Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Galen Malek89 írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Remélhetőleg összekapják a készitők magukat, itt elsősorban a forgatókönyv irókra gondolok, és egy remek 2. évadot kapunk majd jövőre.  

Azért az látszott, hogy valamilyen szinten biztonsági játékra mentek. Puhatolózott az Amazon, mennyire eszi-e a nép a cuccot. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Istar

 

Spoiler

A mondatokon kívül a megjelenése is Gandalfra utal, hasonló a fizimiskája is és szürke színek jellemzik, valamint mi sem magyarázná jobban Gandalf hobbitokkal való barátságát, illetve beléjük vetett hitét, mint hogy velük találkozott először és ők segítettek rajta. (jó tudom azok gyaplábúak, de krumpli burgonya, gondolom belőlük lesznek majd a hobbitok, miután letelepednek)

 

Celeborn

Spoiler

Remélem ő csak eltűnt és nem halott, nem zavar, ha a sori üti a könyveket, de a filmekkel jó lenne ha összepasszolna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Remélhetőleg összekapják a készitők magukat, itt elsősorban a forgatókönyv irókra gondolok, és egy remek 2. évadot kapunk majd jövőre.  

Azért az látszott, hogy valamilyen szinten biztonsági játékra mentek. Puhatolózott az Amazon, mennyire eszi-e a nép a cuccot. 

 

Jövőre szerintem még nem lesznek készen. 2023-ra tippelem a második évadot inkább.

 

Celeborn

Spoiler

Szerintem itt nem fogják ütni a filmeket. Még négy évadot terveznek, addig meg simán előkerülhet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Jövőre szerintem még nem lesznek készen. 2023-ra tippelem a második évadot inkább.

2024-et akartál irni szerintem. XD 

2024 tavaszára tippelik a 2. évadot.

 

Az első évadnak 18 hónap kellett, mindenestül. Gondolom a CGI rengeteg időbe tellett, mire igy összehozták. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Cpt. Rex írta:

2024-et akartál irni szerintem. XD 

2024 tavaszára tippelik a 2. évadot.

 

Az első évadnak 18 hónap kellett, mindenestül. Gondolom a CGI rengeteg időbe tellett, mire igy összehozták. 

Ja, tényleg, igen. 2024. tavaszára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végnéztem az egész sorozatot végre. Én hálás vagyok, hogy egy ilyen volumenű Tolkien-sorozatot láthattam, a nyilvánvaló hibái ellenére is. Igen, ütközik az idővonallal, a szinészi játék nem mindig van a toppon, a tempó néha túl gyors, máskor túl lassú, de ezek eltörpülnek amellett az epikus élmény mellett, amit ez a sorozat nyújtott. Hogy láthattuk Númenort fénykorában, láthattuk a Hatalom Gyűrűinek megkovácsolását, Mordor kialakulását, Sauron visszatérését. A csavar a végén hatalmas volt, és utólag visszagondolva teljesen logikus. A kedvenc új karakterem Arondir lett, kicsit sajnáltam, hogy az utolsó részben nem bukkant fel.

 

Összességében nem egy hibátlan sorozat, de mindenképpen pozitív élmény, és biztos, hogy többször meg fogom még nézni. Az eredeti Gyűrűk Ura-trilógia nekem egy mindent elsöprő, meghatározó filmélmény volt, ami 20 év után is 10/10-es. Erre a sorozatra így az első évad után 7,5/10-et adok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hatalom Gyűrűi első évad

Mikor annak idején megtudtam, hogy jön egy új Középfölde sorozat, mely a Harmadkor előtti eseményeket fogja feldolgozni, úgy döntöttem pótolom A szilmarilok elolvasását. Amikor a könyvet olvastam megdöbbentett a tömény információ áradat. Tolkien világépítésben kiváló volt, de sajnos ezen a könyvön erősen érződött, hogy egyfajta sztorivázlat volt több készülő könyvhöz. Jobb lett volna, ha a Szilmarilokat akár egy tucatnál is több könyvben beszéli el. Olvasás közben is az volt az érzésem, hogy ez az egész nem hogy filmekben, de még tv-sorozatban is adaptálhatatlan, vagy legalábbis jó sokat kell változtatni rajta, hogy más, Tolkien világát nem, vagy kevésbé ismerő nézők is megértsék a dolgokat. Aztán megtudtam, hogy az Amazon nem is kapta meg A szilmarilok jogait. Kiderült, hogy csupán A Gyűrűk Ura és A hobbit jogaival rendelkeznek. Tehát, csak ezen könyvekben elhangzott utalásokból, függelékekből építkezhetnek. Bevallom, ekkor arra gondoltam, hogy ez egyszerűen lehetetlen. És az Amazon mégis megcsinálta, véleményem szerint egy mesés, fantasztikus és magával ragadó szériát tett le az asztalra. Pontosabban csak elkezdte letenni, mert még csak az első évad ment le a tervezett ötből. Eleinte a szereposztással se voltam kibékülve, nem igazán tetszett a fekete tünde gondolata, de aztán, ahogy elindult a széria minden szereplővel megbarátkoztam.

A változtatások borítékolhatóak voltak, anélkül nem is lehetett volna ezt a szériát megcsinálni. Még Peter Jackson se tudta változtatások nélkül megcsinálni. Viszont ezeket sikerült teljesen befogadhatóra elkészíteni. Én legalábbis azon táborba tartozom, aki eddig minden változtatással gyorsan megbékült.

Az epizódok egyre jobban magával ragadtak. Élveztem, hogy újra Középföldén lehetek és láthatom milyen volt a Másodkor. Azt szerettem volna, hogy üssön el a Harmadkortól és ez sikerült is. Örültem, hogy Galadriel nem ugyanaz a kimért, fenséges tünde királynő, hanem más. Csodálatos volt látni Elrond és Durin barátságát, a törpök városát. Arondir és Bronwynn történetszála is kellően izgalmas és eseménydús lett. Imádtam Númenort, Elendilt, Isildurt és mindent, ami szigetkirályságban történt. A hősies összecsapást Délföldéért, azokat a csodás drámai pillanatokat, melyeket az Adar és orkjai ellen harcolók testesítettek meg rendíthetetlen küzdelmükkel. Elképesztő volt látni egy bizonyos sötét ország megszületését és az ehhez kapcsolódó csavart. Mégis a legjobb az égből pottyant rejtélyes idegen története volt. A legjobban a mágus és Noriék történetét szerettem. Ahogy egyre jobban kibontakozott az ereje, az idegen barátságot kötött a gyapjlábúakkal. No és persze színre léptek ezek a misztikusok. A velük való konfliktus és összecsapás hatalmas, katartikus élmény volt. Nem is emlékszem, mikor ragadott utoljára így egy film, vagy sorozat. A Gyűrűk Ura trilógia és a Hobbit trilógia volt utoljára ilyen, talán még a Star Wars előzmény-trilógia.

Várom a folytatást, remélem minél hamarabb eljön, és minél hamarabb láthatom.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyűrűk ura sorozat

 

Én nem tudom, hogy mit tudott ez a sorozat olyat, amit a klasszikus filmek nem, de mégis, valahogy ez volt az első olyan feldolgozás, ami konkrétan FELKELTETTE az érdeklődésemet a világ történelme iránt.

Igen, tudom, a sorozat számos ponton szembement a könyvekben leírtakkal, mégis felnyitotta a szemem a világ mélységére, és olyan kérdésekre, amik a Gyűrűk ura filmek kapcsán sohasem foglalkoztattak.

Pl.:

Spoiler

Ki volt Szauron? Mik a céljai? Hogyan keletkezett Mordor? Kicsoda Gandalf? Kik teremtették a világot? Miért különlegesek a tündék? 

 

És még sorolhatnám. Igen, egyértelműen látom a sorozat hibáit. A szövegkönyv nincs azon a szinten, mint a könyvek vagy a klasszikus filmek. A karakterek sokszor két dimenziósak vagy nagyon mások, mint amilyennek anno megismertük őket. Hogy ez több ezer év távlatában mennyire gond, azt mindenki egyéni szubjektív ízlésére bíznám, az persze fontos, hogy tudjunk valakivel azonosulni, és megvallom, nekem ez mind Elrond mind pedig Galadriel esetében sikerült.

 

A látvány szép, de engem sohasem lehetett megfogni a látvánnyal. Annál inkább olyan érdekes húzásokkal, mint a sorozat legvégén kettő csavar 

 

Spoiler

amikor Mordort kiírták a képernyőre, azt nagyon imádtam, amikor pedig Halbrand esetében megsejtettem, hogy ő lesz Szauron, az meg fenomenális volt számomra a korábbi események függvényében.

 

Szóval a sorozatnak sok hibája van, alapból nem is tudnék adni rá 10/6-nál jobbat és mégis, engem nagyon eltalált, felkeltette az érdeklődésemet a világ TÖRTÉNELME iránt, és hogy mik fognak még történni mire oda jutunk, ahol majd Frodoék és a Szövetség idején felvesszük a fonalat. Ha több hozzám hasonló ember figyelmét visszairányították erre a világra és youtube videókat kezdenek el nézni és kutatkodnak, hogy pontosan mi hogy történt, akkor azt hiszem a sorozatot már megérte megcsinálni. Aki a könyveket jobban szereti vagy szent írásnak veszi (vagy közel szent írásnak) megteheti, hogy ignorálja a sorozatot, és teljesen meg is értem, miért választaná ezt az opciót. De a sok LotR laikusnak ez a sorozat egy jó nyitás lehet a világ megismerése felé, illetve hogy rájöjjünk, hogy 

 

Spoiler

Gandalf sem egy sima halandó mágus, aki tűzijátékokat szervezett a hobbitoknak, hanem több ezer éves és amúgy halhatatlan, és így tért vissza fehér mágusként. Vagy valami ilyesmi. 

 

Igen, ezekre utalás biztos ott volt már a LoTR filmekben is, de nekem sokadjára megnézve azokat sem esett le pl. hogy egyes karakterek ilyen mély múltra tekintenek vissza. 

Szóval jöhet majd a következő évad, hátha sikerül még az esetleges konstruktív kritikákból is tanulni és még jobbá lehet tenni a 2. évadot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem össze tudják hozni azt az öt évadot. Most akkora ellenszelet és fikázást kap ez a sorozat, ami számomra döbbenetes. Tisztára mint a SW előzmény és folytatás trilógia idejében.

Az külön érthetetlen számomra, hogy miért vannak olyanok, akik úgy gyűlölik ezt a sorozatot, hogy a megszünéséért, a kaszáért rimánkodnak. Ők azzal magyarázzák, hogy sérti az ő Tolkien rajongó énjüket a sorozat puszta léte. Én meg azt látom ezekben az emberekben, hogy olyan gyűlölködő, elkeseredett emberek, akik egyrészt  mindenáron le akarják nyomni mások torkán a csalódottságukat, másrészt azt akarják, hogy a sorozat kedvelői, a további évadokat várók is szenvedjenek. Mert, ugyebár, ha ők csalódtak, akkor mindenkinek csalódnia kell. Nincs annél visszataszítóbb, ha mások örömét így el akarják rontani.

Az persze más dolog, ha valakinek kevésbé tetszik, vagy árnyaltabb a véleménye. Csak azokat nem értem, akik a kaszáért imádkoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, szerintem olvasd el A Szilmarilokat, több kérdésedre választ kapsz. Egy átlag regény hosszúságú könyvről van szó, sokaknak nem jön be, mert nem könnyű olvasmány, de szerintem te biztosan szeretni fogod, és valószínűleg nem fogod nehéz olvasmánynak tartani sem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Andy Serkis is elégedett a Hatalom Gyűrűivel kapcsolatban.

"Igen, abszolút követtem és tényleg hihetetlenül beszippantott, nagyon-nagyon élveztem, amint sikerült megértenem a szabályait, illetve hogy mennyire lojális a trilógiához és mennyire megidézi azt Howard Shore az intro zenéjében és így tovább. Mivel én mondtam fel A Gyűrűk Ura és a függelékek hangoskönyvváltozatát, szóval hangosan fel kellett olvasnom ezeket, eléggé képben voltam azzal kapcsolatban, hogy merre tart a széria, ami nagyszerű, nagy segítséget nyújtott, mert hogy – ne áruljátok el senkinek, de – A szilmarilokat is én fogom felolvasni. Szóval tőlem hallotok róla először. Na jó, nem… A lényeg, hogy nagyon élveztem"

Az utóbbi napokban elővettem A Gyűrűk Urát a függelékek miatt és olvastam belőlük. Most minden eddiginél jobban megértettem, hogy miért is volt szükség a sűrítésre és a változtatásokra. Teljes mértékben a függelékek információi szerint haladni fizikai képtelenség lett volna. Még ha A szilmarilok jogaival is rendelkeznének, valamint akár 100 részben dolgoznák fel, akkor is lehetetlen lenne ténylegesen úgy követni. Minden részben szereplőgárda cserére lenne szüksége, vagy egy részen belül is kéne több évszázadot ugrani, közeben a háttérben ki lehet mindig írni, hogy ki kicsoda, milyen rokonságban van kivel, vagy éppen milyen családfához tartozik. Ez így ebben a formában teljesen élvezhetetlen és követhetetlen lenne. Az meg már nem is tv-sorozat lenne, hanem egy fiktív világ dokumentum sorozata.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

A hatalom gyűrűi

 

Még valamikor télen végignéztük, mert ha már emiatt előfizettem a Prime Video-ra, akkor legalább legyen kihasználva az előfizetés. Az első három rész nagyon durván nem tetszett, idegennek éreztem a már ismert karakterek, Galadriel és Elrond jelenlegi személyiségét, főleg az előbbi volt idegesítő, és valahogy nem jött át az a hangulat, ami miatt a GYU univerzum eddigi filmjeit nagyon szerettem. De mivel többen bíztattatok, hogy lesznek egészen zseniális részek benne, megadtam a bizalmat, és végül nem csalódtam.

Valahol a 4-5. rész tájékán egyszer csak megmozgatta fantáziámat a történet, elkezdett érdekelni, és aztán az utolsó 2-3 részt már nagyon lelkesen néztük. Meg lehetett volna jobban csinálni, főleg, hogy nem stimmel az idővonal sem, ahogy mondtátok, de az évad második fele teljesen beszippantott még így is, és nem a látvány miatt, ami egyébként pazar volt, hanem a fordulatos történet miatt.

Várom a 2. évadot, hátha emelni tudják tovább a színvonalat.

 

A szilmarilok pedig most már nagyon érdekel, de csak a sorozat után fogom elolvasni, hogy ne zavarjanak az eltérések. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 06. 04. - 16:24, Yoda József írta:

Az alsót hogy gondolták komolyan a fejlesztők? Meg azt, hogy 50 eurót kérnek érte?

Ezzel a játékkal nagyon sok mindenhez oda lehetne biggyeszteni kérdést, kezdve azzal, hogy "komolyan gondolták, hogy Gollummal a főszerepben csinálnak egy játékot?". Nincs olyan porcikája, ami ne lenne 10 évvel elavult és/vagy rosszúl átgondolt, de legalább még ezeket is sikerült elb*szni. Szegény Lord of the Rings-re nagyon rájár a rúd. Pocsék sorozat, pocsék játék... Pedig az alapanyag mindkettőhöz tökéletes lenne, írom ezt úgy, hogy finoman szólva sem szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Milyen érzést Tolkien-t olvasni?

 

 

2023. 06. 04. - 21:38, Pildi írta:

A szilmarilok pedig most már nagyon érdekel, de csak a sorozat után fogom elolvasni, hogy ne zavarjanak az eltérések. 

Én elkezdtem, de le kellett raknom, mert nekem az borzasztóan nehéz olvasmány volt. Sok sikert kivánok hozzá, hátha te jobban megérted mint én. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Milyen érzést Tolkien-t olvasni?

 

 

Én elkezdtem, de le kellett raknom, mert nekem az borzasztóan nehéz olvasmány volt. Sok sikert kivánok hozzá, hátha te jobban megérted mint én. :) 

Jópofa videó. :D

Sajnos az nem mostanában lesz, hogy belekezdek. Egy átlag regénnyel is nehezen haladok most, túl sok minden mással foglalkozom, a Szilmarilokhoz pedig nagyobb odafigyelés kell majd, ahogy elnézem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szilmarilokkal eddig kétszer próbálkoztam, de valahogy sosem sikerült teljesen befejezni, de idénre tervbe van véve ez is. Vannak benne kifejezetten jó fejezetek, de könnyen el lehet veszni a különböző családfák, nemzetségek, ki kinek a leszármazottja volt és milyen kapcsolatban voltak vonalon, főleg a könyv elején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.