Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

a C3POs baromkodás nem tetszik.Egyszerűen ki nem álhatom.Az a pont oda esik, pont oda áll, pont leszedik a fejét, pont átáll a fejes futószallagra, pont rátesznek egy fejet....Nekem egy kicsit már sok a véletlen.Én egy az egyben kihagytam volna a C3POs jelenetsort.

 

Ebben van valami. Ellenben C3PO-val is kellett kezdeni valamit, és mivel Lucas szereti a burleszk humort, így oldotta meg. Én már megszoktam. :)

 

Perzse már énis megszoktam, de..Ez számomra levesz a film értékéből.Persze ígyis imádom :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most "ünneprontó" leszek. Nem szeretem a droidgyáras jelenetet. Nem azt mondom, hogy nincs értelme, mert érdekes látni a droidgyártást, minthogy láthattuk a klón gyártósort is. A jelenet maga úgy, ahogy van nem tetszik. Na persze egy filmbe két hasonló jelenetet betenni nem igazán jó. Értem itt azt, hogy Anakinék is csak megfigyelhették volna az egészet, mint Obi-Wan a klóngyárat, de az már ismétlés, és nem jött volna ki jól. Ezért kell az akció.

Megszoktam, de nem került közel a szívemhez :)

C-3PO ökörködéseiről nem is beszélve. Egész geonozisi viselkedése nem jön be.

Sőt, a Geonozis lakóiért sem lelkesedem :) Attól függetlenül itt van kedvenc felszíni csatám, de erről később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a C3POs baromkodás nem tetszik.Egyszerűen ki nem álhatom.Az a pont oda esik, pont oda áll, pont leszedik a fejét, pont átáll a fejes futószallagra, pont rátesznek egy fejet....Nekem egy kicsit már sok a véletlen.Én egy az egyben kihagytam volna a C3POs jelenetsort.

 

Ebben van valami. Ellenben C3PO-val is kellett kezdeni valamit, és mivel Lucas szereti a burleszk humort, így oldotta meg. Én már megszoktam. :)

 

Itt a droidgyárban C3po nem zavar annyira, mint pl. az arénában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó a droidgyáras jelenet. Én imádom, mint mindent az ep2-ben, de ennél jobban már csak az utolsó fél órát bírom jobban :)

Lenyűgöző látvány, sötét hangulat, fantasztikus akciódinamika és lehengerlő zene (kifejezetten élvezem, mikor lecsapnak a hatalmas "bárdok" akkor már dobolok a kezemmel). És C-3PO-t én itt szerettem meg, ebből már az is leszűrhető, hogy mind itt, mint az arénában bírom az ökörködéseit.

R2 szerintem nem kifejezetten Amidala megmentésére indult, hanem úgy együttesen Anakin és Amidala után (mikor odaér, Amidala már messze van, viszont mikor felszáll, Amidala éppen nincs veszélyben). Csak úgy hozta a sors, hogy Anakin - pillanatnyilag - tudott magára vigyázni, Padmé nem, és inkább felé repült, mint a fiú felé.

A geonisisiakat meg már azért is csípem, mert némi hasonlóságot mutatnak az Alien 4-ben látott alienekkel :)

 

Van itt viszont egy érdekes dolog, ami már a mozi óta csípi a csőröm. Amidala végig azt hajtogatja, hogy megpróbál diplomáciai megoldást találni. No de ha diplomáciai megoldást akar kieszközölni, akkor miért a hátsó kapun osonnak be? A diplomaták a főkapun szoktak csengetni és nem vágják le a jogosan felháborodott lakosokat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: Az "eredeti jelenetben" egyáltalán nem tünt volna fel a droid-gyár. Egyszerüen leszálltak volna egy sik terepen, majd némi sétálás után körbeállta volna őket egy csomó Geonosisi és az ő gyűrűjükből vállt volna ki végül Dooku. Mondjuk az eredetiben lett volna egy nagyon gázos párbeszéd. Dooku mondta volna Padménak, hogy tartsa pórázon az ifjú jedi lovagot, mire Padmé vagányul megjegyezte volna, hogy már szobatiszta (!!!). Erre azért emlékszek nagyon tisztán, mert mikor kiderült ez a párbeszéd-részlet, nagyon felidegesitettem magam :)

 

Magáról a jelenetről: nagyon jól indul. Tetszik az a furcsa ajtó, amin Padméék bemennek, és ami a jóval alacsonyabb helyi lakosokra van méretezve. Mint ismeretes a geonosisiaknak két fajtája van. Vannak az ugynevezett 'arisztokraták', akiket föleg a szárnyukról és egyenes tartásukról ismerhetünk meg, és vannak a szárny nélküli, görbe hátú dolgozók.

Itt az utobbiak lakhelyét ismerhetjük meg... rovar-szerűségüket tovább erősiti, hogy a falakban laknak. Az a pár másodperc, amit itt töltünk szerintem egyértelmüen az Aliens-t idézi egy picit. Ahogy Padmé és Anakin mennek a sötétben, majd látszik, hogy a falak elkezdenek mozgolodni... persze lehet, hogy csak én magyarázom bele :)

 

Maga a droid-gyár kinézete profi munka. Gőzös, mocskos, rozsdás... a túlméretezett robot-karok és gyártó-sorok, pedig a régi B-s sci-fiket idézik. Nekem bejövős. 3PO ténykedése viszont annál kevésbé. Amikor ráesik arra a nagyon fura robotra, ami aztán megprobálja lerázni magáról... mintha egy rajzfilmet nézne az ember. Már csak Tapsi Hapsi hiányzik :) Najó... szerencsére meglehet szokni. De első nézésre teljesen kibillentett. És a sok véletlen se tetszik utána. Ellenben Anakin akciózása nagyon bejön: ahogy átnyesi a geonosisi harcosokat vagy ahogy hozzájuk vág pár nagyobbacska tárgyat.

Szerencsére összességében több a pozitivum benne, mint a negativum, ugyhogy én csipem ezt a részt :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A geoknak van egy harmadik faja (vagy inkább alfaja) is, a katona, melyeknek szárnya van de úgy néz ki, mint a munkás osztály.

 

Az a pár másodperc, amit itt töltünk szerintem egyértelmüen az Aliens-t idézi egy picit. Ahogy Padmé és Anakin mennek a sötétben, majd látszik, hogy a falak elkezdenek mozgolodni... persze lehet, hogy csak én magyarázom bele :)

Most, hogy mondod tényleg. Totális a kép, hiszen nekem meg a geonosisiak tűnnek alienszerűnek, így ez a jelenet egy az egyben Aliens :)

És egy kis képi párhuzam a két film között:

 

pdvd0023hp.jpg

pdvd0015ue.jpg

 

Illetve összehasonlítás a két lényről:

 

geonosian%20winged%20large.jpg

mm6_warrior_01.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért is tetszik ez a jelenet, mert tulajdonképpen itt látjuk először Anakin mennyire jártas az Erőhasználatban..Hát tud a fiú.Amíg nem lett kettévágva a fénykardja, addig nem bírtak vele.Igazából azt sem értem miért adta meg magát Jangonak.Egy erőlökéssel az egész bagázst elintézhette volna.

 

C3PO-n én nagyon jól szórakozok.Szerintem jó poén.

Viszont azt nem értem igazán, hogy R2 miért ment a fiatalok után.Megérezte volna, hogy bajba kerülnek?Egy robotnál ez furcsa.Főleg azért mert R2-nek akárhányszor megparancsolták ,hogy maradjon a helyén mindig maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért is tetszik ez a jelenet, mert tulajdonképpen itt látjuk először Anakin mennyire jártas az Erőhasználatban..Hát tud a fiú.Amíg nem lett kettévágva a fénykardja, addig nem bírtak vele.Igazából azt sem értem miért adta meg magát Jangonak.Egy erőlökéssel az egész bagázst elintézhette volna.

 

C3PO-n én nagyon jól szórakozok.Szerintem jó poén.

Viszont azt nem értem igazán, hogy R2 miért ment a fiatalok után.Megérezte volna, hogy bajba kerülnek?Egy robotnál ez furcsa.Főleg azért mert R2-nek akárhányszor megparancsolták ,hogy maradjon a helyén mindig maradt.

 

Kettő ember bemegy egy állíg felfegyverzett droidgyárba.Szerintem van oka R2nak a gyanakvásra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából azt sem értem miért adta meg magát Jangonak.Egy erőlökéssel az egész bagázst elintézhette volna.

Ha Jango nem is győzte meg, a beguruló 5-6 droideka azért szerintem meggyőző érv volt a megadás mellett.

 

Melelsleg, itt az is bebizonyosodik, hogy Anakinnak bazi erős karcsontja van. Mikor rácsap az a kütyü, ami miatt a földhöz lett szögezve, tökéletesen látszik, hogy a fén ráhajtódott a karjára. Nos, amilyen erővel az a zúzógép lecsapódott, Anakin karjának laposra kellett volna zúzódnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik az a furcsa ajtó, amin Padméék bemennek, és ami a jóval alacsonyabb helyi lakosokra van méretezve. Mint ismeretes a geonosisiaknak két fajtája van. Vannak az ugynevezett 'arisztokraták', akiket föleg a szárnyukról és egyenes tartásukról ismerhetünk meg, és vannak a szárny nélküli, görbe hátú dolgozók.

Itt az utobbiak lakhelyét ismerhetjük meg... rovar-szerűségüket tovább erősiti, hogy a falakban laknak.

 

Ez a rész nagyon hangulatos! Ahogy a dolgozók megmozdulnak a fal mentén, tényleg kicsit Alien-es érzet. Eddig fel se tűnt a hasonlóság! Egyébként iszonyú belegondolni, milen életük lehet azoknak a szerencsétleneknek. Bár lehet, hogy az nekik kényelmes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elérkesztünk a filmnek egy olyan részéhez, ami nagyon felemás. Kezdem a rosszal.

 

Ha a filmnek itt vége van, illetve a Chapter előtt, akkor számomra zeneileg a legjobb, legkiforrottabb SW rész. Csakhát ha jól tudom ezeket a részeket az utóforgatáson vették fel. Nem volt idő rendesen befejezni.

Az SW történelmének legcsúnyább pontja a zenei beillesztések a korábbi részek zenéiből. Sajnos itt van az első, illetve nem is az első, mert a felirat utáni néhány másodperc, is beillesztett, az első vágásig, mikor már szemből látjuk a Naboo-i cirkálót, az ep1 első önálló másodpercei voltak korábban.

Mikor Anakinék leszállnak, akkor az episode I duplalemezes UE cdjének 3 száma (Boarding the Federation Battleship) hallható 0:27-től majd egy percig kb 1:12-ig, ez a filmben a Chapter legeleje 1:31:33-tól majd egy percig tart. Néhány másodperc nagyon halk zene vagy csend van(illetve elnyomják a gőzoszlopok sziszegése) 1:32:31 környékén fedezhető fel "új" zene. Amikor kinyílik az ajtó, nagyon baljós mély hang fezeti fel. Azért van az új idézőjelben, mert korántsem biztos, hogy az a hang zenekar által lejátszott, lehet akár egy átkötő hang amit rávágtak, utána valóban valódi zene van.

Erre a részre olyan jól sikerült a beillesztés, hogy felbátorodtak, és az Arénában már szinte csak ilyennel találkozhatunk. Nagyon harmonizál a zene a képpel, ha nem hallottam volna máshol akkor szuper. Sajnos ez a Chapter is nagy kavalkáddal van megáldva. Nem tudom, hogy kerül ide zene a Coruscanti üldözésből. Yoda-téma mit keres itt mikor Anakin kardozik, ez nekem ugyan tetszik, mert Anakin akkor megáll körülnéz, mint a bölcs Yoda hangulatilag és képileg nekem beleillik, de tematikailag semmi helye nincs itt.

Gondolom, mert ez utóforgatás volt és nem ebben a formában tervezték azt a részt, mint ahogy Bomarr is írta, ezért nem maradt idő rendesen megkomponálni és befejezni. Az Arénában meg a rengeteg vágás variálás miatt került klónozott zene.

Túl nagy szabadságot kaptak a vágók, vagy hangvágók, vagy akárki csinálta, de ezt a szabadságot Lucastól kapták, ez bizony Lucas bűne.

 

A zenétől elvonatkoztatva nagyon tudom élvezni ezt a részletet a filmből. Egyedül C-3PO leesése, majd dobálása borzalmas. Nem méltó 3PO-hoz, nem méltó az SW-hez. (Ahogy a zenei beillesztések sem.) Valóban inkább Tapsi Hapsi dobálása lehetne. Én azt a néhány másodpercet kinyisszantottam volna, és csak annyit lánánk, hogy a droidunk pofával lefelé landol. Ami a másik, hogy ez a részlet, nekem iszonytosan műanyag "szagú". Fejcserével viszon semmi bajom, sőt szeretem. Mindig jókat mosolygok rajta, nekem ez egyenértékű a Felhővárosi szétdarabolódással, mikor Chewie-t buzerálja, mit és hogy csináljon. Beköpései ugyanazt váltják ki, mint ott azok. "Halál rátok Jedik" :D:D

 

Padmé futószalagos táncát, imádom, Pláne effektek nélkül, mikor még kék hátteresen veszik fel. Hihetetlen jó.

Anakin is megmutatja, hogy ha a Jediknek csak harcolni kéne, akkor abban már most felveszi a versenyt bárkivel, ha rendesen koncentrál.

Én szeretem a droidgyárat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Williams maestro ehhez a részhez külön zenei betétet komponált. Szerintem elég eredeti. Persze vannak felbukkanó zenei részek (melyek a film korábbi szakaszában is hallhatóak voltak), de melyik sw epizódban nincsenek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Williams maestro ehhez a részhez külön zenei betétet komponált. Szerintem elég eredeti. Persze vannak felbukkanó zenei részek (melyek a film korábbi szakaszában is hallhatóak voltak), de melyik sw epizódban nincsenek?

Az nem kétséges, hogy kerültek ide új zenei betétek, DE azt a vágók teljesen tönkre tették. Nem abban a formában halljuk a jelenet alatt, ahogy a zenekar azt eljátszotta, és ezt én utálom.

 

Felbukkanó zenei részekkel semmi, baj, ha tematikailag, vagy hangulatilag bele illenek a jelenetbe és kellőképpen áthangszereltek. De ugyanazt mégegyszer alátenni teljesen amatőr megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem görcsölök ilyenen. Nekem tetszik. Persze Te nagyon nagy zenemániás vagy, ezért elfogadom ha neked nem tetszik. Egyébként MINDEN SW filmben van olyan zenei betét, ami több helyen is felbukkan...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 39: Love Pledge

Time: 1:38:31-1:40:53

 

Tartalom

Anakin és Padmé megbilincselve várják, hogy kivigyék őket az Arénába. A fiú halkan súgja Padménak, hogy nincs mitől félnie. A lány viszont mélyen Anakin szemébe nézve mondja, hogy már nem fél a haláltól. Minden nap meghalt egy kicsit, mióta újra találkotak. A fiú nem érti mire céloz ezzel, amikor Padmé kimondja, hogy szereti őt. Anakin teljesen meglepődik, majd a megállapodásukról beszél, miszerint nem lesznek szerelmesek egymásba. Tönkre menne mindkettőjük élete, és hazugságban kellene élniük. Padmé azonban most úgy látja, hogy az életükön már nincs mit tönkretenni. Őszintén, szívéből szereti Anakint, melyet egy csókkal nyomatékosít. Közben megindul a kocsi, és kiviszi őket az Arénába. A lelátókon már több ezer geonosisi tombol, és várja a kivégzést. A már korábban kiláncolt Obi-Wan mellett haladnak el, aki alig akar hinni a szemének amikor meglátja tanítványát. Padmét és Anakint is egy-egy oszlophoz láncolják, közvetlen Obi-Wan mellé. A Jedi mester irónikusan mondja padawanjának, hogy úgy veszi észre, megkapta az üzenetet. Anakin megnyutatásul biztosítja mesterét arról, hogy az üzenetet sikerült venniük, majd egyből továbbítaniuk Coruscantra. Utánna pedig igyekeztek a segítségére sietni. Obi-Wan a bilincsére és a láncára tekint, és gúnyosan csak annyit mond, hogy szép munka volt. fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Padmé szerelmi vallomása. Igazán szívből jövő, és szerintem ezt a droidgyárban átélt életveszélyes helyzetek váltották ki belőle. Ott jött rá, hogy nem szabad megtagadni magától a az érzelmeit, azokat a dolgokat, amikre titkon ő is vágyott. Az élet túl múlandó ahhoz, hogy veszendőbe menjenek a jó dolgok (magyarán, egyszer élünk :| ). Már csak ezért is sok értelme volt a droidgyáras részt betenni. Egyébként igen csak lógott volna a levegőben ez a szerelmi vallomás. Anakin első reakciója érthető, hisz neki nem jelent akkora traumát egy vészhelyzet, mint Padménak. Láthatóan nem is tudja mire vélni Padmé kitárulkozását, és kicsit kéreti magát.

Ahogy kiérnek az Arénába, Obi-Wan tekintete egy külön tanulmányt megérne. :? Na és a "good job" (nem tudom a fordítok ezt miként írhatták "köszönöm"-nek) beszólása, egyike a film legnagyobb poénjainak. Az a rezignált fej... :| McGregor isten!

Nagy totálban láthatunk képet az Arénáról, és az ott tomboló geonosikról. Ez a legnagyobb társadalmi esemény náluk, még a legalantasabb dolgozóknak is ez jelenti AZ ESEMÉNYT a nyomorúságos kis életükben. Ebből már következtethetünk a geonosisi kultúra fejletségi fokára. :D Szerintem egyébként remek ötlet volt megépíteni az Arénát. Bár sokan erre is rávágták, hogy cgi. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Innentől kezdve az ep2 cselekeménye a legjobb. Megkezdődik a végső csata és egyre jobban hevül.

Az aréna nekem nagyon tetszik, bámulatos az, ahogy a modell-élő szereplő-CGI keveréket megteremtették (a Jedik érkeztével meg még maszk is kerül bele ;)). És ezek után még leszólják az ep2 trükkjeit, hogy CGI így meg úgy.

Kenobi beszólása nálam már szállóige, ha valaki valami olyat csinál, aminek a vége minden, csak nem jó (magyarán hülyeséget csinál), egyből ezt vágom rá. McGregor arcjátéka pedig csak megduplázza a poén erejét (szinkronban sem rossz az "Ez megnyugtat." de az nem tűnik olyan eredetinek nekem, így annyira nem is hatásos, mint angolul).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az ep2-es Padmé-Anakin szerelmi jelenetek közül ez tetzik a legjobban. SimonZ azt mondta, azért, mert itt a lejobb az Across, lehet benne valami.

Aréna Profi munka. Itt már minden együtt van.

 

Szerintem itt, nincs fordítási hiba. A Köszönöm, kifejezi, azt a cinizmust, amit az angolban, a Good Job akart. Magyarban mi nem szoktuk a Szép munka kifejezést cinikusan használni.

A szinkronban jó az Ez megnyugtat, de megint az ep2 legendásan rossz hangsúlya nem adja vissza a kellő cinizmust.

Mondjuk ezt a mondatot, akárhányszor hallottam, akárhány verzióban mindig máshogy van fordítva, itt két verzióban 4 féle fordítás ;)

 

A Star Wars magyar lovagjai c. könyvben van egy interjú a fordítóval Tóth "Harry Potter" Tamással, és pont ezt a részt hozta példának, hogy ha valahol elvesz egy poént azt máshol visszaadja. Nememlékszem, hol mit vett el, de ez a mondat megmaradt. Amikor azt mondja Obi, hogy "Ő csúcsformában van", azzal a mondattal variált valamit. Ha valakit érdekel megnézem és bemásolom ide azt a részletet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az ep2-es Padmé-Anakin szerelmi jelenetek közül ez tetzik a legjobban. SimonZ azt mondta, azért, mert itt a lejobb az Across, lehet benne valami.

 

Nem csak lehet, hanem biztos! Nekem is ez a jelenet van topon a szerelmi jelentek közül, de nagyon. Szép úgy, ahogy van. Azért is, mert itt már két szerelmest látunk, akik szépen egymásra találtak. És az Across hozzá! Az egész film alatt talán itt (meg a végén is, de itt sokkal jobb) hallhatunk belőle igazi nagytotált. Gyönyörűségesen szép.

 

Obi-Wan remek a jelenetben, mint ahogy az epII második felében végig kiválóan teljesít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film színvilága itt válik gyakorlatilag teljesen sárgás, rozsdás színűvé. Ez nekem nagyon bejön. Mostmár bárhová nézünk ez a szín az uralkodó.

 

Valóban, a színek itt érik el azt a tónust, ami a háború kitörését remekül aláfesti. A film innentől gyakorlatilag rozsdabarna és narancssárga színben pereg. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.