Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

A Hatalom Gyűrűi 2. és 3. rész

Én továbbra se találok szavakat, ez a sorozat egyszerűen állejtő módon fantasztikus. Minden pillanatát élvezem. Egyre érdekesebbek lesznek a főszereplők. Nem kevés rejtély tárult elém, ami izgalomban tart.

Spoiler

Az óriás megjelenése. Ez a karakter valószínűleg egy mágus lesz. Talán az egyik kék mágus? Borláb Nori nagyon édes, hamar megkedveltem. Halbrand is egyre érdekesebb figura, valamint Arondir harci jelenetei is egyszerűen elképesztőek.

Imádom, ezt a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Máris? Mi volt az oka?

Egy olyan karakter sincs benne aki érdekelne.  Főleg a több ezer(?) éves Galadriel ütótte ki a biztosítékot aki a harmadik részben úgy viselkedik mint valami tizenéves csitri. Annyira kínos volt hogy az epizód közben lekapcsoltam az egészet. Rossz volt nézni mit tettek Tolkien világával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egy olyan karakter sincs benne aki érdekelne.  Főleg a több ezer(?) éves Galadriel ütótte ki a biztosítékot aki a harmadik részben úgy viselkedik mint valami tizenéves csitri. Annyira kínos volt hogy az epizód közben lekapcsoltam az egészet. Rossz volt nézni mit tettek Tolkien világával.

Nem túlzod el egy kicsit? Szerintem meg most kezd érdekesebb lenni. Legalább már be tudtam lőni az idővonalat, hol is járunk. :) 

Külön üditő, hogy: 

 

Spoiler

fog kapcsolódni a Gyűrű Szövetsége prológusához, majd valamikor a jövőben. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hatalom Gyűrűi 4. rész

Sajnáltam, hogy

Spoiler

[spoiler] Nori és az óriás kimaradtak. Egyébként minden rendben volt. A misztikusság még mindig átlengi a sztorit. Főleg a törött penge és a srác sorsa révén. Adarról nem lehet eldönteni, hogy kicsoda. Nagyon rejtélyes. Númenoron is zajlottak az események. Galadriel nagyon ügyes volt. Imádtam minden pillanatát. Arondirt egyre jobban megkedvelem. Nagyszerű karakter. A törpöknél történtek is nagyon tetszettek. Főleg Elrond és Durin barátsága. [/spoiler]

Nagyon jó, hogy beindultak az események. Várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3. rész után elfelejtettem írni arról, hogy most már végképp meg vagyok zavarodva: úgy tűnik, hogy sikerült azonos időpontra rakni az egyébként kb. 1700-1800 év különbséggel történő eseményeket, gratulálok. És hogy a fenébe felejtették el, hogy az a bizonyos númenori család kikkel áll rokonságban? Mindegy, innentől végképp reménytelen... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem magyarázható a készítők döntése, 1700-1800 év különbséget képtelenség lenne ilyen időléptékkel képernyőre varázsolni élvezhetően ezeket a történeteket. A hardcore fanokon kívül senki sem egy száraz történelmi tablót akar nézni. A nézők bele akarnak vonódni a történetbe, az eseményekbe. Teljesen élvezethetlen lenne, ha az egyik részben bemutatnának eseményeket, aztán a következő részben vagy a részben belül ugranának 100 éveket, a tündéken kívül más szereplőkkel, akiket valahogy ugyanúgy be kellene mutatni, hogy a nézők tudják, kik is ők. Rémálom lenne. 2100 év történeteit bemutatni úgy, hogy ne idegenítse el a nézőket és ne kelljen folyamatosan magyarázni, hogy kik az új szereplők. Ha részről részre cserélődnének a nem hallhatalan szereplők marhára nézőbarát lenne… 1 évad alatt lemenne több 100 évad történése, de ember legyen a talpán, aki tudná követni. El kéne már fogadni, hogy az írott szöveg és a film 2 nagyon különböző formátum. Ami működik egy írott oldalon, az egyáltalán nem bíztos, hogy működik mozgóképen. Máshogy dolgozza fel az agyunk az információkat.

 

Teljesen elszállt elvárás, hogy egy sorozatban több ezer év eseményeit mutassák be úgy, hogy a nézők belevonódjanak és ne csak egy száraz történelmi tabló legyen. Ezzel nem mondom azt, hogy ettől már jó a sorozat, de ésszerűtlen foggal-körömmel rugalmatlanul ragaszkodni valamihez, ami a képernyőn nem működhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy hasonló történt az Expanse-ban is. Az első könyv kábé egy évet ölel fel az elejétől a végéig. Mindezt a sorozat első évadának felében letudták, és a cselekmény szerint mindössze egy hét telik el. Pedig annak a könyvsorozatnak az egyik legelemibb alapja, hogy a Naprendszeren belül sem lehet órák alatt eljutni a Földről a Plútóra. Több hetet, olykor több hónapot utaznak a szereplők, és ez bele is van fűzve a történetbe. De ugye Csernobilban sem csak három vezető volt, akik mindenre tudták a választ, hanem több tucat emberke dolgozott azért, hogy a katasztrófa ne eszkalálódjon. A sorozatban mégis úgy lett beállítva, mintha három emberen múlt volna a világ sorsa. Ezen három ember közül egy, Uljana Homjuk a valóságban nem is létezett, a másik, Borisz Scserbina meg nagyjából egy hétig tartózkodott Pripjatyban, míg a sorozatban hónapokig élt ott. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeeintem itt is az a helyzet, mint más moziknál, sorozatoknál: ha jó lenne az eredmény, sok mindent meg lehetne bocsátani, a dramaturgiai egyszerűsítéseket is. De mivel nem az, ezek csak a fájó pontokat növelik és azzal önti ki az ember a szívét, hogy ezeket is felhozza.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek azzal, hogy a tömörítéssel egyáltalán nincs gond. Amikor olvastam a Szilmarilokat, akkor biztos voltam benne, hogy ezeket az eseményeket sűrítés nélkül nem tudják bemutatni, mert akkor tényleg minden részben új szereplőket kéne bemutatni, és elég sűrűn kéne kiírni, hogy eltelt több 100 év. Persze, tudom, hogy nem a Szilmarilokat filmesítik meg, hanem A Gyűrűk Ura Másodkorra vonatkozó utalásait. Így aztán még inkább érthető a tömörítés. Máskülönben mozgóképes formában ez feldolgozhatatlan lenne. Az Amazon előtt szerintem csak ez az észszerű út állt. A másik opció az lett volna, hogy megcsinálják újra A hobbitot és A Gyűrűk Urát tv-sorozat formájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Peter Jackson amúgy nem volt elérhető ehhez a munkához? Az ő neve azért garantál egy bizonyos szintet Gyűrűk ura berkekben.

Jackson azt mondta, hogy egy ideig egyeztettek, hogy valamit besegít. Felajánlotta, hogyha átküldik neki a forgatókönyveket, akkor véleményezi/kommentálja őket. Ezen a ponton azonban megszakadt minden kapcsolat. A forgatókönyveket végül sose küldték át neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Jackson azt mondta, hogy egy ideig egyeztettek, hogy valamit besegít. Felajánlotta, hogyha átküldik neki a forgatókönyveket, akkor véleményezi/kommentálja őket. Ezen a ponton azonban megszakadt minden kapcsolat. A forgatókönyveket végül sose küldték át neki.

Episode 2 Good Job GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, én nagyon kevés sorozatot nézek már heti bontásban, de ez a GYU sori sikeresen bekerült, és várom hétről hétre és többször meg is nézem, ahogy egy SW sorit is - persze azt azért többször. :D

Olvasom itt, hogy azért elég sokaknak van gondja a sorozattal és én teljesen megértem. Én csak a rendes GYU könyvtrilógiát olvastam annó gimiben és akkor is imádtam - és még ma is a belőlük készült filmeket. - viszont a többi kimaradt így eléggé noob vagy a témában, de talán pont ezért tetszik ennyire a sorozat, mert nem tűnnek fel a hibák, és nem is vagyok rájuk kíváncsi - bár még nekem, kezdőként is feltűnnek azért a nagyobb hibák, amikre én is felhúzom a szemöldököm, de mondjuk én el tudok tekinteni ezektől.

Spoiler

Isildurék mi a fenét keresnek már itt? :D Jó hosszú élete volt a fiúnak úgy látom.

Szóval úgymond szűzként a témában engem teljesen elvarázsol az egész, mint egy kellemes ágy esténként amibe belefekszem és csak hagyom, hogy ringasson. Egyszerű magával ragad a látvány, a zene, a karakterek és a történet lassú folyása. Pl a Mandót is azért szerettem meg annyira mert nem erőltette annyira a fő szálat, viszont tök jó betekintést mutatott az abban az univerzumban élők életébe, ahogy itt is nagyon szívesen néztem ahogy szedik a szedret a kis "hobbitok". Vagy pl ahogy az AT-ST megint félelmetessé tudták tenni - bocs az állandó SW hasonlítgatás miatt - itt is végre újra baromi félelmetesek számomra az orkok, vagyis akár egy ork is.

És mivel nem ismerem a könyveket, a háttérsztori ezért nekem még kérdőjel, hogy kik azok a karakterek, akiket nem ismerünk - lehet ez másoknak már világos, nem tudom.

Szóval nálam nagyon betalált ez a sori. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hopp, most látom, hogy nézitek ezt is páran. Én is. Szerintem a világot nagyon jól eltalálták, minden szép és jó.

Ebben az univerzumban is olvasatlanul vagyok, úgyhogy nem fog megrázni különösebben semmi változás, bár ha jól tudom itt elég kötetlen a pálya hisz a függelékekből van felépítve.

Na annyi szent, az feltűnt, hogy mennyivel nehezebben mozgok ebben a világban. Mind a térképen, mind az idővonalban. A térkép miatt sokminden leesik, hogy jahh, hogy erre hajózott el Végül Gandalf és Frodó, innen jöttek a tündék stb. De minusz 2-3000 év már nem könnyű nekem a karakterek tekintetében például. Elkalandozok. Pl.:

Spoiler

Elendil. Ja, igen az ő kardja vágja le a gyűrűt Szauron kezéről és a fia Isildur. aha, ez az a kard, Ő a fia,

akkor eljutunk a nagy csátáig a Gyűrű szövetsége prólógusáig, vagy nem? aztán a sztotira is figyelni kéne.

aztán ki a jövevény?

Spoiler

Mágusnak látszik. Lehet Gandalf? Vagy nem. Elrond mondja, hogy Ő ott volt 3000 évvel ezelőtt, Ez azt jelenti, hogy Gandalf nem lehet nem? A hobbitban említett két kék mágus egyike? Vagy Szauron?

Szóval nehezen mérlegelem, hogy ki kinek a kije és jó helyen van e itt, és mikor is van ez az itt? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy hasonló történt az Expanse-ban is. 

 

Viszont az Expanse-ben legalább a karakterek ugyanazok, stb., nincs olyan érzésed, mintha egy másik történetet néznél. A csernobilis példához nem sokat tudok hozzátenni. Jelen sorozatnál az időugrás egyben a történet szétcs*szését is jelenti, ezért is zavaró. 

Nem mellesleg a másodkor - amúgy az elsőkor is - olyan része a világnak, amelyikben több történet is megtalálható, szóval évadonként antológiaszerűen, néhány állandó tündekarakterrel jelezve a folytonosságot, meg lehetett volna oldani, és akkor legalább nem sérül ennyire az idővonal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyre jobban bejön ez a sorozat. Most néztem meg az 5. részt, és határozottan tetszett. De már a 4. rész is jó volt. 

Nem azt irom, hogy a világ legjobb sorozata, de engem egyre jobban leköt, és elvileg ez számit, hogy mennyire szórakoztató az, amit nézek. :)

 

Azt hogy mennyi eltérés van a Szilmarilok és a sorozat között, azt én nem tudom, mert abbahagytam azt a könyvet. Számomra nehéz olvasmány volt. 

 

Egy pici OFF:

Azért el vagyunk látva néznivalóval, Hétfő Sárkányok Háza, szerdán Andor, pénteken Hatalom Gyűrűi. :P 

 

OFF vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én így néhány rész után már teljesen odavagyok ezért a sorozatért. Nagyon szépen beindultak az események. Olvastam a Szilmarilokat, de én nem problémázom ilyeneken, hogy milyen színű a tündék haja, meg milyen nyelven szólalnak meg. Inkább örülök neki, hogy 2022-ben egy ilyen nívójú fantasy sorozatot láthatok.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hatalom Gyűrűi 5. rész

Újabb fenomenális és fantasztikus rész volt ez. A lelkemet nagyon simogatta Poppy dala. Egyszerűen varázslatos. Jobban beindultak az események, egyre több A Gyűrűk Urás momentum. Nagyon várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 09. 24. - 9:25, Cpt. Rex írta:

 

 

Azt hogy mennyi eltérés van a Szilmarilok és a sorozat között, azt én nem tudom, mert abbahagytam azt a könyvet. Számomra nehéz olvasmány volt. 

 

Szilmarilokat nem használták a sorozathoz, nem is használhatták, mert annak a jogait nem vették meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Hatalom Gyűrűi 5. rész

Újabb fenomenális és fantasztikus rész volt ez. A lelkemet nagyon simogatta Poppy dala. Egyszerűen varázslatos. Jobban beindultak az események, egyre több A Gyűrűk Urás momentum. Nagyon várom a folytatást.

Hány részesre tervezték az évadot?

Illetve jól tudom, ugye.... hogy több évad van tervben?

Engem nem érdekel a sorozat körüli hiszti, de meg akarom várni a részeket, hogy /nagyjából/ egyben tudjam megnézni.

Válaszod előre is köszönöm!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Hány részesre tervezték az évadot?

Illetve jól tudom, ugye.... hogy több évad van tervben?

Engem nem érdekel a sorozat körüli hiszti, de meg akarom várni a részeket, hogy /nagyjából/ egyben tudjam megnézni.

Válaszod előre is köszönöm!

8 epizód lesz az első évadban, és terveznek több évadot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem az első részt. Elég laikus vagyok Gyűrűk ura témában, de íme a véleményem: a látvány rendben van, a zene sajnos inkább semmilyen, meg sem közelíti a korábbi LOTR és Hobbit műveket. Galadriel nekem érdekes, igaz egyértelműen másmilyen, mint amilyennek később megismertük. Viszont ezzel egyelőre épp úgy nincs bajom, mint ahogy az EpVIII-as Luke-kal sem volt gondom. Elrond castingja szerintem szörnyű. :D A sztori érdekesen indult, és Középfölde lélegző, van saját hangulata és elhiszem, hogy ez a Középfölde az a Középfölde.

 

Ami megborított az első rész kapcsán, az a szövegkönyv. Azt érzem, amit @Bomarr is írt fentebb. Sajnos Tolkien szövegei nagyon hiányoznak, az a fennköltség, líraiság, szépirodalmiság nagyon elemi tartozéka nálam a Gyűrűk ura alkotásoknak, és ennek nem sok nyomát láttam az első részben. Vannak benne jó gondolatok, de a kifejezésmód az sántít és így elég sok a hamis hang. Potenciál van benne, de a plafonja szerintem meglehetősen alacsony a hibák miatt, és amiatt, hogy Tolkien szövegeire a sorozat során egyáltalán nem támaszkodhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Donát írta:

Ami megborított az első rész kapcsán, az a szövegkönyv. Azt érzem, amit @Bomarr is írt fentebb. Sajnos Tolkien szövegei nagyon hiányoznak, az a fennköltség, líraiság, szépirodalmiság nagyon elemi tartozéka nálam a Gyűrűk ura alkotásoknak, és ennek nem sok nyomát láttam az első részben.

Igen. Próbálja azt a stílust hozni, de csak coelhói "magvas" gondolatok maradtak belőle. :D Én azt érzem, a színészeknek is sokszor kellemetlen volt ezeket a sorokat felmondani. Pl. Amikor Gil-galad az első részben a napfelkelte hasonlattal beszél az új korszakról, ott hangosan nyerítettem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Hány részesre tervezték az évadot?

Illetve jól tudom, ugye.... hogy több évad van tervben?

Engem nem érdekel a sorozat körüli hiszti, de meg akarom várni a részeket, hogy /nagyjából/ egyben tudjam megnézni.

Válaszod előre is köszönöm!

Az első évad 8 részes lesz. 5 évadot terveznek A 2. évadot már berendelték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.