Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nálam a sorrend:

Kardok Vihara

Sárkányok Tánca

Trónok Harca

Királyok Csatája

Varjak lakomája

 

Nálam ez a sorrend:

 

Királyok csatája

Varjak lakomája

Kardok vihara

Trónok harca

 

A Sárkányok táncát még nem olvastam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Királyok csatája a legfelkavaróbb, ahol Martin meglehetősen markánsan mutatja be a háborúval járó fosztogatásokat, civilekkel szembeni erőszakot (és még finom voltam...) Na persze Ramsay még ezen is túlszárnyal az ötödik könyvben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A AFfC-ban Brienne fejezetei voltak a legrosszabbak. Nem is bánom, hogy azok kikerültek a sorozatból. Viszont a dorne-i és sasfészeki fejezetek meglepően jók voltak

 

Brienne fejezeteivel nekem sosem voltak bajaim :)

 

 

Jonnal kapcsolatban:

 

Szerintetek túléli? :)

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brienne fejezeteivel nekem sosem voltak bajaim :)

 

 

Jonnal kapcsolatban:

 

Szerintetek túléli? :)

 

 

Tuti. Elvégre mostanában egyébként is mindenki visszatér a halálból, még azok is akik még a könyv eseményei előtt "haltak meg" (Aegon). Jon storyarcjának pedig még nincs vége, úgyhogy szinte 100 százalék biztos, hogy visszatér.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Mindenképpen, mert különben Martinnak annyi!!!

 

 

 

 

Tuti. Elvégre mostanában egyébként is mindenki visszatér a halálból, még azok is akik még a könyv eseményei előtt "haltak meg" (Aegon). Jon storyarcjának pedig még nincs vége, úgyhogy szinte 100 százalék biztos, hogy visszatér.

 

 

Énis remélem, kedvenc karakterem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp: Az isteni gyermek

A kötet a Sundering sorozat 2. könyve, de nincs sok köze az R. A. Salvatore által írt Vándorok című kötethez. A Sundering sorozat írói saját korábbi regényeik hőseit használják fel, az ő szemszögükből mutatják be az Elfeledett Birodalmak világán, különböző helyszíneken játszódó nagyszabású változásokat. Az isteni gyermek az Alkonyháború trilógia legutolsó kötetének, Az Árnyékbirodalomnak egyenes ági folytatása. Kemp legújabb FR regényét nagy várakozással vettem kezembe, a korábbiak ugyanis hihetetlenül jó élményeket nyújtottak. Sajnos ennek a könyvnek ez nem sikerült. Legalábbis maradéktalanul nem. Nagyon vegyes érzésekkel raktam le a könyvet. A regényben Kemp hozzá a korábbi könyvekben megszokott pergős, drámai stílusát. Sajnos az a baj, hogy túl sok helyen túlzásba vitte a brutalitás ábrázolását. Drámai hatást akart kelteni, sajnos ez nálam elmaradt, több helyen a kegyetlenkedések már erőltetettek, izzadtság szagúak voltak. Mintha a szerző erőltetetten be akarta volna bizonyítni, hogy tud ő még a szokottnál is véresebb dolgokat írni. Sajnos pont ezek a részek, Zheed, Sayeed és a Szépszillel kapcsolatos történések, melyek nagyon lehúzták a könyvet. Amit nagyon élveztem: Vasen történetszála. Vasen nagyon magával ragadó karakter, bekerült a kedvenceim közé. A történet végkifejlete végre valahára felvette a versenyt az előző Cale kötetekkel, sőt, bizonyos mértékben még jobb is. De sajnos a pozitívumok ellenére is azt tudom, mondani, hogy Az isteni gyermek Paul S. Kemp eddigi leggyengébb regénye, és első komolyabb csalódás tőle.

Mivel voltak a regénynek egyaránt piszkosul rosszul és piszkosul kitűnően megírt jelenetei, ezért jószívűségből adok rá egy hármast. Paul, remélem a későbbiekben összeszeded magad, mert ez a korábbi könyveidhez képest gyenge volt. Salvatore Vándorok című regényéhez, pedig (számomra) nem ér fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Michael Jan Friedman: Aliens - Eredendő bűn

 

Az első Aliens-regény, amit elolvastam. Mit ne mondjak, elég gyenge lett.

Friedman szerintem jól fogalmaz, nem használ olyan sok trágár kifejezést a leíró szövegekben, mint Nathan Archer a Predator - Betondzsungel c. kötetében. Ennek ellenére nem igazán tudtam élvezni a regényt, nem volt egyetlenegy karakter sem, aki számomra szimpatikus lett volna. A történet se volt túl izgalmas, én ennél sokkal jobb folytatást vártam a Feltámad a halálnak.

 

10 / 6.4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hetekben elolvastam Az éhezők viadala-trilógiát. Meglepődtem azon, hogy Katniss a "mesélő", de jól belegondolva, nem volt rossz ötlet az egyes szám első személyű elbeszélés. Annak ellenére, hogy mindent Katniss nézőpontjából látunk, mégsem hagy maga után semmilyen hiányérzetet, már ami a sok háttér- és egyéb cselekményt illeti, ezek úgyis kideríthetők a következményekből.

Kettő, jobban mondva három oka volt annak, amiért nekivágtam. Először is szeretek olvasni :D Másodszor bennem az első film nem kevés hiányérzetet hagyott. Nagyon tetszett a történet, de a filmtől magától nem voltam annyira elájulva, mint sokan mások. Az első részt sem moziban láttam, utána a másodikat már nem is terveztem moziban megnézni. Utána akartam járni, hogy ez a film hibája, vagy az enyém. Jelentem a filmé. Ugyanis a könyvek nagyon tetszettek, alig tudtam letenni őket. Hiába ismertem két könyv történetét, egyre izgalmasabb volt olvasni őket.

A harmadik könyv elején azt vettem észre, hogy egyre felületesebben olvasom, mert minél előbb szerettem volna megtudni, mi történik végül. És mivel így nem lehet könyvet olvasni, inkább hátralapoztam az utolsó néhány oldalra, aztán vissza az elejére, és onnan már remek könyvélményt nyújtott. Persze akik olvasták, azok tudhatják, hogy az utolsó 3-4 oldalon kívül is rengeteg a meglepetés a történetben, szóval nem sok mindent spoilereztem el magamnak. Kb. mintha az ep5 végét előre megnéznénk, látva ahogy Luke megkapja a műkezét, indulnak Han után, aztán az Én vagyok az apád és társait normál olvasási sorrendben fedezhetjük fel. Mindegy, a lényeg, hogy remek olvasmány volt.

Harmadszor pedig, mi a fenének várjak jövő novemberig az utolsó filmre, ha egyszer elolvashatom a könyveket, igaz vagy nem igaz? ;)

3. részes könyvspoiler

 

Egyelőre nem sok elképzelésem van arról, hogy az első rész hogyan fog kinézni a vásznon. Oks, láttam a trailert, de ugye egy trailer nem egy film. Iszonyú nehéz filmre lehet vinni a könyv elejét, mit ne mondjak, eléggé tartok tőle. Nagy valószínűséggel pont a könyv közepén fog véget érni a film is, hiszen a közepénél hozzák a 13-as körzetbe Peetáékat... emiatt azt sem tehetnék meg, hogy a könyv elejét kicsit rövidebbre veszik, és a végét nyújtják el jobban, ahol több az akció.

Ha már akciók. Tulajdonképpen végül Katnissék útjának Snow rezidenciája felé semmi értelme nem volt azon kívül, hogy megmutassa, a háború ilyen értelmetlen halálokkal van tele; és ha az egyes résztvevők ha nem látják az összképet, mint ahogy Katniss sem, olyan cselekedetekre szánhatják el magukat, amelyek fölöslegesnek bizonyulnak. Ritka, hogy egy történet végén a főhősök ilyen utat járjanak be. Vagy én olvasok/nézek keveset :oops:

Peeta esetében érzem azt a leginkább, hogy a film nem tudta igazán jól elkapni a karakterét, vagy éppen erre vagyok a leginkább mérges, mert közben nagyon megszerettem a srácot, ő vált az abszolút kedvencemmé.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nathan Archer: Predator - Jég és Vér

Augusztus végén olvastam el a Betondzsungel c. Predator-regényt. Kifejezetten tetszett, pedig azt hallottam, hogy az effajta művek nem túl nagy eresztések.

A Jég és Vér, ami szintén Nathan Archer műve, a fentebb már említett Betondzsungel folytatása. Utóbbi New York-ban játszódik, míg előbbi egy szerintem sokkal érdekesebb helyszínen; Szibériában. A történet egy kicsit egyszerű, meg mintha egy kicsit túl hamar vége lett volna a könyvnek. Ennek oka szerintem az, hogy az utolsó pár fejezet egy kissé összecsapott lett. Annak viszont nagyon örültem, hogy a két főszereplő, Rasche és Schaefer, megmaradt. Nagyon bírtam a karakterüket, ketten együtt jó párost alkottak. Az új szereplőkkel sem volt semmi problémám.

Csak egyvalami aggasztott nagyon: Schaefer-nek megígérik a regény elején, hogy közölnek vele néhány információt az eltűnt bátyjával kapcsolatban (akit ugye Arnold Schwarzenegger alakított az első filmben). Végül nem derül ki ezzel kapcsolatban semmi, a végére már szerintem az író megfeledkezett róla, vagy nem tudom.

Összességében számomra izgalmas és szórakoztató regény volt, Nathan Archer egy kiváló helyszínre kalauzolja el az olvasót.

 

10/9.1

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a havas helyszín miatt nagyon jó könyv volt.

 

Egyébként Archer ezekben a regényekben képregénysztorikat dolgozott fel. Igazság szerint van ennek a történetszálnak egy harmadik felvonása is Dark River címmel, de az sajnos csak képregényben van, regényben nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a havas helyszín miatt nagyon jó könyv volt.

 

Egyébként Archer ezekben a regényekben képregénysztorikat dolgozott fel. Igazság szerint van ennek a történetszálnak egy harmadik felvonása is Dark River címmel, de az sajnos csak képregényben van, regényben nem.

Akkor most már értem, miért lett egy kicsit összecsapott a vége. Még van egy rész! Láttam a szukits.hu-n a Betondzsungel képregényváltozatát, viszont a Jég és Vérét nem.

Amúgy itt azt írják, hogy a Betondzsungel valamint a Jég és Vér egy trilógia első két része... A harmadik pedig Sandy Schofield-tól a Nagy Játszma.

 

http://www.aliensonline.hu/konyvek/predator/predator-trilogia-betondzsungel-jeg-es-ver-a-nagy-jatszma/

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Nagy játszmát valamiért így harangozták be, de semmi köze a Betondzsungel-Jég és Vér-Dark River trilógiához. Szerintem a kiadó tévesen azt hitte, hogy a Nagy játszma a Dark River feldolgozása.

 

Nem tudok róla, hogy a kiadó a Nagy Játszmát a Dark River feldolgozásának hitte volna. Szerintem csak az aliensonline.hu rajongói oldalon van így beharangozva. A kiadó webáruházában a Nagy játszmánál nem szerepel a sorozat 3. rése felirat.

 

Elso ketto tetszett...viszont a Nagy jatszmat kb. a felenel abbahagytam...marha unalmas volt! :(

 

Nekem az is bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits-on előrendelhető GRRM 3 novelláját tartalmazó könyv a Hét Királyság lovagja 2500 pénzért

 

A történet 90 évvel a könyvek előtt játszódik, és Sir Duncan a Magas valamint az apródjának életét dolgozza fel (legalábbis azok főbb állomásait)

 

Személy szerint én már régóta várom a megjelenését. Valahogy soha sem vitt rá a lélek, hogy angolul nekiessek

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudok róla, hogy a kiadó a Nagy Játszmát a Dark River feldolgozásának hitte volna. Szerintem csak az aliensonline.hu rajongói oldalon van így beharangozva. A kiadó webáruházában a Nagy játszmánál nem szerepel a sorozat 3. rése felirat.

Az lehet, hogy te nem tudsz róla, én viszont pontosan tudom. Sokáig így hirdette a Szukits - még a régi honlapján -, hogy ez a három könyv egy sorozat része, sőt, még volt olyan akció is, amiben egyben adták, mint trilógia. A 3-as szám sosem szerepelt rajta, mint ahogy az első két könyvön sincs 2-es és 1-es szám, de attól még anno így reklámozta a kiadó, az AOL meg CTRL+C, CTRL+V módra vette át onnan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lehet, hogy te nem tudsz róla, én viszont pontosan tudom. Sokáig így hirdette a Szukits - még a régi honlapján -, hogy ez a három könyv egy sorozat része, sőt, még volt olyan akció is, amiben egyben adták, mint trilógia. A 3-as szám sosem szerepelt rajta, mint ahogy az első két könyvön sincs 2-es és 1-es szám, de attól még anno így reklámozta a kiadó, az AOL meg CTRL+C, CTRL+V módra vette át onnan.

A régi honlapon volt az az akció? Mert úgy tudom, hogy csak a jelenlegi, megújult honlap funkcionál webáruházként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.