Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ti engem hergeltek mi? :angry::hehe:

Nem hergellek. Mi vagyok én? Kakas? :D Egyszerűen csak eszembe jutott, de nagyon is valós a veszély. Nekem se jönne be ha így lenne. :( Egyébként csak megsúgom, hogy Rey is fiatal kissé Han és Leia lánynak szerintem. Inkább lehetnének a nagyszüleik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookieepedia, én is onnan vagyok ilyen okos. :D:glasses: Mondjuk ezt a plazmapenge cuccot spec nem onnan tudom, régen olvastam valamiben. Nem tudom miben, de magyar volt, az fix. Talán egy regényben volt róla szó, vagy a starwars.hu enciklopédiájában volt benne. A kutya tudja már azt, régen volt, talán igaz sem volt. :)

Nekem a RotS regényváltozatából maradt meg nagyon az, amikor Anakin elteszi láb alól a szeparatistákat a Mustafaron, és a fordítás valahogy úgy fogalmaz, hogy "...és megkínálta a Helytartót egy kis kék plazmával!" Lehet, hogy te is itt olvastad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként csak megsúgom, hogy Rey is fiatal kissé Han és Leia lánynak szerintem. Inkább lehetnének a nagyszüleik.

Miért? Semmi sem indokolja, hogy Reynek az endori buliban kellett fogannia. Simán megszülethetett hét évvel az endori csata után, már ha Rey azonos korú az őt megformáló Daisy Ridley-ével, mert ugye az sem biztos, lehet akár 25 éves is, és akkor máris csak öt évvel később született.

Szerintem Leiának (és, ha továbbra is tábornokoskodott, akkor Hannak is) épp elég dolga volt az ep6 után, hogy ne merjen bevállalni egy gyereket. Először még le kellett győzni a Birodalmat, aztán megalapítani az Új Köztársaságot, aztán azt stabilizálni, legyűrni a kezdeti problémákat, stb. A kora miatt nem kellett sietnie, hiszen még ha hét évvel az endori csata után szüli meg Rey-t, akkor is csak 30 éves. Azért egy 30 éves nő nehogy már nagymama korú legyen.

 

Nekem a RotS regényváltozatából maradt meg nagyon az, amikor Anakin elteszi láb alól a szeparatistákat a Mustafaron, és a fordítás valahogy úgy fogalmaz, hogy "...és megkínálta a Helytartót egy kis kék plazmával!" Lehet, hogy te is itt olvastad. :)

Igen, lehetséges, hogy ez maradt meg bennem is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Semmi sem indokolja, hogy Reynek az endori buliban kellett fogannia. ..

 

Híííjj! Aszencségit'! Na most padló... Meglódult a fantáziám!

Remélem ezt kizárhatjuk!

Elvégre nem túl szőrös a kis Rey! :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs kevesebb esélye mint más találgatásnak. :) Az "infókból" ezt is össze lehet hozni.

A skála a találgatások valószinüségénél azért igen széles. Például az is lehet találgatás, hogy látni fogjuk-e Luke arcát (nem derült ki egyértelműen hogy igen, de rendkivül valószinü) meg az is hogy Hux tábornok Luke fia (volt korai jelentés ami utalt rá, de jelenlegi tudásunk szerint borzasztó valószinütlen). Az hogy Hannak született egy totál fekete gyereke (még csak nem is félvér), méghozzá azután, hogy Leiával összejöttek, egy olyan karaktertől akit a közönség 0,000001 százaléka ismerhet egy képregényből... ez az emlitett skálán szerintem egyértelműen a kevésbé valószinű oldalon csücsül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Híííjj! Aszencségit'! Na most padló... Meglódult a fantáziám!

Remélem ezt kizárhatjuk!

Elvégre nem túl szőrös a kis Rey! :death:

Ezt érdeme végiggondolni. Wicket ugye először felszedte Leiát, majd miközben C-3PO előadta a Star Wars ep4-5 történetét, Hanra mozdult rá. És a csata után is egyből ő ugrott fel köztük. Szóval óvatosan azokkal a gondolatokkal, hogy mi történhetett hármuk között azon a bulin. De az is egy lehetséges eset, hogy sokáig azért nem volt saját gyerekük, mert örökbe fogatták Wicketet. Aztán csak miután ő elpusztult, döntöttek úgy, hogy akkor belevágnak egy saját gyerekbe. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.. Az hogy Hannak született egy totál fekete gyereke (még csak nem is félvér), méghozzá azután, hogy Leiával összejöttek, egy olyan karaktertől akit a közönség 0,000001 százaléka ismerhet egy képregényből... ez az emlitett skálán szerintem egyértelműen a kevésbé valószinű oldalon csücsül.

 

Ha mégegyszer valaki felhozza ezt, akár valószínüsíti, akár ellenláballja, én felkeresem és plazmával kínálom majd! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi történt volna? Az a jobb oldali szőrös egyed :lol:

Aucs! :D

 

Amúgy a múltkor eszembe jutott erről a képről, hogy volt olyan vélemény, hogy az ep1-ben a fogatversenyzők egyike-másika túl Disney-figura szerű. Mi erről a sárga szőrmókról a vélemény? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aucs! :D

 

Amúgy a múltkor eszembe jutott erről a képről, hogy volt olyan vélemény, hogy az ep1-ben a fogatversenyzők egyike-másika túl Disney-figura szerű. Mi erről a sárga szőrmókról a vélemény? :)

 

Hogy gyönyörű! :sick:

Biztos több nagytotálja lesz mint Luke-nak! :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos több nagytotálja lesz mint Luke-nak! :evil:

Erre a hozzászólásra lehet érdemes lesz visszatérni december 19-én, aztán ha bejött, elmegyünk lottót venni. :D

 

Én úgy látom, hogy az új trilógia egyik legkőkeményebb figurájával van dolgunk. Boba Fett és társai csak jelenthetnek ennek az arcnak. Snoke is csak félve meri majd kiejteni a nevét.

:lol: Az ep7 titkos főgonosza. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a hozzászólásra lehet érdemes lesz visszatérni december 19-én, aztán ha bejött, elmegyünk lottót venni. :D

Nem lottót.

Én 18-án délelőtt, a film után remélem veszek egy enciklopédiát, meg egy filmzene cd-t, és a zenét hallgatva könyvet lapozgatva alszok el az éjféli premier okozta kialvatlanság miatt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy látom, hogy az új trilógia egyik legkőkeményebb figurájával van dolgunk. Boba Fett és társai csak jelenthetnek ennek az arcnak. Snoke is csak félve meri majd kiejteni a nevét.

:lol: Az ep7 titkos főgonosza. :)

Annak idején Palpi is neki dolgozott. :D

 

 

 

Lord Helmet fia. :)

Aki az égadta világon semmiféle rokonságban nincs a Lone Star familiával. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey pleytkák MSW-ről.


     
  • “Rey” is a pseudonym used by the hero in Star Wars: The Force Awakens. ( Kira Solo?)
  • “Rey” was dropped off on Jakku by her parents.
  • “Rey” doesn’t leave Jakku because she’s waiting for her parents to return. Should she leave, they may never find her.
  • Her life on Jakku, living inside an AT-AT-turned-home makes Luke’s life on Tatooine look suburban and luxurious.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért pottyantották ki a gyermeket és a Falcont egy kopár, sivatagos bolygón?

Amiért mondjuk Luke Skywalkert is kipottyantották csecsemőként egy kopár, sivatagos bolygón? Mert mondjuk a Ren lovagjai Anakin Skywalker leszármazottaira és/vagy a (potenciális) Jedi lovagokra vadásznak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy Luke-ot nem tudták volna nevelni a szülei, merthogy az egyik meghalt, a másik pedig egy félig gépszörny Sith Nagyúr lett... Azért Rey esetében nem ez a felállás. Nagyon is élnek és virulnak a szülei. Az utóbbi érv már elképzelhető, sőt talán az egyetlen racionális magyarázat. Bár nem igazán értem,hogy ha Kylo megszállottja Vadernek, akkor miért akarná megölni az összes rokonát...

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Élnek a szülei, és? Leia és Han szerintem az egész Galaxisban ismert pofa, elvégre volt valami halvány közük két Halálcsillag felrobbantásához, a Birodalom legyőzéséhez, Jabba kinyiffantásához, stb. Szóval csináltak egy-két nagy bulit. Az ilyen ember nehezen bújik el lakott területen. Egyedül is nehéz, pláne, ha a társa is ugyanolyan ismert.

Mindezek mellett, az ikreket azért sem lehetett egymás mellett tartani, mert megérezték volna a jelenlétüket a Sith-ek az Erőben. Anyját és lányát ugyanebből az okból ugyanúgy veszélyes lehet egymás mellett tartani, pláne, ha a Sith-ekkel ellentétben a Renek specifikusan vadásznak rájuk.

Mindemellett, Han és Leia könnyen lehetnek olyan helyzetben, hogy ne is legyen esélyük gyereket nevelni. Leia Organa tábornok az Ellenállás vezére, és egy katonai támaszpont egy háború közepén aligha megfelelő hely egy gyereknek.

Arról az apróságról nem beszélve, hogy bár Luke és Leia szülei nem voltak elérhetőek, több rokonuk is élt még. Anyai ágon nagyszülők, nagynéni, apai ágon mostoha nagybácsi, mégis csak az egyiket vitték családi körbe, ráadásul ahhoz a családhoz, ami vér szerint nem is a családja, és egy lepusztult sivatagbolygón van. A Naboon élő nagyszülőkhöz is vihették volna valamelyiket.

Szóval, elég sok indok lehet arra, hogy Han és Leia miért "mondott le" a lányáról.

És így egyre biztosabb, hogy Poe és Kylo Reyért megy, nem Anakin fénykardjáért. Az meg elég végletes elgondolás, hogy Kylo csak megölni akarhatja a Skywalker leszármazottakat. Éppen ellenkezőleg, minden azt sugallja (a film címétől kezdve), hogy valami más cél miatt megszállottja Kylo a Kiválasztottnak. Ennél fogva Reyt inkább felhasználni akarhatja, semmint megölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Élnek a szülei, és? Leia és Han szerintem az egész Galaxisban ismert pofa, elvégre volt valami halvány közük két Halálcsillag felrobbantásához, a Birodalom legyőzéséhez, Jabba kinyiffantásához, stb. Szóval csináltak egy-két nagy bulit. Az ilyen ember nehezen bújik el lakott területen. Egyedül is nehéz, pláne, ha a társa is ugyanolyan ismert.

Mindezek mellett, az ikreket azért sem lehetett egymás mellett tartani, mert megérezték volna a jelenlétüket a Sith-ek az Erőben. Anyját és lányát ugyanebből az okból ugyanúgy veszélyes lehet egymás mellett tartani, pláne, ha a Sith-ekkel ellentétben a Renek specifikusan vadásznak rájuk.

Mindemellett, Han és Leia könnyen lehetnek olyan helyzetben, hogy ne is legyen esélyük gyereket nevelni. Leia Organa tábornok az Ellenállás vezére, és egy katonai támaszpont egy háború közepén aligha megfelelő hely egy gyereknek.

Arról az apróságról nem beszélve, hogy bár Luke és Leia szülei nem voltak elérhetőek, több rokonuk is élt még. Anyai ágon nagyszülők, nagynéni, apai ágon mostoha nagybácsi, mégis csak az egyiket vitték családi körbe, ráadásul ahhoz a családhoz, ami vér szerint nem is a családja, és egy lepusztult sivatagbolygón van. A Naboon élő nagyszülőkhöz is vihették volna valamelyiket.

Szóval, elég sok indok lehet arra, hogy Han és Leia miért "mondott le" a lányáról.

És így egyre biztosabb, hogy Poe és Kylo Reyért megy, nem Anakin fénykardjáért. Az meg elég végletes elgondolás, hogy Kylo csak megölni akarhatja a Skywalker leszármazottakat. Éppen ellenkezőleg, minden azt sugallja (a film címétől kezdve), hogy valami más cél miatt megszállottja Kylo a Kiválasztottnak. Ennél fogva Reyt inkább felhasználni akarhatja, semmint megölni.

 

Számomra világos és valóban ez körvonalazódik, de akkor a "Skywalker a homokban bújik" megint elég OT-copy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Max von Sydow karakteréről tudunk valami biztosat? Nem lehet, hogy az ő gondjaira bízták Hanék a lányukat?

 

Szerk. ezt most találtam:

 

The rumor going around is that Max von Sydow plays a character named Lor San Tekka, a man in possession of information vital to the quest of finding the elusive Luke Skywalker. As an elder of a village on Jakku, Lor San Tekka is sought out by the heroic pilot Poe Dameron to find the missing Jedi’s whereabouts.

 

Ha ez igaz, és esetleg Rey is az ő gondjaira lenne bízva, akkor viszont simán lehet, hogy Rey Luke lánya, és maga Luke bízta rá az öregre, ki tudja miért, de nyilván köze lehet ahhoz, hogy ő maga számon van űzve. :)

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem tudom elképzelni, hogy Rey Luke lánya lenne, mert akkor be kéne mesélni egy ismeretlen anyát, ezzel együtt egy ismeretlen kapcsolatot az ep6 és az ep7 közé. És eddig semmi infó sincs ilyesmiről. Plusz, az ep7 az ep6 folytatása, tehát az ott megkezdett szálakat kell továbbszőnie. Márpedig az ep6-ban Leiát és Hant hagytuk ott, hogy összejöttek, nem Luke-ot. Luke-nak egyáltalán nem volt semmilyen párkapcsolata, sőt, ha hozzávesszük az ep1-2-3-at, és feltételezzük, hogy Luke követi a Jedi hagyományokat, akkor nem is lehet.

És szerintem ezt a készítők azért figyelembe veszik. Nem egy nyitóepizódot csinálnak, hanem egy 7. részt, aminek simán kell kapcsolódnia az elődökhöz. Abba nem fér bele egy fekete ismeretlentől (egy képregény a nagy büdös semmi a négyzeten ilyen szemszögből, mert csak kiegészítő anyag, ezeknek a létfontosságú infóknak pedig a film szerves részének kell lennie) származó fekete Solo csemete, vagy egy ismeretlen anyától származó Skywalker lány.

 

Max von Sydow karaktere egyéb okokból is tudhat Luke-ról, már ha igaz ez a pletyka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.