Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Ebben az időszakban mások voltak a tündék vezetői, szóval elképzelhető, hogy a szerepe marginális lesz. Ha esetleg emlékszel A Gyűrű Szövetsége elején a Gyűrűkről szóló részre, a tünde Gyűrűk esetében csak egyetlen ismert személyt látunk, ez pedig Galadriel, mivel a három Gyűrű esetében ő az egyetlen, aki végig hordozója volt az egyiknek, a másik két tünde Gyűrű először másokhoz került, nem véletlenül nincs rajtuk fókusz. Nekik nagyobb szerepük lesz/kell lennie a sorozatban, de Cate Blanchettre is számítanunk kellene. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom, hogy a Jackson-féle adaptáció világa lesz, csak több 1000 évvel előtte a Szilmarilok bizonyos részeit kiemelve. Én mondjuk Jackson adaptációit szeretem. Meglátjuk ez milyen lesz. Megpróbálom túltenni magam a fekete tündén és törpön és inkább a sztorira koncentrálni. Az viszont jobban fog zavarni, hogy még el se indult és máris óriási támadások érik a szériát. Annak idején szerencséje volt Peter Jackson-nak, hogy nem volt jelen annyira ez a közösségi média, így az akkori negatív hangok gyorsan elcsitultak, meg az is sokat segített, hogy egy nagyobb tömegnek bejött az ő feldolgozása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 02. 12. - 11:38, Darth Revan9 írta:

Úgy tudom, hogy a Jackson-féle adaptáció világa lesz, csak több 1000 évvel előtte a Szilmarilok bizonyos részeit kiemelve. Én mondjuk Jackson adaptációit szeretem. Meglátjuk ez milyen lesz. Megpróbálom túltenni magam a fekete tündén és törpön és inkább a sztorira koncentrálni. Az viszont jobban fog zavarni, hogy még el se indult és máris óriási támadások érik a szériát. Annak idején szerencséje volt Peter Jackson-nak, hogy nem volt jelen annyira ez a közösségi média, így az akkori negatív hangok gyorsan elcsitultak, meg az is sokat segített, hogy egy nagyobb tömegnek bejött az ő feldolgozása.

A fekete elfen nem, azt nem veszi be a gyomrom. 
És ehhez nem kell fajgyűlölőnek lennie valakinek, hogy ezt kinyilatkoztatja. Az elfek legyenek már FEHÉREK, b*ssza meg..... :(  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Gondolom, a tündékre gondolsz.

A Tolkien kánon-ban nem voltak fekete tündék, de még fekete törpök sem.  

És nem értem, hogy miért kell mindenhova bele erőltetni a fekete szinészeket. 

Tiszteljék már meg annyira az adott könyveknek a felépitett világát, hogy nem hoznak be nonszensz dolgokat.

És ennek semmi köze a rasszizmushoz. 

 

 Nagyon elkeseritő........ 
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

A Tolkien kánon-ban nem voltak fekete tündék, de még fekete törpök sem.  

És nem értem, hogy miért kell mindenhova bele erőltetni a fekete szinészeket. 

Tiszteljék már meg annyira az adott könyveknek a felépitett világát, hogy nem hoznak be nonszensz dolgokat.

És ennek semmi köze a rasszizmushoz. 

 

 Nagyon elkeseritő........ 
 

Na majd ha meleg kínai tündék is lesznek akik nemet szeretnének változtatni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Amazon sorozat készítői megerősítették, hogy nincsenek meg a jogaik a Szilmarilokhoz. Tehát azt ha akarnák se vihetnék át sorozatra. Épp igy nem nyúlhatnak a Középfölde históriájához vagy a Befejezetlen regékhez se. Nekik csak és kizárólag a Gyűrűk Ura trilógia meg a Hobbit jogai vannak meg.

Azt használhatják ami abban van a múltról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Bomarr írta:

Az Amazon sorozat készítői megerősítették, hogy nincsenek meg a jogaik a Szilmarilokhoz. Tehát azt ha akarnák se vihetnék át sorozatra. Épp igy nem nyúlhatnak a Középfölde históriájához vagy a Befejezetlen regékhez se. Nekik csak és kizárólag a Gyűrűk Ura trilógia meg a Hobbit jogai vannak meg.

Azt használhatják ami abban van a múltról.

Egészen eddig úgy tudtam, hogy A Szilmarilok jogaival rendelkeznek. Az egyik cikkben még arról írtak, hogy Tolkien örökösei még pontosan meg is hagyták nekik, hogy mi lehet benne a sorozatban és mi nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az egyik cikkben még arról írtak, hogy Tolkien örökösei még pontosan meg is hagyták nekik, hogy mi lehet benne a sorozatban és mi nem.

Ez biztos igy is van mert egy csomó mindenhez nem nyúlhattak, úgyhogy ezt biztos tisztázni kellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.