Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pedig a Kárpátia nem is náci zenekar, mint mondjuk az Egészséges Fejbőr.

Szerintem a Lordra és az Ossianra az idősebb korosztály volt kíváncsi,a Kárpátiára, meg mentek a nincs többé korpa, csak egészséges fejbőrrel rendelkező emberek is, mivel Miskolc felé elég ritkán járnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Lordra és az Ossianra az idősebb korosztály volt kíváncsi,a Kárpátiára, meg mentek a nincs többé korpa, csak egészséges fejbőrrel rendelkező emberek is, mivel Miskolc felé elég ritkán járnak.

Ez a három zenekar gyakran játszik egymás után, sógornőm mindhármat szereti családostól, és jókat szokott mesélni ezekről a koncertekről, kizárólag zenei alapokon, politikai-eszmei felhangok nélkül.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a szülinapomra kapott jegyekkel tegnap voltam Caramel-koncerten, és nagyon jó kis zene volt ez. :) A srác nagyon jó improvizatív R&B stílust képvisel, élvezet hallgatni és látni, milyen örömmel adja elő a dalait. Igazi rajongói bázisa is van már, szép számú, akik végig ünnepelték. :) Szép példája annak, hogy hová lehet eljutni, pedig ő tényleg a legaljáról indult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Két hét múlva elnézek egy pokolgép koncertre, levezetni a vizsga időszakban felgyülemlett energiákat. Sosem hallgattam őket, csak a gépindulót ismerem, így ideje neki állni az ismerkedésnek.......Ő, akkor az Iron Maiden helyett be is teszem őket a lejátszóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két hét múlva elnézek egy pokolgép koncertre, levezetni a vizsga időszakban felgyülemlett energiákat. Sosem hallgattam őket, csak a gépindulót ismerem, így ideje neki állni az ismerkedésnek.......Ő, akkor az Iron Maiden helyett be is teszem őket a lejátszóba.

 

 

Akkor ajánlanám neked az első 4 albumukat melyeken Kalapács énekel. A mai napig imádom őket. Ha lesz olyan koncert melyre Kalapácsot is meghívják ott a helyem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ajánlanám neked az első 4 albumukat melyeken Kalapács énekel. A mai napig imádom őket. Ha lesz olyan koncert melyre Kalapácsot is meghívják ott a helyem.

Alap mind a négy, de a legkiforrottabb az Éjszakai bevetés. :) Annak nagyon jó hangzása van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ezen lehidaltam. Teljesen meg voltam győződve arról hogy ezt Whitney írta, ő találta ki. Hát nem, sőt kiderült hogy Houston semmilyen dalt nem szerzett. Van egyáltalán olyan világsztár aki a saját maga által szerzett dalokat adja elő? Komolyan ,ez szerintem erkölcstelen.

 

http://www.youtube.com/watch?v=gS-F4rfU4ns&feature=player_embedded#!

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki jó énekesnő akkor kötelezően jó dalszövegíró is kell legyen? Kár lett volna ha egy ilyen szép hang csak azért csöndben marad, mert ő nem ír semmit. Egyébként elég sok világsztár írja a saját dalait bár sokszor csak közreműködnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legtöbb mai énekes tehetsége annyiban merül ki, hogy stúdióban felénekeltetnek velük pár számot, és ráhúzzák az auto-tune-t. Ez a munka 10%-a, a többi kemény botránykeltés - idióta ruházatok, villantások, drog-elvonók, szakítások. Semmi köze ennek a tehetséghez.

 

Paul f*ckin McCartney majd 2000 számot írt egymaga pályafutása során. Emellett játszik többek között gitáron, basszuson, zongorán, harmonikán, bendzsón, dobon, fuvolán, mandolinon. Ez a tehetség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez szerintem elég csúnya leegyszerűsítés. Pont például az egyik botrányhősnő Lady Gaga, akinek a számait én nem szeretem igazán, pláne az image-át... na az élő felvételeken nagyon látszik hogy tényleg tud énekelni. Most fújolás helyett tessék rákapcsolni a play gombra (ez annyira korai cucc, hogy itt a saját neve alatt lépett fel):

 

 

Figyelem, aki ezután is tehetségtelennek minősiti arról lehet tudni, hogy nem nézte meg a videót ;) És ez független attól hogy mint jelenséget eléggé elcseszték a producerei. És igen: a legtöbb világhírű énekes igenis tud énekelni. McCartney pedig zseniális zeneiró de mint hang elég középszerű, persze emiatt irt olyan dalokat amik piszok jól fekszenek neki. Mindenki nem lehet mindenben toppon. Van akiknek brutál jó hangjuk van. Had irjanak már nekik jó zenéket. Whitney Houston tipikusan ilyen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ezzel lett híres, hanem azzal hogy milyen kirívóan viselkedik. Szimplán a jó hangjával mehetett is volna a levesbe, és ezt ő jól tudta, ezért is vette fel ezt az ocsmány előadásmódot. A jó hang az egy dolog, de a zenei érzék az sokkal fontosabb (megjegyzem ennek a videóak semmi köze Gaga mostni gép-hagjához).

A Beatles egyik tagja se nyerte volna meg az X-Faktort vagy a tököm tudja mit ha csak a hangjukat nézzük, sőt még Zámbó Jimmy is jobban tud énekelni tecnhikailag (hangsúlyozom technikailag), de attól még egyenként lepipálják a teljes mostani zeneipart.

 

Bár szerintem McCartney elég jól nyomta még a fénykorában:

http://www.youtube.com/watch?v=RdopMqrftXs

 

Lennonnak talán még gyengébb technikailag a hangja, de baromi egyedi, és amúgy egy zenei géniusz:

www.youtube.com/watch?v=XLgYAHHkPFs

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a kirivó öltözék/viselkedéshez kell egy jó hang is. Én csak ennyit akartam leszögezni: a mostani énekeseknek is van tehetségük. Az pedig, hogy a Beatles lekörözi a teljes mostani zeneipart... lehet nem vagyok kellően nagy Beatles fan, mert szerintem bár baromi jó dalokat nyomtak, nem egy mai szám simán veri bármelyik alkotásukat. Például:

 

Florence & The Machine - Rabbit Heart

 

http://www.youtube.com/watch?v=L8aztkrK5JY

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamennyi biztos kell, de szerintem egyáltalán nem a tehetségükkel adják el a mai sztárénekeseket.

 

A többi már ízlés kérdése, számomra a linkelt zene az elmegy és a hallgathatatlan között mozog. Beatlestől az mp4-emen ahogy számolom 58 legkedvencebb számom van(természetesen az összes album is), és ami ebben a számban fontos, hogy az összes többi együttestől maximum pár darab olyan szám van aminél azt mondom hogy na ez kva jó, a Beatlesnél meg tízszer annyi van. Pedig egy évtizedet se zenéltek együtt.

 

De mondom ez már az én saját véleményem, viszont azt állítom hogy egy együttes vagy énekes se gyártott ennyi igazán emlékezetes számot. Például szeretem én nagyon az AC-DC-t is, úgy 10 számukat. Természetesen a többi is jó, de elvesznek a jellegzettelenség süllyesztőjében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az én személyes Beatles-toplistám, sorrend nincs, csak így jöttek mp4-en:

 

I am the Walrus

Rock and Roll Music

And I Love her

Baby You're a rich man

Back in the USSR

Come together

Fool on the Hill

Here Comes the Sun

Hey Jude

I saw her standing there

I wanna hold your hand

Ob la di ob la da

She loves You

Something

Strawberry Fields Forever

The Long and Windig Road

While My Guitar Gently Weeps

With a Little Help from my Friends

Girl

Across the Universe

Eleanor Rigby

Help

Yellow Submarine

If I fell

Let it Be

There's a Place

You've Got to Hide your Love Away

Drive my Car

Magical Mystery Tour

And I Love her

All you Need is Love

Get Back

She Came Here Through the Bathroom Window

She's Leaving

Yesterday

Golden Slumbers

Carry the Weight

The End

Lady Madonna

Revolution

Don't Let Me Down

Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band

A Day in a Life

I've got a Feeling

Norwegian Wood

Blue Jay Way

Flying

Two of Us

We Can Work it out

In My Life

Helter Skelter

Give Peace a Chance

Imagine

 

Aki tudja hallgass végig ezeket a számokat, szerintem nagyon jók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hát épp ez az, hogy ez a te izlésed, közben a korábbi hozzászolásokhoz olyan kategorikusan jött a kijelentés hogy sehol nincs a mai zenei élet a Beatles-hez képest, mintha ez egy önmagában megálló állítás lenne.

A Beatles-től elejétől a végéig szerintem az elmúlt két-három évben jó ha két-három számot hallgattam. Nekem ez már túl múlt idő. Túl langyos. Bár mikor a Jackson meghalt akkor ezt a Paul McCartney-val készült produkcióját pár nap alatt minimum tizszer végighallgattam.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég erős kijelentés hogy azóta nem tudták a Beatlest felülmúlni, de mondjon valaki egy sikeresebb és jobb bandát, aki nem két popslágerrel tartja el magát évek óta.

Épp azért ért el ekkora kritikai sikereket, mert nem úgy adták ki a lemezeket hogy kitaláltak egy jó egyedi számot albumonként, és köré írtak 8-10 riffes-csörömpölős szürkeséget. Mégpedig a legtöbb rockegyüttes így működik.

 

Az meg hogy múltidő lenne azon vitakoznék, a stílus lehet hogy nem mai(ami szerintem ezesetben dícséret), de a dalszövegek időtlenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég erős kijelentés hogy azóta nem tudták a Beatlest felülmúlni, de mondjon valaki egy sikeresebb és jobb bandát, aki nem két popslágerrel tartja el magát évek óta.

Hát ha már Beatles utánit kell mondani, ami tökéletesen teljesiti az előirásokat: Queen

 

Egyébként meg nem hiszem, hogy a sikeresség lenne minden - ilyen szempontból Britney Spears se tud maga mögött rossz mutatókat. Sok slágere van, jó pár éve fenn van a vizen, pedig abban talán megegyezhetünk: ha valaki hát ő aztán nem egy nagy durranás. Populáris mindig az lesz ami tömegizlést szolgál ki. Ezt lehet jól és rosszul is csinálni. De nem venném biztosra, hogy ami nem vág a tömegek izlésébe az automatikusan gyengébb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Queen az egy remek példa. :)

 

Sikeresség és sikeresség között is különbségek vannak, a Beatlesnél az a helyzet hogy mind kritikailag, mind populáris szempontból hihetetlenül kiugró volt. A Rolling Stone 500 legjobb albumának listáján nem hiába van első helyen a Beatlestől a Sgt. Pepper, de másik két albumuk is top10-es. Na ez nem éppen a Britney-szint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, erre mondtam, hogy lehet jól és rosszul is csinálni. Ha jól van kiszolgálva a tömegizlés abból kritikai siker lesz. Egyébként lehet csak én vagyok igy, de sokszor nekem az is bejön, ami teljesen messze van a kritikai sikertől: például az eurodance számok. A 2 Unlimited és társai tuti nem kerülnek fel soha semmilyen igényesen válogatott top100 listára, de nekem egyrészt óriási nosztalgiafaktor, másrészt a maga módján mint buli-zenék ezek nagyon működnek (pedig az eurodance tényleg mindennek az alja olyan szempontból hogy itt sokszor nemhogy nem az énekes jegyzi a saját számát, de nem egyszer nem is ő énekli... most igy hirtelen a Fun Factory jut eszembe, de rémlik, hogy a Mr. President szőke csaja sem mindig a saját hangján szólalt meg).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki jó énekesnő akkor kötelezően jó dalszövegíró is kell legyen? Kár lett volna ha egy ilyen szép hang csak azért csöndben marad, mert ő nem ír semmit. Egyébként elég sok világsztár írja a saját dalait bár sokszor csak közreműködnek.

 

 

Természetesen nem ,de az általam belinkelt számot egy az egyben előadta 20 évvel később. Ezt gáznak tartom. Azzal semmi bajom nincs ha írnak neki zenét vagy szöveget, bár jobban szeretem az olyan előadókat akik maguk is írják a zenét.

 

Obi1: Izlések és pofonok. Abban egyetértünk hogy a Beatles volt minden idők legsikeresebb zenekara. Viszont nekem halál unalmas a zenéjük. A szöveg viszont nagyon jó. Én pl a rockot sokkal jobban szeretem. AC/DC pl nagy kedvenc akik ugye szintén nem 2 slágeresek. A mai zenészekkel kapcsolatos véleményeddel is egyetértek, de majd az idő megmondja igazunk lesz-e.

A Megasztárt és az X-faktort borzalomnak tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha megnézed ezeket a számokat, azért a művészi értéktől a lehető legtávolabb állnak, nyilván nem lehet összehasonlítani őket egy tutkó Beatles albummal, nincsenek egy szinten a disco-slágerek a Beatles-szel. És ezeknek a slágereknek a tipikus példája az, amit úgy neveznek hogy one-hit wonder.

Én is sok számot szeretek a nosztalgia-faktor miatt, bár már nem tudnám őket hallgatni.

 

És ha megnézed a Rolling Stone listáját, láthatod hogy nem arra mennek hogy melyik album milyen sikeres lett, és nem is a közönség szavazta össze őket mind az imdb-t, nem hiába nem Miley Cyrus-okkal van teli.

 

Én konkrétan nem tudok a Beatlesnél jobb együttest mondani, és most objektívan nézem. De nem akarok sznobnak tűnni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, csak az ilyen listák olyanok mint amikor egy rakás kritikus összeállítja a 100 legjobb filmet, de persze nem rakják bele a simán csak szórakoztató darabokat, viszont bérelt helyük van azoknak a produkcióknak amik nagyon régiek és mindenki egyetért abban, hogy jók voltak: ilyen az 1927-es Metropolis, vagy Orson Welles-től az Aranypolgár. Jók ezek, viszont kevés embert ismerek, akinek tényleg ezek a kedvenc filmjei, de akik imádják őket azok nyilván nagyon örülnek annak hogy ekkora tisztelet van körülöttük.

 

Én a magam részéről tisztelem a Beatles munkásságát és tényleg külön-külön is nagy zenészek voltak a szó legszebb értelmében, de nekem nagyon sok együttes/énekes van, akik a listámon előttük állnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis kreálmány tőlem. A kakkuktojásért virtuális kézfogás jár.

Nem tudtam rájönni, szóval szabad a gazda :)

 

Pont például az egyik botrányhősnő Lady Gaga, akinek a számait én nem szeretem igazán, pláne az image-át... na az élő felvételeken nagyon látszik hogy tényleg tud énekelni.

Valóban remekül énekel. A számait nem ismerem, mivel nem követem a zeneipart. Ha meghallok egy-egy dalt a rádióban, nem tudom kihez kötni, így hozzá sem a "normál" dalait. Ez az előadás tetszett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.