Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha meg nem, akkor te is úgy jársz mint Joe De Miro. Emlékszel a betoncipős Joe De Miro-ra? :D

-Vesztettem 1283 dollárt és 30 centet

- Meg azt a tízezret, amivel jössz nekünk.

- Írok róla egy kötelezvényt.

Szó se róla. Leperkálod kápé itt is és most. Ha meg nem, akkor te is úgy jársz mint Joe De Miro. Emlékszel a betoncipős Joe De Miro-ra? :D

 

Már megint én vagyok a hibás :cry::para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, akkor egyedül maradtam...

 

Ugyanakkor nem győztetek meg teljesen (még ha érveiteket nagyjából el is fogadom), majd két év múlva kiderül, kinek lett igaza. Szerintem messze nem lesz ez annyira újító, mint azt várjátok, sokkal inkább a biztosra fog menni. Először legalábbis.

 

Na mindegy. Kár rá a szó.

 

 

Biztos, hogy arra fog menni a Disney, hiszen a Narnia krónikái által teremtett űrt valahogy ki kell tölteni. Ha emlékeztek az nekik egy csalódás volt, hogy nem tömte tele a bukszájukat. És kellett valami ütős téma, amivel újra beindulhat Disneyland forgalma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy arra fog menni a Disney, hiszen a Narnia krónikái által teremtett űrt valahogy ki kell tölteni. Ha emlékeztek az nekik egy csalódás volt, hogy nem tömte tele a bukszájukat. És kellett valami ütős téma, amivel újra beindulhat Disneyland forgalma.

Hát hogyne, persze. Csak és kizárólag azért akarnak Star Wars filmet csinálni, hogy fellendítsék Disneyland forgalmát, meg a Narnia-krónikái miatt. Naná! Mert más projektjük nincs is, húsz év alatt csak a Narniával foglalkoztak, az is akkora bukás volt, hogy nem is készült egynél több film belőle, és Disneylandet ma már a kutya sem látogatja.

Vaaaagy... A Disney éves szinten több tucat filmmel foglalkoznak (csak tavaly 15 filmet adott ki, 8 filmet gyártott le), köztük az igen sikeres Marvel filmeket, amik közül ugye a legtöbb egy milliárd közelében termel (Thor: The Dark World), vagy azon is túl (Avengers, Iron Man 3), és a Narnia-trilógia sem volt ordas nagy bukás (félmilliárdot azok is lazán kitermeltek per film). A Disneyland pedig köszöni szépen, baromi jól van, csak a tavalyi évben 14%-os emelkedést mutatott a bevétel terén (de az okosok szerint mire a tervezet végére érnek, ez a szám 73% lehet), és a Disney azon kevés cégek között van, ami az utóbbi években a nagy beruházások mellett (csak a parkba 2009-től 2015-ig 10 milliárd dollárt öl a Disney, és akkor ott van a 4 milliárd, amit Lucasnak fizettek, majdnem 1 milliárd, amiből megvették a Maker Studiost, a Youtube egyik legnagyobb tartalomszolgáltatóját - és ebben nincs benne az éppen épülő kínai Disneyland) képes volt növekedést mutatni.

De nyilván egy olyan filmsorozat áll a háttérben, aminek utolsó része is öt éves lesz, amikor az ep7-et bemutatják, az első meg tíz (és ezalatt ugye nemhogy nem csináltak filmet, de azok az el sem készült filmek mindegyike akkora bukás volt, hogy be sem merték őket mutatni), és hótziher, hogy a nyereséges és jelenleg is bővülő parkjuk fellendítése a cél... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor csak azt nem értem, hogy aki beirja az ilyen ex has dolgokat nem gondolja, hogy amit magától kitalál az lehet hogy nem állja meg a helyét? A Google korában nem annyira nagyon nehéz ám utánanézni ennek-annak.

Őszintén szólva, a kommentemből kihúztam egy mondatot, ami nagyjából ezt tartalmazta, csak kevésbé szalonképes megfogalmazással (olyan jó fáradt Dzséjtes stílusban). :D

De tényleg, olyan nehéz ilyesminek legalább egy ici-picit utánajárni? Én sem tudok fejből olyan számadatokat, mint amiket alant leírtam, csak emlékeztem rá, hogy valahol olvastam. Begoogliztem, és bár nem azt a cikket találtam meg, amit olvastam, vagy tucatnyi másik cikk jött ki a témában. Tartott az egész művelet tíz percig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor csak azt nem értem, hogy aki beirja az ilyen ex has dolgokat nem gondolja, hogy amit magától kitalál az lehet hogy nem állja meg a helyét? A Google korában nem annyira nagyon nehéz ám utánanézni ennek-annak.

 

 

 

Utána lehet nézni a dolgoknak, sőt azzal is tisztában vagyok, hogy a marveles filmek is odatartoznak, meg, hogy Disneyland-ben Star Wars-os témák elő szoktak fordulni. Én meg azt olvastam, hogy a Narnia krónikája mivel nem termelt annyi bevételt ezért nem voltak hajlandóak tovább folytatni, elkészíteni a többi epizódot. Pontos forrásra nem emlékszek. Erre alapoztam azt a feltevést, hogy miért kellettek a Star Wars folytatásai. Ettől függetlenül mégis azt gondolom, hogy gazdasági okai is vannak nemcsak eszmei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Narnia első része pénzügyileg abszolút sikeres volt, a második rész is pozitív mérleggel zárt, de a fejesek nagyobb bevételt vártak és mivel nem jöttek be a várt számítások, ezért előre leírták a sorozat többi részét. Gyakorlatilag a pénzügyi siker ellenére döntöttek úgy, hogy a harmadik rész majdnem Straight to DVD folytatás lett, amit nagy nehézségek árán izzadtak csak a mozivászonra. A Marvel filmek a meglehetősen átlagos (értsd; szutyok) minőségük ellenére gigantikus bevételeket produkálnak. Legalább akkora geek táborral büszkélkedhetnek, mint a Star Wars filmek, így minőségtől függetlenül tudják hozni a számokat. Ezek a filmek most élik a virágkorukat, az USA számára pedig fontos kulturális értékkel bírnak, ezért előre borítékolható a sikerük. A Marvel filmek legalább annyira szutyok alkotások, mint a bollywoodi filmek, sikerüket európai értékek mentén lehetetlen meghatározni. Az USA nélkülöz minden történelmi hagyatékot, hiszen történelmi léptékben is meglehetősen friss államról van szó (az indián kultúrát meg nem adoptálták), így a hiányzó mitológiát és kultúrális alapokat a képregényekben felépített világgal pótolták. Náluk egy Amerika Kapitány olyan, mintha idehaza készülne egy film Toldiról (ami elvben készül is), vagy akármilyen más magyar vonatkozású és részben mítikus alapokon nyugvó hősünkről (pl.; Buvár Kund, Dugovics Titus stb.). A Marvel filmek sem lesznek a végtelenségig sikeresek, de most átlagon felül produkálnak és jóval több pénzt termelnek, mint amire a minőségükből következtetni lehet. A Disney nincs pénzügyileg megszorulva, jövedelmező alkotásokat készít, még a John Carter film bukása sem viselte meg, mert a Disney egy polip, aminek a szórakoztatóipar szinte valamennyi szegmensében van érdekeltsége. Rengeteg részleggel bír, hiszen az elmúlt években minden tőkét megmozgatott, hogy a piacot a saját javára homogenizálja. Nyilvánvaló, hogy a LucasFilmbe fektetett milliárdokat viszont kívánja látni és ennek megfelelően inkább tesz majd a biztos befutóra. Az EPVII-től én is egy OT rebootot várok, akár a Star Trek esetében. De később már mernek tovább menni és bizonyára lesznek egészen kreatív ötleteik is. JJA is ügyes rendező, elég kreatívan áll a projectekhez, bár közel sem annyira látnoki rendező, mint mondjuk egy Paul Verhoeven, Richard Donner, John Carpenter, John McTiernan vagy Cameron....vagy éppen Lucas, aki nem jó rendező, íni se szeret, de a 20. század második felének a Tolkienje.

 

JJA volt a legésszerűbb választás, mert van annyira kreatív, hogy újat is hozzon, de inkább tisztes iparos, aki a régit viszont biztosan le tudja majd másolni. Ha a Disney nem tett volna a biztos befutóra, akkor adta volna oda a trilógiát mondjuk Brad Birdnek, vagy akár Alfonso Cuarónnak, akik viszont egyáltalán nem tudták volna hozni a régi trilógia hangulatát, de biztosan hozták volna az új látásmód és a kreatív alkotás bizonytalan termékét. JJA tehát pont annak a bizonyítéka, hogy a Disney a biztos befutóra tett a bizonytalan (egyébként tényleges) művészekkel szemben. A Disney helyében én is JJA-t választottam volna, mint rajongó pedig....nos......az teljesen mindegy.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utána lehet nézni a dolgoknak, sőt azzal is tisztában vagyok, hogy a marveles filmek is odatartoznak, meg, hogy Disneyland-ben Star Wars-os témák elő szoktak fordulni. Én meg azt olvastam, hogy a Narnia krónikája mivel nem termelt annyi bevételt ezért nem voltak hajlandóak tovább folytatni, elkészíteni a többi epizódot. Pontos forrásra nem emlékszek. Erre alapoztam azt a feltevést, hogy miért kellettek a Star Wars folytatásai. Ettől függetlenül mégis azt gondolom, hogy gazdasági okai is vannak nemcsak eszmei.

De milyen kifacsart logikával hoztad össze, hogy egy öt éve leállított projekt miatt kellett nekik a Star Wars, amit csak másfél éve vettek meg? Pláne, hogy van más sikeres franchise is a birtokukban, ó, de még mennyi. Ennek józan paraszti ésszel sincs értelme.

Gazdasági okai persze hogy vannak. Mindennek van, ettől működik a civilizációnk. A Disney is egy cég, még jó, hogy befektetéseinek megtérülését látni szeretné (Lucas sem gondolkodott ezen a téren másképpen), máskülönben tönkremegy, és több százezer ember mehet az utcára koldulni. Azt nem értem, hogy ettől mitől lesz a megtestesült ördög, aki csak is pusztítani tud, aminek termékei átkozottak. Attól, hogy jobban csinálja, mint pár száz másik társa? Vagy csak szimpla irigység? Persze, biztos jobb lett volna, ha az SW a 20th Century Foxhoz került volna, az Alien-franchise-zal is csodát műveltek. Vagy a Paramounthoz, akinek alig öt év alatt sikerült egy 30 éves sorozatot eltörölniük a TV-k színéről.

 

Vajon bannt kapnék azért, amit azután írtam le, hogy elolvastam Zééé szokásos szövegét? :hmm: Egyszer úgy rányomnék a Hozzászólás gombra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a lényeg, hogy jó legyen a film. Abban az esetben ezek az értelmetlen magyarázatok nem érdekelnek. Sőt, sose érdekeltek. Én mindig azt néztem, hogy tetszik-e az adott film. Az, hogy a rendező mások szerint mit tudott vagy mit nem, milyen zokni volt rajta, sajnos hidegen hagy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Vajon bannt kapnék azért, amit azután írtam le, hogy elolvastam Zééé szokásos szövegét? :hmm: Egyszer úgy rányomnék a Hozzászólás gombra.

 

Most kivételesen nem is szidtam a Disneyt! Pont azt írtam le, amit te is. Olvasd el figyelmesebben! Nincs benne Disney fika, tehát nem a szokásos szövegem! Ha valamivel nem értessz egyet, azt meg nyugodtan írd le...no problemo.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hé, Dzséjt! Ha egyszer torkig leszel a művészeti iparral, egész jó karrier várhat rád a közgazdászok között! Tudom, hogy utálod a számokat, de amit ide rittyentettél a Disneyről, azt egy közgazdász is megirigyelné. ;):)

 

Egyébként igen: naná, hogy a pénz miatt vette meg a Disney a SW franchise-t. De azért a minőség és a bevételek között igen erős korreláció van (szerintem a Marvel filmek egyáltalán nem szutykok, más kérdés, hogy az SW-nél szerintem magasabban van a léc), úgyhogy bizakodjunk, mert nyilván a Disney sem sz/rt akar csinálni, sőt, olyat akar csinálni, ami a népeknek tetszik, hogy ebből mi sül ki végül, azt senki se tudja, de szerintem Abrams Star Trek munkássága garancia a minőségre, és pont emiatt választották ki erre a feladatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kamera operátor Andrew Bikichky leleplezte a két jószágot, amivel forgatják majd a filmet.

A Death Star és a Millennium Falcon becenevű kamerák előtt zajlanak majd új hőseink kalandjai.

 

http://www.starwars7news.com/2014/03/sneak-peek-at-star-wars-episode-7-camera.html

Bjw_JU8CYAEwfQ3.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Hé, Dzséjt! Ha egyszer torkig leszel a művészeti iparral, egész jó karrier várhat rád a közgazdászok között! Tudom, hogy utálod a számokat, de amit ide rittyentettél a Disneyről, azt egy közgazdász is megirigyelné. ;):)

Köszi. :D Valami ragadt rám a PGO melóból, minden üzleti negyedévben foglalkozunk a nagy játékkiadók anyagi helyzetével, köztük a Disney videojáték ágával (meg én önszorgalomból a többi ágát is átszoktam futni). Innen vannak az ismereteim a Disney anyagi helyzetéről. De azért a gazdasági világ még így is nagyon távol áll tőlem.

ON

 

Szépek ezek a kamerák, de én inkább a szereplőkről szeretnék valami képet látni. Azok valahogy jobban érdekelnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ep1-gyel azért nem érdemes összevetni - mondom ezt úgy, hogy nekem kvázi lövésem sincs arról az időről. Hát hol voltam én még akkor? :D

Úgy értem, az a '90-es évek vége, most már nyugodtan mondhatjuk, hogy az is egy más korszak volt. Plusz, a Star Wars jellege is más volt, értem ez alatt, hogy az ep1 előzmény mivolta miatt kevesebb meglepetést tartalmazhatott.Ott felfedni Obi-Wan Kenobit, Anakin Skywalkert, de még Padmét is kisebb jelentőséggel bírt, hiszen ismertük őket, még ha öregebb korában is. Most meg azért nagyon oda kell tenniük magukat, hiszen még csak nem is ismerjük a főszereplők nevét. Én egy viszonylag hatásos bemutatóra számítok. Meg merem kockáztatni, hogy az első hivatalos anyagokban már jelmezben, sminkben láthatjuk majd a szereplőket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam mozis újságokat. Haveroktól kaptam pár Cinemát, amiben láttam képeket a filmből, de azok már teljesen kész voltak effektekkel együtt és nem sokkal a premier előtt jöttek ki. A szinész-válogatás, a készülés a forgatásra, vagy riportok a felvételekről nálam ha voltak is, teljesen kimaradtak. Valszeg mert az elözetesig különösebben nem is érdekelt a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja hogy nem is érdekelt... Akkor nehéz párhuzamot keresni a mostani és akkori viszonyok között, hisz egész másképp álltál hozzá :D Nyilván itt is megindul majd az infó csap, addig meg beszélgethetünk a semmiről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam mozis újságokat. Haveroktól kaptam pár Cinemát, amiben láttam képeket a filmből, de azok már teljesen kész voltak effektekkel együtt és nem sokkal a premier előtt jöttek ki. A szinész-válogatás, a készülés a forgatásra, vagy riportok a felvételekről nálam ha voltak is, teljesen kimaradtak. Valszeg mert az elözetesig különösebben nem is érdekelt a dolog.

Ezzel én is így voltam, kivéve a nem érdekel részt. :) Az első TV-ben vetített (A Dóra mozija című műsorban) trailerig semmit sem tudtam az ep1-ről. Utána már vettem a Cinemákat, meg más moziújságokat, de ez már 1999 áprilisában volt, egy hónapra a premiertől. De akkoriban még újságokat nem is vettem, netem nem volt, az egyetlen infóm a közelgő filmekről, a Dóra mozija, az HBO-s Cinema és annak TV3-as változata, a Mozi, mozi, mozi volt. Ezek meg csak olyan dolgokkal foglalkoztak, ami premier közelben volt.

 

Padméról lövésünk se volt, de egyébként igaz a teóriád. Nagyon kíváncsi leszek mikor és hogyan állnak elénk JarJar -ék.

De tudtuk, hogy Anakinnak lesz egy párja. Most abban sem lehetünk biztosak, hogy Luke-nak lesz-e családja Leián kívül. És ez elég nagy eltérés. Ott a kérdés az volt, hogy ki lesz? Itt az, hogy lesz-e, és ha lesz, akkor az ki lesz? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiból más most, hogy igy a net világában az ember ha akar ha nem belebotlik a legújabb pletykákba, találgatásokba. Gyakorlatilag keresés nélkül jönnek az infók. Akkor meg ha minimálisan is de utána kellett járni, legalább úgy hogy vett az ember egy mozis újságot.

Megjegyzem az ep.2-ben a nyomtatott sajtó elég csúnyán leszerepelt: volt egy Cinema, amit kifejezetten azért vettem meg, mert ep.2 híreket ígértek benne. Volt is egy teljes oldalas összeállítás olyan exkluziv infókkal, mint hogy az ep.2 Anakin, Padmé és Bail Organa szerelmi háromszögéről fog szólni! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cinema már akkoriban is kritikán aluli volt. Mondhatnám bulvár lapnak is. A címoldalon az SW -t hozták az eladások miatt de belül vajmi kevés érdemi infó volt, megfűszerezve fikázással. Ma már más a helyzet. A fene se vesz ilyen szutykokat, itt a net ahol nem árulnak zsákbamacskát a pénzedért. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem már nincsenek is ilyen szutykok. A Cinema már biztos megszűnt. A Vox talán még van. A net a nyomtatott sajtó eme ágát tényleg megölte.

Igen, a neten legalább vannak olyan hiteles és nívós híroldalak, mint a Jedi News. :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.