Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Érdekes pletykák keringenek. Szegény Zééé.... :D Rutinos róka lévén már tudhattad volna, hogy amikor a nyitójelenetről írtak, már valószínűsíthetően fake irománnyal volt dolgod. A TFN meg mindent megtesz az olvasottságért. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell az EU-tól tartani. Ha tényleg a Lucas által 70-es években már kitalált 7-8-9 rész lesz megvalósítva akkor nincs sem klón császár,sem feltámasztott Dart Maul se semmi. Csak attól félek, hogy a 70-es években Lucas által elképzelt 1-2-3 rész is teljesen más volt, mint ami végül is 20 évvel később megvalósult. Lehet hogy Lucas is mást gondol ma már a 7-8-9 részről mint 30 éve gondolt, és teret enged az EU nak, hogy a történetek még egységesebbek legyenek. Az a bajom, hogy maga Lucas is képes "felpuhítani" azt amit eddig kőbe vésett.

A prequell kapcsán is számos alkalommal láttuk, hogy olyan dolgokat is filmre vitt, amit nem kellett volna, vagy ellentmondásba keveredett a classic trilógiával, és most itt nem a történet esetleges ellentmondásaira gondolok, hanem inkább technikai jellegűekre. Olyan dolgokat valósított meg amit 77-ben nem volt képes, de 20 év múlva már nem volt akadálya, de nálam visszatetszést váltott ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az úgy gondolom elég valószínű, hogy nem pont úgy lesz megalkotva az új trilógia, ahogy annak idején Lucas felvázolta. Szerintem átdolgoznak benne sok mindent, de lesznek elemek bőven a korábbiból is. Meg kell találni az arany középutat, amivel megteremthetik egy új korszak alapjait. Valamilyen szembenállás biztos lesz, csak kérdéses, hogy milyen mértékű. A monumentalitásra, vagy a kisebb konfliktus bemutatását látjuk, ami csak később bontakozik ki, mert egy trilógiánál mindenképpen egy galaxisméretű esetet várok. Erre adja magát az EU (főleg, ha nem is járunk majd túl messze időben az Ep. VI-tól), viszont az teljesen egyértelmű, hogy a fő történéseket egyből keresztül fogja húzni, de lehet, hogy nem mindent. Az is elképzelhető, hogy bizonyos elemeket viszont látunk majd, de én azt várom, hogy a hetedik rész egy új világot alapozzon meg az SW-n belül, ennél fogva (még, ha én személy szerint kedvelem is a legtöbb EU-es történetet) igazából ne támaszkodjon az EU-ra... :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az úgy gondolom elég valószínű, hogy nem pont úgy lesz megalkotva az új trilógia, ahogy annak idején Lucas felvázolta. Szerintem átdolgoznak benne sok mindent, de lesznek elemek bőven a korábbiból is. Meg kell találni az arany középutat, amivel megteremthetik egy új korszak alapjait. Valamilyen szembenállás biztos lesz, csak kérdéses, hogy milyen mértékű. A monumentalitásra, vagy a kisebb konfliktus bemutatását látjuk, ami csak később bontakozik ki, mert egy trilógiánál mindenképpen egy galaxisméretű esetet várok. Erre adja magát az EU (főleg, ha nem is járunk majd túl messze időben az Ep. VI-tól), viszont az teljesen egyértelmű, hogy a fő történéseket egyből keresztül fogja húzni, de lehet, hogy nem mindent. Az is elképzelhető, hogy bizonyos elemeket viszont látunk majd, de én azt várom, hogy a hetedik rész egy új világot alapozzon meg az SW-n belül, ennél fogva (még, ha én személy szerint kedvelem is a legtöbb EU-es történetet) igazából ne támaszkodjon az EU-ra... :cool:

 

Eddig úgy tudtuk ugye, hogy a 9 rész egy egységes sztori, aminek előbb a középső 3 részét, aztán az első három részét filmesítette meg Lucas? Legalábbis 30 éve még úgy gondolta, és a sajtónak is ezt mondta. Még 1983 ban is ilyeneket mondott, holott látszott hogy a Jedi-vel valami lezárult, de semmi folytathatalan nem lett belőle (gondolom Lucas ezt gondolta 1983-ban). A prequell kapcsán lett a sztori folytathatalan, mivel behozta a "kettő szabályát", ezzel elvágva az egyetlen lehetséges és szerintem értelmes 7-8-9 rész beli gonosz lehetőségét. A kettő szabályával a Jedi automatikusan folytathatalanná vált szerintem, mert megfosztott végleg a gonosztól. A jedi visszatér nem egy egyszerű epizód lett a jedi-sith konfliktusban, hanem a "kettő szabálya" miatt végleg le is zárta azt, azzal hogy nincs többé egy sith sem. Szerintem Lucas maga tette folytathatalanná, és arra szerintem Ő maga sem gondolt hogy rajta kívül valaki folytani akarná, vagy engedné hogy folytassák. Dehát Lucas is pörög mint a szélkakas, egyszer így, másszor úgy.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig úgy tudtuk ugye, hogy a 9 rész egy egységes sztori, aminek előbb a középső 3 részét, aztán az első három részét filmesítette meg Lucas? Legalábbis 30 éve még úgy gondolta, és a sajtónak is ezt mondta. Még 1983 ban is ilyeneket mondott, holott látszott hogy a Jedi-vel valami lezárult, de semmi folytathatalan nem lett belőle (gondolom Lucas ezt gondolta 1983-ban). A prequell kapcsán lett a sztori folytathatalan, mivel behozta a "kettő szabályát", ezzel elvágva az egyetlen lehetséges és szerintem értelmes 7-8-9 rész beli gonosz lehetőségét. A kettő szabályával a Jedi automatikusan folytathatalanná vált szerintem, mert megfosztott végleg a gonosztól. A jedi visszatér nem egy egyszerű epizód lett a jedi-sith konfliktusban, hanem a "kettő szabálya" miatt végleg le is zárta azt, azzal hogy nincs többé egy sith sem. Szerintem Lucas maga tette folytathatalanná, és arra szerintem Ő maga sem gondolt hogy rajta kívül valaki folytani akarná, vagy engedné hogy folytassák. Dehát Lucas is pörög mint a szélkakas, egyszer így, másszor úgy.

Szerintem meg az, hogy a prequelben behozták, hogy csak két Sith lehet, még nem jelent semmit. A sequelben ezt simán felülírhatják, újraértelmezhetik,kibővíthetik (pl azzal, hogy egy új Sith Nagyúr visszahozza azt a rendszert, hogy sok Sith is lehet). Gondolom, erre gondoltál. Egyébként nem tudom, miért ódzkodnak sokan attól, hogy hirtelen felbukkan egy új főgenya a "semmiből". Nyilván a semmiből fog, hiszen eltelt pár évtized,amiről semmit se tudunk. Remélem, hamarosan elkezdenek szállingózni a hírek a story-ról, mint a hó is most odakinn :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg az, hogy a prequelben behozták, hogy csak két Sith lehet, még nem jelent semmit. A sequelben ezt simán felülírhatják, újraértelmezhetik,kibővíthetik (pl azzal, hogy egy új Sith Nagyúr visszahozza azt a rendszert, hogy sok Sith is lehet). Gondolom, erre gondoltál. Egyébként nem tudom, miért ódzkodnak sokan attól, hogy hirtelen felbukkan egy új főgenya a "semmiből". Nyilván a semmiből fog, hiszen eltelt pár évtized,amiről semmit se tudunk. Remélem, hamarosan elkezdenek szállingózni a hírek a story-ról, mint a hó is most odakinn :)

 

Hú , hány szándékos, vagy véletlen dezinformáció fog itt még napvilágot látni. Szerintem a moziban fogunk irgatmatlan nagyot csodálkozni, a film alatt. Tényleg valami ismeretlen gonosznak kell lennie, mert a hivatalos sith "vérvonal" halott. Csak nehogy klóncsászár meg ilyenek jöjjenek, mert összekarmolom magam, meg a Disney-t is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg az, hogy a prequelben behozták, hogy csak két Sith lehet, még nem jelent semmit. A sequelben ezt simán felülírhatják, újraértelmezhetik,kibővíthetik (pl azzal, hogy egy új Sith Nagyúr visszahozza azt a rendszert, hogy sok Sith is lehet). Gondolom, erre gondoltál. Egyébként nem tudom, miért ódzkodnak sokan attól, hogy hirtelen felbukkan egy új főgenya a "semmiből". Nyilván a semmiből fog, hiszen eltelt pár évtized,amiről semmit se tudunk. Remélem, hamarosan elkezdenek szállingózni a hírek a story-ról, mint a hó is most odakinn :)

 

Hú , hány szándékos, vagy véletlen dezinformáció fog itt még napvilágot látni. Szerintem a moziban fogunk irgatmatlan nagyot csodálkozni, a film alatt. Tényleg valami ismeretlen gonosznak kell lennie, mert a hivatalos sith "vérvonal" halott. Csak nehogy klóncsászár meg ilyenek jöjjenek, mert összekarmolom magam, meg a Disney-t is. Valamit még lehetne kezdeni a dagobah-i barlanggal?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbáljátok meg a történeti elemekről szóló csevejeket a történeti topikba írni. Ide csak a rendező, előkészületek, forgatási pletykák, ki mit nyilatkozott...ilyenek kerüljenek, a történeti spekulációk ne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Inkább mondjuk úgy megvilágosodtam. :) Szerinted attól még nem lehet báb Kennedy, hogy ő szövegel róla? Matolcsynak szerinted volt valaha egy saját gondolata is? :) Erre valók a bábok. Kifelé, a külvilágnak, hogy elhitessük, van önálló döntéshozás. Pedig nincs. Csak Iger van, meg a k*rvázó és hasist szívó könyvelők. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy nem csak ő szövegel róla, hanem ő választotta ki Abrams-et. Azt is tudjuk hogyan. Persze lehet gyártani összeesküvés-elméleteket, de az a helyzet hogy a Disney vezetés nem szokott a mozifilmek készitésébe ilyen szinten belefolyni. Persze ahogy a Holdon sose járt embernek ugy nyilván a patás Iger csinál minden SW-t-nek is nyilván lesz közönsége pláne igy TCW lefújás után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha nem találkozik az ízlésünk és az új film, akkor is ott van nekünk a Lucas-éra. Ami ugyan lezárult, de legalább nem rondított bele a Disney azzal, hogy az esetleges saját hülyeségeit belekeveri a TCW soron következő évadaiba. + ezt az érát nem veheti el tőlünk senki!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kennedy-t én is csak bábnak érzem, akinek nyilván van valamilyen szinten beleszólása a dolgokba (lsd. rendező), de azért a Disney dönt.

 

Az EP7 után nem lesz "Lucas-éra" meg "Disney-éra", hisz továbbra is egy SW fog létezni. Hiába nem vennék tudomást az EP7-ről és annak kinövéseiből, ha úton-útfélen azokba ütközök bele (filmek, könyvek, videojátékok stb.). 2. generációs rajongóként lehet én is arra a sorsra jutok, mint a 'prequel-utálók". Majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ha nem jönnek be az új filmek, minden további probléma nélkül el fogom tudni különíteni a Lucas-érát a többitől. Nekem ez nem fog gondot okozni!

 

Ez hasonló, mint a Prequel-utálók egyes tagjainál, akik tulajdonképpen a mai napig nem fogadták el az előzményeket, kizárták, nem vesznek róla tudomást max. fikázzák, mert az trendi. Ha nekik megy, hogy csak a Classic Trilogy létezik számukra, akkor ha úgy alakul nekem is menni fog, hogy csak a Lucas-éra létezzen számomra! ;)

 

De egyelőre erről nincs szó, sőt marhára várom az új filmeket!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ha nem jönnek be az új filmek, minden további probléma nélkül el fogom tudni különíteni a Lucas-érát a többitől. Nekem ez nem fog gondot okozni!

Szintén zenész. Ha nem fog tetszeni az új produktum, nem fogom megnézni.

 

Bár én speckón működöm, mert még ekkor is kánonnak fogom venni az újakat is, ahogy például az Alien szériának is tartozékának tekintem a Prometheust, nem ignorálom, csak mert nem tetszik. Legfeljebb a Star Wars ep7 és folytatásairól, spin offjairól, mellékágairól és vadhajtásairól is sok mindent fogok tudni, de nem nézem meg őket többet, nem veszem meg őket BR-en, stb. :D De ez még annyira, de annyira messze van, hogy ihaj. Most egyelőre jó lenne tudni, ki lesz a főszereplő, milyen Galaxisban fog játszódni, mi lesz az alapkonfliktus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha Dzséjt már párszor tisztázta volna ezt az SW 1313 törlést. Másrészt az már a felvásárláskor egyértelmű volt hogy Kennedy csak az új Sw trilógiában, sőt egyelőre csak az ep.7-ben kap szabad kezet. Arról sosem volt szó, hogy például a Clone Wars-ban majd ővé lesz az utolsó szó (ez már csak azért is irreális lett volna mert a vetitést a Disney csatorna kellett volna átvegye aminek a vezetésében viszont Kennedy egyértelműen nem ül benne).

 

Egyre jobban úgy néz ki a dolog, hogy az a nagy szabadsága, alkotói függetlensége a Lucasfilmnek, meg az a sok blabla arrol hogy milyen nagy tiszteletben lesz tartva az örökség, meg az a fene nagy felelősségérzetük, a SW, a rajongók, az örökség iránt, csak porhintés volt, hogy befogják a világ száját. Valójában szarik a Disney mindenre, és mindenkire. Övék a világ legjövedelmezőbb szorakoztató ipari terméke/márkaneve, azt csinálnak amit akarnak, és nem kérnek bocsánatot senkitől. Bár ne így lenne.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valójában szarik a Disney mindenre, és mindenkire. Övék a világ legjövedelmezőbb szorakoztató ipari terméke/márkaneve, azt csinálnak amit akarnak, és nem kérnek bocsánatot senkitől. Bár ne így lenne.

Nem hinném, hogy így lenne, mivel a nézőkből élnek. Ha velük kicsesznek, akkor magukkal csesznek ki. Attól, nég, hogy oda van írva az elejére, hogy Star Wars, simán megbukhat a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Övék a világ legjövedelmezőbb szorakoztató ipari terméke/márkaneve, azt csinálnak amit akarnak, és nem kérnek bocsánatot senkitől. Bár ne így lenne.

Tudod a Disney fejesek nem úgy lettek ennyire gazdagok hogy azt hiszik hogy mindenkinél jobban tudnak mindent és minden kreativ folyamatba beleszólnak. Épp ellenkezőleg: tudják, hogy a filmkészitést azokra kell bizni akik tudnak filmet késziteni. Nem csak a Marvel vagy az aktuális Karib tenger kalózaiba nem szólnak bele, de még a Pixar és a Disney animációs filmekbe (including Aranyhaj és társai) se. Ha úgy müködne a Disney, ahogy képzeled már rég csődbe mentek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.