Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Mi tegnap néztük meg a filmet, és számomra hatalmas élmény volt. Mikor anno a Gyűrűk Ura filmek kijöttek, anyukám felolvasta nekünk a Hobbit-ot (helyesebben: a "Babó"-t :D ), így most nagyszerű volt látni, ahogy az egyik kedvenc mesém megelevenedik. A bővítések mind tetszettek, főleg Radagast, akinek minden egyes percét élveztem, bár ebben valószínűleg közrejátszik a tény, hogy a karaktert alakító Sylvester McCoy történetesen az egyik kedvenc Doktorom (ő volt a hetedik TARDIS tulajdonos :D ).

A legnagyobb pozitív csalódást a Gollamos rész jelentette. Féltem, hogy ez a nem túl mozgalmas esemény unalmasan fog mutatni filmen, de Gollam skizofrénkedése és szövegei a film egyik fénypontjává tették.

Két negatívumot tudnék csupán említeni a filmmel kapcsolatban:

Az egyik, a kisebb, hogy az öreg Bilbónak ezúttal nem Makay Sándor lett a szinkron hangja. Annyira hozzászoktam a Gyűrűk Ura filmek alatt, hogy kissé kiábrándítóan hatott, hogy nem az ő hangján szólalt meg a karakter.

A másik, az animált figurák, főleg az orkok. A koboldok még tetszettek, a nagydarab királyukkal, még a trollok is elmentek, de az orkok és főleg Azog valahogy annyira videójátékszerűek voltak, hogy engem már zavart. Nem tudom, miért nem tudták volna Maszkokkal és sminkkel megcsinálni őket, mint LOTR filmekben, ott tényleg hús-vérnek néztek ki.

Ezek ellenére összességében nagyon tetszett a film és nem tudom, hogy fogom kibírni a várakozást a második részre.

 

Ami még felmerült bennem: El nem tudom képzelni, hogy a harmadik film miről fog szólni. Nagyjából most tartunk a sztori felénél, kiváncsi vagyok mivel bővítik ki még a sztorit, bár annyit tudok

hogy bekerül a képbe egy-két brutál kinézetű fejvadász ork, akikről a könyvben nem esett szó.

 

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azogot illetően: úgy olvastam, hogy az utolsó pillanatban itt csere volt, utólag forgattak le több jelenetet is, szóval akár a kapkodásra is rá lehet fogni, hogy kevésbé sikerült jól. Ami persze azt jelenti, hogy az előkészületek közben rontották el a koncepciót.

A sztori harmadánál járunk, ennél azért bővebb a történet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sztori harmadánál járunk, ennél azért bővebb a történet :)

Igaz, én fogalmaztam rosszul. El nem tudom képzelni, hol fog a második film befejeződni, mi lesz a tetőpontja, mert emlékeim szerint a végső összecsapásig már csak "kisebb" kalandokban van részük a törpöknek

(Beorn, pókok, tündék "vendéglátása", Esgaroth, végül Smaug). Úgyhogy gondolom itt az orkos szállal fogják valahogy "kibélelni" a sztorit.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El nem tudom képzelni, hol fog a második film befejeződni, mi lesz a tetőpontja, mert emlékeim szerint a végső összecsapásig már csak "kisebb" kalandokban van részük a törpöknek

Vannak ötleteim arra, hogy mi jöhet még (vagyis nagyrészt tudom is), de azt nagyon nehéz megjósolni, hogy a tetőpont melyik lesz vajon, és mit visznek át az utolsó részre. Most úgy gondolom, hogy a második filmbe kerül bele a legtöbb rész a könyvből, és a harmadik filmbe pedig már csak az utolsó néhány fejezet. Ami nem azt jelenti, hogy ez a pár fejezetnyi rész nem lehet eseménydús :D

 

Én is kiváncsi vagyok rá, de majd 1 év múlva nézem meg amikor kijön a második rész is.

Csodálom, hogy van türelmed kivárni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga a cliffhanger nem lett olyan hú de nagy, inkább a hangulat és az a jó feeling, amit a film áraszt mondatja az emberrel az "ide a következő résszel de most" érzést.

 

De a 2. rész után nem kell egy teljes évet várni a záró epizódra... csak kb fél évet!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga a cliffhanger nem lett olyan hú de nagy, inkább a hangulat és az a jó feeling, amit a film áraszt mondatja az emberrel az "ide a következő résszel de most" érzést.

 

De a 2. rész után nem kell egy teljes évet várni a záró epizódra... csak kb fél évet!

Abszolút így érzek én is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is alig várom. :) Egyébként azóta az origón megjelent egy saját vélemény is, és nekik tetszett azzal a pár külföldi kritikával ellentétben. :) Már megvettem a jegyeket (szerencsére randi keretében bonyolítom le), szigorúan 2D-re. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én rövidlátó vagyok. Közelre jól látok mindent, de távolabbra már elég vacaknak mondható sajnos a látásom, pedig még nem is hordok sok dioptriás szemüveget... mégis. Olvastam, hogy a rövidlátók elvileg érzékenyebbek a 3D-re. Nem tudom, hogy igaz-e saját tapasztalatom azt mutatja, hogy rövidlátóként az ég világon semmi baja nincs a szememnek egy 3 órás film után sem 3D-ben... se szédülés se szemfájdalom, semmi. Az itthoni 3D-s monitort is teljesen jól bírom.

 

Nute, nincs esetleg enyhe szemtengely ferdülésed? Úgy tudom ez a probléma okozhat ilyen tüneteket 3D-nél.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute, nincs esetleg enyhe szemtengely ferdülésed? Úgy tudom ez a probléma okozhat ilyen tüneteket 3D-nél.

Na még csak az kéne... :D Nem kezdek el szédülni, de azért eléggé megterhelő lenne nekem az a 3 óra. Amúgy sem értem ezt a 3D körüli nagy felhajtást, maradok a hagyományosnál. Most mindenképp, aztán lehet hogy később megnézem más verzióban. Imax 3D-s filmet én pl. még sohasem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imax 3D-s filmet én pl. még sohasem láttam.

 

Kezdhetnéd a Hobbittal az IMAX-ozást. Hatalmas élmény... IMAX önmagában nagyon zúzós. Elég bemenni az IMAX terembe, meglátod azt a marha nagy vásznat és máris elfog a feeling!

 

Felhajtás? Lehet, hogy van felhajtás a 3D körül, én nem a felhajtásokra figyelek... :) hanem arra, hogy nekem mi jön be. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hobbit nagyon jó volt! Lenyűgözött. A GYU filmekben sok a (rajongók ne olvassák a spoilert)

felesleges, talán unalmas rész.

 

Viszont itt, végig izgalmas, hangulatos az egész. Nagyon várom a következő részt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elvileg a legújabb. A mozi plakát van a borítón és nem kemény kötésű (ez volt a legolcsóbb kiadás: 2990, de egyáltalán nem gagyi) Egy haver mondta, hogy ne ezt vegyem, mert nincsenek benne a térképek, amik a régebbi kiadásokban benne voltak... rosszul tudta, mert ebben is benne van mind a két térkép :)

 

Katt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezektől a mozis könyvverzióktól herótom van, mert lerí róluk, hogy olyanoknak szánták, akik most hallottak először, a film révén, a könyvről. Persze nem rád értem ezt, Riddick. De mikor 25 év múlva előveszed, már nem lesz aktuális az a borítón viruló szöveg, hogy "már a mozikban".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, de ez most marketing :)

Nekem ilyenem van , és még egy kb. 10 éves A babó régi fajta kiadás is.

Ebben nagyon sok plusz dolog is szerepel, kiegészítések, jegyzetek és persze ez volt a javított fordítás első megjelenése is, ha jól emlékszem. Mindenesetre bármelyiket érdemes beszerezni, ha az ember a regényt szeretné elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.