Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Nem lehetetlen, hogy egyedül vagyok ezzel, de nekem a Hobbit jobban tetszett (a film) mint a Gyűrűk Ura. Legalábbis egyelőre, még hátra van két rész ugye + a könyv olvasását is a napokban tervezem elkezdeni. DE... a Hobbit járult hozzá ahhoz esetemben, hogy magát a Gyűrűk Urát is jobban megkedveljem. Ne értsetek félre, a magam módján szerettem a GYU-t, de közel sem annyira, mint sokan mások... ám ez most változni látszik. Hogy mennyire? Nos ez a jövőben kiderül :)

Nem vagy egyedül ;) Egyet értek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Riddick, azért a régi fordítás annyira megcsontosodott bennem, hogy nagyon idegen még az aláírásod ebben a formában, a réginek megvolt az az előnye, hogy jobb volt a ritmusa, így jobban megragadt a fejben:

Volt egyszer egy földbe vájt lyuk, abban élt egy babó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglehet, de én ezzel az ú fordítással ismerkedtem meg, szóval nekem meg ez a megszokott és a másik a furcsa. + a magyar szinkron is ezt a fordítást vette alapul. (Én pedig alapból nem vagyok szinkron ellenes, GYU+Hobbit filmeknél meg aztán pláne ;))

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A férfi törpök szakállához képest ez semmi. Szerintem is jó megoldás.

 

Ezek szerint Gimli kicsit túlzott:

 

Hogy is volt a dumája?

 

"Hangra, s külsőre oly hasonlóak hozzánk, hogy azt hiszik nincsenek is törp asszonyok... a törpök meg csak úgy kiugrálnak a földből." :)

 

Gilmli lehet, hogy a "kevésbé ápolt" törp asszonyokra gondolt :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenyűgöző volt a Hobbit HD-ben így itthon is :yes::clap:

PJ nagyon jól eltalálta a balanszt :D A gyerekre redukált stílust a komorabb LOTR stílussal ügyesen vegyítette :clap:

 

Egyébként szegény Gollam mire várt 60 évig? :D Van valahol valami írás arról, hogy próbálta visszaszerezni a gyűrűt Bilbotól?

Vagy vegetált a barlangjában bő 6 évtizedig? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvek alapján az valójában 78 év, csak éppen filmen Bilbó lelépése és Frodó lelépése közötti 18 évet enyhén szólva sem lehetett volna bemutatni, így az éveket igazították a filmesek, ezért lett végül 60 év (nem csak a Gyűrű hiánya miatt öregedett meg annyira Bilbó, hanem a közben eltelt 18 év miatt is, ez a filmben kicsit felemásan jött ki).

Gollam nem csak ült a barlangjában, onnan aztán eljött, történt egy s más vele addig is, amíg a mordoriak elkapták. Pl. olyanok, hogy Aragorn Gandalf megbízásából kereste és elkapta egyszer kóborlása közben, és ezután a tündék őrizték, de onnan is sikerült megszöknie, de már olyan régen olvastam a könyvet, hogy nem rémlik pontosan, mi történt (még ezen kívül is). Sajnos nem mostanában fogok bele egy ilyen hosszú könyvbe, hogy felfrissítsem a tudásomat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durvák ezek a törphölgyek. :D

Viszont nagyon nem örülök a 3. film elcsúsztatásának, eddig olyan boldog voltam, hogy a 2. után csak fél évet kell várni. :(

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.