Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Van Robbie Williams-nek egy olyan száma, melynek a klipjében egy csajnak táncol, aki valamilyen üveggel

elzárt helységben hallgat valamilyen zenét. Ez a lány nem akarja őt észre venni, ezért Robbie elkezd vetkőzni

és minden hozzá dobál az üveghez. A zene végén már a csontvázként táncol, mert mindenét levette, hogy a

lány végre felfigyeljen rá, ami végül is sikerül neki. Melyik lehet ez a szám?

Előre is kosss a választ!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van Robbie Williams-nek egy olyan száma, melynek a klipjében egy csajnak táncol, aki valamilyen üveggel

elzárt helységben hallgat valamilyen zenét. Ez a lány nem akarja őt észre venni, ezért Robbie elkezd vetkőzni

és minden hozzá dobál az üveghez. A zene végén már a csontvázként táncol, mert mindenét levette, hogy a

lány végre felfigyeljen rá, ami végül is sikerül neki. Melyik lehet ez a szám?

Előre is kosss a választ!

 

Íme.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar: Ez a Storytime ugye album lesz a Nightwishtől? Ncore-on néztem de csak ez az egy szám van még fent.

Igen ez még csak a single, de majd jövő év elején jön az egész album, aminek a címe lesz Imaginarium. :)

Legalábbis eddig ez volt a hír, de mostanában azt lehet hallani, hogy már nov. 30án megjelenik. :) Remélem ez az igaz! :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnap voltam Sade koncerten.

Sajnos vegyesek az érzéseim. Nagyon rossz az Aréna akusztikája. Volt egy-két szám, ahol megvolt a libabőr-effektus, de a középtartományban lévő hangok szinte eltűntek. Így amikor az énekesnő csak úgy énekelt alaphangon, a hangszerektől alig lehetett hallani a hangját.

Viszont a show maga igényes és látványos volt, persze egy ilyen típusú zenéhez mérve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol ültél/álltál? Mert tapasztalatom szerint nem mindegy. Sajnos nem lent a küzdőtéren a legjobb a hangzás, hanem oldalt, a színpadhoz nem túl közel. A májusi Ákos koncerten ott ültünk, és rendes hagosítás mellett is lehetett minden egyes szót érteni a dalokból, annyira jó volt ott az akusztika. Ugyanezt a tavalyi DM koncertről sajnos nem tudom elmondani: ott a küzdőtér közepén álltunk, és ugyan a hangulat miatt isteni volt az egész, de hangzásban messze nem volt tökéletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldalt hogy lehet jó az akusztika amikor alapból középre hangolnak mindent? A keverőpult is ott szokott lenni.

Ez igaz. Én a DM koncerten voltam a Puskásban, kb. középen a keverő pult előtt. A basszusnál azt hittem, hogy beszakad a gyomrom. Sose hittem, hogy a szabadban ilyen hanghatások is lehetnek. Aztán szétcsapta az eső a hanghatást. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldalt hogy lehet jó az akusztika amikor alapból középre hangolnak mindent? A keverőpult is ott szokott lenni.

Jogos a felvetés, de mégis így volt. Biztos nem véletlenül szoktak a jegyek leggyorsabban legelől, a kiemelt állóhelyen, és oldalt elől elfogyni, pedig azok a legdrágábbak. Nem hiszem, hogy csak a látvány miatt megérné azokat venni jó hangzás nélkül.

Amúgy nem vagyok túl gyakorlott Sportarénás koncertre járó, két esetből volt a lentebbi saját tapasztalatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a legideálisabb helyen. Szembe, középen, de hátul fent. Már mástól is olvastam, hogy nem voltak elégedettek az ének hangerejével.

A Pearls és a Jezebel c. számok viszont libabőrt generáltak.icon32.gif

Gondolom valamelyik gyújtópont a legideálisabb amikor egyes hanghullámok kioltás és erősítés nélkül jutnak el abba a pozícióba. Mondjuk sok függ a telítettségtől is meg egyéb tényezőktől. Van itt hangmérnök ? :) Annyit tudok, hogy általában a visszhangot igyekeznek kiszűrni állandóan.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom valamelyik gyújtópont a legideálisabb amikor egyes hanghullámok kioltás és erősítés nélkül jutnak el abba a pozícióba. Mondjuk sok függ a telítettségtől is meg egyéb tényezőktől. Van itt hangmérnök ? :) Annyit tudok, hogy általában a visszhangot igyekeznek kiszűrni állandóan.

A koncert harmada környékén jött egy fazon laptoppal a kezében és figyelte a hangzást. Akkor elkezdtem reménykedni, hogy észreveszi a hibát, de aztán nem volt nagy változás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes amit írtok. Sokan szoktak panaszkodni a koncerteken lévő rossz hangzás miatt. Én már voltam páron de mindig tök jó volt. Persze ezek rockkoncertek voltak ahova kissé betintázva értünk, így lehet hogy nem éreztük. :D Szabadtérin voltam egyszer és akkor szél volt, na az katasztrófa volt hangzás szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos a felvetés, de mégis így volt. Biztos nem véletlenül szoktak a jegyek leggyorsabban legelől, a kiemelt állóhelyen, és oldalt elől elfogyni, pedig azok a legdrágábbak. Nem hiszem, hogy csak a látvány miatt megérné azokat venni jó hangzás nélkül.

Amúgy nem vagyok túl gyakorlott Sportarénás koncertre járó, két esetből volt a lentebbi saját tapasztalatom.

Pedig a lelátó azon része a látvány miatt a legdrágább. : Onnan lehet a legjobban látni a koncertet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a lelátó azon része a látvány miatt a legdrágább. : Onnan lehet a legjobban látni a koncertet. :)

Lehet, hogy a látvány az elsődleges szempont, végül is legelől oldalt még nem ültem. De az biztos, hogy oldalt kissé középtájon a hangzás nagyon jó. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét zseniális koncert volt. Egymás után olyan jó számokat játszottak hogy alig tudtam kimenni wc-re. :D Hihetetlen az az atmoszféra ami a színpadról árad. Aki még nem volt Lordon az sűrgösen pótolja, mert olyan élményben lesz része ami egyedülálló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érezzétek jól magatokat :)

Köszi így utólag is. :)

 

 

Ismét zseniális koncert volt. Egymás után olyan jó számokat játszottak hogy alig tudtam kimenni wc-re. :D Hihetetlen az az atmoszféra ami a színpadról árad. Aki még nem volt Lordon az sűrgösen pótolja, mert olyan élményben lesz része ami egyedülálló.

Csatlakozom. :) Nagyon jól éreztem magam, pedig nem vagyok tőzsgyökeres Lord-rajongó, igazán csak az új lemezüket ismerem, de arról sok számot játszottak, és így igaz. ahogy Frenkie írta: ilyen pozitív életérzést sugalló együttest, úgy hogy nincs benne semmi művi, ritkán látni. És ez átragadt a nézőkre is: remek hangulat, de semmi tolongás, lökdösődés, lehetett táncolni a színpad előtt, és közben nem nyomtak hasba/oldalba, nagyon kulturált volt mindenki. Ez a Club 202 meg nagyon hangulatos hely, érdemes megnézni alkalomadtán.

Szóval minden passzolt: jó zenekar, jó közönség, jó helyszín. Nagyszerű este volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ismét zseniális koncert volt. Egymás után olyan jó számokat játszottak hogy alig tudtam kimenni wc-re. :D Hihetetlen az az atmoszféra ami a színpadról árad. Aki még nem volt Lordon az sűrgösen pótolja, mert olyan élményben lesz része ami egyedülálló.

December elején volt szerencsém egy összevont Lord-Kárpátia-Ossian koncertre. Fergeteges volt, sajna a Kárpátia miatt jött pár gyökér kopasz is. Ám, jó volt Miskolcon ennyi bakancsos alakot látni.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

December elején volt szerencsém egy összevont Lord-Kárpátia-Ossian koncertre. Fergeteges volt, sajna a Kárpátia miatt jött pár gyökér kopasz is. Ám, jó volt Miskolcon ennyi bakancsos alakot látni.:D

 

Pedig a Kárpátia nem is náci zenekar, mint mondjuk az Egészséges Fejbőr.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.