Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem tök oylan,mint ha kis hegyes,hosszúkás fülei lennének.

 

Viszont a fénykardjuk tök egyforma hosszúak. :)

Mondasz valamit... Jobban megnézve nem biztos, hogy emberi lénnyel küzdik a magas barátunk. Hmmm...ennek ellenére biztos, hogy nem Yoda. Esetleg valaki a fajából? Na az lenne ám a meglepi. :D Na majd jön Zééé is kinagyítja nekünk ezt a képet. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondasz valamit... Jobban megnézve nem biztos, hogy emberi lénnyel küzdik a magas barátunk. Hmmm...ennek ellenére biztos, hogy nem Yoda. Esetleg valaki a fajából? Na az lenne ám a meglepi. :D Na majd jön Zééé is kinagyítja nekünk ezt a képet. :P

 

Próbáltam, de sajnos nem lehet belőle mit kihozni. Amúgy mindig rácsodálkozom, hogy a fenébe lehet az, hogy szinte minden telefonban legalább 5-8Mps kamera van, de ha éppen egy ufót fotóznak le, amint átsétáll a Fradi pálya gyepén, vagy valamilyen Star Wars EPVII koncepteket kapnak le, azt lehetőleg webkamera minőségben teszik a 90-es évek színvonalán. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke alapból nem tartozik a magasabb fickók közé. Plusz a kép perspektívája is félrevezető. A zöld kardos lejjebb van, közelebb a "kamera" felé, a lábai nem is igen látszanak, így nehéz megállapítani a magasságát. De az azonos fénykardhosszak arra utalnak, hogy két átlagos testfelépítésű felnőtt humanoid van a képen. Ha Yoda fajából lenne, kb. a sárga kardos fickó térdéig kéne érnie, úgy meg ki se látszana a földből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon mellé lehet ám nyúlni ezekkel a marketinges bohóckodásokkal és trendekkel. Azt gondolom, hogy egy-egy elem minőségét nem az fogja meghatározni, hogy CGI vagy valós-e, hanem az igényesség. Egyik se lesz önmagában jobb a másiknál, a hangsúly a megvalósításon van. Engem aztán rohadtul nem érdekel, hogy megépítenek egy díszletet vagy valós helyszínen forgatnak, ha az el van szabva: csúnyán néz ki vagy nem illik a képbe stb.. Ugyanígy nem vigasztal, hogy a CGI miatt egy amúgy megvalósíthatatlannak tűnő dolgot tudnak képernyőre vinni, ha lerí róla a mesterkéltség és olyan, mintha egy rossz game-ből húzták volna elő.

 

Nem akarom, hogy olyan irányba lépjünk el, amikor valami igénytelenül kivitelezett munkát azzal akarnak lenyomni a torkunkon, hogy "de hát ez nem CGI, mindenki valósat akart, akkor itt van és kuss". Az élet számos területén estünk már ebbe a csapdába. Nincs értelme néhány divathullám miatt olyat erőltetni, ami miatt mondjuk megcsúsznak az idővel vagy a költségekkel. Ilyenkor jön az, hogy másra már nem marad annyi erőforrás, amennyi kéne és kész a baj. Ennyit nem ér, hogy a készítési fázisból látványosabb és coolabb anyagokat kapjunk.

 

Hát a Falcon elég igényes lett szerintem. Lucas papa biztos megoldotta volna digitálisan, de jobb ez így. Vélhetően valamelyik Disney parkban fog kikötni, mint látványosság. Szerintem ezért építi meg a Disney a dolgokat a maguk valóságában, de én nem bánom. Elég sok, a maga idejében igényesnek számító CGI válik manapság elég nézhetetlenné, sőt röhelyessé és ez alól például az 1997-es Special Edition (mit nem mondok) sem kivétel.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Falcon elég igényes lett szerintem. Lucas papa biztos megoldotta volna digitálisan, de jobb ez így. Vélhetően valamelyik Disney parkban fog kikötni, mint látványosság. Szerintem ezért építi meg a Disney a dolgokat a maguk valóságában, de én nem bánom. Elég sok, a maga idejében igényesnek számító CGI válik manapság elég nézhetetlenné, sőt röhelyessé és ez alól például az 1997-es Special Edition (mit nem mondok) sem kivétel.

Az SE-ben is vannak gyenge effektek, mint ahogy a régi változatban is. Viszont a podrace-hez is megépítettek jó néhány díszletet, mégis az igényes CGI miatt lett a verseny zseniális, sőt, a mai napig etalon minőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas papa is megépítette a hajókat, max. azokat a jeleneteket nem amikor az űrben repülnek. De még azok között is van modelles megoldás (Nabooi csata). Remélem megint okosodtál kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor pont,hogy kisebbnek kéne lennie a fentinek.Azt látom,hogy picit lejjebb van.

De mindegy.Majd meglátjuk! :P (már csak1 év....ááááh:((((()

A hírek szerint az egyik főgonosz valami félig cyborg lény lesz. Eredetileg arról szóltak a pletykák, hogy a korábban kikerült cyborg koncepten maga a főgonosz látható, aki nem mellesleg Vader fetisiszta. Később már arról szóltak a hírek, hogy nem a főgonosz lesz a cyborg, hanem az egyik fogdmeg. Az EPVII-ben még nyilván nem lesz konfrontáció a főhős és a főgonosz között, mert egy trilógia felépítése ugye nem ilyen. Tehát a koncepten szerintem a cyborg fogdmeg látható, aki egy nagydarab állat.

 

Azt gondolom, hogy Luke közel ugyanazt a karriert fogja befutni, mint Obi. Az EPVII az EPIV mintájára készül, tehát Luke a nagyobb jó érdekében feláldozza magát. Azt már tudni véljük, mert szóltak róla a hírek, hogy Luke a filmben hoz egy áldozatot, ami miatt a személyisége átalakul. Két dolog lenne rettenetesen klisés. Az egyik, hogy Luke Obi módjára meghal a fogdmeg keze álltal és erőszellem lesz, a másik pedig, hogy átáll a sötét oldalra. Abban biztos vagyok, hogy az EPVII története egyszerű lesz, mint egy itongtömb, abban is biztos vagyok, hogy felépítése és dinamikája 1:1-ben fogja leképezni az EPIV-et. Elindul a történet 2 karakter nyomán, tehát a fókusz meglehetősen személyes nézőpontból indít. Hőseink eljutnak valahova még a film elején és ott megismerkednek valamivel, aminek a hatására a kisebb egységből haladnak majd a nagyobb egység felé. Luke megkeresése = Leia kiszabadítása. Tehát Luke majd csak a film felénél fog megjelenni. Hőseink a film folyamán megint arra kényszerülnek majd, hogy legyen egy hajójuk, amivel A-ból B pontba juthatnak. Gondolom, hogy a Falcon így kerül majd ismét képbe. Ahogy megtalálják Luke-ot, úgy vált a személyes perspektíva mind epikusabb és tágabb történetté. Luke és a fogdmeg harca elkerülhetetlen, mert Obi is harcolt Vaderrel és mert a szellemi vezér halála/átváltozása mindig szükséges lökés a többi karakter számára. A Gyűrűk Ura első részében is "meghal" Gandalf. Ez nem klisés elem, hanem szükséges "rossz", hogy a tanítvány a saját útra léphessen. A Gyűrűk Ura második részében Gandalf visszatér, ahogy Obi is visszatért a Birodalomban, tehát nyilvánvaló, hogy Luke is jelen lesz a trilógiában, de az első filmben meg kell hoznia az áldozatot, mert a bölcs áldozata sosem öncélű, hanem a kisebb, látszólag jelentéktelen karakterek boldogulását szolgálja. Milvel az EPIV a kisebb, személyesebb nézőpontból halad a nagyobb felé (Az EPI- is!) így ez most sem lesz másként, és ezért ennek a filmnek a vége is egy csatával fog zárulni, ami viszont csak látszólag oldja meg a konfliktust, így a konfliktus a történet mélyebb rétegeiben csak jobban meg fog keveredni.

 

Elképzelhető egy olyan szkenárió is, hogy Luke legyőzi a főgonosz már az EPVII-ben, amivel mondjuk valami sokkal gonoszabbnak, esetleg a tanítvány előmenetelének ágyaz meg. Elképzelhető, hogy ezzel a cselekedetével valaki olyat ránt a sötét oldal fogságába, aki addig a jó oldalon állt. Mivel Adam Drivert láttuk "lázadó" pilóta ruhában, de hallottuk, hogy végső soron Ő lesz az egyik gonosz is, így nem lehetetlen, hogy az EPVII-ben nem Adam Driver a főgonosz, de később Ő lesz az aki átveszi annak a helyét, vagy a halott tanítvány helyére lép.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas papa is megépítette a hajókat, max. azokat a jeleneteket nem amikor az űrben repülnek. De még azok között is van modelles megoldás (Nabooi csata). Remélem megint okosodtál kicsit.

 

Tudom, tudom építette Ő azokat kicsiben, nagyban, csak már annyira tökéletes az utómunka, hogy már észre sem vesszük.Bár az EP I-ben Padme hajója, a Nubien jó példa, hogy nem mindíg épít. Az egy különleges hajó a fényezése miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, tudom építette Ő azokat kicsiben, nagyban, csak már annyira tökéletes az utómunka, hogy már észre sem vesszük.Bár az EP I-ben Padme hajója, a Nubien jó példa, hogy nem mindíg épít. Az egy különleges hajó a fényezése miatt.

 

Mondjuk az EPI némely CGI jelenete ma is példaértékű. A Nabo jacht króm CGI fényezése szemetgyönyörködtető. Watto is bőven megelőzte a korát, sőt még Jar Jar bőrtextúrája is. Alapvetően az egész EPI nagyon pazar lett és brutálisan oda lett téve minden effekt (egy két kivételtől eltekintve) Alapjába véve a prequel végig minőségi makettekett és CGI elemeket használt, de például az EPII-nél néhány helyen érezni, hogy az utómunkára kevés idő jutott. Az EPII esetében pedig Lucas addig húzta az időt a vágással, hogy sajnos még a vége harc zenei betétjét sem sikerült Williamsnak befejeznie és néhány igen rossz CGI is bekerült a filmbe, amit majd Adywan szépen kijavít. :D A legrondább EPII cgi a jeditemplom aulájának a pocsékul odaillesztett és rettentően rondán megrajzolt háttere Yoda, Mace és Obi beszélgetése alatt, az egyik legszebb CGI kompozit pedig az analizáló droidoké, amit sikerült Lucasnak kivágnia, pedig ott a helyszín egy makett volt, amibe szépen beillszetették a CGI a doridokat. Összességében a prequel CGI effektjei nagyon is szépek, a probléma azzal a büdös digitális színpalettával van, ami mindent....még a csodaszép makettet is CGI kreálmánnyá torzítja. Ezt a digitális utószínezést kéne elfelejteni, illetve olyan emberekre bízni, akik nem szaturáció mániásak. Sajnos manapság a legtöbb fotós ilyen, mert az a divatos, ha mindek túlszaturált. Pedig elég lenne, ha ezek a fotósok kinéznének a fejükből és akkor látnák, hogy a fa levele nem olyan zöld, hogy kiégeti a retinát. Mert a természet olyan, hogy sokszor pasztel színeket használ, de a digitális képzőművészeknek nem elég a természetes spektrum, hanem túl akarják licitálni a dolgokat.

 

És akkor térjünk is vissza a topik témájára.

 

Jó kis fejtegetés Zééé.

 

Köszi Ody! :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

remek összefoglalók Zééé, örülök amikor a témánál maradsz és nem fosod a szót, ilyenkor brillirozol :)

 

A képre visszatérve:

Luke használ zöld kardot , lehet valami olyan fickóval küzd meg aki Palpit is tanította, ( abból indulok ki, hogy nem tudhatjuk mi az igazság Palpi múltjában) lehet kiderül ettől az alaktól Anakin múltja , mármint a már pedzett esetleges Sith erő-midi-gén technológia :) és ettől az infótól megmakkan Luke? - csak ment az agyam azért hordok össze sületlenséget...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A testtartásuk szinte ugyanaz :)

Áprilisban

soFwmCr.jpg

 

szeptemberben már ugyanolyan hosszú a haja

Z9H24Hd.jpg

mcEYJqC.jpgO6ykMin.jpg

Plusz két helyi lakos hallgatózott, és megosztották élményeiket

Pacák 1: What did the director say?

 

Pacák 2 : He said that

 

'I want a quick scene of him just running off the ship.'

 

Pacák 1: And then he called the bloke Adam. So we're gonna have a look on the internet and see who in the cast is called Adam.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.