Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

A topik címe adott, de szerintem ezt lehet rugalmasan kezelni. Mivel most a filmek vannak jobbára terítéken, és a filmes topikban elveszhet egy-két filmes hír, így akár jöhet ide minden (én amúgy is inkább itt keresném az ide vágó filmes híreket), de a filmek idejére ami A hobbit további történéseit illeti (a Függelékkel együtt), az menjen spoiler mögé, minden más pedig anélkül. Egyébként sem ez a legpörgősebb topik, szóval ennyit meg lehet tenni. Nem nehéz eldönteni, mi lehet spoileres és mi nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Vannak benne jó meglátások, pl a drogos mágusos dolog nekem is eszembe jutott :D .

Amúgy nem értem miért kell facepalmozni. Ez nem egy véresszájú fröcsögés a film ellen, hanem csak poénkodnak a következetlenségeke, amikből azért tényleg van egy-kettő a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg ne mértem ezt a fajta "poénkodás"-t :D;)

 

Ez nálam kb így néz ki: (Jake, bocsi, csak a példa kedvéért.)

 

Héé.. JakeSully! A k*rva anyád!

Ja, csak poénkodtam!

 

Nem, ez így nem járja. Ha nekik jó így poénkodni, akkor én egy sz*r Földön élek. :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én most értettem meg miért iratkoznak fel ilyesmire emberek... szerintem ez a videó baromi vicces lett néhol. Máshol meg egyszerüen csak találó. Mondom úgy, hogy nemrég újranéztem a Hobbitot és magam is meglepődtem mennyire jól szórakoztam rajta... még az akció-jeleneteken is.

 

Héé.. JakeSully! A k*rva anyád!

Ja, csak poénkodtam!

Kész szerencse, hogy a videó nem erről szól, hanem ahogy Lok is irja, néhol teljesen jogos dolgokat vetnek fel. Vagy csak felhivják pár jópofa bakira a figyelmet. Vagy csak marhulnak. De nem pőrén k*rva anyáznak. Vagy én láttam rossz videót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... következetlenségeke, amikből azért tényleg van egy-kettő a filmben.

 

Ööö, mondanál példát (egy is elég) olyan filmre, amiben egy darab következetlenség sincs és makulátlan az első másodperctől a stáblista utolsó betűjéig? Nyilván nem fogsz tudni! Szóval akkor ennyi erővel az összes létező filmről, mindenről, amit ember alkotott, lehet(ne) ilyen "poénos" videót készíteni. Nem értem ezt a manapság oly trendi (de utálom ezt a szót) humort.

 

Bomarr, záporoztak ott a f*cking-ok szépen azért.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezt már párszor kifejezésre juttattad. Csak szerintem te sértésnek fogod fel ezeket a videókat, holott erről szó sincs. Mi például ugyanezt szoktuk csinálni haverokkal, mikor egy filmet (pl Star Wars, Indiana Jones, Gyűrűk Ura) sokadjára nézünk: mivel ismerjük a sztorit, jobban figyelünk a bakikra, a háttérelemekre és ha találunk valami vicceset, röhögünk egy jót rajta, de ez nem azt jelenti, hogy ne szeretnénk a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondok kettőt.

 

Sasok, akik megmentik ugyan a hősöket, de direkt rohadt messze rakják le őket a céltól, sőt felrakják őket egy marha nagy szikla tetejére csak mert jól néz ki, de egyébként szegények ezzel csak szívnak mert igy mászhatnak le. Mindez nulla magyarázat nélkül.

 

Fizikai képtelenségek az akciókban: a Gyűrűk Ura világában a trilógiában még nem volt mindenki gumimaci, de most hirtelen a leesésnek nincsenek következményei: lezuhansz vagy száz métert? Semmi. Nem is értem Samuéknak minek kellett a kötél a Két torony elején.

 

Szóval akkor ennyi erővel az összes létez filmről, mindenről, amit ember alkotott lehet ilyen "poénos" videót készíteni.

Jól látod. Ez a helyzet. Bármiről lehetne készíteni. Mi is ezzel a probléma?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ööö, mondanál példát (egy is elég) olyan filmre, amiben egy darab következetlenség sincs és makulátlan az első másodperctől a stáblista utolsó betűjéig? Nyilván nem fogsz tudni! Szóval akkor ennyi erővel az összes létező filmről, mindenről, amit ember alkotott, lehet(ne) ilyen "poénos" videót készíteni.

Igen, lehet. Mondtam én, hogy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki olvasta a könyvet (Hobbit) az tudhatja, hogy a Sasoknak és a Sasok királyának nem lehet csak úgy parancsolni, hogy "hová lesz a fuvar" meg hasonlók.

 

A leeséses példádat aláírom, mégsem állítom pellengére és cikizem ki, mint egy jóllakott napközis unalmában.

 

Mindegy.... én ezt sohasem fogom megérteni, részt venni benne még még úgy sem!!

 

Igen, lehet. Mondtam én, hogy nem?

 

Nézd, ha valakiknek ez ekkora örömet okoz, akkor csak rajta. Értelmetlen időpocsékolásnak tartom, ami potenciálisan hergelhet másokat... és az én véleményemnek is ugyan úgy helyen van, mint akárki másénak. ;) csak mert nem egyezik a többségével ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is az a kérdés, hogy miért nem lehet neki parancsolni, hanem hogy miért akkora marha ez a rakás sas, hogy egy szikla orom tetejére rakják le őket. (most arról nem beszélve, hogy rég baj van ha egy adaptáció nem áll meg a saját lábán)

 

Azzal meg nincs baj, hogy te ebben nem akarsz részt venni. A probléma, hogy láthatóan nem tudod túltenni magad, hogy nem mindenki úgy viszonyul a filmekhez ahogy te. Mások jót mosolyognak egy filmes hibán és ettől még úgyanúgy szeretik továbbra is... ezt valahogy meg kéne emészteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "jó mosolygással" az ég világon semmi bajom nincs.

 

Ami a sasokat illeti, olvastam is kommentben korábban és talán egy videó kritikában is elhangzott még a LOTR filmekkel kapcsolatban, hogy mi a nyehészségért nem vitték el a sasok Frodóékat a Végzet hegyéhez?! Erre is reagáltam abban a mondatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, ha valakiknek ez ekkora örömet okoz, akkor csak rajta. Értelmetlen időpocsékolásnak tartom, ami potenciálisan hergelhet másokat... és az én véleményemnek is ugyan úgy helyen van, mint akárki másénak. ;) csak mert nem egyezik a többségével ;)

Ezt senki sem vitatja, Bomarral csak próbáltunk meggyőzni arról, hogy ezek a videók nem az ördögtől valók, de te az érvek ellenére megint azzal jössz, hogy "jogom van saját véleményhez". Én nem akarunk ráderőltetni semmit, csak azt próbálom elmagyarázni, hogy néha nem árt más szemszögből nézni a dolgokat. De ha te úgy állsz hozzá alapból az egészhez, hogy "mindegy, én ezt nem értem, hagyjatok békén", annak úgy tényleg nem sok értelme van.

Pedig egy fórumnak szerintem pont a vitatkozás, vagy szebb, kifejezőbb szóval élve, az eszmecsere az egyik fő célja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eszmecsere és a vitatkozás közé még csak átvitt értelemben sem tennék egyenlőség jelet (néha kialakulhat persze "vita" is egy eszmecserén belül, de nem egyenlő azzal)!

 

Ami a saját véleményemet illeti, nem az itteni párbeszédre értettem (elnézést, ha félre érthető voltam), hanem a videóval, az ilyen jellegű és sokak által védett felhangokkal kapcsolatban írtam.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is az a kérdés, hogy miért nem lehet neki parancsolni, hanem hogy miért akkora marha ez a rakás sas, hogy egy szikla orom tetejére rakják le őket. (most arról nem beszélve, hogy rég baj van ha egy adaptáció nem áll meg a saját lábán)

 

Azzal meg nincs baj, hogy te ebben nem akarsz részt venni. A probléma, hogy láthatóan nem tudod túltenni magad, hogy nem mindenki úgy viszonyul a filmekhez ahogy te. Mások jót mosolyognak egy filmes hibán és ettől még úgyanúgy szeretik továbbra is... ezt valahogy meg kéne emészteni.

Izé... a könyvben egy sziklapárkányra rakják le őket, amit csak repülve lehet megközelíteni :oops: Sajnos a film ebből a szempontból szerencsétlenül ér véget, (és itt jön egy nagyon pici, minimális könyves spoiler)

 

mivel onnan ugyanolyan úton jutnak le, ahogyan odakerültek, csak éjszakáznak a sziklán, aztán másnap a sasok továbbviszik őket.

 

És bizony itt kellett volna igazodni a filmes műfajhoz, bár még nem tudjuk, mivel rukkoltak ki. De ha a 2. rész úgy kezdődik, hogy már sétálnak a síkságon... :roll:

Amúgy szokás szerint osztom Bomarr véleményét ebben :) Riddick, azt tanácsolom, hogy fogadd meg Bomarr hozzászólásának a második felét, hidd el, könnyebben túltennéd magad olyan dolgokon, amelyeken nem érdemes felhúzni magad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.