Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Ki fog derülni decemberben. Még és sem tudom, hogy vajon mivé alakult az adaptálás folyamán az eredeti karakter :) A képeken elég morcos, és a első rész elejei "bemutatkozása" sem volt éppen mosolygós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Szilmarilok

 

Mit is mondhatnék, a könyv bő második fele olyan szinten tetszett, hogy alig bírtam letenni. Elképesztően jó volt. És nem semmi, hogy milyen szinten adott hozzá infókat a sztorihoz! Nagyon élveztem! Szerintem nemsokára újra is fogom olvasni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szilmarilok

 

Mit is mondhatnék, a könyv bő második fele olyan szinten tetszett, hogy alig bírtam letenni. Elképesztően jó volt. És nem semmi, hogy milyen szinten adott hozzá infókat a sztorihoz! Nagyon élveztem! Szerintem nemsokára újra is fogom olvasni!

Igazán örülök, hogy ennyire tetszett :) Régebben többször újra elolvastam, de már évek óta nem vettem elő. Azt hiszem, ideje lesz ismét neki futni, egyik legjobb könyvélményem (minden általam olvasott könyvet beleértve) :)

 

Csak félig ide kapcsolódó, hogy nekem külön tetszett, hogy a ROTJ első részének bővített változatában Aragorn dúdolja azt a dalt Luthienről, és közben meg az ő ősei is voltak, az ilyen apróságok nagyon tudnak tetszeni :) Bár ezt a LOTR-könyvből is lehet tudni, mégis A Szilmarilokban olvasod az ősök sztoriját, azért ez elég sok többletet ad hozzá. A Gyűrűről, amit Aragorn visel a trilógia alatt, nem is beszélve, ugye emlékezzünk csak vissza, milyen körülmények között kapta azt Barahir Felagundtól. CSak most az nem jut eszembe, hogy vajon A Szilmarilokból derül ki, vagy más könyvből, miért ő örökölte azt a Gyűrűt. Stb.

Szerintem a könyv eleje is nagyon jó, nekem iszonyúan tetszik a teremtéstörténet, a valákkal, mindenestől. Meg az is, hogy Gandalf tulajdonképpen Olórin, a maia :)

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg végeztem a Hobbit újraolvasásával.

Most is végig lekötött, és az utolsó 100 oldal csak úgy repült.

 

Megnézve a Smaug pusztasága trailert, azért Peter Jackson szépen felturbózta az eseményeket.

Már amikor a hordókban folydogálnak, ott is akció lesz a javából :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán örülök, hogy ennyire tetszett :) Régebben többször újra elolvastam, de már évek óta nem vettem elő. Azt hiszem, ideje lesz ismét neki futni, egyik legjobb könyvélményem (minden általam olvasott könyvet beleértve) :)

 

Csak félig ide kapcsolódó, hogy nekem külön tetszett, hogy a ROTJ első részének bővített változatában Aragorn dúdolja azt a dalt Luthienről, és közben meg az ő ősei is voltak, az ilyen apróságok nagyon tudnak tetszeni :) Bár ezt a LOTR-könyvből is lehet tudni, mégis A Szilmarilokban olvasod az ősök sztoriját, azért ez elég sok többletet ad hozzá. A Gyűrűről, amit Aragorn visel a trilógia alatt, nem is beszélve, ugye emlékezzünk csak vissza, milyen körülmények között kapta azt Barahir Felagundtól. CSak most az nem jut eszembe, hogy vajon A Szilmarilokból derül ki, vagy más könyvből, miért ő örökölte azt a Gyűrűt. Stb.

Szerintem a könyv eleje is nagyon jó, nekem iszonyúan tetszik a teremtéstörténet, a valákkal, mindenestől. Meg az is, hogy Gandalf tulajdonképpen Olórin, a maia :)

 

 

 

Nem rémlik, hogy szó esett volna A Szilmarilokban Aragorn gyűrűjéről, szerintem azt máshol olvashattad. Magáról Aragornról sem esik túl sok szó a Szilmarilokban.

 

 

Nem fogalmaztam jól. A könyv első fele is tetszett, de a második fele sokkal eseménydúsabb és érdekesebb volt számomra. Összességében az egész könyv kiváló, és nagyszerű élményt nyújtott. Egészen más lesz ezen ismeretek birtokában újranézni a filmeket. :)

 

 

Sajnos már ellőttem magamnak évekkel korábban, hogy Gandalf maia (és elvileg az összes istar az... vagy nem jól tudom?) Ugyan azon faj tagja, mint Sauron. Kemény!

 

 

Azért volt egy pár dolog, mikor néztem nagyokat:

 

 

pl: hogy a numenoriak építették Vasudvardot és Orthanc tornyát. Vagy pl a palantírok eredete, stb...

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, hozzátéve a lentiekhez A Szilmarilok kapcsán.

 

Láttad a LOTR-bővítettet? Abból kiderül a Gyűrű mibenléte (mivel Szarumán megnézi egy könyvben a második részben, az Barahir Gyűrűje), csak az nem derül ki, hogy miért került Aragornhoz (egyébként a 4. númenori király lányán, Silmarienen keresztül, a Gyűrű nem maradt Elrondnál, mert az emberek öröksége volt Barahiron keresztül). Nagyon dicséretesnek találtam, hogy a filmben az ilyen nagyon apróságokra is oda figyeltek.

Minden mágus maia, Szauron is és a balrogok is. Gandalf esetében külön említésre méltó, hogy maia állapota meg van említve A Szilmarilok elején. Az info előadásról származik, mert talán magyarul megjelent könyvben sehol nem olvasható, de ő Manwe maiája volt eredetileg :)

A númenoriak érdekes egy népség, sok minden kötődik hozzájuk :)

 

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy sajnálatos háttérinfó a magyar szinkronról... :(

 

A szinkronrendező a "Makay Sándort Bilbó magyar hangjának A hobbit filmekben!" petíció aláíróinak írta:

"Makay Sanyi bácsi munkáját nagyra becsültem a Gyűrűk Ura szinkronizálása során, ezért én is szerettem volna, ha a Hobbit filmekben ő lehetett volna az öreg Bilbo magyar hangja. El is kezdtem vele a felvételeket, de hosszas, mindkettőnk számára szenvedelmes munka után arra a véleményre jutottam, hogy sem Sanyi bácsi értékes művészi munkáinak emlékét, sem az új produkciót nem szeretném beárnyékolni egy hallhatóan és érezhetően fáradt és dekoncentrált előadás közzétételével. Miután a forgalmazó is így látta helyesnek, az öreg Bilbo szerepét Fodor Tamással vettük fel újra, s bízom benne, hogy a nézők számára is szerethető módon alkotta újra a figurát. Sanyi bácsit telefonon értesítettem a döntésről, amit szomorú belátással fogadott el. Neki is nehéz lehet megélnie, hogy a súlyosbodó betegségek lassacskán nem csak az önálló mozgás, de a tiszta beszéd és a játék lehetőségét is elveszik tőle. Bárcsak játszhatna, rajzolhatna, ezermesterkedhetne, dolgozhatna és szinkronizálhatna úgy, mint régen!

 

Szeretettel és tisztelettel

 

Csörögi István"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.