Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Még egy kérdés, amire még nem leltem választ. Azt értem, miért készült el az Egy Gyűrű, de a tündék milyen indíttatásból készítették el az előző tizenkilencet? Ha jól értettem, Celebrimbor és társai Szauron segedelmével kovácsolta meg őket - leszámítva azt a hármat, amit a tündibündiknek adtak, de azt is a setét nagyúr tudásával. Azt is vágom, hogy Szauron miért akarta azt a tizenkilencet. De mivel győzte meg Celebrimbor és a többi tünde kovácsot, hogy a tizenkilenc gyűrű elkészítése az nekik jó lesz? Mi volt a mézesmadzag? Gondolom nem az, hogy ti csináltok tizenkilenc gyűrűt, azt szétszórjuk a világban, én meg csinálok egy gyűrűt, amivel uralom a többi tizenkilencet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek ezt a sok érdekességet, élmény volt olvasni. :) Kezdek teljesen ráhangolódni a mozira. :)

Nagyon szívesen, most, hogy nézem az extrákat, én is nagyon ráhangolódtam a témára :) Időnként jó elővenni, és foglalkozni vele.

 

Még egy kérdés, amire még nem leltem választ. Azt értem, miért készült el az Egy Gyűrű, de a tündék milyen indíttatásból készítették el az előző tizenkilencet? Ha jól értettem, Celebrimbor és társai Szauron segedelmével kovácsolta meg őket - leszámítva azt a hármat, amit a tündibündiknek adtak, de azt is a setét nagyúr tudásával. Azt is vágom, hogy Szauron miért akarta azt a tizenkilencet. De mivel győzte meg Celebrimbor és a többi tünde kovácsot, hogy a tizenkilenc gyűrű elkészítése az nekik jó lesz? Mi volt a mézesmadzag? Gondolom nem az, hogy ti csináltok tizenkilenc gyűrűt, azt szétszórjuk a világban, én meg csinálok egy gyűrűt, amivel uralom a többi tizenkilencet. :)

Hogy a fenébe találod meg mindig ezeket a homályos pontokat? :hehe: Csak költői kérdés volt. Igazság szerint nincs olyan veszett részletesen kibontva ez a része a történetnek (legalább is a magyarul megjelent könyvek alapján).

Így írja le A szilmarilok: Szauron gyűlölte a tündéket és félte a númenóri embereket, titokban sötét terveket szőtt, többek közt ellenük. A Gyűrűk készítésének korában (Másodkor, a Gyűrűháború a Harmadkor végén esik meg) szép és bölcs alakban járt a világban (szerintem olyan lehetett, mint egy mágus, elvégre egy fajból valók, csak fiatal és szép, A GyU 1. része rosszul ábrázolja a film legelején a Gyűrűk készítésekor), ennek ellenére nem tudott mindenkit megtéveszteni, sok tünde, főleg Elrond és társai, elég ferde szemmel néztek rá. Viszont a tündék egy másik csoportja, főleg mesteremberek örömmel fogadták, látszólag együtt dolgoztak azon, hogy a tudásuk gyarapodjon. Szauron szépen elcsábította őket a sok jó ígéretével, hogy a tudásukat arra használják, hogy jólétet teremtsenek Középföldén, közösen munkálkodjanak a gazdagításán, és fölemeljék a Középföldén tanulatlanul kóborló tünde nemzetségeket magasabb hatalmi és tudásszintre. Mivel a segítségével ez a csoport egyre szebb és ügyesebb dolgokat szeretett volna készíteni és készített is (a tündék egyébként is szerették a tudásukat, stb. gyarapítani, és egyesek nagyon büszkék voltak a műveikre), így aztán szívesen fogadták, és sokat tanultak Szaurontól, akinek nagy tudása volt. Neki álltak elkészíteni a Gyűrűket, Szauron pedig, mivel uralni akarta őket, elkészítette az Egy Gyűrűt, de amint felvette, a többi Gyűrűvel való kapcsolat miatt rögtön lelepleződött a tündék előtt aljas szándékaival.

Egyszóval ott fogta meg ezeket a tündéket, ami a gyenge pontjuk volt, vagyis a tudásuk növelésén és a másokon való segítés vágyán keresztül. A Három Gyűrű valamennyire mentes volt Szauron rontásától, ezeket Celebrimbor egyedül kovácsolta, vagyis Szauron nem tudott rájuk úgy hatni, mint a többire. Szauron összegyűjtötte a többi Gyűrűt (a Hármat sikerült időben elrejteni előle), miután összerúgta a port a tündékkel, és csak utána osztotta szét az emberek és törpök között. Megrontotta őket, és ezután ezek a Gyűrűk átkozottak lettek, rajuk keresztül pedig meg akarta rontani azokat is, akikhez került. Sajnos a törpökkel nem járt olyan jól, mert ők konokul ellenálltak mindenféle uralomnak, ilyen szempontból nem hatottak rájuk a Gyűrűk, de sajnos közöttük is éppen elég rombolást végeztek, fellobbantotta a szívükben az arany iránti vágyat. Végül Szauron sorban nekiállt visszaszerezni a törpök Gyűrűit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen, na ezt ilyen részletesen én nem találtam meg. :)

A költői kérdésedre a válasz meg: ügyesen. :D

 

fellobbantotta a szívükben az arany iránti vágyat.

Akkor emiatt olyan kapzsi a törp király a Hobbit elején (meg szabadították el Moriában azt a Belzebub-szerű akármit, ott is valami olyasmit mond Gandalf, hogy arany iránti éhségükben túl mélyre ástak)? A bővítettből az tisztává vállt, hogy nála és a fiánál volt az egyik gyűrű. Hm... Thorin apja (is megőrült, majd) eltűnt, csak nem Szauron egyik csatlósa csípte nyakon a gyűrűért?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen, na ezt ilyen részletesen én nem találtam meg. :)

A költői kérdésedre a válasz meg: ügyesen. :D

 

 

Akkor emiatt olyan kapzsi a törp király a Hobbit elején (meg szabadították el Moriában azt a Belzebub-szerű akármit, ott is valami olyasmit mond Gandalf, hogy arany iránti éhségükben túl mélyre ástak)? A bővítettből az tisztává vállt, hogy nála és a fiánál volt az egyik gyűrű. Hm... Thorin apja (is megőrült, majd) eltűnt, csak nem Szauron egyik csatlósa csípte nyakon a gyűrűért?

Nagyon szívesen! Helyzeti előnyöm van, leveszem a könyveket a polcomról, és megnézem, amire nem emlékszem jól, ezért tudok részletes lenni, bár igyekszem nem kisregényeket írni :) (Off: a napokban sokat gyakorolom a zanzásítás művészetét, 65 oldalas irományból készítek 2, max. 3 oldalas változatot egy 10 perces szakdoga védésre :D az őrület határát lehet súrolni azzal, hogy pontosan eltaláld, milyen infókkal tudod maradéktalanul megértetni a témát másokkal.)

Tudom, hogy ügyesen, de leginkább azért, mert ott vannak ezek a lyukak, csak sokan nem gondolnak bele :)

Részben ezért is, Móriát illetően pedig kicsit többet kéne utána olvasni, de azt hiszem, a közeljövőben frissítem a poros tudásomat, és elolvasom az összes könyvet, aztán lehet kérdezni, fejből fog menni sok minden :D

Azt hiszem, a balrogra gondoltál, de jó a Belzebubos hasonlat. Nem mellékesen a balrog is épp úgy maia, mint Szauron és a mágusok, bár ezt elég nehéz lehet elhinni :hehe:

Thorin apjával kapcsolatban nem írok semmit, mert ahogy én tudom, ez A hobbit 2 részét képezi, éppen ezért spoileres (már az info is az, bocsi!), de ha mégsem került be a filmbe, akkor leírom, mi történt vele, csak pár hét van addig, szerintem nem megy ki a fejünkből a téma.

 

Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hujuj! Nem találunk búvóhelyet. :D

Nagyon jó ez a spot.

 

:o:shocked:

Ez most az infónak szólt, vagy nem írtam jól érhetően? :) Előbbit illetően csak annyit, hogy Tolkien világa tele van érdekes apróságokkal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti az számomra is megdöbbentő volt, mikor a Szilmarilokot olvasva rádöbbentem, hogy Sauron, Gandalf (és az istarok, vagy mágusok) sőt, még a balrogok is, mind egy faj képviselői, maiak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melkor (másnéven Morgoth, ahogy a tündék nevezték) pedig egy ainu volt. A maiaiknál magasabb rendű lény és erősebb is ebből kifolyólag. Az ainuk segítői voltak eredetileg a maiak.

 

(Melkor, ő volt a valódi Sötét Nagyúr. Az ő elsődleges és legmegbízhatóbb szolgája volt Sauron és Melkor bukása után Sauron vette át a helyét.)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Határozottan az infónak.

Sejtettem :)

 

Ami azt illeti az számomra is megdöbbentő volt, mikor a Szilmarilokot olvasva rádöbbentem, hogy Sauron, Gandalf (és az istarok, vagy mágusok) sőt, még a balrogok is, mind egy faj képviselői, maiak.

Szerintem ezen a megdöbbenésen mindenki átesik :D És akkor térjünk rá arra a rajongók között sarkalatos kérdésnek számító problémára, hogy a balrognak van-e szárnya... :D Na jó, ez csak vicc volt (azon túl, hogy a probléma tényleg sokat vitatott), mert a többséget nagy valószínűséggel annyira nem érdeklik az ilyen részletek.

Viszont egyszer szívesen leírnám nagy vonalakban, hogy Középfölde teremtményei honnan, hova és merről valók :) Szerintem kicsit a filmek mélységéhez is hozzáad némi pluszt.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen hozzáad. A Szilmarilok elolvasása amellett, hogy kegyetlen jó élmény volt, olyan szinten bővítette ki ezt az univerzumot, hogy az elképesztő. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki le akarja fo**ni a bokáját, az nézelődjön ezen az oldalon :clap::yeah:

Interakítv térkép, magyar felirat mindenhol, Gandalf a narrátor, forgatható helyszínek és egyéb nyalánkságok

Áááááááááááááááááááááááááááh

http://middle-earth.thehobbit.com/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ez a videó, mindig kapunk egy-egy új jelenetet.

Aki le akarja fo**ni a bokáját, az nézelődjön ezen az oldalon :clap::yeah:

Interakítv térkép, magyar felirat mindenhol, Gandalf a narrátor, forgatható helyszínek és egyéb nyalánkságok

Áááááááááááááááááááááááááááh

http://middle-earth.thehobbit.com/

Jelentem, akinél nem működik, annál két probléma léphet fel: 1. chromra van optimalizálva, 2. a videókártyája nem támogatja, nálam az utóbbi a helyzet, elavult a kártyám. Eh.... cs*sszék meg!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.