( De ez későbbi chapter.

Anakin nézése itt gyilkos, de szerintem Clieggnél inkább már együttérző. Clieggnél ráadásul mintha meg is állna egy pillanatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi-Wan pontosan tudja, miért ment Anakin Tatooine-ra.

 

Hát amit mondd, abból az látszik, hogy nem tudja miért ment oda. :)

 

Mondjuk nem kell sokat filózni, hoyg kitalálja miért ment oda, csak éppen nem érdekelte abba a pillanatban, mikor a kereskedő testületek háborúra készülnek. Már a film elején beszélték, hogy rémálma van az anyja miatt, és úgy látszot, hogy nem új dolog ez, hanem már többször előjött. Legalábbis nem először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor viszi az anyja holttestét, akkor én sem mernék hozzászólni.Ahogy végignéz Larsékon, abban benne van az is ,hogy őket is hibáztatja a történtekért(miért hagyták, hogy elrabolják az annyját?.

 

Az elöző fejezethez annyit, hogy ha normálisabban oldja meg Anakin a helyzetet akkor akár még el is nézném neki.Arra gondolok, hogy megtehette volna, hogy kiszedi a buckalakókból ,hogy kik tették ezt az annyjával, ezen taszkeneket kinyírja(persze Jediként ez sem szép dolog, de érthető), aztán elmegy.Ezt emberileg megértettem volna.Én is azt csináltam volna, ha anyámat megkínozzák, ráadásul ok nélkül.A probléma azzal volt, hogy az egész tábort lemészárolta, ártatlanokat is.Ez meg már gyilkosság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet nem lehet csinálni abban a lelki állapotban. Majd vallatást tart, a bűnösök feladják magukat, és minden buckalakó végignézi, hogy vágja le őket.

 

Tuskenek egy törzs, azért raboltak el embereketm, hogy megnézzék mit bírnak, mivel tudnak ellenük hatékonyabban küzdeni. Mindenki benne volt. Ez egy összetartó törzs. Ha Anakin leáll csak a "bűnösöket" levágni a többi rátámad, és akkor már azokat is le kell vágni. Lényegében ez is történt, mindenkit levágott, de nem állt meg a férfiaknál, hanem a menekülő védteleneket is legyakta.

 

Szerintem az lett volna a jó, Jedis döntés, ha ugyanolyan kussban elmegy az anyja holttestével, mint ahogy jött.

Ez sanszos is volt. Legalábbis a zene nekem ezt mondja, hogy volt egy pillanat, amikor vacilál, hogy eljöjjön, aztán, döntött rosszul. Szemét mutatja a kamera, ott már akár az egész galaxist legyilkolná, és Obi-Wannal kezdené.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.