Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egy jó cikk arról hogy a EPVII trailere hogyan utal vissza a korábbi filmekre.

http://www.starwarsreport.com/2015/10/31/mirror-images-reflections-from-the-saga-in-the-force-awakens-trailer/

Vannak jó és erőltetettebb párhuzamok is..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván kicsit lesokkolta, hogy azt a kardot most ellene nyitották ki, meg arra akarja használni az a szadista, akitől besokalt, hogy most őt vágja le. De semmi meglepettséget nem látok, csak annyit, hogy instant összesz*rta magát, amint ez az állat fénykardot lengetve megindult felé, mint egy elszabadult vonat. Láthatóan nincs felkészülve erre a párbajra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván kicsit lesokkolta, hogy azt a kardot most ellene nyitották ki, meg arra akarja használni az a szadista, akitől besokalt, hogy most őt vágja le. De semmi meglepettséget nem látok, csak annyit, hogy instant összesz*rta magát, amint ez az állat fénykardot lengetve megindult felé, mint egy elszabadult vonat. Láthatóan nincs felkészülve erre a párbajra.

Az is eszembe jutott, hogy Finn beállása a Struzan féle poszteren egyértelműen Luke-ra emlékeztet a IV-es epizódból: (spoiler mögé beraktam a képeket)

 

 

51fqixg%2B0nL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg

 

CMfJcPuUAAAu61F.jpg

 

 

Ennek mentén tovább gondolkodtam, és sok minden beleillik a köztük lévő párhuzamba: megeshet, hogy Finn, akár csak Luke, a trilógia első részében indul el az Erő útján, és Luke esetében is láttuk, hogy egy epizód alatt mennyit lehet fejlődni: az Erő vezeti a kezed, ha hagyod, de körülbelül ennyit. Ha Luke kardozott volna az Episode IV-ben, nagyjából arra lett volna képes Vader ellen, mint amire Finn lesz várhatóan Kylo ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az jön le, hogy telemegy a gatya..

Hogy "mégis hogy védjem ezt ki?!"

A rövid a snitt, de Kylo olyan erőteljesnek tűnik, hogy a következő képkockán egy elfelezett Finn se lepné meg az embert.

 

Az is eszembe jutott, hogy Finn beállása a Struzan féle poszteren egyértelműen Luke-ra emlékeztet a IV-es epizódból: (spoiler mögé beraktam a képeket)

 

 

51fqixg%2B0nL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg

 

CMfJcPuUAAAu61F.jpg

 

 

Ennek mentén tovább gondolkodtam, és sok minden beleillik a köztük lévő párhuzamba: megeshet, hogy Finn, akár csak Luke, a trilógia első részében indul el az Erő útján, és Luke esetében is láttuk, hogy egy epizód alatt mennyit lehet fejlődni: az Erő vezeti a kezed, ha hagyod, de körülbelül ennyit. Ha Luke kardozott volna az Episode IV-ben, nagyjából arra lett volna képes Vader ellen, mint amire Finn lesz várhatóan Kylo ellen.

Azaz nagyon kevésre. Van okunk félteni Finnt..

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://makingstarwars.net/2015/05/a-compiled-synopsis-of-star-wars-the-force-awakens/

 

Valószínűleg ez a sztorileírás áll legközelebb az igazihoz. Mikor ez kijött, többen fanyalogtak, hogy már az első mondata alapján óriási baromság. Viszont a legújabb trailert látva... hát elég sok az egyezés az ismert jelenetekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, el is tudom képzelni, ahogy a csillagromboló végigüldözi a fél Galaxison át a fénykardot, de nem tudják elkapni, mert a fénykard irányt vált és elrejtőzik a Jakkún. :roll:

Ez a kezdő leírás annyira távol áll egy Star Wars nyitányától, hogy az már fájdalmas. Ha ez igaz lesz (nem lesz), akkor Abramsnek sikerülne a világ legsz*rabb filmnyitányát megkomponálnia egy Star Wars filmhez, ami duplán tehetség. És persze, a pincéből kéne felhoznia a mozit, hogy a végén ne hordjam le a sárga földig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam egy teóriát ami nem valószínű de azért érdekes. A teória szerint Kylo Ren Ezra Bridger. Ő Vader titkos tanítványa és azért fiatalabb mint kéne lennie mert karbonba fagyasztották. Vader halála után fagyasztották ki és ezért nem tudja hogy ő áttért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam egy teóriát ami nem valószínű de azért érdekes. A teória szerint Kylo Ren Ezra Bridger. Ő Vader titkos tanítványa és azért fiatalabb mint kéne lennie mert karbonba fagyasztották. Vader halála után fagyasztották ki és ezért nem tudja hogy ő áttért.

Érdekes, de kizártnak tartom. Az ep VII elspoilerezné a Rebels végkimenetelét?

És vannak más aspektusok is. Nem akarom degradálni a Rebels-t, de egy mozifilm nem fog belőle kiindulni..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam egy teóriát ami nem valószínű de azért érdekes. A teória szerint Kylo Ren Ezra Bridger. Ő Vader titkos tanítványa és azért fiatalabb mint kéne lennie mert karbonba fagyasztották. Vader halála után fagyasztották ki és ezért nem tudja hogy ő áttért.

 

Ez nagyon gáz szerintem, de nem is hiszem hogy igaz lenne belőle egy szó is. Amit belinkeltem az lesz a sztori ;) vagyis nagyjából az lesz. De majd Zééé megmondja, hogy mennyire egyezik, hisz ő már látta :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdezzük meg Zééét, ő már látta a filmet! Zééé! Lebegő fénykarddal kezdődik a film, vagy sem? :D

 

Állítólag BB8-ban van a kard, de ezt sem én találtam ki. Azt nem írták, hogyan kerülne bele, de a film elejét majd minden spoiler a kard megjelenésével indítja. Volt már ilyen nyitányunk, a Star Trek Nemzedékek kezdődik egy űrben lebegő pezsgősüveggel, ami aztán nekicsapódik az Enterprise oldalának. Az viszont kicsit meredek lenne, hogy egy kard lebeg az űrben és lezuhan a Jakkura. Az biztosnak tűnik, hogy Kylo Ren a kard után lohol, ezért is kínozza Poe Dameront a film elején.

 

szerk.: most néztem meg a linket, ott azt írják, hogy Poe teszi a kardot BB8-ba. :hmm:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag BB8-ban van a kard, de ezt sem én találtam ki. Azt nem írták, hogyan kerülne bele, de a film elejét majd minden spoiler a kard megjelenésével indítja. Volt már ilyen nyitányunk, a Star Trek Nemzedékek kezdődik egy űrben lebegő pezsgősüveggel, ami aztán nekicsapódik az Enterprise oldalának. Az viszont kicsit meredek lenne, hogy egy kard lebeg az űrben és lezuhan a Jakkura. Az biztosnak tűnik, hogy Kylo Ren a kard után lohol, ezért is kínozza Poe Dameront a film elején.

 

szerk.: most néztem meg a linket, ott azt írják, hogy Poe teszi a kardot BB8-ba. :hmm:

Érdekes. De akkor már megszerezte valahonnan. Nem úgy volt, hogy Leia általi küldetésben van?

Igazából nem baj, ha ez a filmig már nem derül ki.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy volt, hogy Leia általi küldetésben van?

 

De igen. Szerintem a kardért megy a Jakkura, mindenesetre a falu feldúlása a kard miatt történik, tehát a spoiler ezen része igaz lehet. Tényleg az ott lakó törzsnél van/volt a kard és Kylo ezt keresheti. Az ottani törzsfő megtalálja a lezuhanó kardot, szól a lázadásnak, akik a kardét küldik Dameront. Időrendben első a kard megtalálása, majd a falu feldúlása, Dameron elfogása (BB8 közben elszökik, de ekkor már benne van a kard), Dameront felviszik a rombolóra kikérdezni, Finn lelkismerete felébred, Finn kiszabadítja Poe-t, miközben a Jakkun BB8-at összeszedik a gyűjtögetők. A gyűjtögetők találkoznak REy-el, Rey megveszi/megszerzi tőlük a robotot, majd bemegy a városba, Finn és Dameron megszökik, de lelövik őket. Dameron katapultál és ezzel elkeveredik Finntől. Finn bemegy a városba, ahol már ott szerel a piacon Rey. Megérkeznek a TIE vadászok és a rohamosztagosok, szétlövik a kikötőt, Finn és Rey elmenekülnek, Rey hajóját/siklóját szétlövik, Rey ellopja az egyik ott állomásozó hajót (Falcon). Finn, Rey, BB8 a Falcon fedélzetén hagyják el Jakkut, míg Dameront később szedik össze (Han és Csubi ott van a kocsmában, együtt hagyják el a Jakkut Dameronnal és a Falcon után erednek.) Később megtalálják a Falcont, bevontatják a "rombolójuk" hangárjába, Han és CSubi újra birtokba veszi a Falcont. Jön a lelkizés, hogy volt egy háború, voltak Jedik, van erő, van sötét oldal. Kiderül, hogy BB8-ban ott a kard, Han felsimeri a kardot, de nem tudja, hol van Luke. Elmennek Maz KAnata kastélyéba, mert Han ismeri a kalózokat és tudja, hogy Maz Kanata ismerte Lukeot (a tanítványa volt). A kastélyban állítólag nem Maz Kanata a fővezér, de lemennek egy katakombába. Miközben mennek mendegélnek, Maz megérzi Rey-ben az erőt, mesélni kezd nekik Luke és az akadémia sorsáról és a Ren lovagokról. Közben Kylo elmélkedik egyet, hogy vissza kell állítani Vader és a Birodalom dicséségét bla bla bla. Valahogy kiszagolják, hova is mentek Hanék, rajta is ütnek Maz kastélyén. Darabokra szedik, miközben Rey az erdőben nézi (valamiért oda rohan), miként a First Order katonái totális támadást intéznek a kastély ellen. Han-t, Csubit meg Finn-t elfogják, de akkor jön a felmentő sereg Poe vezetésével. Az X-wingek és Tie-ok kergetőzni kezdenek, a sziget tele van sziklákkal és üregekkel, meg barlangokkal, ott is folyik a kergetőzés. Közben Hux bemutatót tart az embereinek és kihírdeti, hogy vége a fegyverszünetnek, eljött a háború ideje. A hősök együtt mennek a Yavinra, ahol Leia felkészíti őket a támadásra, nagyjából idáig tart a film kétharmada.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűazannyát! Ittam a szavaidat :)

 

Még mindig sok a hézag. Néhány dologgal kiegészítem a lentieket.

 

Rey valószínűleg Maztól tudja meg, hogy a szüleit a Ren lovagok ölték meg, vagy az emlékek az, ami annyira felkavarja, hogy a kastély elleni támadás közben nincs a hősökkel. Bizonyára fáj neki, hogy elveszítette a szüleit és ezért sem akar az erő útjára lépni.

Maz Kanata a kastély lerombolása után valószínűleg a hősökkel együtt megy el a Yavinra, ezért lehet az, hogy egy női(es) kéz adja át a Yavinon Leiának a kardot.

Nem tudjuk, hogyan és miért kerül a film utolsó harmadában Finnhez a kard. Sejteni lehet, hogy Rey nem kér az erőből, nem kér a kardból, nem kér a jediségből egészen addig, míg Kylo Ren a szeme láttára le nem vágja Finnt. Akkor viszont előtör belőle a szunnyadó hatalom és a film végére eldöntötté válik, hogy a jediség útjára lép.

 

Nem tudjuk, hogyan kapcsolódik a történetbe Max Von Sydow karaktere és azt sem tudjuk, hogy Snoke mikor jelenik meg és miért. Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy nyúlfarknyi jelenet jut neki a záróakkordban. Mivel azt mondja a trailerben, hogy felébredt az erő, engem ez nagyon emlékeztet Palpatine hologrammos monológjára a Birodalomból. De ez a monológ Palpatine szájából is akkor hangzik el, miután Luke a cselekedeteivel már felfedte magát. Tehát az a tippem, hogy miután Rey megküzd Rennel és miután eljutunk a film végére, Snoke megteszi a kinyilatkozást, hogy mozgás van az erőben, lett egy új ellenség, az erő felébredt. Persze ez csak az én nyers spekulációm.

 

További érdekesség, hogy egyes képeken R2D2 és C3PO együtt szerepelnek. Tehát R2 nincs Lukeval a száműzetése alatt, ergo igaz lehet a spoiler, hogy Luke kézrátételes gyógyítása a búcsú pillanata. Ez megerősíti azt a pletykát, hogy Luke az akadémiája elvesztése miatt érzett fájdalom okán vonul nyugdíjba, legalábbis egy időre és R2-t hátra hagyja. Ami pedig megerősíti, hogy az a jelenet bizony a vízióból van és nem a Jakkun kap helyet. (Mondjuk ez számomra egyértelmű, hiszen a forgatási képen látszik, hogy az egy épített színpad.)

 

De az hogy van hogy Finn rohamosztagos szerkóban zuhan le és utána Poe jacketje van rajta? Katapultálás így nem passzol.

 

A jelenetek alatt/közben 20x átöltözhetnek. Gyanítom, hogy Dameron is beöltözik TIE pilóta ruhába, és úgy mennek a hangárba, mint Luke és Han a Halálcsillagon.

 

Korábban volt egy spoiler, hogy Hant újra látjuk rohamosztagos ruhában...szerintem nem, csak annyiról lehetett szó, hogy Dameron szöktetése némi ruhaváltással jár. Amikor a cellából Finn kihozza, akkor még a sima ruhája van rajta, ezt mondjuk láttuk a making of doksiban. De semmi nem indokolja, hogy a hangárba már ne birodalmi ruhába (páncélba) kössék el a Tie-t. Szerintem Dameron át fog öltözni birodalmi szerelésbe, persze a ruhája ott lesz a TIE vadászban. Amikor pedig katapultál (mert ő vezeti a TIE-t), akkor Finn és a levetett ruha együtt szépen lezuhannak, Finn pedig (hogy elvegyüljön), szépen magára veszi Poe ruháját. Hülyén is festene, ha Finn rohamosztagos szerelésben parádézna a Jakkun.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.