Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Shadow of Mordor videojáták kánonnak számít A Gyűrűk Ura világán? Inkább azt akarom kérdezni, hogy a videojáték készítői alkalmazkodtak a Tolkien által leírtakhoz, vagy átírtak dolgokat?

Nem igazán alkalmazkodtak a könyvekhez. Már az alap koncepció is hibás és még a dátumokat se tudták belőni rendesen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem az ellenérzéseket, de ha a sorozat olyan jó lesz, mint amilyennek az előzetesek alapján látszik, én szemet fogok húnyni a néger tündék felett. Ahogy más esetek mutatják, ami először zavaró és furcsa, ahhoz simán hozzá lehet szokni 1-2 rész alatt.

 

Értem, hogy ez elvi kérdés, de a jó minőség segít toleránsnak lenni. És még az is lehet, hogy kiderül a sztoriból, mi az oka ezen tündék sötétebb bőrének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vélem az Amazon Prime Eru Ilúvatarnak hiszi magát, de valójában Morgoth. 

Sauron pedig úgy néz ki mint aki készül kiadni legújabb rap mixkazettáját. Vagy akit egész nap szekálnak a suliba aztán hazamegy és egyedül D&D-zik az alagsorban. :lol2:

Már látom is magam előtt ahogy Sauron nem a ring-lore tudását adja át Celebrimbornak, hanem a legújabb albumát, aminek címe The Edgelord of the Rings.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rég olvastam már a Szilmarilokat. Igazság szerint nem olyan régen, pont egy éve, de nagyon tömény volt. Sauron itt még ember alakjában lesz jelen?

A háború, amire utalnak az előzetesben a Morgoth elleni küzdelemről szólt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban a készítők azt mondták, hogy a Szilmarilokhoz túl sok köze nem lesz a sorozatnak mivel ahhoz nem szerezték meg a jogokat. A Variety-ben lévő cikkben ezt mondták:

 

“We have the rights solely to The Fellowship of the Ring, The Two Towers, The Return of the King, the appendices, and The Hobbit. And that is it. We do not have the rights to The Silmarillion, Unfinished Tales, The History of Middle-earth, or any of those other books.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Bomarr írta:

Korábban a készítők azt mondták, hogy a Szilmarilokhoz túl sok köze nem lesz a sorozatnak mivel ahhoz nem szerezték meg a jogokat. A Variety-ben lévő cikkben ezt mondták:

 

“We have the rights solely to The Fellowship of the Ring, The Two Towers, The Return of the King, the appendices, and The Hobbit. And that is it. We do not have the rights to The Silmarillion, Unfinished Tales, The History of Middle-earth, or any of those other books.”

Igen, de úgy emlékszem, hogy A Gyűrűk Ura trilógia függelékeiben van szó a Szilmarilok bizonyos eseményeiről. Talán Sauron korábbi állapotáról is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen, de úgy emlékszem, hogy A Gyűrűk Ura trilógia függelékeiben van szó a Szilmarilok bizonyos eseményeiről. Talán Sauron korábbi állapotáról is.

Sauron szexi formája már az eredeti filmtrilógiába is benne lett volna. Még a jelenet is le lett forgatva, de kivágták a filmből. 

Szóval a joguk Annatar felhasználásához biztos megvan. Azt nem tudom, hogy név szerint említik a függelékekben őt vagy sem, de maga a gyűrűk kovácsolása és a tudás átadása Celebrimbornak benne van.

Illetve még az is benne van a függelékekbe, hogy Sauron elveszíti a szexi átalakulását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Megnéztem az első részt. A látvány valami egészen elképesztő. Valószínűleg ez a legjobban kinéző sorozat, amely valaha készült. Amikor a gyönyörű képek dominálnak akkor a legjobb az egész: emiatt főleg az első 10-15 perc kötött le a legjobban.

Viszont onnantól hogy megszólalnak a szereplők lecsúszik az egész a középszerűség szintjére. Az se segít, hogy a színészek se nagy számok. Főleg a Galadrielt játszó színésznő néhol meglepően gyenge. Különösen akkora esik orra az egész amikor megpróbálják megidézni Tolkien költőiségét de anélkül hogy lenne tehetségük hozzá és lenne mögötte valódi mélység. Kicsit olyan mintha Tolkien ponyvásított verzióját készítették volna el.

Viszont az elvárásaim annyira alul voltak, hogy alapvetően még így is pozitívan csalódtam. Azt hittem egy rész után kaszálni fogom, de már csak a látvány miatt még legalább pár rész erejéig kitartok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gyűrűk Ura - A Hatalom Gyűrűi

1. rész.

Elképesztő volt, nagyon élveztem az elsőtől az utolsó percig. Ismét Középföldén éreztem magam. Rendkívül magával ragadott a történet, a szereplők sorsa és a hangulat is. A látványra szavakat nem találok. A színészek játéka éppolyan kiváló, mint a Peter Jackson-adaptációkban. Nem zavart a szereposztás sem, a történet és a hangulat mindent el tudott felejtetni. Fantasztikus érzés volt újra elmerülni ebben a világban. Minden bizonnyal követni fogom ezt a sorozatot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letudva az első 2 rész. Nekem egy kicsit unalmas volt. A story szinte alig haladt, pedig 2 óra eltelt, a 2 rész alatt.

A látványba nem lehet belekötni, de ha azt nézzük mennyi pénzt beleöltek, ez el is várható. Egy picit mintha túl is tolták volna a CGI-t. 

No mindegy, követni fogom, de szerintem visszafogottabb érdeklődéssel. Eddig nincs meg az az igazi Gyűrűk Ura feeling.  

 

Legalább van 1-2 szépség ebben is, mint a Sárkányok házában. :P

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet még sose láttam korábban: az imdb-n a szöveges kritikáknál kitöröltek minden olyan kritikát, amely 6 pontnál kevesebbet adott a sorozatra. Pár órája még hemzsegtek a 2-3 pontos értékelések és egy csomó közülük teljesen korrektül volt megfogalmazva.

Az imdb az Amazon kezében van egyébként. Szóval érthető még akkoris ha egyértelműen visszaéltek a hatalmukkal. De ez jelzi, hogy az imdb-t most már tényleg szinte semennyire nem lehet komolyan venni.

  • Dühítő 1
  • Szomorú 1
  • Meglepő 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet, hogy sok volt a kamuprofil? Egyszer olvastam egy olyan esetről, hogy pár fikázó összefogott, és szalonképes negatív kritikákat gyártva, több kamuprofilt hoztak létre. Még arra is ügyeltek, hogy a kritikáik szövegei eltérjenek akár stílusban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, egyáltalán nem erről van szó. Konkrétan MINDEN negatív kritikát töröltek. Olyan produkció nincs a világon ami nem kap negatív kritikát. Ha rákeresel a legimádottabb filmekre és sorozatokra ott is lesznek olyanok akik azt utálják. De itt viszont minden ilyet levettek. Pedig pár órája hemzsegtek a negativ értékelések, köztük jó pár elég bőlére eresztett is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.