Ugrás a kommentre

5x03 - Front Runners


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem logikus, hogy Lux eltávolodott valamelyest Ahsokától. Rég látták egymást, ráadásul a több hónapos (?) harc, menekülés, bújkálás következtében kialakulhatott egy fajta kötelék közte és az onderoni lázadók között, azon belül is főleg Steela iránt. Ahsoka továbbra is a Jedi Rend tagja, míg Steela élete sokkal inkább hasonlít Luxéhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem logikus, hogy Lux eltávolodott valamelyest Ahsokától. Rég látták egymást, ráadásul a több hónapos (?) harc, menekülés, bújkálás következtében kialakulhatott egy fajta kötelék közte és az onderoni lázadók között, azon belül is főleg Steela iránt. Ahsoka továbbra is a Jedi Rend tagja, míg Steela élete sokkal inkább hasonlít Luxéhoz.

 

Hát ja, remélem ezzel el is megy Lux egy irányba, mert mint korábban írtam; "elég egy tilott szerelem a star wars-nak"

szóval nekem megfelelne, ha Ahsoka esetében egy kis flörtben és vonzódásban ez ki is merülne és más sorsot kapna..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szóval nekem megfelelne, ha Ahsoka esetében egy kis flörtben és vonzódásban ez ki is merülne és más sorsot kapna..

Egyelőre így néz ki a dolog, főleg ezen rész alapján van ez az érzésem. Habár kétlem, hogy a készítők csak ennyit szánnának nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét egy remek részt kaptunk, egy kicsit jobban is tetszett, mint az Onderon szál első része.

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem a legjobban az tetszett, mikor a generátor állomás megsemmisült. Párszor vissza is néztem azt a jelenetet. :D

Az új droid tábornokot pedig szeretettel várom, remélem lesz olyan jó, mint Riff Tamson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem a legjobban az tetszett, mikor a generátor állomás megsemmisült.

Mindenképpen a leglátványosabb jelenetek egyike volt! Engem kicsit a Malastare -i proton bomba robbanásra emlékeztetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, eljutottam oda , hogy én is firkantsak valamit a részről. Nem tervezek sokat írni, de azért bővebben kifejtem mik azok amikkel nem vagyok megelégedve, majd írok egy-két jót is, hogy ne lehessen rám fogni, hogy csak fikázok.

A droid fejének letépését elég olcsó húzásnak tartom, hisz egy egyszerű járőrdroidban miért lenne benne az egész erőmű tervrajza az összes őr pozíciójával együtt. Egy alaposabb megfigyelésnek jobban örültem volna, hiszen ez a gerilla (és még mindig nem terrorista) hadviselés egyik gerince.

A következő dolog a létszám. Az még oké, hogy 6-an lenyomnak egy járőröző szakaszt, sőt még a droidikák kiiktatásával sem volt komolyabb bajom, viszont az hogy 4-en nehéz tűz alatt hatástalanítanak egy tankot és annak a gyalogos kíséretét, már egy kicsit túlzás. Ha így haladunk, legközelebb már valaki egyedül fogja ezt megcsinálni :roll: Az erőmű megtámadásánál meg kifejezetten zavart, hogy megint csak 4-en támadnak meg egy erősen védett droid támaszpontot.

A harmadik panaszom egy apróság, azonban számomra annál zavaróbb: azon a nyamvadt AAT-n 3 féle fegyver van, azonban a készítők állandóan csak azt a nyomorult ágyút használják. Azt még megértem hogy az alsó torpedóvetőket(?) városon belül nem alkalmazzák, de mivan azzal a két oldalsó lövegtoronnyal, amik pont a gyalogság ellen vannak kitalálva? (Azt meg már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a fölső fülkéből csak az ágyútorony irányítható, maga a tank nem).

Aztán ott van az is hogy a droidok nem látnak a sötétben. Namármost ezeket a droidokat eredetileg (még a naboo-i invázió előtt) arra tervezték, hogy megvédje a kereskedelmi hajókat a kalóz támadásoktól. Számomra felettébb logikátlan volna az ilyen célra kifejlesztett droidokat nem felszerelni éjjellátóval, ugyanis egy űrhajón elég gyakran előfordulhat, hogy egy kivilágítatlan helységben kell harci tevékenységet folytatni, azonban ilyen szituációkban az éjjellátók hiánya igencsak lerontaná a droidok esélyeit, ezt pedig szerintem egyik tervező sem szerette volna.

És végül szívesen láttam volna egy-két fanyalgó izizit, akik nem szimpatizálnak a lázadókkal, és a reakciójukat, amikor ezek a jött-ment kis bestia lovasok elintézik a villanyszámla problémáikat a következő pár hétre.

És most a pozitívumok: örültem hogy a szerelmi szálat itt nem erőltették, bár sok mindenre még így sem maradt idő. Iziz még mindig gyönyörű, azonban elég középkori, a KotOR II-ben mintha egy kicsit fejlettebb volt technológiailag. A folytatás talán még ígéretesebbnek ígérkezik, mint amilyen ez volt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droid fejének letépését elég olcsó húzásnak tartom, hisz egy egyszerű járőrdroidban miért lenne benne az egész erőmű tervrajza az összes őr pozíciójával együtt.

Azok a droidok az erőműben és az körül járőröznek, szóval nekik nem árt ismerni a tervrajzot és az őrök pozícióját.

A következő dolog a létszám. Az még oké, hogy 6-an lenyomnak egy járőröző szakaszt, sőt még a droidikák kiiktatásával sem volt komolyabb bajom, viszont az hogy 4-en nehéz tűz alatt hatástalanítanak egy tankot és annak a gyalogos kíséretét, már egy kicsit túlzás.

5-en voltak :P

(Azt meg már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a fölső fülkéből csak az ágyútorony irányítható, maga a tank nem).

Dono vezette a tankot.

Aztán ott van az is hogy a droidok nem látnak a sötétben.

Az egyik droid kiadta parancsba, hogy váltsanak infravörösre, de addigra a lázadók leszedték őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok a droidok az erőműben és az körül járőröznek, szóval nekik nem árt ismerni a tervrajzot és az őrök pozícióját.

Az még oké, hogy a tervrajzot, nade az össze őr helyzetét? Talán ha egy parancsnok droidot kaptak volna el

5-en voltak :P

Dono vezette a tankot.

Ezt egy kicsit benéztem, de az elsőnél akár írhattam volna 3-at is, mert 2 az 5-ből látványosan nem csinált semmit (annyira, hogy észre sem vettem hogy ott van egyáltalán)

Az egyik droid kiadta parancsba, hogy váltsanak infravörösre, de addigra a lázadók leszedték őket.

Erről a mondatról is lecsúsztam, viszont a mondat előtt pár snittben meg vígan masírozgatnak a sötétben, mintha mi sem történt volna. Mindenesetre eléggé nagy a reakcióidejük

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik droid kiadta parancsba, hogy váltsanak infravörösre, de addigra a lázadók leszedték őket.

És ugye melyik drodiról beszélünk, mert a super battle droidok -nak még a szemük is világított. :) Az itt látható B-1 -esek meg szerintem még mindig az első szériából vannak, azért ilyen fejletlenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkésve bár, de törve nem, tegnap megnéztem, és ma már írni is van időm róla. Mivel újranéztem az előzőt előtte (másodjára jobban bejött), így friss emlékkel vágtam neki, és egyetlen apróságtól eltekintve (ami az előző rész hozadéka) nagyon tetszett. Jó ez, ahogy kialakul a lázadás, vagyis annak előképe. Szintén bejön a magatehetetlen tüskelöki Sanjay Rash, szerintem az eddigi legjobban eltalált báb-karakter. Annyira lehetetlen alak, annyira látszik, hogy önállóan dönteni is képtelen. Még arra sem képes, hogy önerőből legalább ráijesszen a lázadókra, inkább az elődjéhez "rohan" és belőle próbálja kiparancsolni a lázadók megállítását. Idióta fejével rá sem jön, mennyire irracionális a gondolat, de akkor sem fogja fel, amikor az öreg rávilágít ostobaságára. Ennél azért még Nut Gunray-be is több szorult, ő legalább elvágta Naboo kommunikációs vonalait, elhallgatott infóka a Sith elől, de ez az idióta király még saját magát sem tudja megvédeni. Amikor elcseszte, egyből ment Tyranusnak sírni, aki - szinte kigúnyolva marionett bábuját - egy droidot küld a helyére. Mintha csak azt mondaná, hogy "te olyan balfék vagy, hogy még egy droid is jobban végezné a dolgod".

Apropó, Kalani, hatásos belépője volt, kicsit Darth Maulét idézte. Kíváncsi leszek erre a szuper taktikai droidra. Kíváncsi leszek, mennyivel lesz jobb, mint az eredeti T-széria. Azok azért elég bénák voltak.

Az egyetlen apróság, ami nem tetszett, hogy csak úgy lazán fel lehet nyitni egy tank(!) ajtajait kívülről(!!!). Ekkora baromságot... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azt még megértem hogy az alsó torpedóvetőket(?) városon belül nem alkalmazzák, de mivan azzal a két oldalsó lövegtoronnyal, amik pont a gyalogság ellen vannak kitalálva? (Azt meg már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a fölső fülkéből csak az ágyútorony irányítható, maga a tank nem).

 

A két oldalsó lövegtoronnyal lőttek bele a kommandós droidokba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Obi azt mondta, hogy legitim az Onderoni király, és ezért kell tiszteletben tartani a NÉP döntését. Vagy csak a Jedik voltak félre tájékoztatva?

Szerintem ezen a bolygón nem demokrácia van, nem választják a királyt, legalábbis nem a nép választja. Elég biztos, hogy abszolút monarchia az államforma. Ne feledjük, nem a demokratikus államforma a világ egyetlen legitim államformája, még a Star Wars világában sem, de még a Köztársaságon belül sem (lásd Naboo, Alderaan).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.