Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Ezen könyvet gondoltam annak idején,hogy megveszem, de teljesen kiment a fejemből. 

 

Idézet

Mostanában nem sokat kell rá gyűjtened, mivel a következőt, a negyedik kötetet jelen infók alapján csak szeptemberben adják ki. Remélem, ez nem azt jelenti, hogy megáll a projekt, vagy teljesen leáll.

 

Igen csak van még egy két könyv ami sajnos kimaradt így nem picit le vagyok maradva meg most inkább az SW-be öltem bele a zsét. A Tolkien Társaságból ismerek egy embert, és ő azt mondta nekem,hogy kifogják adni az összeset, de amúgy a Librinél is írnak várható megjelenési időpontot csak ugye valami átmegy már 20-ra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam, hogy a Librinél mindet elő lehet rendelni. Összesen 12+1 kötet, amelyeket időbe telik kiadni. Úgy tűnik, hogy lassítottak a tempón, ami nem baj, csak tényleg adják is ki mindet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 03. 09. - 9:13, MissKarrde írta:

Láttam, hogy a Librinél mindet elő lehet rendelni. Összesen 12+1 kötet, amelyeket időbe telik kiadni. Úgy tűnik, hogy lassítottak a tempón, ami nem baj, csak tényleg adják is ki mindet. 

 

Megkérdeztem újfent a Tolkien Társaság egyik emberét akit ismerek. 

Válasz:  ''Tervbe van véve a teljes sorozat lefordítása, de majd meglátjuk meddig jutunk el''

 

Szóval tényleg még semmi se biztos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Tegnap belefutottam egy hobbit idézetes Gyilkos elmékbe. Ma utánanéztem van-e még a soriban valami az öreg mesemondótól és kiderült hogy egy király visszatérest is beleírtak.

 

 

I will not say do not weep, for not all tears are an evil.


It cannot be seen, cannot be felt,
Cannot be heard, cannot be smelt.
It lies behind stars and under hills,
And empty holes it fills.
It comes first and follows after,
Ends life, kills laughter.

 

 

magyarul:

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...
19 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

A GoT 8. évadának legjobb részét írta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hasonlóan vélekedek róla, kellemes néznivaló. 

Spoiler

Említésre került a 21. születésnapi "vízválasztó". A valóságban Tolkien azon a napon kérte meg Edith kezét. Kihagyott ziccer, de így is működik a film. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Esetleg tudnátok adni linket a Tolkien felirathoz?

A filmhez volt mellékelve angol, azzal néztem, nem tudom, hogy készült-e magyar felirat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Szeretném megvenni az alábbi, a Szukits kiadó által 2002-ben megjelentetett A Gyűrű keresése című könyvet, ugyanis láttam egy antikváriumban tegnap. Azonban nekem már van egy Befejezetlen regék Numenorról és Középföldéről című fekete kötetem, mely az Európa kiadó gondozásában került piacra, és a hátuljára az van firkantva, hogy ez a kiadvány már megjelent korábban A Gyűrű keresése címmel. Viszont a terjedelem nem stimmel, ez a 2002-es könyv valamivel vékonyabb - igaz, nagyobb is, de akkor se stimmel. Mellesleg találtam több kiadást is ilyen címmel. 

Tehát összességében a két könyv - a képen látható, illetve az általam említett fekete - egy és ugyanaz lenne? 

covers_393.jpg

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gyűrű keresése és a Befejezetlen regék Númenorról és Középföldéről egy és ugyanaz. Az utóbbi kiadás jobb, mert néhány ponton a Tolkien Társaság javította a fordítást, kompatibilissé téve a Gyűrűk urával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.