Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Mikor már az ezredik tag is jelezte, hogy egy rakat hülyeséget hord össze akkor beírt egy hosszú magyarázkodó hozzászólást, hogy jó oké túlspilázta, de ő még nem teljesen nyugodt az ügylet miatt, egyébként meg az elhangzottak nagy része csak vicc. Ahogy nézem ezt már törölte azóta. Nekem egyébként tetszett pár videója korábbról, de ezután a videó után levettem a subscribe-olt csatornák közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itélet: Nyilvános tarkónlövés vagy akasztás a Kossuth téren. Ez már nem ember tehát shotival szét lehet lőni az agyát. Ennyire mérhetetlen primitív barmot ritkán hordott a hátán a Föld. De persze nem ő a lényeg hanem a hozzászólok a youtube-on a videójához. Na azok az igazán mélységes feneketlen ostobák(persze csak akik helyeslik amit állit).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szoktam nézni a videóit, jó meglátásai vannak, ha épp nem a Star Warsról beszél, mert ott szerintem rettenetesen idióta. Ő az a tipikus prequel utáló Star Wars rajongó, de valahogy nem tudom őt hibáztatni. Ez a nyílt levél pedig csak poén, nem nagyon kell komolyan venni. Nem is nagyon lehet. Csak simán nem tetszik neki az ötlet, ahogy nekünk sem, eleinte, mielőtt elkezdtünk volna izgulni és várni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez oké KisKósa koma, de ez a minősíthetetlen stílus borzalom. Egyébként is hajalmos erre a stílusra és nálam ez alapból nem nyerő. Nagyon nem bírom a csókát, korábban sem bírtam most meg pláne nem... :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legtöbbeknek pedig bejön ez a stílus (a mindentudók szarkazmusa). Amúgy szerintem is érdemes helyén kezelni a videót, én jót nevettem pár megjegyzésén. :D A Disney dalbettéteket meg nem kell szó szerint venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szoktam nézni a videóit, jó meglátásai vannak, ha épp nem a Star Warsról beszél, mert ott szerintem rettenetesen idióta. Ő az a tipikus prequel utáló Star Wars rajongó, de valahogy nem tudom őt hibáztatni. Ez a nyílt levél pedig csak poén, nem nagyon kell komolyan venni. Nem is nagyon lehet. Csak simán nem tetszik neki az ötlet, ahogy nekünk sem, eleinte, mielőtt elkezdtünk volna izgulni és várni. :)

 

 

Nem veszem én komolyan , remélem ő sem mikor az akasztófa alatt áll és én kirúgom alóla a sámlit. Hát csak vicceltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "legtöbbeknek" EZ a stílus bejön? Hát gratulálok, én kérek elnézést! Még jó, hogy magasról teszek a "legtöbbekre"!

 

"dalbettéteket meg nem kell szó szerint venni" - hát mégis hogy a csudába kell venni, ha nem 'szó szeint'? Hogy? Tényleg kíváncsi vagyok!

 

És az a sok gusztustalanság, amit Lucasra ontott, az csak poén volt? Ez komoly? Na ne! Egészséges ember így poénkodik?

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "legtöbbeknek" EZ a stílus bejön? Hát gratulálok, én kérek elnézést! Még jó, hogy magasról teszek a "legtöbbekre"!

 

"dalbettéteket meg nem kell szó szerint venni" - hát mégis hogy a csudába kell venni, ha nem 'szó szeint'? Hogy? Tényleg kíváncsi vagyok!

 

És az a sok gusztustalanság, amit Lucasra ontott, az csak poén volt? Ez komoly? Na ne! Egészséges ember így poénkodik?

 

 

Ez csak a Flóri-féléknek jön be. Akik amúgy is utálják a prequelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván senki nem gondolhatja komolyan, hogy a Star Warsban dalbetétek lesznek... Nem kell felfújni ezt az egészet. Mindenkinek joga van a saját véleményéhez, nem kötelező szeretni a sagát. A csávót le kell szarni és kész. Fölösleges ez a műbalhé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván senki nem gondolhatja komolyan, hogy a Star Warsban dalbetétek lesznek... Nem kell felfújni ezt az egészet. Mindenkinek joga van a saját véleményéhez, nem kötelező szeretni a sagát. A csávót le kell szarni és kész. Fölösleges ez a műbalhé.

 

Ezen fórumon kötelező. Hisz ezért hagytuk ott az sw.hu-t. Aki itt feltétel nélkül szereti a prequelt, nem fikázza. Ha igen akkor nem ide való. Pl Flórika a kisgyerek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gergő kifejezetten jó kritikus. Attól, hogy a 40 videójából láttatok 4-et, a 3 új rész és ennek a tartalmát, még nem kell ítéletet mondani. Nekem pl. a Batman és a Looper kritika nagyon bejött, plusz a MIB 3-as beszámolót is érdemes megnézni. Ismerek én is pár embert akik a régi részekért oda vannak, az újakat utálják. De ők idősebb emberek, nem szeretik az újításokat, a változást, ahogy sokan kiakadnak, mikor régi dalokat dolgoznak fel, úgy sokan ezen szomorkodnak.

Amúgy a videót már a feltöltés napján láttam, de nem tettem ki, attól függetlenül, hogy sarkít, a Disney szerintem sem volt jó húzás, gondolom ő volt az egyik legnagyobb olyan cég, aki azokat a billiárdokat ki tudta pengetni. A végeredményt majd meglátjuk, de én azért arra is felkészülök lelkiekben, hogy benne van a kalapban a gagyizmus lehetősége.

 

Frenkie te pedig megint agresszív voltál, egyértelmű, hogy megittad azt a két sört, az eddigi alkoholista védéseid ilyenkor mindig a sárba hullanak, ilyenkor örülök, hogy nincsen se gyereked, se feleséged, tuti ők bánnak ezt az állapotot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kivételesen tényleg Flórinak van igaza, Frenkie volt az agresszor. Nyugi, srácok!

 

A Star Wars kritikákon kívül semmi bajom a sráccal, ahogy ez a nyílt levél sem jött be. (Mellesleg a honlapján oda van írva a videó alá, hogy "mielőtt kiborulnátok, remélem leesik a vicc.") Ezeket tényleg nem lehet komolyan venni annak fényében, amikről korábban beszélt. A Looper, a Savages, a Skyfall, vagy a The Lawless kritikákban nagyon éretten beszél bizonyos dolgokról. Különösen a Savages-t szeretem. Azokat látva már nem lehet elhinni, hogy ezekből bármi is komoly, meg különben is, eléggé elfogult, hogy ha a Star Warsról van szó. A stílusa olykor lehet bicskanyitogató, Star Wars esetén én is így voltam vele, de filmkritikai szempontból... Nos látszik, hogy azért ért hozzá. Bár a szó szoros értelmében ő is amatőr, sokkal jobban konyít a témához, mint azok, akik az ilyen híresebb videókritikusokat koppintva próbálnak meg sikert elérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel én is egyetértek, én feliratkoztam rá, mert pl. a Holló című új filmet azért nem töltöttem le, mert remekül bemutatta és ilyenre úgy döntöttem sem áramot, sem időt nem pazarlok. A Bond filmekért sem rajongok, nekem túl...egyértelműek és valahogy nem fogtak meg soha, főleg a régi verziók. Az újat azonban megnézem, többek között azért is, mert jó kritikákat olvastam és Gergő hangsúlyozta, hogy azoknak is ajánlott akik a sorozatból egyet sem láttak előtte.

 

Attól, hogy a 6 filmből egy kifejezetten nem tetszik, még nem kell fikázni. Sajnos nem tudok olyan szériát mondani, ahol minden egyes résszel elégedett lennék, vagy azt mondanám nem piszkítottak bele valamivel. Ez alól talán a Die Hard kivétel, ezért is várom az új részt. No, meg az Exp. ha így folytatja tovább. Az olyan filmeket sosem veszem bele ebbe a kalapba, ami könyv alapján készült, mint a Gyűrűk ura, azok teljesen más tészta. Mégis elszomorító, hogy hány esetben lehet azt mondani, az első részek remekül sikerültek, aztán vagy a befejezés, vagy a remake, esetleg az előzmény lett kevésbé méltó... Penge, Alien, Superman, Starship Troopers stb. Ha az ember utánuk olvas, akkor a 3.-4. elmarasztaló kritika és alacsony pontszám után beláthatja, hogy itt valóban baj van, ha sem a magyaroknak, sem a világ más népeinek nem igazán jött be az adott alkotás. Én ezért mindig körbeolvasok a filmek előtt, megnézek pár videót, ettől függetlenül, ami már a megjelenés előtt érdekelt, azt úgyis megnézem, ezektől függetlenül. De erre nagyon jó példa a Ragyogás, meg Hajnal hasadás, meg ezeknek a bemutatása, amikor anno valaki kritizálta, hogy a vámpírok csillognak a fényben, akkor nálam a széria bekerült a "kerüld el, de jó mennyire" mappába és szerencsére azóta is ott van! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a videó szerintem is szánalmas, egyszer nem húztam mosolyra a számat. Elegem van már a sok, mindentudó kisk-csögből, akik ha minél hangosabban és trágárabbul állítják, hogy mekkora sz-r lesz az új SW film, és tele lesz Mickey egérrel, és énekkel, akkor az úgy is lesz. Szerencsére egyre kevesebb az ilyen kép és szöveg ahogy látom, erre tessék, megjelenik egy ilyen videó. Amúgy komolyan nem értem az embereket, hogy miért nem tudnak inkább a pozitív dolgokra koncentrálni és hagyják a negatívat. Ha valami nem tetszik, nem foglalkozom vele, nem ám órákat áldozok egy ilyen videó elkészítésére. Ehhez túl rövid az élet, de úgy látszik sokaknak nem. Egy vagy két videóját láttam a srácnak, de ahogy akkor sem, most sem fogott meg, vagy érdekel...ennyi.

 

Mellesleg a honlapján oda van írva a videó alá, hogy "mielőtt kiborulnátok, remélem leesik a vicc."

Persze utólag bármivel lehet mentegetőzni...de amikor GLnak ordítja, hogy reméli bennég egy házban azt valahogy én nem tartom viccesnek, persze lehet az én humorérzékem nem elég fejlett...

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, kudar. Mindig irigyeltem azokat, akiknek ennyi idejük volt az ilyen értelmetlen baromságokra. Egyre hülyébb ez a világ...

Persze, és lehet negatív kritikát is mondani, mert miért ne, viszont azt is lehet kulturáltan, és nem beleüvöltve a kamerába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan.

 

Nekem sohasem a negatív véleménnyel volt bajom, hanem a stílussal és hasonlókkal, illetve amit az imént te is említettél:

 

"Amúgy komolyan nem értem az embereket, hogy miért nem tudnak inkább a pozitív dolgokra koncentrálni és hagyják a negatívat. Ha valami nem tetszik, nem foglalkozom vele..."

 

Így van, ezt már korábban mással kapcsolatban is megemlítettem.

 

Még had említsem meg azt, amin már többször is rugóztam. Amikor néhány "véleményező" (nem itt, más helyen) a Prometheus kapcsán konkrétan Ridley Scott és Damon Lindelof halált kívánta, nyilván az is vicc volt. Amit ez a Gergő gyerek a mocskos szájával ráolvas Lucas fejére az is poén... én ezt nem értem. Komolyan ez manapság a társadalmilag elfogadott poénkodás? Eszem megáll!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Parlamentben egész nap egymásra dobálják a sz*rt, meg a másikra mutogatnak, hogy mit rontott el. Az elején még komolyan lehetett őket venni, persze akit érdekelt, de mára az egész átment komikumba. Sokan úgy gondolják, ha az ország vezetői ezt megengedhetik maguknak, akkor ő, a NÉP, miért ne tehetné. Valaki azért csinálja ezt, mert az eddigi munkái adtak neki egy hírnevet és hátteret, mint Gergő, vannak olyanok akik meg csak akkor kemények, ha isznak, de olyankor meg nagyon. Az első fajta ember azonban nem beteg, neki ilyen a stílusa. Senki sem mondta, hogy ezeket a videókat meg kell nézni, vagy fel kell iratkozni rájuk. Ez olyan mint a zene, én belinkelem, mások meg meghallgatják, aztán jön a " de sz*r volt". Nem álltam ott fegyverrel, köteleztem rá.

 

Kritikusokon belül jobban kedvelem Dancsó Péter stílusát, mondjuk ő külföldi filmeket ritkán mutat be, ha mégis akkor szigorúan Zs kategóriásakat.

 

Azért az egész SW eladogatás mögött megbújik Lucas zsi... szóval üzletemberi beállítottsága, nem hiszem, hogy ez a világ már ne termelt volna ki annyi dollárt, hogy a saját lábán megálljon, biztos a halála után is képes lett volna egyedül fennmaradni. Ilyen, mikor egy nagypapa gondol még az ük-ük unokák megélhetésére is. Nekik tuti jó lesz, nekünk meg majd kiderül...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt Lucas első burkolt lezsidózása is a fórumon. Gratulálok Flóri! Mi másért is adta volna el a Star Wars jogait minthogy zsi... vagyis üzletember. És még a Parlamentet is sikerült ide keverni. Ezért külön jár a pont. Persze fekete.

 

Gergőnek én egyébként láttam az összes videóját és újabban azt vettem észre, hogy elég sok hülyeséget hord össze úgy általában véve SW-n kivül is. Ez a vicces videó volt az ahol úgy döntöttem, hogy végleg hanyagolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Disney

 

Én végignéztem a listát, baromi érdekes lesz majd a végén a Star Wars szó. Erre is felhívnám a figyelmet:

"ma a második legnagyobb médiatársaság az Amerikai Egyesült Államokban. " Ezeknek a tényeknek nem tudom, hogy örülni kell, vagy inkább szomorkodni miattuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pont ők? Akik a gyerekmesékről híresek és olyan filmeket hoznak létre, amire anyu ül be a 4-7 éves gyerekeivel? Mert aranyos és kedves mesék, ez tény, de mégiscsak bugyuták a maguk színvonalán és azért egy űropera nem kifejezetten ebbe a témakörbe tartozik. Én jobban örültem volna egy olyan stúdiónak akik filmek terén kőkemény profik és nem a marketing az egyik harci eszközük, amit az eladás érdekében bevetnek. ( Verdák csomagolású saláta, 520Ft-ért...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt Lucas első burkolt lezsidózása is a fórumon. Gratulálok Flóri! Mi másért is adta volna el a Star Wars jogait minthogy zsi... vagyis üzletember. És még a Parlamentet is sikerült ide keverni. Ezért külön jár a pont. Persze fekete.

Sok lesz abból a feketéből már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pont ők? Akik a gyerekmesékről híresek és olyan filmeket hoznak létre, amire anyu ül be a 4-7 éves gyerekeivel?

Picit nézz utána a témának. Ez egyébként ki lett már tárgyalva EBBEN a topikban. Ha kicsit olvasgatod akkor megtudod például, hogy a Disney cég töredéke foglalkozik gyerekmesékkel és például a Ponyvaregény, az Avengers és az első Starship Troopers film is az ő szárnyuk alatt született.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pont ők? Akik a gyerekmesékről híresek és olyan filmeket hoznak létre, amire anyu ül be a 4-7 éves gyerekeivel? Mert aranyos és kedves mesék, ez tény, de mégiscsak bugyuták a maguk színvonalán és azért egy űropera nem kifejezetten ebbe a témakörbe tartozik. Én jobban örültem volna egy olyan stúdiónak akik filmek terén kőkemény profik és nem a marketing az egyik harci eszközük, amit az eladás érdekében bevetnek. ( Verdák csomagolású saláta, 520Ft-ért...)

 

 

Menj át a másik topicba ott le van írva hogy a Disney nem csak meséket gyárt. Amúgy nem lepődöm meg hogy ez a senkiházi neked bejön. Neked is elég bicskanyitogató stílusod van és neki is. Egyetlen észérvet nem hozott fel a videóban. Annyira ért ez a csávó a filmekhez mint én a főzéshez.

 

Hopp: Bomarr megelőzött.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A stílusa az ami sok helyen bosszantó. Úgy beszél az új filmekről, mintha törvényszerű lenne az, hogy mindenki egy nagy rakás sz*rnak kezeli, mint ahogy ő és mások. De ha ezeknek lenne igazuk, és tényleg olyan pocsék filmek lennének a preque-ek, akkor hogyan lehetséges, hogy nem buktak meg a moziban? Hogyan lehetséges, hogy nem jutottak arra a sorsra, mint mondjuk a Holiday Special?

De az új filmekhez kötődő EU-s termékeket is vásárolják, épp annyian, mint a klasszikusokhoz kötődőeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.