Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Voyagert én sohasem szerettem annyira (pedig az a legkedveltebb tapasztalatom szerint), viszont egy Deep Space 9 regény jöhetne :)

Én viszont imádom a Voyagert. A kiadó vezetésének is a Voyager tetszik a legjobban. És a tavalyi szavazáson az olvasók elsöprő többsége, több, mint 50% Voyagerre szavazott. Úgyhogy a Voyager biztos megy még tovább. A második a DS9 lett kb 13%-kal, úgyhogy elképzelhető, hogy lesz. De az is lehet, hogy belevágnak a Destiny trilógiába, ami egy gigantikus crossover, szinte az összes Star Trek sorozat benne van valamilyen szinten és stílusban erősen emlékeztet a J. J. Abrams féle új filmre. Remélem ebbe is belevágnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hours Heresyben is csak a káosz elleni harc lesz jelen, vagy felbukkannak más fajok is?

 

Órák helyett, legyen Horus inkább! :D

Amúgy:

http://en.wikipedia.org/wiki/Horus_Heresy_(novels)

 

Itt, ezek szerint elég sok könyvet tartalmaz már ez a sorozat, ha ez mind Chaos-IG-SM-Eldar, akkor az igen szomorú lenne, mivel kb. 3 az 1 ellen a felállás. Az is vicc, hogy burn the heretic, meg kill the mutant aztán az Eldárokkal már 3könyv alkalmával is szövetkeztek, hogy legyőzzenek 1 ellenfelet. Én ezért nem értem ezt az SM hypolást, Ork ellen IG-t vet be, hogy gyengítse őket, aztán a harc végén jönnek a szuper stukókkal és aratnak. Eldárokkal szövetkeznek, ahogy a DOW könyvben is, pl. a Necronok és Chaos ellen. Amúgy meg a hőseik nagy része korrupt lesz és átáll...a könyvek alapján egy manipulatív, a túlerővel nem éppen jól bíró és bolygókat exterminátusra ítélő faj...erre én annyira nem verném magam a GW helyében, aztán mégis jönnek ki az SM játékok, kiegészítők, karakterek szinte megállás nélkül. Nem is beszélve a vakbuzgó hitről, két mészárlás közt egy fél napos ima...Humie gitz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Órák helyett, legyen Horus inkább! :D

Amúgy:

http://en.wikipedia.org/wiki/Horus_Heresy_(novels)

 

Itt, ezek szerint elég sok könyvet tartalmaz már ez a sorozat, ha ez mind Chaos-IG-SM-Eldar, akkor az igen szomorú lenne, mivel kb. 3 az 1 ellen a felállás. Az is vicc, hogy burn the heretic, meg kill the mutant aztán az Eldárokkal már 3könyv alkalmával is szövetkeztek, hogy legyőzzenek 1 ellenfelet. Én ezért nem értem ezt az SM hypolást, Ork ellen IG-t vet be, hogy gyengítse őket, aztán a harc végén jönnek a szuper stukókkal és aratnak. Eldárokkal szövetkeznek, ahogy a DOW könyvben is, pl. a Necronok és Chaos ellen. Amúgy meg a hőseik nagy része korrupt lesz és átáll...a könyvek alapján egy manipulatív, a túlerővel nem éppen jól bíró és bolygókat exterminátusra ítélő faj...erre én annyira nem verném magam a GW helyében, aztán mégis jönnek ki az SM játékok, kiegészítők, karakterek szinte megállás nélkül. Nem is beszélve a vakbuzgó hitről, két mészárlás közt egy fél napos ima...Humie gitz!

Ez kellemetlen. Eddig Hours-nak olvastam a Horust. :lol: Úgy tűnik vakulófélben vagyok.

 

Jól hangzik a sorozat. Jövőre indul magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy Star Trek rajongó vagy amúgy?

Nem teljesen. Inkább csak kedvelem. A Voyager tudott csak teljes mértékben megfogni. a A többi ST sorozat a legkevésbé. A DS9-et nem is szeretem. A többi sorozatból a borgos részek tetszettek nagyon. A borg és a 8472-es faj a két kedvencem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

VA - Warhammer Horus Heresy Audiobooks - 2.18 GB

Ncore-on fent van audioban elég sok alkotás, lehet leszedek 1-2-t kíváncsi vagyok, habár beleolvastam a történetekbe, többségében az van, amit írtam, SM és IG járja a világokat, harcol és ahol nem tud nyerni, ott exterminátus...igazi izgalmak! :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Éhezők viadalának a két folytatását (Futótűz, Kiválasztott) olvasta innen valaki? Milyenek? Egy-egy félperces belelapozás alapján nem éreztem úgy hogy közelébe érnének az első könyvnek, de ha jók, akkor nem akarok róluk lemaradni.... szóval, milyenek? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hunyadi: Az üstökös lángja

Sokkal jobban tetszett, mint az előző rész. Valahogy így képzeltem el az igazi Hunyadit. Természetesen belefért az előző részben látott bohémság és túlontúl parázna életmód is Hunyadi életrajzába, de szívemhez közelebb áll ez a fajta hős, akit a második részben megismertem. 2 nap alatt elolvastam a könyvet, kis túlzással minden rész tetszett. :D

 

 

Kicsit akkor izzadtam, amikor Vlad szerepelt a történetben. Kezdem azt sejteni, hogy Vlad-ot vámpírnak akarja beállítani Bán. Fekete vér csörgedezik ereiben, Nürnbergben ide-oda ugrándozik, akár egy árny, és állítólag fiatalosabb, mint régen, sőt mondhatni, hogy a halálból jött vissza Újlaknál. Emiatt egy kicsit aggódok, na.

Amúgy meg érdekes, hogy az író állandóan a nők domborulatait írja le, olykor pimasz szemtelenséggel, de például a hajukról, szemükről sosem tudok meg sokat. Félreértés ne essék, ez nem feltétlenül panasz. :yes:

Örülök azért, hogy kevesebb a kiomló belsőségek, a hullák száma, csekélyebb mértékben vannak részletezett ágyjelenetek. A sz*r szorgalmas keverésén volt itt a hangsúly és Hunyadi vívódásain. Visconti herceg meg egyértelmű kedvencem lett, hatalmas arc! :hehe:

 

Folytatást egyértelműen megkaparintom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki nem tudja, hogy mikor lesz kapható a Sárkányok Tánca (alias Trónok Harca 5)? Elvileg április végét írták, de sehol nem látok hivatalos bejelentést, vagy ilyesmit.

Az április csak a fordító tippje volt, mert a fordítás már rég elkészült. Az Alexandránál valamit nagyon elkutyultak. Szerintem ki kellett volna hozni. Júniusi megjelenést mondtak legutóbb. De terjed egy rémhír, mely szerint év végén hozzák csak ki.

Árban szerintem kb 4000 lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki nem tudja, hogy mikor lesz kapható a Sárkányok Tánca (alias Trónok Harca 5)? Elvileg április végét írták, de sehol nem látok hivatalos bejelentést, vagy ilyesmit.

 

A kiadó elvileg most május végét jelölte meg, ha minden jól meg két-három héten belül kerül nyomdába az anyag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Darth te is megrendelted akkor az új DOW könyvet? Mert, ha minden igaz, jövő héten már jönnie kéne. Én nagyon várom, ma befejezem az Inkvizitort, aztán jön a kis Harlequin könyv és akkor felkészülten várhatom őt és a Gaunt regény folytatását! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor készülj fel, hogy ezek a könyvek merőben mások lesznek, mint a Gaunt történet. Sokkal kevesebb a harc és több a Space Marine leírás, ami kissé már unalmas lehet. Ennek ellenére az első kötet remek, a második is nagyon tetszett, azonban a 3.-al lassan haladtam, pont azt hiányoltam ami a játékban megvolt, mint fajok, mint történet szintjén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De te a játékokkal nem is játszottál? Mert itt kb. a game történetét vetik papírra, a harcokról amit olvasol az meg helyszínileg és karakterekben is egyezik. Hidd el teljesen más úgy maga a hangulat és a történet is. Szerintem ha elolvastad őket, tedd fel, mert az első részek gépigénye nevetségesen alacsony, nekem is csak moddal akasztotta meg a PIII-omat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a DOW kicsit másabb, ahogy mondta egyik haverom jövő gothos stílus. Szenvedés, vér, áldozat, meg mindenki gyanús és figyelik egymást,nehogy démon kerüljön közéjük. Az új DOW játékban minél többet ölsz, annál magasabb egy kijelző skála, amiből csapataidat segítő cuccokat vásárolhatsz, illetve az egységek is fejlődnek, minden szint után magasabb lesz az ÉP-jük. Ez ezért jó, mert én Ork játékos és fan vagyok, tehát, már az alap egységeim bevetem és harcoltatom őket, nem kell várnom igazán erős egységekre, mint ahogy a SM teszi. Ez a könyvekben is jól átjön, az SM-ek előfutárjait a Felderítőket 80%ban felfedezik és legyilkolják, így a maradék csak arra jó, hogy segítséget kérjen. Gondolom te elég jól tudsz angolul, szóval mindneképpen szedjed majd le a DOW és a hozzá tartozó 4kiegészítőt, mert látni fogod, hogy mennyire hasonlít és mégis mennyivel másabb a könyv után a játék. Én újra is játszottam a könyveket kiolvasva, mindig az adott részt, annyira beleéltem magam.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiolvastam végre a Setét Torony hét kötetét. Eddig az AZ volt a kedvenc King-könyvem de ez letaszította a trónról. Roland meg a kedvenc hősömmé a könyvek között. Nagyon szerethető figura aki baromira igazságszerető és kemény. Bár a ka-tet mindegyik tagja a szívemhez nőtt. Eddie a jó humorával, Susannah a kedvességével, Jake pedig a gyermeki bájával. A történet végig magával ragadott, kedvenc kötetet nehéz is lenne választanom. Talán a másodikat választanám ha nagyon kellene a válasz. Mikor Eddie, Roland és Susannah megismerkedtek. De bejöttek a többi kötetek is. Az egész regényfolyamot áthatotta egy titokzatosság és a modern világ(Régi Nép meg az Északi Központi Pozitronika RT) keveredése a fantasyval. King nagyon élvezetesen ír ,szinte mintha ott lenne az ember. Nagyon sajnálom hogy vége lett olvastam volna még tovább. A vége meg egyszerűen zseniálisan lett lezárva.

 

 

Eddie és Jake halála rendesen megrázott nagyon sajnáltam őket. Ami kicsit negatívum hogy szerintem King-et magát felesleges volt behozni. Meg szerintem írhatott volna egy regényt a Régi Népről is, pl hogy lett Lud olyan amilyen. Apropó Lud. Roland világa elvileg lehetett egy többezer évvel későbbi Föld? Mert a hetedikben mikor Roland New Yorkban van akkor úgy van leírva hogy Ludot látja azaz szerintem akkor Lud valójában a valahai New York.

A vége meg nagyon tetszett, hogy tulajdonképpen van egy karmája amit meg kell élnie ls addig fogja állandóan ugyanazt az utat járni még egyszer helyes döntést nem hoz. Valamelyik vagy több döntése tuti nem volt jó(lehet megakadályozhatta volna Eddie halálát) és kezdheti elölröl. Félelmetes belegondolni hogy amit olvastunk az máshogy is történhet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a kedvenc Stephen King könyvem a Tortúra, de a Setét Torony is nagyszerű. Úgy tudom, a megfilmesítése is folyamatban van. Remélem jobban sikerül, mint a többi King adaptáció (bár akad azért egy-két jó).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyedül a Hasznos holmikat olvastam tőle, a könyv remek volt. A filmbe pedig kiváló és minőségi színészeket tettek. Aztán a forgatókönyv annyira eltért a filmtől, főleg a vége, hogy sírva fakadtam. Ez az igazi elb*szás, tényleg egy remek kezdést és lehetőséget így elrontani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiolvastam végre a Setét Torony hét kötetét. Eddig az AZ volt a kedvenc King-könyvem de ez letaszította a trónról. Roland meg a kedvenc hősömmé a könyvek között. Nagyon szerethető figura aki baromira igazságszerető és kemény. Bár a ka-tet mindegyik tagja a szívemhez nőtt. Eddie a jó humorával, Susannah a kedvességével, Jake pedig a gyermeki bájával. A történet végig magával ragadott, kedvenc kötetet nehéz is lenne választanom. Talán a másodikat választanám ha nagyon kellene a válasz. Mikor Eddie, Roland és Susannah megismerkedtek. De bejöttek a többi kötetek is. Az egész regényfolyamot áthatotta egy titokzatosság és a modern világ(Régi Nép meg az Északi Központi Pozitronika RT) keveredése a fantasyval. King nagyon élvezetesen ír ,szinte mintha ott lenne az ember. Nagyon sajnálom hogy vége lett olvastam volna még tovább. A vége meg egyszerűen zseniálisan lett lezárva.

 

 

Eddie és Jake halála rendesen megrázott nagyon sajnáltam őket. Ami kicsit negatívum hogy szerintem King-et magát felesleges volt behozni. Meg szerintem írhatott volna egy regényt a Régi Népről is, pl hogy lett Lud olyan amilyen. Apropó Lud. Roland világa elvileg lehetett egy többezer évvel későbbi Föld? Mert a hetedikben mikor Roland New Yorkban van akkor úgy van leírva hogy Ludot látja azaz szerintem akkor Lud valójában a valahai New York.

A vége meg nagyon tetszett, hogy tulajdonképpen van egy karmája amit meg kell élnie ls addig fogja állandóan ugyanazt az utat járni még egyszer helyes döntést nem hoz. Valamelyik vagy több döntése tuti nem volt jó(lehet megakadályozhatta volna Eddie halálát) és kezdheti elölröl. Félelmetes belegondolni hogy amit olvastunk az máshogy is történhet.

 

Örülök, hogy sikerült a végére jutnod. Annak meg különösen, hogy tetszett a vége :D Kétszer olvastam el egymás után az utolsó pár oldalt, hogy elhiggyem, mi van leírva. És aztán nagyon tetszett. Rolandot én is nagyon megszerettem, igazán remek és emlékezetes karaktert sikerült Kingnek írnia. Ha már kedvenc kötet, akkor a 4. könyv, de szorosan követi a 2. Elviekben készül még egy kiegészítő kötet, ami talán a 4-hez kötődik, Roland múltjához kapcsolódik az is (tekintve, hogy az az igazán bővíthető rész). Majd utánanézek, hogy mi a helyzet ezzel a plusz kötettel.

Előtte Kingtől csak az AZt olvastam, az is bejött annak idején, azóta még kb. két könyvet olvastam tőle, szóval nem mondhatnám, hogy túlzásokba esnék. Igazából nem is bánom, nekem bőven elég a Torony is. Ahogy King maga ír róla, a sztori születéséről, abból nekem egyértelmű, hogy neki ez a főmű/kedvenc sztori. Már ha nevezhetem így.

 

Én is pont azt tartottam nem idevalónak, hogy King beleírta saját magát. Mintha kifogyott volna az ötletekből, de egyszerűen az írói ego is belejátszhatott, szerepelni szeretett volna a kedvenc sztorijában. Fene tudja, mindenesetre felemásan jött ki az egész.

Lud akár lehetett NY is, de az is, hogy párhuzamot von a két város között. Mindenesetre érdekes gondolat.

 

 

Nekem a kedvenc Stephen King könyvem a Tortúra, de a Setét Torony is nagyszerű. Úgy tudom, a megfilmesítése is folyamatban van. Remélem jobban sikerül, mint a többi King adaptáció (bár akad azért egy-két jó).

Évek óta nyűglődnek vele, mert ez egy nagy projekt volna, többféle megvalósítási verziót is olvastam már. Legutóbb arról volt szó, hogy mégsem lesznek filmek. Aztán ki tudja, hátha valakinek összejön. De hogy piszok nehéz lesz "vászonra" vinni, az biztos. Főleg a kezdés, nem mondanám éppen eseménydúsnak. Aztán a könyvet nem ismerőket azzal megfogni, hát... nem tudom.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.