Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Itt van egy bővebb összefoglaló

http://www.telegraph.co.uk/culture/film/film-news/10422635/Star-Wars-Episode-VII-may-return-to-grittier-roots.html

 

A prequel trilógiát is tiszteletbe tartja, tudja, hogy sokaknak ez jelentette azt, amit neki fiatalon az original trilógia. :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem abszolút a prequel jelentette azt a Star Wars-ot, amivel azonosulhattam, felnőhettem, és tényleg nagyon szeretném, ha az új trilógia nem egyik társának másolata, hanem a kettő ötvözete lenne, és az original trilógia elemei is tudnának újként hatni rám, mint a 21. század nézőjére, aki lemaradt a régi filmekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert aztán az új ST-ek is rendre a régiek koppintásaik voltak bármiféle kreativitás és újítások nélkül

Most őszintén, én lesz*rom az ST-t, nehogy már abból induljak ki. Nem a kreativitás hiányától félek, hanem az egyes korszakok ignorálástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén, én lesz*rom az ST-t, nehogy már abból induljak ki. Nem a kreativitás hiányától félek, hanem az egyes korszakok ignorálástól.

Pedig tökéletes kiindulási alap, hiszen pont a Star Trek és az Into Darkness azok, amik nem ignorálták a franchise azon szakát, amit a keménymag eddig a legjobban rühellt, az Enterprise-t. Ez azért csak jelzi, hogy Abrams nem hagy figyelmen kívül valamit, csak azért, mert a nagy hangú rajongók ezt sípolják. Slusszpoén, hogy az az egy korszak nem lett "eltörölve". Ez szüli a másik slusszpoént, hiszen bár nyugodtan megtehette volna, az egész történet a kezébe adta a lehetőséget, ennek ellenére a többi Trek érát sem hagyta figyelmen kívül.

 

Arról nem beszélve, hogy meg sem teheti, hogy ignorál egy hat részes filmsorozatból hármat, amikor annak is egyértelműen vannak rajongói bázisai. Technikailag ezzel kijelentené a saját és a stúdió nevében, hogy azok, akik az ep1-2-3-at szeretik, magasról le vannak sz*rva. Az pedig nem éppen a legjobb marketing húzás.

 

Az meg már csak hab a tortán, hogy itt ki is mondja a fentieket: "A lot of kids who saw all the prequels when they were young really do identify with those movies as much as my generation identified with the originals." Ezek után aligha hiszem, hogy bárki bármit ignorálna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Episode I-II-III ignorálása a Prequel Trilogy-t fanatikusan utáló és gyűlölő emberek vágyálma, de az magasról le van csokizva, hogy ők mit akarnak. A Star Wars rajongók nem csak belőlük állnak. A másik: kétlem, hogy Lucas eladta volna úgy, hogy az életművének felét kukáznák az új éra készítői. Kizárt!

 

Dzséjt megint leírta a lényeget!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van Dzséjt. Csak már tele a t*köm azzal, hogy folyton az ST filmekkel példálóznak.

Nézd, ha mondasz egy másik ötven éves űreposz-franchise-t, aminek köze van J. J. Abramshez, és egyaránt rendelkezik folytatásokkal és készítési sorrendben azokat követő előzmény filmekkel, valamint olyan korszakokkal (filmekkel/sorozatokkal), amelyeket a régi rajongók zsigerből gyűlölnek, ráadásul nagyobb részben jól sikerült alkotásokból áll, és jellegét tekintve közel áll a Star Wars képviselte műfajhoz, akkor becsület szavamra, én nem fogok többé a Star Trekkel példázni. De legjobb tudomásom szerint a filmtörténelem 100 éve alatt mindössze két ilyen franchise született: a Star Wars és a Star Trek. Így amíg nem születik egy harmadik, elég babrás mással példázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem vagyok tőlük elájulva, sőt az Into Darkness inkább csalódás volt, de az tény, hogy rengeteg olyan emberkével szerettették meg a franchise-t, akiknek korábban borsódzott a hátuk az egésztől.

 

Szerintem egyik trilógia ignorálása sem fog megtörténni, ezt elképzelhetetlennek tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Be kell vallanom valamit, én el vagyok ájulva J.J. Trekjeitől. A 2009-estől csak az ájulás szélére kerültem, de az Into Darknesstől abszolút elaléltam. És arra is rávett (igazolva Nute szavait) hogy a régebbi Trekekhez is hozzászagoljak okával, holott sohasem szerettem korábban ezt a szériát.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rendben is van, de attól a példa még megállja a helyét, az független attól, hogy ki mit érez iránta.

Már hogy lenne független? Ha nekem semmit nem jelent akkor hogy interpretálom át úgy az SW -re, hogy abból pozitív dolog jön ki? Ez a levezetés csak annak ok, aki odáig meg vissza van érte. A többiek csak értetlenül csóválják a fejüket. Mint Zééé is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk úgy, hogy nem kéne átültetni? Csak nézni az egyszerű, rideg, száraz tényt: Abrams nem tesz valamit közönségbaráttá azáltal, hogy a nagyhangúak szavára hallgat. Persze általánosan nem használható a példa, mivel csak egy példa, de legalább mutatja, hogy Abrams nem a rajongóknak, hanem a film univerzumának kötelezi el magát. És szerintem ez jó dolog, ha utálod Abrams Star Trekjeit, ha imádod.

Az már más tészta lenne, ha a rendezési stílust vagy a megoldásokat hoznánk fel példának, mert azok részben más megközelítést igényelnek. Engem is irritálna valószínűleg, ha kapkodós kameramozgást vagy túlzásba vitt tükröződés effektet látnék az SW-ben. Ez már valóban ízlés kérdése is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzmények ismeretében valószínű, hogy ezért is tartják a legjobb választásnak Abramst. Mást nem tehetünk mint eddig. Reménykedünk. Mert ez azért nem ST... De hátha megbirkózik ezzel is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért arra kíváncsi lennék, hogy Kennedy miért akarja/akarta eltolni a bemutatót majdnem egy évvel?

Talán ez a cikk megadja neked a választ.

A Forbes cikke ezt írja:

1999-ben még nem volt Harry Potter, nem volt Gyűrűk ura nem jött el a képregényfilmek forradalma. Kivételes helyzetben gyűjthetett be egy valag pénzt az EP1.

És a folytatásoknak már megvolt a tömegbázisa, és 2005-ig nem indult be annyi frencsájz.

 

Most meg...2015 nyara annyira túlzsúfolt, hogy bizony az SW7 csak egy lenne, a többi méregdrága frencsájzt film között. (Jurassic World,Avengers, Superman vs Batman pl..)

Ezért rendkívül fontos, hogy igen jó film szülessen, a forgatókönyv rendesen ki legyen dolgozva, Kenndey és a Lucasfilm kreatív csapata nyugodtan tudjon dolgozni. Mert itt most egy konkrét trilógiát kell felépíteni, és az esetleg mellékszereplőknek spin-off filmeket gyártani, plusz egyeztetni a videójáték fejlesztőkkel, könyv írókkal..

 

Nehogy középszerű alkotás szülessen, és a közönség hamar elpártoljon, és elvérezzen a nyári filmek között a trilógia nyitó darabja. Szerintem Kennedy ettől félhet...

 

 

De én optimista vagyok, szerintem nincs gond. THR cikk végén egy forrás azt mondja, a forgatókönyvíró váltás természetes folyamat, és J.J. Abrams is úgy véli tudja tartani a 2015-s határidőt.

 

Idővel kiderül, mi lesz hogy lesz.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Arndt azért távozott mert sürgették? Jó lenne belelátni ennek a hátterébe mert akkor sokkal tisztább lenne mi is folyik a film körül tulajdonképpen.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ne okozzon káoszt Iger ragaszkodása 2015-höz.

 

Bryan Singer-t mint az új X-Men film rendezőjét kicsivel hamarabb jelentette be a Fox, mint a Disney J.J.-t.

Na és mi történt?

Singer már áprilisban el is kezdte a film forgatását. Pedig Singer még javában a Jack az Óriásölő filmjén munkálkodott... És, az X Men film forgatókönyvét 2012-ben még csiszolták.

Adott neki a stúdió 250 milliót, és ha a hírek igazak, annyira biztosra megy a stúdió ezzel a filmmel, hogy a potenciális folytatások már formálódnak.

Na tehát, akár J.J. már idén nyáron is simán forgathatott volna, de kapott plusz egy évet.

 

Szóval ő mennyivel kényelmesebb helyzetben van, mint Singer kollégája. Én nem aggódom, és szerintem J.J. se, mert ő is úgy érzi, tartani tudja a határidőt, a hírek szerint.

Szerintem rengeteg ideje volt, van és lesz.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bennfentesnek mondott HR cikk szerint Arndt már a Lucasfilm felvásárlása elött leadott egy 40-50 oldalas vázlatot. Ezután közel egy évig dolgozott a forgatókönyvön viszont a pali pokoli drága és egy újrairásnál akár hetente 300 ezer dollárt is kérhet, úgyhogy valószinüleg úgy gondolták, hogy ha már nincs feltétlen szükség rá, akkor talán nem kéne rá elverni a büdzsét.

Emellett a cikk azt mondja, hogy JJ lett kb. a projekt mindenhatója, igy logikusnak tűnik hogy számos feladat mellett a forgatókönyvirást is szinte teljesen magához rendelte (de még a HR bennfentességéről is sokat elmond, hogy egy másik forrásuk szerint meg JJ egyáltalán nem lett mindenható és Kennedy-vel castingolnak)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bryan Singer-t mint az új X-Men film rendezőjét kicsivel hamarabb jelentette be a Fox, mint a Disney J.J.-t.

Na és mi történt?

Singer már áprilisban el is kezdte a film forgatását.

Egy rugóra jár az agyunk, mert nekem is ez a film jutott eszembe napokkal ezelőtt, mint jó példa arra, hogy nem kellenek évek egy film elkészítésére. A nyáron még ment a forgatás, a film pedig májusban a mozikba kerül, ennyit arról, hogy mennyi idő kell egy filmre. És jöhet bárki azzal, hogy az SW azért más, igazából annyira nem más, ha a filmkészítési munkákról van szó, a forgatókönyvön már tavaly is ügyködtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ne okozzon káoszt Iger ragaszkodása 2015-höz.

Én is ebben bízom, de hitelbe nem aggódom. :) A össze-vissza kombináló, "ismeretlen forrásból" származó pletykák pedig hidegen hagynak...

Azzal nyilván a Disney is tisztában van, hogy a nézők előbb lenyelnek egy éves csúszást, mint az esetleges kapkodás miatti minőségromlást. Eddigi munkássága alapján Abrams-nél a bizalmam. Ha ő úgy ítéli meg, hogy elkészül 2015-re a tervezett (nem az összecsapott, silány) projekt, akkor nem aggódok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy érdekes anekdota a filmkészítés sebességéről. James Hornernek mindössze hat hét állt rendelkezésére az Aliens zenei anyagának elkészítésére, mindezt úgy, hogy a film forgatása és utómunkálatai még tartottak. Hat héttel a premier előtt! Nehezítette Horner munkáját, hogy Cameron teljesen átírta a Ripley és a királynő közötti végső összecsapást (természetesen új jeleneteket rögzítve), amit Horner, akárcsak a film többi részét, nem láthatta, csak a díszleteket nézhette meg. Újra kellett írnia a már elkészült zenei anyagot anélkül, hogy látta volna, mihez készült egyáltalán az eredeti anyag, nemhogy az új. Négy héttel a premier előtt lett végül felvéve a zene (ergo két hét alatt összedobta a film amúgy fantasztikus muzsikáját, amiért Hornert életében először Oscarra jelölték!!!). Négy héttel a bemutató előtt, 1984-ben.

Egy másik jópofa sztori: 2009, Transformers: Revenge of the Fallen. Michael Bay már Tokióban volt, öltönyben, nyakkendőben, a film premierjének otthont adó filmszínház iroda-részlegében, már gyűlt a közönség, csupán órákra volt a premier (japánban, ahogy több országban - köztük nálunk is - három nappal korábban volt a bemutató, mint az USA-ban). És az egyik irodában Bay-nek élő kapcsolata volt az ILM-mel San Franciscóban, ahol még dolgoztak a film utómunkálatain. Órákkal(!!!) a premier előtt Bay még dolgozott a filmen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van egy bővebb összefoglaló

http://www.telegraph.co.uk/culture/film/film-news/10422635/Star-Wars-Episode-VII-may-return-to-grittier-roots.html

 

A prequel trilógiát is tiszteletbe tartja, tudja, hogy sokaknak ez jelentette azt, amit neki fiatalon az original trilógia. :)

 

Remélem is, hogy így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.