Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

15 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem, egyáltalán nem erről van szó. Konkrétan MINDEN negatív kritikát töröltek. Olyan produkció nincs a világon ami nem kap negatív kritikát. Ha rákeresel a legimádottabb filmekre és sorozatokra ott is lesznek olyanok akik azt utálják. De itt viszont minden ilyet levettek. Pedig pár órája hemzsegtek a negativ értékelések, köztük jó pár elég bőlére eresztett is volt.

IGN se mert 8 alá menni, értékelésnél. XD 

A youtrube-on már van azért jó pár negativabb értékelés is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ha védeni akarják az üzleti befektetésüket, az végül is üzleti szempontból érthető. Rekord összegeket költöttek erre a sorozatra.

Ebben az esetben semmi értelme az IMDB pontozásos részének. Eddig is tudtuk, hogy befolyásolható, de ha már a tulaj is ennyire látványosan bele nyúl, az teljesen hiteltelenné teszi a rendszert. Egyszerű átverés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ebben az esetben semmi értelme az IMDB pontozásos részének. Eddig is tudtuk, hogy befolyásolható, de ha már a tulaj is ennyire látványosan bele nyúl, az teljesen hiteltelenné teszi a rendszert. Egyszerű átverés. 

Én személy szerint eddig sem láttam értelmét az IMDB-s pontozásos rendszernek. Max csak érdesség. Nem több, nem kevesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a pontokról van szó, hanem az irásos kritikákról. Aki kiváncsi rá hogy miért nem tetszik azoknak, akiknek nem jött be, ezt nem olvashatják el az imdb-n, mert jelen pillanatban az oldalon csak és kizárólag pozitivat lehet róla írni aki pedig lehúzza annak a bejegyzését törlik/ nem engedik fel.

Bármennyi baj volt a múltban az imdb-vel, eddig azért alap volt hogy ha felhasználóként véleményt akartál formálni egy adott műről azt megtehetted. Idáig.

 

Gondolom előbb-utóbb ez változni fog, de azt akarják, hogy a nyitónapokban csak jót lehessen róla olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon vártam, de eddig súlytalan.

A táj szép, sőt gyönyörű, ezzel nincs gond.

Galadriel jó, a színesbőrű íjász is rendben van, a törpök rendben vannak.

A harfootok nagyon kilógnak a sorozatból, a hobbitoknál is bugyutábbak, semmi súlyúk a képernyőn.

 

Kicsit ilyen ötötdrangú kamarahangulata van sokszor az egésznek, ez a része csalódás.

 

Nem tudom, hogy mire akarják kifuttatni, mert én azt hittem, hogy itt lesz majd Szauron bemutatva, hogy hogy lett az aki. Aztán ezt 3 perc alatt letudtuk, már megint az van, minta. Hobbitban, LOTR-ban, ő a nagy gonosz, és bújkál.

Félreértelmeztem a trailereket elég rendesen.

 

Remélem beindul, ez eddig erős közepes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ha védeni akarják az üzleti befektetésüket, az végül is üzleti szempontból érthető. Rekord összegeket költöttek erre a sorozatra.

A kritikák el nem tűrése nem jogos semmilyen szempontból. Attól egy sorozat se lesz jobb vagy népszerűbb, hogy nem jelenik meg a valós kritika azzal kapcsolatban, hiszen bőven megteszi ezt helyette a szóbeszéd is. Az Amazon ezzel meg csak nevetségessé válik, gyakorlatilag öngólt rúgott.

 

Egyébként szerintem is borzalmas volt az első rész. Gyönyörű látvány mellé teljesen érdektelen karakterek, párbeszédek, az egészből hiányzik a szív és a lélek, s így már a történet sem érdekel. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

A kritikák el nem tűrése nem jogos semmilyen szempontból. Attól egy sorozat se lesz jobb vagy népszerűbb, hogy nem jelenik meg a valós kritika azzal kapcsolatban, hiszen bőven megteszi ezt helyette a szóbeszéd is. Az Amazon ezzel meg csak nevetségessé válik, gyakorlatilag öngólt rúgott.

 

Egyébként szerintem is borzalmas volt az első rész. Gyönyörű látvány mellé teljesen érdektelen karakterek, párbeszédek, az egészből hiányzik a szív és a lélek, s így már a történet sem érdekel. :(

Hát, ezt nekik kell elmondani. Könnyen meglehet, hogy csak a direkt fikázók miatt elborult az Amazonnál a vezetőség agya és innentől orrba-szájba elkezdtek törölni minden negatív megnyilvánulást, és összemosták a normál negatív kritikákat és az agyatlan fikázók véleményét. Valószínű, hogy a vezetőség fél a negatív visszhangkamrától.

 

Azt nem tudom, hogy sokan hogy vélekednek a sorozatról. Pár véleménybe néztem csak bele kíváncsiságból. Azokban gyakorlatilag csak és kizárólag bizonyos karakterek bőrszínét szapultak. Az első benyomásom ezzel kapcsolatban az volt, hogy ha ezeket a bizonyos karaktereket hófehér bőrű és szőke, vagy barna hajú színészek játszották volna, akkor ezek a fikázók már hasra estek volna.

De csak felületesen néztem meg ezeket a negatív véleményeket. Tavaly óta igyekszem elkerülni őket, ahogy csak lehet, ugyanis rendkívüli módon felidegesítenek és ártanak a lelki egészségemnek.

Megdöbbentem, hogy mennyire nem tetszik sokaknak. Én csak az első részt láttam, és egyből ott volt A Gyűrűk Ura feeling, egyből Középföldén éreztem magam. Minden karakter sorsa érdekelt, senkit se tartottam érdektelennek. Éreztem, hogy valami nagyszabású indult el. A Szilmarilokos olvasmányélményemből is átjött az az érzés, hogy ez egy másik Középfölde, más, mint a harmadkori. Nálam az első rész 10/10. Illetve a zene lett egy kicsivel gyengébb, talán a miatt 10/9.

Azért itt még a sorozat elején vagyunk. A Gyűrű Szövetsége és a Hobbit első 10-20 perce után sem tűnik olyan nagynak és érdekesnek a történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én csak az első részt láttam, és egyből ott volt A Gyűrűk Ura feeling, egyből Középföldén éreztem magam. Minden karakter sorsa érdekelt, senkit se tartottam érdektelennek. Éreztem, hogy valami nagyszabású indult el. A Szilmarilokos olvasmányélményemből is átjött az az érzés, hogy ez egy másik Középfölde, más, mint a harmadkori. Nálam az első rész 10/10. Illetve a zene lett egy kicsivel gyengébb, talán a miatt 10/9.

Azért itt még a sorozat elején vagyunk. A Gyűrű Szövetsége és a Hobbit első 10-20 perce után sem tűnik olyan nagynak és érdekesnek a történet.

Nekem pont ez a feeling hiányzott. Úgy érzem, hogy ha nem tudnánk a sorozat címét és a főbb szereplők nevét, és nem látnánk a tündék csúcsos fülét, akkor nem is jutna róla eszembe Tolien világa. A külsőségek hasonlósága, vagy a nevek evidenciája számomra legalábbis nem elég, hogy megelevenedjen ez a világ. Sajnos nehezen tudom megfogalmazni, mi a gond, a színészi játék, a párbeszédek csak, de valami lényeges hiányzik, amiről egyből beugrik minden konkrét információ nélkül is, hogy hol járunk.  

 

A Gyűrű Szövetségét nem venném bele az összehasonlításba, mert elfogult vagyok, a regényeket is imádtam, bár láttunk már rossz könyvadaptációt, de ott a film első pillanatától működött a varázslat, az alaptörtényet bemutatásával, Frodó és Gandalf pedig maga volt a megtestesült regényhős, de A Hobbit viszonylag tiszta lappal indult, és ott is így volt, remek volt az első félóra is Bilbóval és a törpök látogatásával. Ott megvolt a varázslat, ami itt sajnos nem jött össze.

 

Örülök, hogy neked tetszik. :) 

Valóban, egy sorozat első része még nem mérvadó feltétlenül. Egy hónapra előfizettem a Prime-ra, addig még nézzük, aztán meglátjuk, megváltozik-e a véleményünk. Ha így lesz, az is beírom a topikba majd. 

Ja, és a színesbőrű tündék egyáltalán nem zavartak. Ha mindem más tökéletes lett volna, akkor talán jobban feltűnik, hogy ez nem a legjobb megoldás, de így szinte fel sem tűnt, mint hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából, anno a Gyűrűk Ura trilógia nagyon magasra rakta azt a bizonyos mércét. 

A The Hobbit trilógia már számomra gyengébb élményt adott át, és ez annak köszönhető, hogy a Hobbit esetében, 1 könyvet formáltak át 3 filmé, mig azért a Gyűrűk ura 3 kötetet dolgoz fel, a 3 film alatt.  

Remélem nem csak én vagyok az egyetlen itt, aki olvasta a Gyűrűk ura könyv trilógiát!? :) 

Aki olvasta, az tudja, hogy még igy is kimaradtak történések, a filmekből, ami a könyvekben benne van. Bővitett kiadás, ide vagy oda. :P  

 

Most meg ez itt van ez a Hatalom Gyűrűi sorozat, ami egyenlőre nem azt az élményt adja vissza, amit elvárnánk mint rajongók. 

Mindenesetre bátrak az Amazonnál, mert már be is rendelték a 2. évadot.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nekem A hobbit trilógia még jobban is tetszett, mint A Gyűrűk Ura trilógia. A Gyűrűk Ura regénytrilógiát még bő 20 éve olvastam. A hobbitot és a Szilmarilokat tavaly pótoltam be.

A Szilmarilokat abbahagytam, nekem az rendkivül nehéz olvasmány volt, a hobbitot meg egyáltalán nem olvastam. Csak a Gyűrűk ura trilógiát olvastam el, de ezeket is már a 3 film után pár évvel. Meg is lepődtem mennyi minden kimaradt a filmekből. A legtöbb kihagyás a könyvhöz képest, a Gyűrű Szövetsége filmben volt, de a többiben is van bőven. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

A Szilmarilokat abbahagytam, nekem az rendkivül nehéz olvasmány volt, a hobbitot meg egyáltalán nem olvastam. Csak a Gyűrűk ura trilógiát olvastam el, de ezeket is már a 3 film után pár évvel. Meg is lepődtem mennyi minden kimaradt a filmekből. A legtöbb kihagyás a könyvhöz képest, a Gyűrű Szövetsége filmben volt, de a többiben is van bőven. :) 

Annak idején, amikor bemutatták A Gyűrűk Ura trilógiát, volt egy nézői csoport, akik nagyon elégedetlenek voltak Peter Jackson munkájával. Egyszer, hosszú évekkel ezelőtt utánanéztem. Olyanokat írtak, hogy Jackson sárba tiporta Tolkient, meg gyalázat az egész, a kihagyások miatt is. Viszont 20 évvel ezelőtt ezek az emberek nem váltak elég hangossá, a nézők egy jó része a pozitív irányba tolódott el és a az ő elégedettségük visszhangzott jobban. Tehát, A Gyűrűk Ura trilógia sikerét inkább a pozitív visszhangkamra hozta meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem tegnap az első két részt. A látvány pazar, nekem a zene is tetszik. Viszont a színészek egy-két kivétellel elég gyengék, nincs bennük semmi élet, néha mintha könyvből olvasnák fel a szövegüket. Egyetlen karakter sincs eddig, akinek jelenléte lenne a képernyőn, hiteles lenne a karakterben még akkor is, ha a szövege csak közepes. És ez sajnos nagyon sokat ront egy filmen. A tündék szépek, látott valaki egyáltalán egyetlen kicsit szépnek nevezhető tündét? A fő hármas mind katasztrófális több szempontból, a legrosszabb a tündék nagykirálya (emlékszünk még Thranduilra, mint királyra, ebben a sorozatban a fasorban sincs senki hozzá képest). És ez nem azon múlik, hogy milyen alapanyagból tudtak dolgozni történet szempontjából. 

És még nem is ez a legrosszabb, hanem az, hogy a történetnek alig van köze azokhoz az információkhoz, amelyeket a felhasználható könyvekből tudunk. Galadriel, mint kardozós, harcos amazon? Sose volt. Bátyjából több is volt, amelyik szóba került, annak a neve szerepel a Függelékekben, szóval használhatnák. Az viszont nincs benne a Függelékekben, ki ölte meg, de lehet, hogy máshol igen, erre nem emlékszem. Nem mellesleg tényleg Szauron ölte meg, de minden más nem igaz, ami elhangzott róla. Értem én, hogy dolgozzunk abból, amiből megengedett, meg talán nyilatkoztak olyat, hogy megtöltik tartalommal, kiegészítik azt, ami van, de könyörgöm, azt ne úgy tegyék, hogy ha összefésüljük a könyvekkel, akkor totálisan ellentmondanak egyes részek a könyveknek. Mert ez így nem kiegészítés, hanem felülírás. És hol van Galadriel férje? Mert hogy ekkor már rég házas volt, a pasas volt Lindon egyik felének a királya, és sose indult el Nyugatra, kivéve a LOTR végén. A Függelékekben az is szerepel, hogy Celebrimbor Feanor leszármazottja volt, ezt megnéztem, mert már nem emlékeztem rá, szóval ez simán elhangozhatott volna. Unokája volt konkrétan, de ez valószínűleg nincs leírva megfelelő helyen. Azt se tudom, ebben az időben Elrond mit keres nála, mindegy. 

Amit még gondnak érzek, hogy ebben az időszakban főleg a tündék és emberek állnak a középpontban, a hobbitok őseinek jelenlétét tök fölösleges ennyire erőltetni. 

Szóval a fő gond a gyatra, nem hiteles színészek, közepes minőségű szövegek, és a történet nagyfokú átírása. Még ha a többség az utóbbival nincs is tisztában, az előbbi akkor is agyoncsapja a filmes élményt. Még nézni fogom egy darabig, mert érdekel, hogy ebből a verzióból mit hoznak ki. Aztán meglátom. 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Annak idején, amikor bemutatták A Gyűrűk Ura trilógiát, volt egy nézői csoport, akik nagyon elégedetlenek voltak Peter Jackson munkájával. Egyszer, hosszú évekkel ezelőtt utánanéztem. Olyanokat írtak, hogy Jackson sárba tiporta Tolkient, meg gyalázat az egész, a kihagyások miatt is. Viszont 20 évvel ezelőtt ezek az emberek nem váltak elég hangossá, a nézők egy jó része a pozitív irányba tolódott el és a az ő elégedettségük visszhangzott jobban. Tehát, A Gyűrűk Ura trilógia sikerét inkább a pozitív visszhangkamra hozta meg.

 

Mert A Gyűrűk Ura-trilógia egy nagyon jól sikerült adaptáció, és alapvetően, mint filmes produktum kiválóan működik. A kihagyások nagy része tök rendben van, mind a könyv és a film más-más médium, ami  jól hangzik könyvben, az mutathat pocsékul a filmvásznon. És a filmidő behatárolt, egy jó adaptáció csak azt viheti vászonra a könyvből, ami előreviszi a történetet. Pl. az első könyvől a Tomás résznek köze nincs a történet lényegéhez, csak egy érdekes kitérő. Tolkien eredetileg A Hobbitot szándékozott folytatni, de írás közben folyton bele-beleszőtte a mögöttes világot, és a Vándor fejezet közben/után eltért az eredeti szándéktól. Kár, hogy a Tomás rész benne maradt a könyvben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, MissKarrde írta:

 

Mert A Gyűrűk Ura-trilógia egy nagyon jól sikerült adaptáció, és alapvetően, mint filmes produktum kiválóan működik. A kihagyások nagy része tök rendben van, mind a könyv és a film más-más médium, ami  jól hangzik könyvben, az mutathat pocsékul a filmvásznon. És a filmidő behatárolt, egy jó adaptáció csak azt viheti vászonra a könyvből, ami előreviszi a történetet. Pl. az első könyvől a Tomás résznek köze nincs a történet lényegéhez, csak egy érdekes kitérő. Tolkien eredetileg A Hobbitot szándékozott folytatni, de írás közben folyton bele-beleszőtte a mögöttes világot, és a Vándor fejezet közben/után eltért az eredeti szándéktól. Kár, hogy a Tomás rész benne maradt a könyvben. 

Az, hogy mi sikerült jól, vagy mi sikerült rosszul nézőpont kérdése. Én magam is nagyon jól sikerült adaptációnak tartom Peter Jackson filmjeit, de tisztában vagyok azzal is, hogy ez csupán az én, illetve egy nagyobb tömeg véleménye. Ettől ez még nem lesz objektív igazság. Csupán rengeteg ember szubjektív véleményének sokasága. Aki változatlanul rossz adaptációnak tartja A Gyűrűk Ura filmeket is, az nem fog ettől hasra esni.

Azt hallottam annak idején, hogy Tolkien fiának nagyon nem tetszett Jackson kultikus trilógiája. Ő egy példa erre.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Ilyen nem létezik, szóval kár folyton megkérdőjelezni. :) 

Igen, tényleg nem létezik. De sajnos sokan hisznek a világ egyik legnagyobb hazugságában: a többségnek mindig igaza van. Tehát, ha a "többség" állít valamit egy filmmel, könyvvel, sorozattal...stb kapcsolatban, akkor sokan úgy gondolják tévesen, hogy az objektív igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Annak idején, amikor bemutatták A Gyűrűk Ura trilógiát, volt egy nézői csoport, akik nagyon elégedetlenek voltak Peter Jackson munkájával. Egyszer, hosszú évekkel ezelőtt utánanéztem. Olyanokat írtak, hogy Jackson sárba tiporta Tolkient, meg gyalázat az egész, a kihagyások miatt is. Viszont 20 évvel ezelőtt ezek az emberek nem váltak elég hangossá, a nézők egy jó része a pozitív irányba tolódott el és a az ő elégedettségük visszhangzott jobban. Tehát, A Gyűrűk Ura trilógia sikerét inkább a pozitív visszhangkamra hozta meg.

Nekem nagyon bejönnek a filmek is, ezért volt jó ötlet kiadni egy bővitett verziót belőle. De még igy is sok kihagyás van a könyvekhez képest. De én ezt nem hányom fel a készitőknek, mert igy is remek filmek lettek. Nagyon kevés filmet vagyok képes végignézni szinkronnal, a gyűrűk ura trilógia köztük van. Jól el vannak találva a szinkronhangok is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Megnéztem tegnap az első két részt. A látvány pazar, nekem a zene is tetszik. Viszont a színészek egy-két kivétellel elég gyengék, nincs bennük semmi élet, néha mintha könyvből olvasnák fel a szövegüket. Egyetlen karakter sincs eddig, akinek jelenléte lenne a képernyőn, hiteles lenne a karakterben még akkor is, ha a szövege csak közepes. És ez sajnos nagyon sokat ront egy filmen. A tündék szépek, látott valaki egyáltalán egyetlen kicsit szépnek nevezhető tündét? A fő hármas mind katasztrófális több szempontból, a legrosszabb a tündék nagykirálya (emlékszünk még Thranduilra, mint királyra, ebben a sorozatban a fasorban sincs senki hozzá képest). És ez nem azon múlik, hogy milyen alapanyagból tudtak dolgozni történet szempontjából. 

És még nem is ez a legrosszabb, hanem az, hogy a történetnek alig van köze azokhoz az információkhoz, amelyeket a felhasználható könyvekből tudunk. Galadriel, mint kardozós, harcos amazon? Sose volt. Bátyjából több is volt, amelyik szóba került, annak a neve szerepel a Függelékekben, szóval használhatnák. Az viszont nincs benne a Függelékekben, ki ölte meg, de lehet, hogy máshol igen, erre nem emlékszem. Nem mellesleg tényleg Szauron ölte meg, de minden más nem igaz, ami elhangzott róla. Értem én, hogy dolgozzunk abból, amiből megengedett, meg talán nyilatkoztak olyat, hogy megtöltik tartalommal, kiegészítik azt, ami van, de könyörgöm, azt ne úgy tegyék, hogy ha összefésüljük a könyvekkel, akkor totálisan ellentmondanak egyes részek a könyveknek. Mert ez így nem kiegészítés, hanem felülírás. És hol van Galadriel férje? Mert hogy ekkor már rég házas volt, a pasas volt Lindon egyik felének a királya, és sose indult el Nyugatra, kivéve a LOTR végén. A Függelékekben az is szerepel, hogy Celebrimbor Feanor leszármazottja volt, ezt megnéztem, mert már nem emlékeztem rá, szóval ez simán elhangozhatott volna. Unokája volt konkrétan, de ez valószínűleg nincs leírva megfelelő helyen. Azt se tudom, ebben az időben Elrond mit keres nála, mindegy. 

Amit még gondnak érzek, hogy ebben az időszakban főleg a tündék és emberek állnak a középpontban, a hobbitok őseinek jelenlétét tök fölösleges ennyire erőltetni. 

Szóval a fő gond a gyatra, nem hiteles színészek, közepes minőségű szövegek, és a történet nagyfokú átírása. Még ha a többség az utóbbival nincs is tisztában, az előbbi akkor is agyoncsapja a filmes élményt. Még nézni fogom egy darabig, mert érdekel, hogy ebből a verzióból mit hoznak ki. Aztán meglátom. 

Ez az, ami hiányzik: nincs jelenléte a főszereplőknek!

Az nagy gond, ha ellentmondás van a forrásművel, de attól még esetleg működhetne a sorozat önmagában, de még úgy sem működik egyelőre.  Galadriel a legnagyobb csalódás, a karaktert és a színésznőt tekintve is (nekem Várkonyi Andreára hasonlít, ami nem segít a helyzeten).

Nézem tovább még egy darabig, aztán meglátjuk. A második rész jobb lett, mint az első volt, a törpök vittek bele egy kis életet, ezen nem aludtam el. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A látvány pazar, a párbeszédek viszont hagynak maguk után kívánnivalót. A cirkalmas körmondatok itt nem működtek, mintha valaki megpróbálta Tolkien stílusát utánozni, de ahhoz meg tizedannyi tehetsége sem volt. 

 

Meglepő módon a fekete tündékkel nem volt bajom, annyira nem lógtak ki a sorból. Szerintem Galadriel sem volt vészes, de Elrondban is poztívan csalódtam az előzetes várakozásokhoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 09. 04. - 13:39, Darth Revan9 írta:

Igen, tényleg nem létezik. De sajnos sokan hisznek a világ egyik legnagyobb hazugságában: a többségnek mindig igaza van.

Hogy jön ez ide? Ki állított ilyet? MissKarrde teljesen korrekten, érvekkel alátámasztva leírta a véleményét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 09. 04. - 13:39, Darth Revan9 írta:

Igen, tényleg nem létezik. De sajnos sokan hisznek a világ egyik legnagyobb hazugságában: a többségnek mindig igaza van. Tehát, ha a "többség" állít valamit egy filmmel, könyvvel, sorozattal...stb kapcsolatban, akkor sokan úgy gondolják tévesen, hogy az objektív igazság.

Egy produkció sikerességét viszont végső soron az határozza meg, hogy a többségnek tetszik-e, vagy sem, és ez lecsapódik majd a pénzügyi oldalon is. Az Amazon majd nyilván látja, hogy megéri-e további pénzt ölni a sorozatba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Yoda József írta:

Egy produkció sikerességét viszont végső soron az határozza meg, hogy a többségnek tetszik-e, vagy sem, és ez lecsapódik majd a pénzügyi oldalon is. Az Amazon majd nyilván látja, hogy megéri-e további pénzt ölni a sorozatba...

Igen, tudom nagyon jól. Csakhogy akiknek tetszik A Hatalom Gyűrűi, azoknak vajmi  kevés jót jelent az, ha mondjuk egy esetleges sikertelenség esetén leállítják. Ez, a hozzám a hasonlóknak vajmi kevés vigaszt jelent. Sőt, inkább csak dúlni fog bennem a harag, a düh és a tengernyi gyűlölet. És kik ellen fog irányulni? Biztos, hogy nem az Amazon ellen, akik számomra egy minőségi sorozatot tettek le az asztalra. Ha kaszálni fogják a sorozatot, akkor kb. ez az érzés lesz bennem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, tudom nagyon jól. Csakhogy akiknek tetszik A Hatalom Gyűrűi, azoknak vajmi  kevés jót jelent az, ha mondjuk egy esetleges sikertelenség esetén leállítják. Ez, a hozzám a hasonlóknak vajmi kevés vigaszt jelent. Sőt, inkább csak dúlni fog bennem a harag, a düh és a tengernyi gyűlölet. És kik ellen fog irányulni? Biztos, hogy nem az Amazon ellen, akik számomra egy minőségi sorozatot tettek le az asztalra. Ha kaszálni fogják a sorozatot, akkor kb. ez az érzés lesz bennem.

 

Ez van. Nekem is volt már olyan sorozat, ami tetszett, de sose lett folytatása, mert nem érte meg a készítőknek. Kár ezen idegeskedni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

Ez van. Nekem is volt már olyan sorozat, ami tetszett, de sose lett folytatása, mert nem érte meg a készítőknek. Kár ezen idegeskedni

Sajnos ezen nem igazán tudom túltenni magamat. Én mindig is szenvedélyes ember voltam. Emlékszem, tavaly a molyon Az Idő Kereke fináléja miatt volt "nagy felzúdulás". Én nem tartottam olyan bűn rossznak, mint oly sokan és egyből közellenség lettem, mivel nem voltam hajlandó beállni a sárdobálók sorába. Emlékszem, azok az esetek nagyon felidegesítettek. Volt olyan csaj is, aki hepciáskodva, hisztizve fejtette ki állandóan, hogy igenis a "többségnek" van igaza, Meg olyanokat mondott, nehogy azt higgyem, hogy belőlem él meg az Amazon. Na, erre már én is felkaptam a vizet, és kiosztottam alaposan. Azt mondtam, tudom, hogy nem belőlem élnek meg, de azért hadd ne legyen már kötelező azon szurkolni, hogy bukjon meg valami, amit szeretek, csak azért mert egy hangos tömeg szitkozódik, meg bunkón viselkedik. Azelőtt azzal a lánnyal sokat beszélgettem a molyon könyvekről és egyebekről, azóta viszont megszüntettem vele a kommunikációt, leállítottam a molyon a figyelés funkciót. És azt is elhatároztam, hogy ha elindul az új Idő Kereke évad, és amennyiben tovább folytatja a cirkuszait, akkor még tiltani is fogom.

El kell zárni magamat az ilyen emberektől, mert csak ártanak.

És sajnos, mivel érzelmes ember vagyok, nagyon fájdalmasan érint, ha valami nem folytatódik, amit szeretek. Nem tudom egy legyintéssel elintézni, hogy ez van. Nem tudom megállni, hogy ezen ne legyek mérges. Biztos, hogy így fogok érezni A Hatalom Gyűrűi iránt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.