Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most hirtelen nem is emlékszem, hogy egyetlen eseménytől eltekintve úgy igazán elküldtem melegebb éghajlatra, de

Sárkányok Tánca Spoiler!

 

ezt az egyet is tudja még "javítani", mert Jon halála még nem biztos. Ha az lesz, megy az anyázás.

 

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hát igen, ha nem ereszti el Jamie-t nem valószínű, hogy Tywin megkockáztatja a Vörös Nászt. De jobban visszavezetve Edmure a legnagyobb hibás, hisz ha nem állítja meg Tywint a Három Folyónál, akkor valószínűleg Robbék felőrölték volna a seregét, talán elkapva magát Tywint is.

 

Arra is kívácncsi leszek, hogy mekkora lesz a káosz Királyvárban, hisz a Segítő halott, ráadásul a király gyilkosa elmenekült. Nem lepődnék meg ha a Tyrellek kihasználnák a lehetőséget és magukhoz ragadnák a hatalom egy nagyobb részét. És közben még ott vannak a Martellek is, akik nem biztos, hogy jó néven veszik a Vörös Vipera halálát és azt hogy a Tyrellek pattognak. Már szinte sajnálom Cersei-t, de csak szinte

 

Márcsak valakiknek a Frey-eket kellene kiirtania meg az áruló Boltonokat és én már ezzel megrelégednék

 

Kardok vihara

Cat esetében inkább még a korábbi dolgok nem tetszettek: pl. hogy elfogta Tyriont a tőr miatt, az nagy meggondolatlanság volt, a bizonyíték, vagyis maga a tőr, elég gyenge lábakon állt, hisz bárki használhat egy ellopott tőrt (ahogy most is ez történt), és ennek köszönhető, hogy Ned Stark megbízható emberek nélkül maradt Robert halálakor, hiszen emiatt vágták le őket Jamie parancsára. Most hogy nézem a sorozatot, itt érzek egy fordulópontot, amikor végérvényesen elromlott minden. Persze ebben a történetben ha nem így, akkor úgy romlott volna el minden. :D

 

Cersei esetében nem tudom, lesz-e valaha olyan, hogy én bármiért is sajnáljam... egyelőre ezt nem tudom elképzelni.

 

 

 

Csak hogy tudjam, milyen könyvsorozat ez amit hónapok óta dicsér mindenki, és mi az első kötete (feltéve hogy az elején érdemes elkezdeni olvasni)?

Ha nem az elején kezdenéd, nehezen értenéd a dolgokat. Rengeteg a szereplő, és mind másfelé mászkál, nehéz lenne kitalálni, ki honnan jött, és miért. És ahogy Donát is utalt rá, utána sem egyszerű fejben tartani a szálakat, mert van egy csomó. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula Dzséjt!

Kösz! :)

 

Elolvastam Metro 2034-et is, azt kell mondjam Dmitry Glukhovsky kedvenc írómmá lett

Én még mindig nem értem a végére, pedig a megjelenése napja olvasom... Nagyjából a feléig jutottam, azóta a melóban a szekrényemben pihen. Az első rész nagyon jó könyv, remek hangulattal, érdekes világgal, de ebben a második részben semmi nem fogott meg. Azaz, Hunter igen, és szívesen is olvasnám az ő részeit, csak hát van az a másik cselekményszál... Ami annyira hidegen hagy. Meg a sok filozofálás is szárazzá teszi a művet. Az előző részben ez még nem ment a könyv kárára.

 

Gratula :) A kiadótól nem érdemes beszerezni? Úgy láttam, hogy tőlük is meg lehet venni.

Köszi!

De, sőt, ott még olcsóbb is. Amúgy is általánosan jobb közvetlen a kiadótól rendelni, mert az Alexandra, Libri és társai hajlamosak késve fizetni vagy nem fizetni a kiadóknak (az Alexandra példának okáért vagy négy milliárd forinttal lóg a magyar könyvszakmának). Szóval aki teheti, az inkább ne vegyen ezektől a nagy terjesztőktől, inkább a kiadó boltjától, honlapjáról, a sarki kis könyvesbutikból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy is általánosan jobb közvetlen a kiadótól rendelni, mert az Alexandra, Libri és társai hajlamosak késve fizetni vagy nem fizetni a kiadóknak (az Alexandra példának okáért vagy négy milliárd forinttal lóg a magyar könyvszakmának).

Példának okáért a Szukits kiadó is ezért döntött így, hogy a könyvei javarészét nem adja ki bolti forgalomba, hanem csak közvetlenül náluk lehet megrendelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Martin nagyon érzi, hogy nem attól lesz jó egy történet, hogy állandóan valami rossz történik.

Kár, hogy ezt én egyáltalán nem érzékelem. :)

 

A Tűz és jég dala könyvekben még az is zavar, hogy nagyon mágiaszegény. Az ő könyveit olvasva jöttem rá, hogy az ilyet fantasy tekintetében kevésbé szeretem. Azóta mindig utánanézek, hogy az adott fantasy sorozat mennyire realista fantasy, vagy inkább mágiadús.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy történetnél főleg azt keresem, hogy vannak-e jó karakterek. És ilyen szempontból is formabontó a Tűz és Jég dala mert itt nem két-három, de még csak nem is 10-15 remekül megírt karakter van, hanem egy hajóra való kíváló figura mászkál ebben a sztoriban. Ha ez megvan akkor engem már nem érdekel, hogy mennyit varázsolnak... sőt igazából tetszik is, hogy kevés a hókusz pókusz, mert az egyébként is ellustítja az írókat, akik hajlamosak a deus ex machinájukat varázslattal indokolni, és a plot hole-okat is rendszeresen azzal tömik ki. Ráadásul amikor Martinnál valami természetfölötti történik, annak tényleg megvan a varázsa. Nem csak egy unalmas kellék, hanem olyan kiváló jelenetek gyújtópontja, mint amilyen az első könyvet záró jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még mindig nem értem a végére, pedig a megjelenése napja olvasom... Nagyjából a feléig jutottam, azóta a melóban a szekrényemben pihen. Az első rész nagyon jó könyv, remek hangulattal, érdekes világgal, de ebben a második részben semmi nem fogott meg. Azaz, Hunter igen, és szívesen is olvasnám az ő részeit, csak hát van az a másik cselekményszál... Ami annyira hidegen hagy. Meg a sok filozofálás is szárazzá teszi a művet. Az előző részben ez még nem ment a könyv kárára.

 

Szerintem filós részek a legjobbak, sok van belőlük, de hát mit tud az ember az apokalipszis után csinálni a Metroban? :D Csak eltöpreng...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legközelebb oda lehetne írni, hogy melyik könyves spoiler :roll:

Bocsánat :oops:

Donát, köszi a javítást!

 

Köszi!

De, sőt, ott még olcsóbb is. Amúgy is általánosan jobb közvetlen a kiadótól rendelni, mert az Alexandra, Libri és társai hajlamosak késve fizetni vagy nem fizetni a kiadóknak (az Alexandra példának okáért vagy négy milliárd forinttal lóg a magyar könyvszakmának). Szóval aki teheti, az inkább ne vegyen ezektől a nagy terjesztőktől, inkább a kiadó boltjától, honlapjáról, a sarki kis könyvesbutikból.

Köszi a választ, akkor rábukom a kiadóra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem filós részek a legjobbak, sok van belőlük, de hát mit tud az ember az apokalipszis után csinálni a Metroban? :D Csak eltöpreng...

Az első részben is volt bőséggel filózás, de mellette volt cselekmény is. Ott egyensúly volt, itt meg csak unalmas elmélkedés. Nem mindegy, hogy hat fejezet alatt járnak meg hat állomást, vagy hat fejezet alatt egy folyosót. Ráadásul nagyon újat sem mondanak, Homérosz lényegében ugyanazokon elmélkedik, amint Artyom már végigment.

És ami még nagyon hiányzik, hogy - révén a cselekmény egy novellára elég, nem egy regényre -, hogy nincs az, mint az első részben, hogy bújtam a moszkvai metró térképét, hol jár éppen Artyom, nem vesznek el a szereplők a metró világában. Mennek nyíl egyenesen, legalábbis amíg én olvastam, nem voltak olyan trükkös kitérők, mint a 2033-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első részben is volt bőséggel filózás, de mellette volt cselekmény is. Ott egyensúly volt, itt meg csak unalmas elmélkedés. Nem mindegy, hogy hat fejezet alatt járnak meg hat állomást, vagy hat fejezet alatt egy folyosót. Ráadásul nagyon újat sem mondanak, Homérosz lényegében ugyanazokon elmélkedik, amint Artyom már végigment.

És ami még nagyon hiányzik, hogy - révén a cselekmény egy novellára elég, nem egy regényre -, hogy nincs az, mint az első részben, hogy bújtam a moszkvai metró térképét, hol jár éppen Artyom, nem vesznek el a szereplők a metró világában. Mennek nyíl egyenesen, legalábbis amíg én olvastam, nem voltak olyan trükkös kitérők, mint a 2033-ban.

 

Igazad van, 2034-ben tényleg borul az egyensúly, de nekem akkor is tetszik, főleg amikor Hunteren filóznak, de azért az se volt semmi amikor Homérosz visszagondolt arra a napra amikor megtörtént az atomtámadás. Szerintem azért mentek egyenesen mert Artyom ugye már nagyrészét bejárta, így újat nagyon lehet nem tudott volna kitalálni, meg itt nem is ezen volt a lényeg. Amúgy szerintem nyomásra íródhatott a 2034, kiadó próbálta meglovagolni a 2033 sikerét, azért lett ilyen gyatra. Most kipróbáltam játékot, egyszerűen kész vagyok tőle, olyan a hangulata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leendő WH olvasónak (én :P) ajánljátok a Sötétpenge Malust? Vagy inkább Felix és Gotrek? Őszintén engem a SM jobban érdekel :D Amúgy ez még nem most lesz, mert még csomó SW elmaradásom van, és most a nyakamon van kb tíz könyv, amit ki kéne olvasnom :S, vagyis :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért mentek egyenesen mert Artyom ugye már nagyrészét bejárta, így újat nagyon lehet nem tudott volna kitalálni

Ugyan! A moszkvai metró a világ egyik, ha nem a leghosszabb metróhálózata, 182 állomással és majdnem háromszáz kilométeres vonalhosszúsággal, és ez csak a publikus vonal, nincsenek benne a mellékalagutak, szervizalagutak, stb. Ebből Artyom mennyit járt be? Tíz állomást, tizenötöt? Csak a barna és a vörös vonal egy részén mozgott. Szóval bőven lett volna még hová elkujtorogni. És mivel a könyv címe Metro, hát nem ártott volna inkább azzal foglalkozni. Nem is csoda, hogy a második játék már nem a könyvet veszi alapul (bár az első is csak nagyon nagy vonalakban követte a könyvet). Mindent összevetve, nekem az első sokkal jobban tetszett. Főleg, mert a folytatás egyáltalán nem tetszett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leendő WH olvasónak (én :P) ajánljátok a Sötétpenge Malust? Vagy inkább Felix és Gotrek? Őszintén engem a SM jobban érdekel :D Amúgy ez még nem most lesz, mert még csomó SW elmaradásom van, és most a nyakamon van kb tíz könyv, amit ki kéne olvasnom :S, vagyis :D

Először inkább a Felix és Gotreket ajánlom. Zseniális sorozat, 12 könyv után sem untam meg. És nagyon jól bemutatja a Warhammer fantasy-világát.

Másik kedvenc Warhammer fantasy sorozatom az Ulrika, a vámpír.

Malus egyelőre a harmadik helyen van, de ez is zseniális. Eddig Warhammer fantasy-ben nem csalódtam.

 

Warhammer 40000-ből most csak a Háború hajnala könyvek a Space Marine-osak.A Gaunt szellemei a birodalmi gárdával foglalkozik, az Inkvizítor trilógia és az Eisenhorn inkvizítoros sorozatok.

A közeljövőben indul a Horus Heresy magyarul, egy jó hosszú sorozat. Na, abban lesznek Space Marin-ok bőven. A sorozat bemutatja a 40k univerzum gyökerét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan! A moszkvai metró a világ egyik, ha nem a leghosszabb metróhálózata, 182 állomással és majdnem háromszáz kilométeres vonalhosszúsággal, és ez csak a publikus vonal, nincsenek benne a mellékalagutak, szervizalagutak, stb. Ebből Artyom mennyit járt be? Tíz állomást, tizenötöt? Csak a barna és a vörös vonal egy részén mozgott. Szóval bőven lett volna még hová elkujtorogni. És mivel a könyv címe Metro, hát nem ártott volna inkább azzal foglalkozni. Nem is csoda, hogy a második játék már nem a könyvet veszi alapul (bár az első is csak nagyon nagy vonalakban követte a könyvet). Mindent összevetve, nekem az első sokkal jobban tetszett. Főleg, mert a folytatás egyáltalán nem tetszett. :)

 

Megnéztem térképet, igazad van, 2034 is csak 5-6 állomást érintett, plusz Szása meg Leonyid kb ugyanennyit szóval tényleg lenne még, ahogy néztem még a Smaragdváros is rajta van :D Amúgy ha már van utalás pl. Szentpétervárra, akkor lehetne egy könyvet arról is írni, sőt északi-sarki atomerőműről is, meg világ más tájairól. Néztem, írtak már sokmindenről, Firenze is, meg Britannia is, de jó lenne Dmitry-től olvasni ilyet. Mellesleg leírhatná ki kezdte az atomháborút és miért, mert érdekelne, de így valahogy misztikusabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem térképet, igazad van, 2034 is csak 5-6 állomást érintett, plusz Szása meg Leonyid kb ugyanennyit szóval tényleg lenne még, ahogy néztem még a Smaragdváros is rajta van :D Amúgy ha már van utalás pl. Szentpétervárra, akkor lehetne egy könyvet arról is írni, sőt északi-sarki atomerőműről is, meg világ más tájairól. Néztem, írtak már sokmindenről, Firenze is, meg Britannia is, de jó lenne Dmitry-től olvasni ilyet. Mellesleg leírhatná ki kezdte az atomháborút és miért, mert érdekelne, de így valahogy misztikusabb.

Igen, nekem is tetszene, ha más metrók is előkerülnének. Viszont a háborúról ne sok minden derüljön ki, pont a misztikussága miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nekem is tetszene, ha más metrók is előkerülnének. Viszont a háborúról ne sok minden derüljön ki, pont a misztikussága miatt.

 

Azért annyi kiderült, hogy nem az oroszok kezdték ha jól értelmeztem. Érdekes hogy a budapesti metró is rendelkezik védelmi rendszerrel, de csak a 2-es, 3-as vonal, megfordult a fejembe egy ilyen fan írás, mint a többi Metro könyv. Dmitry mondta egyébként, hogy rajongókkal próbálná meg így kiszélesíteni jövőben a Metro univerzumot, szóval lehet megpróbálkozok vele, bár még a mostani könyvemmel se végeztem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miről írsz? :D

 

Legendákból indultam ki, hogy a 2. világháború alatt a náci tudosók sok mindennel kísérleteztek, és mivel mostanában sok zombi témájú sorozatot/filmet láttam, gondoltam ötvözöm a kettőt :D. Arról szól, hogy Mengele kifejlesztett egy vírust, mely zombivá változtatja az embereket, de még kísérleti fázisban van, és szeretnék a keleti fronton való bevetés előtt kipróbálni. Ehhez egy német kém, Gruber (rangját még nem találtam ki), az alkalmas, ugyan is egy Dél-Amerikából induló brit tengeralattjáróra kellene a vírust bejuttatni, megfertőzve a legénységet, és miután leadja a drótot hogy sikeres, akkor kihoznák onnan, azonban általam még nem ismert okból ez nem sikerül, és a tengeralattjárón ragad. Na ezután kezdődik a túlélésért vívott harc.

 

Mi lesz belőle meglátjuk, mindenestre első pár oldalt elküldtem Lőrincz L. Lászlónak, neki tetszik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez az alapötlet nagyon gyenge lábakon áll:

1) A zsidók nem jók kísérleti alanynak? Azokból úgyis van dögivel, helyben vannak, olcsók és könnyebben kezelhetőek

2) Pont egy olyan helyen tesztelni, mint egy tengeralattjáró? Az oké hogy elszigetelt, de ha egyszer beüt a krach (vagyis működik a kísérlet) nem túl könnyű egyedül feljuttatni egy tengeralattjárót a felszínre, főleg ha közben egy egész legénységnyi zombi üldöz, és így könnyen kárba veszhet a kísérleti eredmény. Az meg hogy leadja a drótot, hogy "működik" édeskevés egy ilyen éles kísérletben, és hacsak nem vitt magával egy enigma gépet, akkor nem túl ésszerű rádión keresztül leadni a teljes kísérleti eredményeket.

 

De ettől függetlenül lehet jó történet hisz a TCW-ben a Bounty Hunters is elég vézna lábakon állt mégis megnyerte a legjobb epizód díját (bár még máig nem értem, hogy hogyan taszította le a Landing az the Point Rain-t a dobogó legfelsőbb fokáról)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez az alapötlet nagyon gyenge lábakon áll:

1) A zsidók nem jók kísérleti alanynak? Azokból úgyis van dögivel, helyben vannak, olcsók és könnyebben kezelhetőek

2) Pont egy olyan helyen tesztelni, mint egy tengeralattjáró? Az oké hogy elszigetelt, de ha egyszer beüt a krach (vagyis működik a kísérlet) nem túl könnyű egyedül feljuttatni egy tengeralattjárót a felszínre, főleg ha közben egy egész legénységnyi zombi üldöz, és így könnyen kárba veszhet a kísérleti eredmény. Az meg hogy leadja a drótot, hogy "működik" édeskevés egy ilyen éles kísérletben, és hacsak nem vitt magával egy enigma gépet, akkor nem túl ésszerű rádión keresztül leadni a teljes kísérleti eredményeket.

 

De ettől függetlenül lehet jó történet hisz a TCW-ben a Bounty Hunters is elég vézna lábakon állt mégis megnyerte a legjobb epizód díját (bár még máig nem értem, hogy hogyan taszította le a Landing az the Point Rain-t a dobogó legfelsőbb fokáról)

 

Van benne olyan rész az elején mikor bemutatják Grubernek mire számítson majd, ott pl. 2 zsidó testvéren mutatják be, elég véresre próbáltam megírni :D. Mellesleg Déli-Sarki bázíson folyt tovább a fejlesztés, miután több frontos háborúra kényszerült Németország, ugyan is 1944 decemberébe játszódik majd, így oda helyezték át a dolgokat. Tengeralattjárónál marad majd személyzet aki tudja kezelni, ugyan is szép lassan terjed majd előrefele, így nem az irányítóterem kerül majd sorra először. Meg lesz majd neki a módja hogy leadja a drótot, nem a földhöz ragadt módon írtam meg, ugyan is a Déli-Sarki bázison a Haunebu csészealjak is feltűnnek majd, meg még 1-2 dolog. Nem racionálisan kell majd ezt nézni :)

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem vagy egyedül vele, néha nekem is agyalnom kell, kivel mi is történt.

 

Ezért fogom a Kardok Viharát a 3. évad előtt újra elolvasni :) Olyan terjedelmes a könyv, és annyi karakter van benne, hogy már a részletekre nem is emlékszem. :P

Meg ugye ebben a könyvben történik a legtöbb cselekmény is.

Mondjuk lehet a Királyok Csatáját is előveszem előtte, mivel lassan végzek a Trónok Harca újraolvasásával :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk lehet a Királyok Csatáját is előveszem előtte, mivel lassan végzek a Trónok Harca újraolvasásával :D

Még csak a Varjak lakomája elején vagyok, de már várom, hogy újraolvashassam az egészet, tudva hogy sokakat akiket az elején épphogy csak megemlítenek, milyen fontos szerepet kapnak majd később.

Mellesleg eddig Cersei fejezetei a legidegesítőbbek. Egyszerűen fáj az ő fejével gondolkodni, pláne most hogy alig van valaki aki kioktassa.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy héttel később ugyan mint terveztem, de megvettem "Az oligarcha vérvonala" című antológiát, amiben Dzséjt is közreműködött. Most több könyvvel is haladok, így majd csak később tudom elkezdeni, de lenne egy kérdésem Dzséjt. Jószerivel semmit nem tudok a Mysterious Universe-ről (már azon a kis összefoglalón kívül ami ide be lett egyszer szúrva anno, bár az nekem elég tömény volt): így is tudom majd élvezni a novellákat vagy mindenképp ajánlott némi előtanulmány? Ha az utóbbi áll akkor ezt hol tudom megejteni (és most azt az opciót még egyelőre húzzuk ki, hogy elolvasom a korábbi Myterious Universe könyveket :))?

 

Más: ígértem korábban, hogy írok a Trónok harca/Tűz és Jég dala könyvsorozat ötödik és egyelőre utolsó tagjáról, a Sárkányok táncáról. Spoilermentesen csak annyit, hogy tíz pontból minimum 100-at érdemel. A Kardok vihara után nálam a széria második legjobb darabjának bizonyult. A bő lére eresztett értékelés gombnyomásra látható. Előtte hideg élelem beszerzése ajánlott:

 

 

 

Daenerys Targaryen - Martin aki egyébként nagy rajongója Tolkien munkásságának egyszer azt találta mondani, hogy a Gyűrűk Ura végén azért sántít neki, hogy Aragorn megkoronázása után elvárja tőlünk a regény, hogy alapnak vegyük: Arathorn fiából kiváló király is lesz. Attól, hogy valaki "jó fej" vagy remek hadvezér még aligha jelenti, hogy kiváló uralkodó is lesz belőle. Ez a központi üzenet főleg Dany-n keresztül jön át ebben a könyvben. Neki esélye se volt, hogy egy nép vezetésének a művészetét bárkitől is ellesse, hisz amellett a nagy barom bátyja mellett nőtt fel. Meereen afféle gyakorló pálya neki Westeros előtt. És ahogy a gyakorlatoknál lenni szokott: sokszor több a nehezítés mint amennyi az éles bevetésen lesz. Itt nincsenek gyökerei, pártfogói és a rabszolgaság intézményével is meg kell vívja a harcát, amivel Westeroson aligha kell majd törődnie, lévén ott ez már eleve tiltott. Daenerys királynővé érése az egyik legérdekesebb szál az egész történetben, amit csak megfejel a sárkányok jelenléte.

Ha kedvenc jelenetet kéne említeni, elég egyértelmű lenne a választás: az esküvői aréna-játék, ahol a legnagyobb bestia Drogon is tiszteletét teszi. Már eleve fantasztikus, hogy Tyrion és Daenerys karnyújtásnyira vannak egymástól, de hogy végre megtörténik az amire én személy szerint az első könyv vége óta várok - Dany megüli az egyik sárkányt - hát az katarzis volt a javából és már alig várom, hogy a TV-sorozatban is láthassam.

Az egész könyv legszimpatikusabb figurája egyébként Barriston Selmy. Eddig is csíptem az öreget, de ahogy Dany eltűnése után kézbe veszi az ügyeket, ugyanakkor végig lojális marad a királynőjéhez... hát le a kalappal. Remélem nem patkol el a következő könyv prológusában :)

 

Quentyn Martell - Avagy a herceg aki későn érkezett. Az ő szálában igazából a halála volt a legérdekesebb. Mivel sárkány szelídítő címmel indult meg sem fordult a fejemben, hogy ki fogják nyírni. Érdekes karakter volt, de többször kiderült már, hogy a magas rangú pipogyáknak nincs hosszú élete ebben a világban, amit Quentyn halála csak megerősített.

 

Jon Snow - Ő és Dany az a két figura akik hellyel közel megfelelnek a klasszikus értelemben vett hős definíciójának. Mindketten alulról verekedték fel magukat a vezetői posztba, ahol igyekeznek kiállni az elveikért (érdekes, hogy ugyanakkor a külsőségek terén mennyire különböznek: gondolva itt arra hogy az egyik férfi a másik nő, vagy hogy az egyik közege egy forró, a másiké egy fagyos világ). Nagyon élveztem, hogy itt is betekintést nyertünk a vezetői poszt buktatóiba: hogyan lesz élelem, miből lesz pénz? Csupa olyan kérdés, ami felett a legtöbb fantasy vagy szó nélkül elmenne vagy feloldaná valami kalapból előhúzott mesés elemmel. Ettől olyan élő és lélegző Martin világa: itt az iró nem segít be a hősöknek. Ha hideg van és kevés az élelem akkor ott bizony súlyos kompromisszumokat kell kötni. Örültem egyébként, hogy Mance visszatért a halálból, de azért ilyet ne süssenek el túl sűrűn, mert még súlyát veszthetik a halál-jelenetek. A szál lezárása eleve ingoványos talajra téved: számomra nem kétséges, hogy Jon életben maradt, de nagy kérdés hogy pontosan hogyan is fog visszatérni. Martin azt mondta egyszer, hogy ha nála valaki "feltámad" akkor annak a visszatérésnek súlyos következményei vannak, ami Cat-en elég jól be lett már mutatva. Ennek a halálnak tehát feltétlenül valami óriási fordulópontnak kell lennie. Ha a következő fejezetben Jon kötözött sebekkel lábadozik az bizony nagyon béna lenne.

Viszont hiányolom a Másokat. Meddig kell már várni, amíg igazán bevetik magukat? (bár ha jól tudom Martin ígérete szerint a következő könyvben több nagy csata is lesz... gondolom ebből az egyikben a Mások fogják darálni az ellent)

 

Theon Greyjoy - Azt a jó egit neki! Ha ki kéne választani a legjobban megírt szálat, gondolkodás nélkül erre szavaznék. Nem sorsdöntő a nagybani játszmák tengerében, de nagyon hatásos és nyomasztó. Sose gondoltam volna, hogy együtt tudok még érezni azzal a Theonnal, aki elárulta a Starkokat, de most őszinte sajnálatot váltott ki belőlem.

A Boltonokat és a Freyeket egyébként piszok mód sikerült megutálnom. Hogy mi lesz a Másokkal az például annyira nem is izgat, de azt nagyon várom, hogy Ramsay Boltont valaki komótosan kibelezze.

 

Stannis Baratheon - Először is a Bolton fattyú tuti kamuzik a levelében, amikor azt állítja, hogy kinyírta Stannist. Egy ilyen eseményt láttunk volna, pláne azután az elképesztően hosszú felvezetés után, amit Stannis hadjárata kapott. Nagyon sajnálom, hogy nem értünk a végére és megakadtunk ott hogy felkeresik a braavosi Vasbanktól, de imádtam, hogy végre valaki egy igazán nemes célt tűzött ki maga elé és minden áron be is akarja teljesíteni. Annál nemesebbet pedig mint Deres visszafoglalása és a Boltonok lemészárlása nehéz lenne elképzelni. Úgyhogy röviden: hajrá Stannis!

 

Tyrion Lannister - Ővé az egyetlen szál, ami kisebb csalódást okozott. Nem mintha nem lett volna továbbra is óriási arc, épp csak túlságosan is nehézkes, ahogy elkerül Dany-hez (már ha egyáltalán elkerül valaha). Pedig az elején mikor kiderült, hogy őt fogja keresni fülig ért a szám, hisz két ilyen karakter zseniálisan mutatna egymást mellett. Ehelyett egy ahhoz hasonló kalandtörténet lett belőle, mint amit az első könyvnél is kaptunk: Tyrion egyik bajból a másikba kerül. Szépen megírt, ráadásul látjuk a rabszolgaságot testközelből, Mormonttal meg aztán különösen jó párost adnak, de szeretném Tyriont újra nagy kavarógépként látni.

 

Arya Stark - Kevés ám annál fontosabb fejezetet kapott. Végre rálépett arra az útra, ami oda vezethet, hogy egy Jaqen szintű gyilkológéppé váljon. Nagyon várom a folytatást.

 

Bran Stark - Ugyanaz mondható el nála is, ami Aryanál. Itt főleg az tetszett, hogy kezdünk rálátni a westerosi természetfölötti működésére. Az pedig milyen már, hogy az itt bevezetett fordulatot már a második könyvben is megintrozták! Bran ott meséli, hogy az egyik álmában a deresi Varsafa őt szólította... és tényleg!

 

Cersei Lannister - Hát ez odacsapott! Amikor leborotválva, meztelenül nekivág a sétának sejtettem, hogy az lesz a vége, hogy elveszti királynői gőgjét és összeroskad. Viszont féltem attól, hogy mint lesz ez megírva. Az ilyen 180 fokos hangulat-változásokat nem könnyű hihetően megírni, de baromi jól oldotta meg Martin és a regény egyik legmegrázóbb jelenete lett. Fura látni/olvasni az epilógusban a megtört Cerseit. Theonhoz hasonlóan egy kicsit őt is megsajnáltam. Bár a sajnálatomat hamar elveszítené, ha megpróbálna újra hatalomba kerülni, de erre már nem számítanék.

 

Aegon Targaryen-szál - Az első reakcióm még nem feltétlenül volt pozitív. Úgy tűnt, hogy ez a srác tényleg a semmiből bukkant elő, de ahogy elkezdett kivilágosodni, hogy miként tervezik a visszatérését, de legfőképp: amikor kiderült a végén, hogy Varys végig az ő királlyá koronázásán ügyködött máris új szint nyert ennek a sokadik király-jelöltnek a sztorija.

Varys zárójelenete egyébként briliáns. Eleve hogy már havazik Királyvárban, megjött a telet bejelentő fehér varjú, az a seggfej Pycelle mester vérbe fagyva fekszik és akkor betoppan Varys egy számszeríjjal, hogy picit megbolygassa Westeros történelmét... wow. Akárcsak Dany sárkányra ülése ez is amolyan igazi fan pillanat volt. Viszont fura, hogy azt már tudjuk mit akar Varys, de még csak nem is sejtjük mit akar a másik nagy sz*rkavaró, Kisujj, aki ezúttal még a könyvbe se fért bele.

 

Victorian Greyjoy - Vele kapcsolatban kissé közömbös vagyok. Bár mindig érdeklődve olvastam a fejezeteit és unalomra sose volt ok. A hozzáverődött vörös pap érdekes színt hozott a sztoriba, de még nem látom, hogy miként is fog ő bekapcsolodni a nagybani eseményekhez.

 

Tengerjáró Davos - Meg lehet figyelni: ennél a sorozatnál ha valakinek előbb kapjuk meg a halálhírét semmint hogy látnánk, hogyan patkol el, tutira vehetjük, hogy életben van. Davos kinyírását még az előző könyvben szellőztették meg és már ott sejtettem, hogy nem lesz semmi baja és örültem, hogy ez így is lett (jó példa rá, hogy Martin nem akar mindenhol görcsösen valami tragikusat írni - sokszor igenis oda pártol a szerencse a hősökhöz). Egyébként csípem az öreget. Sajnáltam, hogy a könyv második felében egy szó se esik róla.

 

Jaime Lannister - Ha jól számolom egy fejezete van, ami igazából a végén lévő óriási "What the Fuck" momentumra van kihegyezve. Na hogy ebből mi lesz...

 

Amiért nagy kár: nem csak Kisujj, de Sansa se szerepelt ebben a részben

 

 

 

Megint más: én pont azért nem fogom újraolvasni a Kardok viharát a következő hónapokban, hogy a sorozatban újra rácsodálkozhassak a történetre és ne foglalja le a gondolataimat, hogy hol követték szó szerint Martint és hol nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.