Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Fénykoromban elolvastam legalább évi 60 könyvet, de az már régen elmúlt. Bár idén sikerült kb. 25 könyvet elolvasnom, ami jónak számít a korábbi évekhez képest :) Egyik se tankönyv volt, azok a ráadások :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ed Greenwood: Elminster: Egy mágus születése

 

A sorozat első kötete a Forgotten Realms legendás Elminsterének eredettörténetét meséli el. Az eseményeket gyerekkorától ifjú koráig követhetjük. A cselekmény viszonylag sűrített és elég sok élvezetes varázspárbaj leírás található a könyvben. Gördülékeny és könnyű olvasmány, bár Greenwood igyekszik több helyen is eléggé választékosan fogalmazni. A regényt főleg a szerző fogalmazásmódja és nem a történet emeli ki. Egyedül Elminster metamorfózisa nem tetszett annyira.

 

Nem a legjobb, de mindenféleképpen jó regény. Egy négyest megérdemel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le a kalappal az amerikai amazon előtt. Vasárnap este rendeltem meg a Kindle PaperLight ebook olvasómat, és tegnap délben már hozta is a futár :shocked: Ezt nevezem én gyors kiszolgálásnak. :drink:

Eddig nagyon pozitívak a benyomások. Mintha igazi könyvlapokat lapozgatnék. Beépített világítás is tökéletes. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

Pláne, hogy a reklámentes verzió így is 15 ezerrel olcsóbban jött ki, mint az itthoni reklámos.

 

Nah..olvasásra fel! :trop:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le a kalappal az amerikai amazon előtt. Vasárnap este rendeltem meg a Kindle PaperLight ebook olvasómat, és tegnap délben már hozta is a futár :shocked: Ezt nevezem én gyors kiszolgálásnak. :drink:

Eddig nagyon pozitívak a benyomások. Mintha igazi könyvlapokat lapozgatnék. Beépített világítás is tökéletes. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

Pláne, hogy a reklámentes verzió így is 15 ezerrel olcsóbban jött ki, mint az itthoni reklámos.

 

Nah..olvasásra fel! :trop:

ÉS mennyi az annyi? Én még mindig gondolkozom rajta, hogy kéne venni, de annyira imádom a nyomtatott dolgokat, az illatát stb, hogy nehéz lenne lcserélni, csak hát a pénz. Tegnap jött meg a Hellboy Midnight Circus című keményfedeles képregény, és egyszerűen csodaszép. Ez az igazi művészet. Persze ezt nem lehet a könyvekhez hasonlítani, de akkor is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, ez az ellenérzés nagyjából addig tart ki, amíg kézbe nem veszed. :) Én is így voltam vele, aztán most már sehová sem megyek a Kinddle nélkül. Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy van egy e-könyv olvasód, még lehet venni nyomtatott könyveket. Az egyik nem zárja ám ki a másikat. ;) Nekem is van több könyvem, ami megvan digitálisan és nyomtatott formában is, mert szeretem a polcomon tudni őket. Jó látványt nyújtanak. Viszont a Kinddle-n olvasom, így a könyvnek baja sem lesz, plusz nekem sem kell a jelenleg olvasás alatt lévő Dűne-összest cipelnem, ami kötetenként 800 oldalasak. A Kinddle-ben az összes benne van és elfér a zsebemben. :D

 

Jake, na, most irigyellek, a jelenlegi Kinddle-met én is ilyenre akarom lecserélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, ez az ellenérzés nagyjából addig tart ki, amíg kézbe nem veszed. :) Én is így voltam vele, aztán most már sehová sem megyek a Kinddle nélkül. Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy van egy e-könyv olvasód, még lehet venni nyomtatott könyveket. Az egyik nem zárja ám ki a másikat. ;) Nekem is van több könyvem, ami megvan digitálisan és nyomtatott formában is, mert szeretem a polcomon tudni őket. Jó látványt nyújtanak. Viszont a Kinddle-n olvasom, így a könyvnek baja sem lesz, plusz nekem sem kell a jelenleg olvasás alatt lévő Dűne-összest cipelnem, ami kötetenként 800 oldalasak. A Kinddle-ben az összes benne van és elfér a zsebemben. :D

Totál igazad van, pont ezért kérdeztem, hogy mennyibe is fáj egy ilyen jó áron, mert már rég akarok egyet. Mert mikor rám jön az olvashatnék és egymás után veszem a könyveket, akkor azért úgy megérzem anyagilag. :D SZóval kéne már nekem is egy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a típus, ami nekem is van (semmi extra, mint a beépített lámpa; csak wi-fi van benne) az 20 000 Ft köül van. Innentől meg felfelé emelkedik az ár. Persze az Amazonon, legutóbb itthon ezt a kütyüt harmincegynéhány ezerért láttam. Szóval még szállítási költséggel együtt is jobb az Amazonról rendelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar: ahogy Dzséjt is megírta, roppant mód megéri egy ilyen kütyüt beszerezni. Amint kézbe veszed, és elkezded olvasni, már nem a könyv illatán jár az eszed :D

 

 

Én speciel olyan kb 36 ezret fizettem érte. De csak azért ennyi, mert én a reklám mentest kértem..Ebben benne van az áfa, a vám és a szállítási költség.

Edigitalon a reklámos verzió van most 54ezer körül :roll:

 

Amazonról rendelés kezdőknek:

Ha Amazon Kindle ebook olvasó rendelésére adnád a fejed, és még nem rendeltél amazonról, ez az oldal segít neked ebben.

 

Amint megrendelted, 2 nap múlva jön emailre UPS Kft futárszolgálattól egy vámkezelési megbízás import küldeményre nevezetű dokumentum, de nem kell megijedni, a sárgával kijelölt részekre csak a neved, lakcímed, a számlán megadott fuvarlevélszámot, darabszámot (1 db ugye) és termék megnevezést kell kitölteni, dátum és aláírás, majd a megadott email-re visszaküldöd. (ki se kell nyomtatni a doksit, gépen begépeled a dolgokat, aláírást is, és visszaküldöd nekik)

Másnap hozzák is a küldeményt, neked már nem kell fizetni semmit az ég világon, az amazon és a fuvarszolgálat lezsírozza ezeket a pénzeket, benne van a számlaösszegben, amit levontak tőled.

 

Utána használhatod is egészséggel az árút :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a típus, ami nekem is van (semmi extra, mint a beépített lámpa; csak wi-fi van benne) az 20 000 Ft köül van.

Azt hiszem, ha kihevertem a sportprogramot, akkor erősen elgondolkodom rajta én is ... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha Angliából (vagy bármely más EU-s országból) rendelsz, még ennél is gyorsabb a procedúra, mert nincs vám. :)

 

 

Kindle-t csak az USA-ból szállít az Amazon jelen pillanatban. Miben különbözik a te Kindle-öd a Jake által vásároltol és miért akarod arra lecserélni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kindle-t csak az USA-ból szállít az Amazon jelen pillanatban. Miben különbözik a te Kindle-öd a Jake által vásároltol és miért akarod arra lecserélni?

Ez érdekes, mert van fenn az UK-s oldalukon is. Mondjuk lehet, hogy ők is az USA-ból importálják, azt nem tudom. De lényegében tök mindegy, az itthoniaknál mindenképpen megéri az Amazonon át rendelni.

Igazándiból nem tudom, mert Jake hadititokként őrzi, hogy milyen típusút rendelt. Annyit mondhatok, hogy az enyém a jelenlegi legfapadosabb változat (volt még egy ennél fapadosabb típus, az nagyobb volt méretben, mert volt rajta fizikai billentyűzet, de azt tudomásom szerint már kivonták a forgalomból). Se beépített lámpa, se érintőképernyő, se színes képernyő, stb. Szóval ez csak könyvolvasásra jó, még internetezni sem lehet rajta rendesen, hiába a wi-fi. Az amazonra is inkább a gépről csatlakozom fel. De a célját tökéletesen teljesíti. Egyedül talán a lámpát hiányolom, mert így sötétben (buszon) nem tudom olvasni, de erre meg van nálam egy mini zseblámpa. :) Viszont lehet hozzá tokot venni, amiben van lámpa (az sem drága, 3000 Ft volt múltkor, amikor néztem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ed Greenwood: Elminster Myth Drannorban.

 

A folytatás már sokkal jobbra sikerült, mint az előző kötet. Elminster Mystra parancsát követve ezúttal a legendás Cormanthorba, az elfek birodalmába látogat el, azért, hogy tanuljon és részt vegyen valami fontosban. Cormanthor hatalmas és csodás, a leírások fantasztikusan megelevenítik. Az elfek világa tele van cselszövéssel és ármánykodással. Az Uralkodó meg akarja nyitni a birodalmat a többi faj előtt is, mások tiltakoznak ez ellen. Az alapsztori tartalmaz több csavart is, melyek kellően megdöbbenthetik az olvasót. A könyv ezúttal is bővelkedik látványos varázspárbajokban. A karakterek érdekesebbek és összetettebbek. Egy élvezetes és hangulatos olvasmány. 5-ös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy olyan kérdés, amire választ most sajnos nem igen tudok adni, mert engem is homályban tartanak. Először is, ezekben a percekben tudtam meg, hogy a Tuan átalakításon esik át, megújul és kibővül a boltjuk, a szerkesztőségük, stb. Gondolom ez az oka annak, hogy az Istengyilkosok, amelyet mindenképpen az én és Bukros Zsolti könyve előtt akartak kiadni, az októberre belőtt menetrenddel ellentétben a mai napig nem látott napvilágot (momentán január 31-re van beharangozva).

A másik, hogy a Mysterious Universe-zel kapcsolatban a Tuan és az SFPortal idén különösen nagy meglepetéseket tervez, ami miatt jelenleg képlékeny az MU-sorozat megjelenési menetrendje. Ez nagyon jó dolog, természetesen díjazom és támogatom ama sorozat felfuttatását, amely írói karrierem kifutópályájául szolgál, csak a dolognak van egy vicces aspektusa: annak ellenére, hogy MU író vagyok és benne vagyok az SFPortal szerkesztőségében is, halvány lila fogalmam sincs, mi a frászt terveznek. Sőt, szintén az elmúlt percekben tudtam meg, hogy ezek a tervek egyáltalán léteznek! :rock:

Isten hozta a magyar könyvszakmában, kedves Valyon úr! Na most megyek, és szétküldök pár e-mailt. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre én nagyon várom a regényedet. :) Titkon reménykedtem benne, hogy már tavaly a karácsonyfa alatt lesz, de sebaj. :) Örülök, hogy ezek szerint, a MU-sorozatnak van még jövője. Bárcsak Fonyódi is visszatérne... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy olyan kérdés, amire választ most sajnos nem igen tudok adni, mert engem is homályban tartanak. Először is, ezekben a percekben tudtam meg, hogy a Tuan átalakításon esik át, megújul és kibővül a boltjuk, a szerkesztőségük, stb.

Ez részben jó hír, részben rossz... de majdcsak a végére érnek, és kijön a könyved :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.