Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt..Áthúzott szöveg és szmájli'. És szót is fogadtam. Legközelebb hogy érzékeltessem, ha valami nem komoly?

Értettem én a viccet, nem kell félni, csak szükségét éreztem egy általános figyelmeztetésnek, hogy minden humor ellenére ez komoly. :) Téged idéztelek, de nem ellened szólt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh...Amennyire én emlékszem:

1: A koboldok szimplán csak a hegyekben és mocsarakban bujkáló "elfajzott", satnya orkok, valódi különbség nincs a kettő "faj" közt.

 

 

2: Igen Azog már korábban meghalt az eredeti történet szerint. Az, hogy a filmekben életben vann adaptációs különbség. Nem érdemes rágódni rajta.

3: A sasok és Beorn voltak az ötödik sereg.

4: A sasok Manwé-nek a hínökei, aki az ég és szelek kis-kezdőbetűs "istene", a Világ uralkodó királya, és a Tolkienverse nagybetűs Istenének második leghatalmasabb arkangyala. Galdalf, Szarumán, Radagast és az első filmben említett két kék mágus kisebb angyalok, akiket Manwé és a tizenkét másik "isten" küldött Középföldre, hogy ellenszegüljenek Szauron-nak. Gandalf ezért tudja szorult helyzetben a sasokat segítségül hívni, de nem olyasmihez, mint amit a "How LOTR Should Have Ended" videóban kitaláltak. Szóval, amikor a sasok beavatkoznak, az a fogalom legszorosabb értelmében Deus ex Machina.

Ja és egyébként, Tolkien a Hobbit-ban használta őket először ;)

 

 

Köszi a válaszokat tisztult a kép. Kobold és Ork szinte szinoníma. Akkor Peter Jackson elég szabadkézzel viszi filmre a könyvet ez kijelenthető.

Akkor kíváncsian várom, hogy

mi lesz az új történetben Azog és Bolg sorsa? Vagy akár más szereplőké. pl.: Fili és Kili vagy Vagy akár Thorin akik a könyvben meghalnak.

utóbbi valószínű a filmben is meg fog, de Kili ugye romantikus kapcsolatba került Tauriel-lel aki "plusz szereplő" és lehet, hogy így sorsa is meg lesz változatva.

Ugyanígy kíváncsi leszek a végére, hogy a hazaút mennyire lesz kifejtve; vendégség a Tündéknél, majd Beorn-nál, majd hazatérve az árverés..meglátjuk

A sasok esetében -hiába a Hobbitban használta őket először-, akkor is sablonos megoldás, majd minden esetben azt kérdi a néző aki nincs tisztában azzal amit leírtál, hogy akkor miért nem ültek a hátukra korábban és mit kell annyit baktatni. A gyűrűk urában 2x volt/voltak, A váratlan utazásban is egyszer, így most Az öt sereg csatájában mikor feltűnnek majd, sokan fogják majd a fejüket sajnos.

Ha nagy a gáz=sasok. kár..

 

 

Értettem én a viccet, nem kell félni, csak szükségét éreztem egy általános figyelmeztetésnek, hogy minden humor ellenére ez komoly. :) Téged idéztelek, de nem ellened szólt.

Oké. :peace:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ork, stb témához ezt a linket javaslom.

KÖNYVSPOILER

 

Szerintem Kili és Fili is meg fognak halni, mert különben amelyik életben marad, az lenne a király, és nem Dain, ez pedig túl nagy módosítás a könyvhöz képest.

A sasok pedig nem egyszerűen csak madarak, mint nálunk, annál egy kicsit többek, ők Manwe hírnökei. Tolkien világában tényleg akkor jönnek, amikor nagy szükség van rájuk, és más lehetőség nincs. A szilmarilokban is többször feltűnnek megmentőként/segítőként. Sajnos a "mezei" nézőkkel nem lehet mit tenni ez ügyben, nekik csak azt tudom ajánlani, hogy olvassák Tolkient, ne csak a filmeket nézzék :oops: És nem hátaslovak, nem lehet egyet füttyenteni nekik, hogy vigyék a szereplőinket az általuk megadott helyre.

Szerintem a hazaút nem lesz túlzottan kifejtve, a LOTR végén is nagyon sok kimaradt belőle, ennél a filmnél sem számítok sokra, az árverés szerintem simán kimarad.

Azog meghalt Móriánál, de ugye őt Dáin ölte meg, az egész törp/ork háborút nagyon megkutyulták a filmre, szerintem kissé fölöslegesen.

 

 

Ami az ainukat és maiákat illeti, kicsit le van egyszerűsítve lentebb, nem csak szóhasználat szintjén :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ork, stb témához ezt a linket javaslom.

KÖNYVSPOILER

 

Szerintem Kili és Fili is meg fognak halni, mert különben amelyik életben marad, az lenne a király, és nem Dain, ez pedig túl nagy módosítás a könyvhöz képest.

A sasok pedig nem egyszerűen csak madarak, mint nálunk, annál egy kicsit többek, ők Manwe hírnökei. Tolkien világában tényleg akkor jönnek, amikor nagy szükség van rájuk, és más lehetőség nincs. A szilmarilokban is többször feltűnnek megmentőként/segítőként. Sajnos a "mezei" nézőkkel nem lehet mit tenni ez ügyben, nekik csak azt tudom ajánlani, hogy olvassák Tolkient, ne csak a filmeket nézzék :oops: És nem hátaslovak, nem lehet egyet füttyenteni nekik, hogy vigyék a szereplőinket az általuk megadott helyre.

Szerintem a hazaút nem lesz túlzottan kifejtve, a LOTR végén is nagyon sok kimaradt belőle, ennél a filmnél sem számítok sokra, az árverés szerintem simán kimarad.

Azog meghalt Móriánál, de ugye őt Dáin ölte meg, az egész törp/ork háborút nagyon megkutyulták a filmre, szerintem kissé fölöslegesen.

 

 

Ami az ainukat és maiákat illeti, kicsit le van egyszerűsítve lentebb, nem csak szóhasználat szintjén :)

Köszi neked is!

 

Könnyen lehet, hogy nem hal meg Fili vagy Kili vagy akár mindkettő, mert pont Azog jelenléte is olyan példa amit biztos túl nagy változtatásnak éreztél volna korábban.

És hogy a filmekben mindent lehet a könyvhöz képest, felhoznám az Angyalok és Démonokat,

aminek a filmváltozatában nem hal meg az utolsó áldozat és Ő lesz a pápa, pedig a könyvben biz neki is annyi volt.

Dain úgy is csak most lép a képbe így lehet, hogy a közönség miatt is egy ismertebb arcra voksolnak a filmkészítők.-persze ez már egy egyéni fantazmagória, nem is lovagolok rajta tovább..

A megkutyult ork/törp háborúra és Azog jelenlétére meg azt mondom, hogy akartak kézzelfogható főgonoszokat is az új filmtrilógiához, mert bár a sárkány a nagy durranás, de keveset van jelen és az éledező Sauron sem az az átütő gonosz jelenleg. Talán nem akarták hőseinket mindig csak névtelen kobold/ork hadak által kergettetni.

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szívesen!

 

Meglátjuk, életben marad-e valamelyikük, már nem sok van addig hátra :)

Megértem, hogy kellett a kézzelfogható ellenség a vászonra, de szerintem a LOTR esetében is jól elvoltunk a névtelen orkhadakkal :) Így is van elég akadály előttük.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Rajongok a Gyűrűk Uráért és az egyéb ilyen fantasykért meg történelmi művekért. A Gyűrűk Urával nagyobb testvéreim és apám révén ismerkedtem meg. Elkezdtem olvasni a Gyűrű Szövetségét, ám túl unalmasnak találtam az elején azt a hosszú Prológust valamint a tömény bevezetőt, ezért inkább letettem. Kis idő múlva ismét elkezdtem, végül mindhárom könyv elolvasása sikerült. Kicsit unalmasnak találtam őket, és nehéz nyelvezetűnek, de nem voltak rosszak. Ezután kezdtem el csak olvasni a Hobbitot. Az már sokkal jobban tetszett, mint a folytatásként szolgáló trilógia, valamivel szerintem könnyebb volt a nyelvezete.

Megnéztem az összes eddig elkészült LOTR-filmet (az 1977-es The Hobbit-ot valamint az 1980-as The Return of the King rajzfilmeket kivéve), és tetszett mind. Bár a trilógia jobban tetszett, mint az eddig elkészült két Hobbit-film. A harmadik részére viszont már nagyon kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 évesen elég kemény "munka" lehetett elolvasni :) Ehhez a könyvhöz kell egy kis "felnőttség" is, hogy igazán tudja élvezni az ember, szerintem majd olvasd el újra, meglátod, más élményt fog adni :)

 

Rog, köszi a képeket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig pont a második epizódnál úgy éreztem, hogy a bővített jelenetek még sokat hozzáadhatnak az élményhez, mert néhány részt (pl. a tóvárosi jeleneteket) kicsit rövidnek éreztem. Ez viszont csalódás. Remélem a többi visszarakott jelenet ennél sokkal jobb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az első rész után pont attól tartok, hogy Jackson megint csak felesleges vagy irritáló jeleneteket pakol vissza. Van egy olyan érzésem, hogy itt a bővített változat már csak egy rossz tradíció miatt készül el. Eleve az egész Hobbit-trilógia egy bővített változat a könyvhöz képest, kár ezt még tovább bővíteni, pláne úgy, ahogy az elsőnél csinálták. Persze, ne legyen igazam, de ez a jelenet már pont nem azt mutatja, hogy tévednék. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos A hobbit-filmeket teljesen fölösleges bővíteni. A Gyűrűk Uránál volt értelme, mert sok apróságot tett még hozzá a világhoz, ezt A hobbit esetében nem tudják jól megcsinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.