Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Egész klassz képeket közölt le az Empire.

 

elf1.jpg

 

elf2.jpg

 

elf3.jpg

 

thehobbit2set1.jpg

 

thehobbit2set2.jpg

 

thehobbit2set3.jpg

 

A tünde csaj nagyon vagány de a két csákó kicsit idétlenül bámul. A filmre csak összeszedik tán magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kicsit volna erőltetett, ha időnként bevágnák, amint kóborol, hogy megtalálja a Gyűrűt vagy valami hasonlót. Ilyet nagyon nem szeretnék látni. A józan ész azt mondja, hogy egyáltalán ne szerepeltessék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj... ne fessük az ördögöt a falra!

Dzséjt, szerintem ilyen "ötletekkel" megélhetnél Zs-kategóriás sztorik írásából is, ha odakerülnél egyszer :hehe: Persze ennek pont az ellenkezőjét kívánom (mármint kategóriában) :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Tolkien világának Óidőkben történő eseményei szomorúak úgy általában, és pont ez a legszomorúbb mind közül. Ellenben ez a leghosszabb és talán legkevésbé hiányos története, talán ezért lehet egyetlen könyvben külön kiadni. Ennek a kornak a történetei főleg a száműzött noldákról szólnak, és azok nincsenek tele vidámsággal.

A könyv végén egy kicsit hiányosak a családfák, úgy látom. Erre már nem is emlékeztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig Tolkien Középfölde-regéjéből a Király visszatért és a Hobbitot olvastam el (és most a Húrin gyermekeit), de bepótolom a teljes anyagot. Most fog majd jönni a Szilmarilok.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szilmarilokat nem lehet úgy elkészíteni, mint a többi filmet, ahhoz túl összetett. Nehéz filmes alapanyag. Egyébként C. Tolkien az apjához hasonlóan nem is engedi megfilmesíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szilmarilokat nem lehet úgy elkészíteni, mint a többi filmet, ahhoz túl összetett. Nehéz filmes alapanyag. Egyébként C. Tolkien az apjához hasonlóan nem is engedi megfilmesíteni.

 

Nem csoda, hogy Tolkien Junior nem adja ki a kezéből, max elszúrni tudnák filmnek a Szilmarilokat. Nem is tudom milyen koncepcióban csinálnák, ha valaki neki merne állni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiolvastam a Hobbitot és a Gyűrű Szövetsége első részénél járok. Lenne pár kérdésem e világ nagy szakértőitől.

 

 

 

A könyv szerint Azog Moriánál megölte Thrort, és Dain megölte Azogot, és Thrain eltűnt. A filmben Azog megölte Thraint, és most él és virul. Hogy van ez?

 

A Feketemágusról annyi szó esik, hogy kiűzték az erdőből, róla még lesz szó a Gyűrűk Urában, vagy az egész sztorit a filmesek találták ki?

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak félig tudok kielégítő választ adni. Egyelőre, mert utána kell nézem A hobbitban pár dolognak, mert elég régen olvastam (a film előtt már direkt nem, most pedig mindig van más). Akik csak nézik A hobbitot, azok ne olvassák el a lentieket.

 

Hogy őszinte legyek, már nem emlékszem arra, hogy a filmben kit ölt meg Azog :oops: Elvileg Thrort kellett. Szerintem a Thráinos szál filmes szempontból nincs még lezárva. A filmben van némi kavar ork fronton.

A Feketemágus sztorija a GYU Függelékeiben található meg, a filmesek onnan emelték át.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bozótnindzsák szerepelnek majd a Smaug pusztaságában :yeah:

Vigyázat, extrém spoilerveszély!

http://index.hu/kultur/cinematrix/2013/08/08/bozotnindzsak_lettek_a_hobbit_uj_tundei/

Titkok a sztoriról. A fordítás rendben van, az eredeti cikkben is ez olvasható a theonering.net-en.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.