Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bár már eldöntött, de én is a könyveket ajánlanám Trónokból. Én is előbb néztem, mint olvastam, a második könyvön egy kicsit nehezen léptem túl (türelmetlen voltam, mivel már haladtam volna tovább a harmadikra), pedig a sorozat itt már több mindenben is eltér.

Mivel sorozatban csak jövőre jön a harmadik évad, simán elolvasod a könyveket, megnézed a két évadot, mire egyáltalán a harmadik évadot elkezdik reklámozni. Remélem, a hatodik könyvre nem kell fél évtizedet várni majd :( Már nagyon a végén járok a Sárkányoknak, most már lassan haladok, majdnem csak fejezetenként, mivel sajnálni fogom, ha ennek a résznek a végére érek.

Nagy rajongó vagy :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy rajongó vagy :D

Annyira nem :) Viszont az ötödik kötet második felét valóban jó volt olvasgatni :) Egész nyáron elvoltam azzal, hogy ezt az öt könyvet elolvassam, most kicsit sajnálom, hogy a végén járok. Persze nincs még vége, de a következő kötet még messze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Dan Abnett és Mike Lee: A démon átka

 

Nagyon jó felvezetés. Szépen bemutatja a druchi-k világát. Jó, sötét, borongós hangulatú könyv, stílusban a Pókkirálynő Háborújára emlékeztet. Malus egy vérbeli, hatalomvágyó gonosz.

 

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chris Pierson: Isten kalapácsa

 

Hát valami fenomenális volt. Isteni, lenyűgöző. Az első rész csak felvezetés volt, ez viszont sokkal több volt annál. Pierson remekül mozgatta a legendás karaktereket, mint Fistandantilust, mint Beldinast. Nagyszerű volt látni Cathan jellemfejlődését. A Papkirály háborúja a mágusokkal isteni volt. Az egyik legjobb regény, amit valaha olvastam.

Vérbeli fantasy.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth látom már fent van Szukitsnál a Herlequin. Te melyik változatot olvastad?

 

156483.jpg Nekem ez van meg, mennyivel lehet másabb a mostani kiadás?Meg mindig elfelejtem megnézni a kiadó honlapját, ha jön a Chaos gyermek, akkor írsz privit, mivel már megvenni sehol sem lehet a régit, így be kell szereznem mindenképpen majd az új kiadást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dan Abnett és Mike Lee: Vérvihar.

Jobb lett, mint az előző rész. Komplexebb, összetettebb. Malus nagyon jól mozgatta a szálakat. Sok kérdés még midig lezáratlan maradat, de ez így még jobban növeli a feszültséget a következő könyvig.

5/5

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chris Pierson: Szent tűz

A trilógia zseniális lezárása. Pierson egy zseni. Akik olvastak korábban DL könyveket, azok sejthetik, hogy mi fog történni, de a szerző nagyon jól meg tudja tölteni élettel és izgalommal. A trilógia minden része és fejezete a helyén van, kiváló alkotás, a csúcspont, pedig a zárás. Egy kicsit talán a Star Wars prequel trilógiájához tudnám hasonlítani.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth, végeztem a Dan Abnett: A Tanith ágyúi- val, ez 9/10 volt, főleg az eleje. Remekül mutatta be az ellentéteket, az új, kialakuló szövetségeket, az újoncok beilleszkedési problémáit. Két könyvet rendelnék most is. az egyik a 6. lenne mit ajánlasz mellé a felhozatalból? SM központú, mi vagyunk a legjobbak és Császár végi a hátunkat regény nem érdekel. Valami Orkos nincsen? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tanith ágyúi egész jó volt, bár az elején a csata túl hosszúra sikeredett.

A következő rész, A puszta acél, az szerintem elég béna lett, az egyik legrosszabb a sorozatból.

Ork központú regény sajnos nem igazán van a jelenlegi magyar kínálatban. Nem is lesz. A jövőben Space Marin-os, inkvízitoros, Gaunthoz hasonló komisszáros sorozatok jönnek (Horus Heresy, Eisenhorn-Ravenor, Ciaphas Caine, Space Wolf) A Dawn of War könyvekben van csak róluk szó, illetve a Szellemgyártóban bukkantak elő.

Most fut az Eisenhorn trilógia, erősen Inkvizíció központú, csak dicsérik a sorozatot, negatív véleményt még nem hallottam egyet kivéve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dan Abnett és Mike Lee: Lelkek Gyilkosa

 

Kiváló lett. Az elején még úgy éreztem, hogy ez a rész gyengébb lesz, mint az előző kettő, de a közepétől éreztem, hogy egyre jobb, a végén pedig a sorozat legjobb részeként értékelhettem. Hihetetlen, hogy mennyivel összetettebb lett a történet, mint ahogy az elején gondoltam.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tanith ágyúi egész jó volt, bár az elején a csata túl hosszúra sikeredett.

A következő rész, A puszta acél, az szerintem elég béna lett, az egyik legrosszabb a sorozatból.

Ork központú regény sajnos nem igazán van a jelenlegi magyar kínálatban. Nem is lesz. A jövőben Space Marin-os, inkvízitoros, Gaunthoz hasonló komisszáros sorozatok jönnek (Horus Heresy, Eisenhorn-Ravenor, Ciaphas Caine, Space Wolf) A Dawn of War könyvekben van csak róluk szó, illetve a Szellemgyártóban bukkantak elő.

Most fut az Eisenhorn trilógia, erősen Inkvizíció központú, csak dicsérik a sorozatot, negatív véleményt még nem hallottam egyet kivéve.

Ez baromi szomorú. Nekem pont az eleje tetszett, az, hogy egyből egy jó harccal indított, most ott tartok, hogy megtörtént a gyilkosság és nyomoznak erősen. Amit nem értek, hogy a null erőtér kikapcsolása utáni résszel mi van...azt majd elmagyarázzák?

Az orkokhoz annyit tennék hozzá, hogy én eddig 3 megjelenést olvastam. A DOW 1. kötete, a DOW II, a játék alapján és amit te is említettél, amikor a fagyott bolygón menekülnek előlük Gaunt-ék. Ez azért szomorú, mert ebbe a baromi nyomasztó és sötét világba ők hozzák a vidámságot és az értelmetlen lazulásokat. Plusz alapban az IG-t ellenük vetik be leginkább és a Chaos ellen pedig az SM-eket, ezért nem vágom, hogy miért minden Abnett könyben a Chaos ellen harcol, egy démon álltal megszállt Chaos SM ellen semmi esélye a kis törpe gárdistáknak...

A jövő héten rendelek is két könyvet, az egyik a Puszta acél kell, hogy legyen, hiszen folytatnom a trilógiát, mellé tudnál még valamit ajánlani az oldalról? Lehetőleg inkább vérengzős és harcos legyen, ne ilyen Inkvizitor féle mászkálós, meg régi, aminek ma már semmi relatívitás alapja.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez baromi szomorú. Nekem pont az eleje tetszett, az, hogy egyből egy jó harccal indított, most ott tartok, hogy megtörtént a gyilkosság és nyomoznak erősen. Amit nem értek, hogy a null erőtér kikapcsolása utáni résszel mi van...azt majd elmagyarázzák?

Az orkokhoz annyit tennék hozzá, hogy én eddig 3 megjelenést olvastam. A DOW 1. kötete, a DOW II, a játék alapján és amit te is említettél, amikor a fagyott bolygón menekülnek előlük Gaunt-ék. Ez azért szomorú, mert ebbe a baromi nyomasztó és sötét világba ők hozzák a vidámságot és az értelmetlen lazulásokat. Plusz alapban az IG-t ellenük vetik be leginkább és a Chaos ellen pedig az SM-eket, ezért nem vágom, hogy miért minden Abnett könyben a Chaos ellen harcol, egy démon álltal megszállt Chaos SM ellen semmi esélye a kis törpe gárdistáknak...

A jövő héten rendelek is két könyvet, az egyik a Puszta acél kell, hogy legyen, hiszen folytatnom a trilógiát, mellé tudnál még valamit ajánlani az oldalról? Lehetőleg inkább vérengzős és harcos legyen, ne ilyen Inkvizitor féle mászkálós, meg régi, aminek ma már semmi relatívitás alapja.

A Gaunt-on és DOW könyveken kívül ilyen vérengzős 40k-s könyv nincs a magyar piacon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem értem. Miért kell belekeverni a krimit, meg a nyomozást a w40k világba? Ha ilyen mászkálós, nyomozós könyvre vágyom, akkor veszek egy Robin Cookot. Akik ezeket a könyveket írtják nem játszanak sem a terepasztalos, sem a Pc-s játékokkal (durva, hogy még a DOW II játék adaptáció könyvén sem éreztem igazán ezt)? Nem jön át nekik, hogy akik ezt a világot kedvelik, azok már inkább idősebbek és erősebb a gyomruk? Nem 12 éves WOW-on edződött pattanásos kis...El tudom képzelni, hogy milyen lehet egy új író beavatása a témába:

-Figyi, vannak az Sm-ek, róluk írj sokat, itt van, hogy milyen fegyvereket használnak meg kb. melyiknek milyen a hatása. Ellenségnek a Chaos-t írd, akik ugyanazt tudják, mint az Sm-ek, csak megszállta őket a démoni erő és az ölésen kívül más, nem érdekli őket. Aztán ott vannak az Eldárok, akik közül néhányat mészároltass le, majd legyenek távolság tartó barátok. Ha már tényleg nem bírsz mit írni, és kifogytál az ötletből, akkor ott vannak a Nidák, ilyen bogaras faj, mindent felzabál. Most, hogy mindent tudsz, tessék nekilátni, az Istencsászár neve minden 2. oldalon szerepeljen. Utazzanak sokat az űrben, legyen mindig egy összeesküvés a háttérben, ami a Császár léte ellen irányul és haljanak meg sokan minden oldalon. Ha ez menni fog, akkor jó w40k író lehetsz...

Azért nem értem én ezt az egészet, mert a Chaos, ha beindul és elkezdi feláldozni az embereit, akkor ugye a Véristen erősödik. Sokszor ha nyertek, a csata után egymást kezdték leölni, hogy az istenük még erősebb legyen! Az orkok, szintén, ha nincsen ellenfél egymással mérkőznek meg, minden trófea után nagyobbak és erősebbek lesznek. A nidák is folyamtosan éhesek és puszítanak, ha megettek mindent a bolygón odébb állnak. Egyedül az Sm-ek és az Ig-k azoka akik többnyire akkor támadnak, ha védekezni, vagy visszaszerezni kell, esetleg fenyegetést jelent egy erősödő faj. Az eldárok meg megbújnak, ahol lehet...Ezek alapján azért jóval több akciót és háborút igényelnének a könyvek, már ha hitelesek lennének, meg nem olyan jelentéktelen dolgokat írnának le, hogy egy inkvizitor miket bénázik, miközben galaxisokat uraló háborúk folynak. Aztán a Necronok, a Dark Eldárok, Sisterek és Tauk még be sem köszöntek, pedig az első faj simán hazavágná bármelyiket... Magyarul jobban örnék olyan íroknak akiknek a WARhammerről nem nagyítós nyomozás és űrutazás, közben meg elmélkedés jut az eszükbe.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát vannak olyanok akik az Inkvizítorok jönnek be, vannak olyanok, akiknek meg más jön be. Pl. Watson 40k könyveit minden Warhammer40k rajongó alapműnek tekinti, szinte mindenki imádja, még akkor is, ha vannak olyan dolgok, melyek nem teljesen állják már meg a helyüket. Timothy Zah is sok mindent leírt régebbi Star Wars regényeibe, amit mára retconoltak.

Abnett inkvizítoros trilógiái (Eisenhorn, Ravenor) szintén hallatlan nagy népszerűségnek örvendenek, minden idők legnépszerűbb 40k könyvei közé tartoznak. És eddig a magyar olvasók többsége is elégedett vele. Lásd a szukits.hu-n az értékelések szekciókat.

A magyar piacon meg az elmúlt 20 évben eddig mindössze 23 Warhamer40000 regény jelent meg.

Ha szétnézel a Black Library regényválasztékában ott is azt fogod tapasztalni, hogy az angol nyelvű választék 70-80%-át az űrgárdista regények, sorozatok teszik ki (Horos Heresy, Space Wolf, Ultramarines, Blood Angels, Space Marine Battle-s) A maradékot pedig az inkvizítoros, birodalomi gárdás, komisszáros sorozatok uralják. (Azt hiszem a Ciaphas Caine sorozatban kerülnek csak előtérbe más fajok, mint mondjuk a nekronok). Alig találtam valamit ami egyéb fajokra koncentrál, azok is mind egy részesek szinte.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is azzal van a legnagyobb bajom, hogy más fajok ritkák. Az sokkal szembetűnőbb, mikor az író nem ért hozzá. Pl a DOW II könyvben mikor megjelennek az Űrjáró okok...egy klán név, vagy utalás nem hangzik el. Amúgy is, mint mondtam, az orkok addig harcolnak, míg a bolygó népességét meg nem ölik, vagy ha gyengék akkor egymáson edzegetnek. De egy idő után úgyis kinövik a bolygót, tehát mindegyik űrjáró lesz, vagy halott... nem tudom a magyar fordítás, vagy az eredeti volt-e rossz, na mindegy.

A másik az első Gaunt könyvben volt, azóta kerüli is az író a témát. Amikor egy SM felépítésű Chaos harcos leszednek Gárdista fegyverekkel, az azért vicces volt. Kb. mint mikor egy raklap csibe támad meg egy 5 napja éhező pitbullt...ők kb. 1perc alatt leszedték a megszállottat, veszteség nélkül. :facepalm: Szerintem amúgy azért nem is akarnak belemászni más fajokba, mert nem igazán ismerik őket. A Necronok leírás is elég foghíjas volt a DOW Ébredésében, hamar le is szedték őket. Pedig az angol krónikák szerint egyszer a Necronok majdnem eljutottak a Császár trónjáig, olyan erős a hadseregük. Aztán az Sm-ek kaptak még erősítést, így fogták magukat és eltűntek a helyszínről... Jó lenne ilyen történeteket olvasni, főleg azért mert a Chaosnál csak az érettebb vezetők egy része sző terveket, főleg a Varázslók, a többiek vagy feltámasztott élőholtak, vagy azért irányítók, mert nagyok, kegyetlenek és jó taktikusok. De ők nem építenek összeesküvéseket, vagy planétákat leigázó terveket.

Felmentem a honlapra, a 6. rész nem lehet rendelni...te már olvastad a szériát, nem akarom kihagyni, max ha rendelhető lesz, akkor beszerzem. Addig akkor olvashatom a további részeket, nincsen sok ráutalás az előző könyv eseményeire?

A Horus Heresy-t pedig angol hangoskönyvben töltöttem le 65%-át értettem, de sokszor a jó effektek és hanghatások teljesen érthetővé tették a könyvet. Kíváncsi leszek rá magyarul is.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit érdekel megjelent Ken Follett Évszázad-trilógiájának második kötete "A megfagyott világ" címmel.

Köszi, valószínűleg elektronikusan teszek majd vele egy próbát, hátha jobban sikerült, mint az első rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, valószínűleg elektronikusan teszek majd vele egy próbát, hátha jobban sikerült, mint az első rész.

 

 

Az első rész szerintem nagyon jó könyv. Mindent megmutat a mocsokból, gondolom a második meg a náci fertőt fogja pellengérre állítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Puszta acél egy se füle se farka könyv. Gyakorlatilag szinte semmit se haladtak előre. Történik rá később utalás, de nem sok. A Sabbat Mártír sokkal jobb lett.

Akkor már megvan az egyik rendelésem, még keresek mellé valamit, többnyire ha tehetem 5.000Ft fölé megyek, így ingyen kihozzák. Na jó, nem csak ez miatt szoktam válogatni... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első rész szerintem nagyon jó könyv. Mindent megmutat a mocsokból, gondolom a második meg a náci fertőt fogja pellengérre állítani.

Nagyjából elmondtam korábban, hogy mint könyv, miért nem működik jól, az a véleményem még mindig áll :) Éppen ezért vagyok szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy vajon milyen a folytatás. Csak remélem, hogy nem jön be a borúlátásom, és egy remek könyvvel leszünk gazdagabbak. Majd kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor már megvan az egyik rendelésem, még keresek mellé valamit, többnyire ha tehetem 5.000Ft fölé megyek, így ingyen kihozzák. Na jó, nem csak ez miatt szoktam válogatni... :)

Most már 10000 feletti rendelésnél van ingyen kiszállítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

500Ft nem ver oda, régen is ennyi volt? Én azt hittem jóval több!

 

Na megkérdeztem mindent. A hiányos könyv, valószínűleg Karácsony előtt jön, ha jön. De kikerestem két közeli Alexandra boltot is, tudom, hogy oda szállítanak be, megkérdem, hátha van a két hiányzó könyv, mivel a 6. és 8. rész sem rendelhető...Majd holnap írok, hogy sikerült! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az egész trilógiát nagyon szeretem, aminek a Túzzel-vassal az első része. :) A második az Özönvíz, a karmadik pedig A kislovag (biztos rájössz, kiről szól :D).

Én az Özönvízzel találkoztam először, és nekem az a kedvencem a háromból. Romantikus, humoros, kalandos, és új tartalmat adott a hősiesség és önfeláldozás szavaknak. Szerintem a stílusa is remek. Azt is megpróbálhatod beszerezni, tetszene. :)

 

A Tűzzel-vassal-ból pedig a lengyelek készítettek egy pár részes sorozatot, az is tök jó lett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.