Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Igéretesen hangzik, bár hirtelenjében nem tudom hova tenni, hogy igy elárulnak mindent arról hogy mi jön. Még a pluszba befüzött mellékszálakról is elmondják, hogy pontosan hol fognak tartani a második filmnél. Aki szeretne meglepetéseket az szerintem kerülje az alábbi cikket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bozótnindzsák szerepelnek majd a Smaug pusztaságában :yeah:

Vigyázat, extrém spoilerveszély!

Mit ne mondjak, elég eseménydúsnak ígérkezik a második rész, ezek után félek, hogy mi lesz a harmadikkal. Két verziót tudok elképzelni: vagy megkapjuk a legrövidebb H-GYU-filmet vagy úgy elrontják, ahogy csak tudják (érthetőbben: fölöslegesen túlspilázzák) :para:

 

Ebben a felállásban mindössze a könyv negyede marad a harmadik részre, és GYU-mellékszál nélkül! Irtó kevés akkor is, ha az akció talán ebben lesz a legtöbb.

 

Én is azt tudom tanácsolni, hogy akik nem olvasták a könyvet és/vagy akik a könyv ismeretében is szeretnének meglepetést, ne olvassák el a cikket. Részemről nem várok meglepetéseket, ezért elolvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Smaug(li) nagyon sasolja Bilbo(bby)t. :D

 

smaugseye.jpg

 

 

Egy másik kép meg talán választ ad a hordós dologra.

 

 

Itt-ott azt híresztelik hogy a törpikék valami Elvin király palotájából (Elvinking's palace) menekülnek bennük.

 

barrelsescape.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki olvasta a könyvet, annak nincs szüksége válaszra a hordós ügyben ;)

Nem tehetek róla hogy nem tudom hogy innen hányan olvasták és hányan nem. Én például nem ismerkedtem meg vele. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És természetesen nincs is ezzel semmi gond.

 

Csak nem egy olyannal találkoztam már (hangsúlyozom: nem állítom, hogy TE is ilyen vagy!!), aki fennakadt valamin az első részben is, holott a dolog a könyvben is benne volt.

De nem lényeg egyébként, csak a számat jártatom... megint :D

 

;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaslábú Dáinról van már kép, hogy fog kinézni? Mert a színész már megvan, elvileg.

Szerintem korai lenne még bedobni. Sőt, aki nem követi a híreket és nem olvasta a könyvet, annak ez elég spoileres info volt.

 

Ötletes ez a poszter.

Szerintem is egész jó.

 

Csak nem egy olyannal találkoztam már (hangsúlyozom: nem állítom, hogy TE is ilyen vagy!!), aki fennakadt valamin az első részben is, holott a dolog a könyvben is benne volt.

Ami persze nem jelenti azt, hogy jó is volt. Vagyis egy adaptáció arról szól, hogy átültetünk valamit papírról mozgóképre, és a két média között bizony vannak különbségek, ezáltal nem biztos, hogy minden jól mutat vásznon, ami a könyvben le van írva :) Példának okáért azt a sziklás részt a végén kihagyhatták volna a filmből.

 

Karrde írta valamikor hogy lehet találgatni a hordós ügy kapcsán. Úgy is tettem. Találgattam hogy arról a szituról van-e szó.

Hogyne lehetne, akik olvastuk a könyvet, ne vegyük el a találgatás, filózgatás lehetőségét azok elől, akik nem olvasták :) És természetesen nem minden úgy lesz a vásznon, ahogy a könyvben volt (főleg a mostani filmnél számítok erre az eddigiek alapján), ezért mi is találgatunk időnként :)

Bár lentebb egy cikkbeli igen lényeges elírás okozta ezt, de legalább a helyére került a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami persze nem jelenti azt, hogy jó is volt. Vagyis egy adaptáció arról szól, hogy átültetünk valamit papírról mozgóképre, és a két média között bizony vannak különbségek, ezáltal nem biztos, hogy minden jól mutat vásznon, ami a könyvben le van írva :)

 

Teljesen igazad van, én mégsem egészen erre gondoltam... de mindegy is. Ami a lényeg, több Hobbit filmmel kapcsolatos fórumban fordultam meg és bizonyos kommentelők olyan alap dolgokon akadtak fenn (egyértelműen látszott, hogy a regényt és a Hobbit (regény) keletkezésének körülményeit még csak hírből sem ismerték) és más kommentelők hiába igyekeztek helyre tenni néhány dolgot a fejekben, szélmalomharc volt.

 

Már előre látom, hogy a hordós témába is bele fognak kötni a film megtekintése után (és persze más dolgokba is). Az első részben is belekötöttek pl a beszélő trollokba (pedig a könyvben is beszéltek) és még sorolhatnám... már előre látom hogy fog menni a hörgés, amikor megszólal

Smaug!!

 

 

Nos én erre utaltam, de lényegtelen.... már így is túl sok szó lett elfecsérelve erre!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha nem kötném le magam most a Szilmarilok olvasásával, akkor megőrülnék a várakozástól (Hobbit 2). A Szilmarilok után kezdem a Befejezetlen regéket (vagy mi a címe).

Valami olyasmi az "új" címe. Az első kiadásnál módosítottak az angol címen, szóval nekem A Gyűrű keresése címmel van meg, de az angol címe Unfinished tales. Remélem, A Szilmarilok tetszik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem kötném le magam most a Szilmarilok olvasásával, akkor megőrülnék a várakozástól (Hobbit 2). A Szilmarilok után kezdem a Befejezetlen regéket (vagy mi a címe).

 

És milyen rossz, mikor vége van egy sztorinak. Én például a Harry Potter 7/2-nél voltam lehangolva. Pedig azt is tökre vártam. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss, Nute, nagyon tetszik... és most olvasom első alkalommal.

 

Talán korábban írtam, hogy engem a Hobbit első része vett rá arra, hogy Tolkien összes Középföldén játszódó írását elolvassam.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.