Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

2022. 09. 26. - 10:42, Donát írta:

Én is megnéztem az első részt. Elég laikus vagyok Gyűrűk ura témában, de íme a véleményem: a látvány rendben van, a zene sajnos inkább semmilyen, meg sem közelíti a korábbi LOTR és Hobbit műveket. Galadriel nekem érdekes, igaz egyértelműen másmilyen, mint amilyennek később megismertük. Viszont ezzel egyelőre épp úgy nincs bajom, mint ahogy az EpVIII-as Luke-kal sem volt gondom. Elrond castingja szerintem szörnyű. :D A sztori érdekesen indult, és Középfölde lélegző, van saját hangulata és elhiszem, hogy ez a Középfölde az a Középfölde.

 

Ami megborított az első rész kapcsán, az a szövegkönyv. Azt érzem, amit @Bomarr is írt fentebb. Sajnos Tolkien szövegei nagyon hiányoznak, az a fennköltség, líraiság, szépirodalmiság nagyon elemi tartozéka nálam a Gyűrűk ura alkotásoknak, és ennek nem sok nyomát láttam az első részben. Vannak benne jó gondolatok, de a kifejezésmód az sántít és így elég sok a hamis hang. Potenciál van benne, de a plafonja szerintem meglehetősen alacsony a hibák miatt, és amiatt, hogy Tolkien szövegeire a sorozat során egyáltalán nem támaszkodhatnak.

 

Az első 2 rész elégé felemás összképet mutat, de a 3.-tól kezdve eddig folyamatosan javul a sorozat. Viszont nem mindenki látja igy, van akinek az 5. rész volt az eddigi legrosszabb. Szóval, ezt mindenki maga dönti el, neki hogy tetszik, vagy mennyire nem tetszik amit lát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hatalom Gyűrűi 6. rész

Elképesztő volt. Ez talán minden eddiginél jobban tudta hozni A Gyűrűk Ura hangulatvilágát, azon belül is a A Két Torony érzését sikerült nagyon jól átadni. A csata epikus és drámai. Nem is volt most idő mással foglalkozni. No és persze az epizód végén volt egy szép csavar is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Hatalom Gyűrűi 6. rész

Elképesztő volt. Ez talán minden eddiginél jobban tudta hozni A Gyűrűk Ura hangulatvilágát, azon belül is a A Két Torony érzését sikerült nagyon jól átadni. A csata epikus és drámai. Nem is volt most idő mással foglalkozni. No és persze az epizód végén volt egy szép csavar is.

 

Én alig várom a jövő pénteket, megmondom őszintén. :D  Galadriel-t alakitó szinésznő szerintem zseniálisan játszik. 

Spoiler

Halbrand valójában Szauron? :D 

 

Nagyon érdekes volt a beszélgetés, Galadriel és Adar között is. 

Galadriel már annyire gyűlöli és megveti az orkokat, hogy észre sem veszi, ő maga is lassan egy moriondor szintjén lesz.

Nagyon szépen rá is világitott Adar: 

"Ha Morgoth utódját keresed, nem kell messzire menned, mert megtalálod a saját tükörképedben!"  :) 



 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Én alig várom a jövő pénteket, megmondom őszintén. :D  Galadriel-t alakitó szinésznő szerintem zseniálisan játszik. 

  Spoileres tartalom megtekintése



 

Szerintem is zseniális Galadriel szerepében. Most is látszott, hogy megvan benne az, ami A Gyűrű Szövetségében is kibukott belőle Frodó előtt.

Spoiler

Nem tudom, érdekes fordulat lenne, ha ő lenne Halbrand.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Szerintem is zseniális Galadriel szerepében. Most is látszott, hogy megvan benne az, ami A Gyűrű Szövetségében is kibukott belőle Frodó előtt.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Azért itt jóval kegyetlenebb még a karakter. Mintha nem is tünde lenne. :) 

Az az izzó tűz a szemében, ami egyfelől a bosszű és a végtelen megvetés keveréke az orkokkal és Szauronnal szemben , másfelől meg a 200%-os igazságérzet és a makacsság keveréke. Viszont pont ez adja az ifjú Galadriel mélységét, ez az izzó tűz, ami ki tudja merre viszi a karaktert tovább. 

A gyűrű szövetségében már egy megbékélt karaktert látunk, aki elnyomott magában minden sötét gondolatot, és próbálja vezetni a népét Lothlorien erdeinek mélyén. 

Viszont, amikor Frodó neki adná az Egy gyűrűt, akkor még egy pillanatra kibukik belőle a sötétség és halatomvágy.  Remélem az 5 évad alatt(ennyit terveznek), láthatunk még mélyebb karakter fejlődést.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Azért itt jóval kegyetlenebb még a karakter. Mintha nem is tünde lenne. :) 

Az az izzó tűz a szemében, ami egyfelől a bosszű és a végtelen megvetés keveréke az orkokkal és Szauronnal szemben , másfelől meg a 200%-os igazságérzet és a makacsság keveréke. Viszont pont ez adja az ifjú Galadriel mélységét, ez az izzó tűz, ami ki tudja merre viszi a karaktert tovább. 

A gyűrű szövetségében már egy megbékélt karaktert látunk, aki elnyomott magában minden sötét gondolatot, és próbálja vezetni a népét Lothlorien erdeinek mélyén. 

Viszont, amikor Frodó neki adná az Egy gyűrűt, akkor még egy pillanatra kibukik belőle a sötétség és halatomvágy.  Remélem az 5 évad alatt(ennyit terveznek), láthatunk még mélyebb karakter fejlődést.   

Nyilván fogunk. Itt még a sorozat elején járunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, mert azt hiszem eddig ez a mostani rész tetszett a legkevésbé, pedig úgy érzem, ennek kellett volna a legjobban ütnie.

Eddig imádtam minden részt a maga lassúságával, hogy szépen építkeznek és bemutatnak mindent, de míg pl az Andor 3. részében szépen összeértek a szálak és volt egy epikebb konklúzió, itt nem igazán éreztem ezt sőt.

Spoiler

A harc és a falu védelme tetszett, szépen meg volt csinálva látványos volt, amire fel lett építve és már részek óta várunk, várok, hogy megérkezzen a Numenoriak, az rettentő gyenge lett. Alapban mikor mondják hogy két nap mire odaérnek és egy nap alatt ott vannak, és pontosan oda mennek nálam annyira klisés és gyenge lett, hogy teljesen kidobott a hangulatból. Valahogy úgy éreztem h ekörül a falu körül forog egész délfölde. Itt jelentették be kb 30 ember előtt, hogy ki az új király... annyira semmilyen volt. Majd aztán jön Adar menekülése és ahogy a király egyszer csak már szemből lovagol velük...azt hittem én is leesek a lóról... :D Nehéz megmagyaráznom, de eddig úgy éreztem, hogy ez egy hatalmas világ és ebben a részben valahogy leszűkült erre az egy falura és lakóira. Lehet nem érthető mire gondolok, akkor bocsi. Ja külön "tetszett" amikor a királynő beküldte egyedül Isildurt, akinek épp ölték az apját, majd nem ő menti meg... :D mondom remek jelenet... :D

Szóval ez volt az első rész amiben kicsit csalódtam mert nem ütött akkorát mint vártam, de ettől függetlenül nagyon várom a folytatást, mert izgi vége lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 10. 04. - 11:54, kudar írta:

Érdekes, mert azt hiszem eddig ez a mostani rész tetszett a legkevésbé, pedig úgy érzem, ennek kellett volna a legjobban ütnie.

Eddig imádtam minden részt a maga lassúságával, hogy szépen építkeznek és bemutatnak mindent, de míg pl az Andor 3. részében szépen összeértek a szálak és volt egy epikebb konklúzió, itt nem igazán éreztem ezt sőt.

  Spoileres tartalom megtekintése

Szóval ez volt az első rész amiben kicsit csalódtam mert nem ütött akkorát mint vártam, de ettől függetlenül nagyon várom a folytatást, mert izgi vége lett.

A csatajelenet az nekem kicsit a középszerűség érzetét adta, pár logikai baki azért befigyelt, de el lehetett nézni. Pont a harci jeleneteknél nem igazán érződik az 50m dollár/epizódos költségvetés. 

Én ettől a sorozattól inkább mélyebb karakter fejlődéseket várok, csavarokkal, és lenyűgöző tájakkal. Viszont, holnap már kis péntek jön(csütörtök), szóval nem kell már sokat várni a 7. rés érkezéséig. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen érdekes, amit most olvastam. Az Amazon előtt az HBO és a Netflix is próbálkozott Gyűrűk Ura sorozatkészítési jogokat szerezni. Az HBO A Gyűrűk Urát és a Harmadkor eseményeit akarta újra elmesélni sorozat formában. A Netflix egy, a Marvel moziverzumot mintázó, különféle sorozatokból álló univerzumot szeretett volna létrehozni, többek között az ifjú Aragornra, és az ifjú Gandalfra fókuszálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most végeztem a 7. részel. Jócskán visszavettek a tempóból. Valamennyit haladt a story is, de nekem ez a rész egy picikét csalódás volt, annak ellenére hogy egy-két ütőseb jelenet, párbeszéd azért volt ebben is. A végén persze megint robbant a bomba, csak most nem robbant akkorát, kevés volt a puskapor egy picit. :) 

 

 

Fenomenális ez a zene vagy induló! :cool:

 

 

 

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Jön a sorozat finálé!:yes:

 

 

Megnéztem megint a 7. részt. Ezt a részt, Elrond és Durin mentette meg.  A 6. rész után, ez rettentő gyenge lett. Hiába történt egy-két dolog, meg egy-két érdekes párbeszéd, de itt most ez végtelenül kevés volt. Pénteken még a hype beszélt belőlem, és csak picit volt csalódás, de most már tisztábban látok. :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy várom nagyon az évadzárót, de egyáltalán nincs olyan hangulatom. A történet valahogy nem úgy épült, hogy most lerágjam a körmeim, hogy mi is lesz ebben a részben, de ettől függetlenül lehet baromi jó, és húznak meg olyan dolgokat amitől nagyon fölpörög az utsó rész, hogy legyen miért várni a kövi évadot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit off, de van olyan magyar oldal, ami a LOTR-al foglalkozik, mint ez a Star Warssal?

Régen volt a GoT-nak is, de megszűnt.

 

Elég nagy rajongótábora van a LOTR-nak, de nem találok ilyen oldalt, ahol fanokkal lehet dumálgatni, teóriázgatni, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Galen Malek89 írta:

Kicsit off, de van olyan magyar oldal, ami a LOTR-al foglalkozik, mint ez a Star Warssal?

Régen volt a GoT-nak is, de megszűnt.

 

Elég nagy rajongótábora van a LOTR-nak, de nem találok ilyen oldalt, ahol fanokkal lehet dumálgatni, teóriázgatni, stb.

Ez a legjobb LOTR fórum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hatalom Gyűrűi 7. rész
Egy lassabb tempójú és elmélyült rész tárult elém.

Spoiler

Végre újra szerepeltek Nori, a gyapjlábúak és az „óriás”. A kedvenc szálam pont ők lettek ebben az epizódban. A mágusnak nagy a hatalma, ez látszik. Jók akar, de a varázsereje veszélyes is. Szegény Kaporkának majdnem baja esett. Ezt a mágus is észleli, és távozni készül. Nori bizalma mintha megrendülne benne, de aztán mégis minden rendbe jön. Különösen a természeti mágia látványos megnyilvánulása után. A misztikusok elég gonoszak, Nori és a gyapjlábúak pedig nagyon bátrak. Sok szép, drámai pillant kapcsolódik az ő szálukhoz. Nori és Poppy tiszta Frodó és Samu. Durin és Elrond szála szintén érdekes lett. Nagyon drámai, ahogy Durin szembeszáll az apjával. És ott lent, a mélyben, ott van a balrog. Már várom, hogy előtörjön. Nem hiszem, hogy legyőzik ebben az évadban. Galadriel rengeteg tragédiával kénytelen szembesülni, mely megrendíti őt. Elendil is elveszti a bizalmát benne. A régens királynő viszont mégis kitart. Szurkoltam, hogy Arondir és Bronwyn életben legyenek. Szép pillanat, ahogy élve előkerülnek.

Csodálatosan tovább szőtték az eseményeket. Már alig várom az évadzárót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Hatalom Gyűrűi 7. rész
Egy lassabb tempójú és elmélyült rész tárult elém.

  Spoileres tartalom megtekintése

Csodálatosan tovább szőtték az eseményeket. Már alig várom az évadzárót.

 

A második megtekintés után, én pont azt éreztem, hogy visszalépés történt, a 6. részhez képest, nem is kicsit. 

De akkor nem vagyunk egy véleményen, elfogadom. :P  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

 

A második megtekintés után, én pont azt éreztem, hogy visszalépés történt, a 6. részhez képest, nem is kicsit. 

De akkor nem vagyunk egy véleményen, elfogadom. :P  

Ennél a sorozatnál én abszolút a rajongó álláspontján vagyok. Úgy ahogy van, csodálatos. Valószínűtlen, hogy rosszat mondjak róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évadzáró részről. 

Spoiler

Halbrand lett végül Szauron. Ahogy elkezdett érdeklődni a tünde kovácsműhelybeli dolgok felől, már gyanús volt. 

Az óriásról is kiderült hogy ő meg egy ishtar(mágus). Csak azt nem tudni, hogy milyen is, kék mágus lenne?  :hmm:

 

Hiányoltam viszont, hogy az előző rész végi Ballrog ébredést, egyáltalán nem folytatták, sőt magát a törp királyságot sem mutatták a részben......ehhh 

Túlságosan biztonsági játék volt az egész évad, hiába alakult a 3. résztől a story, de a 7. résztől megint picit középszerű lett. 

Remélhetőleg a 2. évad sokkal jobb lesz! :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hatalom Gyűrűi 8. rész

Az évadzáró egyszerűen fenomenális volt. Nem találok szavakat. Lélegzetelállító és magával ragadó. Minden percét élveztem. Nagyon rég nem volt már ilyen élményben részem. Ekkora katarzissal a végére.

Spoiler

[spoiler] Tehát az „óriás” az istárok egyike, ahogy azt sejteni lehetett. Persze a nézőket próbálták elbizonytalanítani, a Morgoth-hívő misztikusokkal. A mágus ereje felébredt és megmentette kis gyapjlábú barátait. Szegény Sadokot sajnáltam. A mágus a végére tisztára Gandalf lett. Nagyon várom már a varázsló és Borláb Eleonora további kalandjait. Nori és Büszkefő Poppy búcsúja nagyon megható lett. Örültem, A Gyűrűk Urás idézeteknek, utalásoknak. A másik szál Halbrand, Galadriel, Elrond és Celebrimbor szála volt. Hát mégis Halbrand lett Szauron, a Gyűrűk Ura. Fantasztikus lesz visszanézni majd a korábbi részeket és az utalásokat. Ahogy megkísértette Galadrielt, olyan ragyogóan megidézte A Gyűrű Szövetségében lévő későbbi jelenetet, hogy azt öröm volt nézni. És a végén megszületett a Hatalom Gyűrűi közül az a három, mely a tünde királyok jussa. A vége, egyszerűen lenyűgöző. Szauron hazatért. A sorozat egy régi álmomat valósítja meg, megmutatja Szauront halandó testben. [/spoiler]

Úgy örülök, hogy ez a sorozat elkészült. Maximálisan elégedett vagyok vele. Valahogy olyan hatalmas az elégedettség és a katarzis érzése, mely egyedülálló. Kívánom, hogy minél előbb jöjjön a folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az megvan, hogy a sorozat 7. része és az Andor 6. része is ugyanazt a címet viseli (The Eye)? Ráadásul a két sori eme két epizód premierje között egy hét sem telt el... 
robot chicken illuminati confirmed GIF by Adult Swim

 

:D

Akkor most már lehet cserélni egymással a két sorozat azonos nevű epizódját "szemet szemért" Tálio elven. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óriás/mágus:

Spoiler

Ő Gandalf. Egész hűen "idézi" azt a mondatot, amit Trufának mondott Mória barlangjában arról, hogy kövesse a szimatját. Persze ő eredetileg hajón érkezett, ahol Círdan fogadta, és odaadta neki a Tűz gyűrűt. Na mindegy... 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Óriás/mágus:

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Spoiler

A szövege az ismerős volt, főleg a "Takarodjatok vissza a homályba!" mondat, ami már elhangzott a gyűrű szövetségében is, Móriában, a Ballrog-os jelenetnél. 

Csak ott "Takarodj vissza a homályba" volt. :) 

De ez még nem hivatalos, hogy az ishtar az maga Gandalf lesz. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Nem hivatalos, hogy Gandalf, de sanszos.

Nem csak a Balrogos mondata volt majdnem ugyanaz, de utána Norinak is amiket mondott, azok konkrétan majdnem szó szerinti idézetek tőle.

Szóval vagy ő, vagy olcsó fanservice/terelés.

 

Szerintem ő lesz, az idővonal igazából már romokban van, úgyhogy belefér.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most végeztem az 5. résszel. Nori éneke és a montázs alatta nagyon erős volt, azt a jelenetet mintha maga Tolkien rendezte volna. :)

22 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az megvan, hogy a sorozat 7. része és az Andor 6. része is ugyanazt a címet viseli (The Eye)? Ráadásul a két sori eme két epizód premierje között egy hét sem telt el...

És Andor ugyanolyan mithrilt kap Luthentől, amilyet Elrond Durintól. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.