Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Igen, az. Csak ne vágna ilyen morc fejet a csinos pofijához :)

 

Csoli, köszi a szétszedett bannerképeket.

 

Szívesen! Megtetszett a kép, de sajnos egyben nem működik mint háttér, nem arra való..

De darabokban váltakozóra állítva tök jó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus ez a "panorámakép", Szarumán befigyel ott a háttérben. :D

 

Biztos nagy szerepe lesz. :P Bár ez tök lényegtelen..Nagyszerű, hogy az igen koros színészóriás még mindig rendelkezésre állt.

Főleg azok után, hogy állítólag milyen morcos volt, hogy anno a Király visszatér-ből kivágták a jelenetét/jelenlétét.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nagy szerepe lesz. :P Bár ez tök lényegtelen..Nagyszerű, hogy az igen koros színészóriás még mindig rendelkezésre állt.

Főleg azok után, hogy állítólag milyen morcos volt, hogy anno a Király visszatér-ből kivágták a jelenetét/jelenlétét.

Nagyon bírom az öreget, minden másodpercét iszom a vásznon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örülnék ha nem csak grandiózus, de izgalmas is lenne. Mondjuk mint a Gyűrű Szövetségének a zárása. Ahogy ott irtják az orkokat, de pláne ahogy Aragorn küzd a "főorkkal"... olyan intenziv jelenetet Jackson azóta se rendezett.

 

Nekem az kevésbé jött be, mint a másik 2 csata:)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még nem is ez a legnagyobb baj vele...

 

Jah hát én a könyv és a film közötti különbségekről nem tudok nyilatkozni, mert nem olvastam egyiket sem ha erre gondoltál, mert még a Star Wars könyvekben sem értem utol az összes magyarul kiadott könyvet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minas tirith-i csatának vannak iszonyú jó és nagyon elcs*szett részei is többféle szempontból...

És biztosan grandiózus lesz A hobbit 3 csatája is, de attól félek, az eddigiek alapján, hogy abban még több elrontott effekt/jelent lesz. Kivéve, ha közben Jacksonék megtáltosodtak, de ebben felesleges bízni.

 

Cupsy, nem is a film és a könyv közötti különbségekről van szó, hanem a filmről önmagában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félig-meddig a werkfilmekben is benne van egyébként a CGI bénázás oka: a WETA egyszerüen túl van terhelve. Ráadásul például a Hobbit 2 végénél a sárkányos akciót állítólag vagy 6 hét alatt kellett összerántsák, mert Jacksonnak az utolsó pillanatban jutott eszébe, hogy ilyen is kéne. Amihez volt már modelljük (Smaug) az persze baromira jól nézett ki, amit viszont frissiben kellett lemodellezni (a csúszdának használható folyékony arany) az nem igazán.

 

Cupsy: Minas Tirith kapcsán MissKarrde pontosan összefoglalta az én véleményemet. Vannak ott elképesztően jó pillanatok, meg eszement marhaságok. Ahol gyenge ott nem azért mert rosszul adaptál, hanem mert mint film gyengélkedik. Igény esetén szívesen kifejtem bővebben is, csak mondjuk egy ilyen írás jó hosszú lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig is volt valamia minas tirith-i csatában ami miatt nem tudtam annyira éltetni mint azt a legtöbben teszik, de sosem jöttem rá mi az. Nagyon tetszik és nagyon szeretem (a kedvenc részem a rohirrok érkezése és amikor Gandalf harcol a betörő orkokkal), de most, hogy Bomarr rávilágított arra, hogy filmként vannak ott gyenge pillanatok már értem mi zavart itt mindig is, néhány jelenet tényleg elég gyenge és oda nem illő. Ami elsőre eszembe jut az Denethor halála, ahogy tűzben égve kirohan és lezuhan a városra, ezt én mindig elég bugyutának tartottam, a könyvben ez sokkal jobb. De amikor a haradia megérkeznek ésa rohirrokkal csatáznak az sincs épp a legjobban megoldva, olyan érzésem van mintha ott már a készítőknek kilett volna mindenük a filmmel és beletettek minden ötletet ami eszükbe jut. Az olifántok feltűnése egyébként tetszetős (nem véletlen a birodalom visszavág lépegetőinek érkezése alapján készült). Szerintem a világon egyedül vagyok ezzel, de a Helm szurdoki csatát jobban szeretem.

 

A Hobbitot még nem olvastam és egyik filmet sem láttam, bár szívesen megnézném, de nincs olyan kategóriába, hogy mindenképp látnom kell, idővel ő fog eljönni hozzám :D

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a világon egyedül vagyok ezzel, de a Helm szurdoki csatát jobban szeretem.

 

Nem vagy egyedül, mert ott több a tényleges ostrom harc, ami nekem mindig is jobban tetszett mint amikor két sereg nekiugrik egymásnak a réten :) Meg a végén kicsit no fair-nak éreztem amikor jönnek a szellemek aztán szétkapnak mindenkit semmi perc alatt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hobbitot még nem olvastam és egyik filmet sem láttam, bár szívesen megnézném, de nincs olyan kategóriába, hogy mindenképp látnom kell, idővel ő fog eljönni hozzám :D

 

A Hobbitot én sem olvastam még, de a film sokkal jobban beszippantott (talán ez a helyes kifejezés), mint a GYU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor íme a lista azon elemekről, amik nekem nem tetszettek az ostromban. Elöljáróban két dolgot szögeznék le: bár gondolom egyértelmű, de ezt nem valami kinyilatkoztatásnak szánom. Minden amit leírok csak az én szubjektív véleményem. Másrészt: a Gyűrűk Ura az egyik kedvenc filmtrilógiám, ami egy szinte tökéletes nyitánnyal kezdett. A Gyűrű Szövetsége nálam a fantasy műfaj egyik csúcsa. Nagyon szerettem volna ha hasonló színvonalon folytatódik és talán épp ezért a Két toronnyal és a Király visszatérrel néha a szokottnál is szigorúbb vagyok. Kedvelem őket, de néha kis hibáik is nagyon tudnak zavarni.

Hogy melyik hiba mennyire számít nálam zavarónak azt a "Hülyeségfaktornál" jeleztem.

 

1, Minas Tirith mesterei elfelejtették normálisan megépíteni a falakat

Hülyeségfaktor: alacsony

fn0Qqyj.jpg

Ez apróság, de mikor először láttam ez volt az első ami kidobott a csata hangulatából. A felvezetés ugyanis briliáns (különösen ott, ahol Minas Morgulból vonulnak ki az ork csapatok, de az osgiliath-i jelenetek is rendesen öntik az olajat a várakozás tűzére). Aztán kiderül, hogy elég egy nagyobb kődarabot neki hajitani az épületeknek és azok kártyavárként esnek össze. Nem az a bajom, hogy ez nem reális, hanem hogy igy nincs nagyon értelme az ostromnak. Ezek után kár közvetlen támadást indítani a város ellen: elég pár óráig hajigálni (kővek bőven vannak Osgiliath romjaiból) aztán estére már Minas Tirith nem lenne más mint egy nagy romhalom.

 

2, Gandalf lekaratézza Denethort

Hülyeségfaktor: közepes

FtZvvTE.jpg

Milyen lenne már, ha az ep.1 közepén valaki egyszer csak hasbarúgná Amidala királynőt és elkezdene a nevében parancsokat osztogatni és mindenki körülötte pont lesz*rná a dolgot, sőt követné az új parancsokat. Pedig később kiderül hogy Denethornak vannak olyan hűséges testőrei, akik a parancsára akár a fiát is hajlandóak élve elégetni. Ők épp kávészüneten voltak, amikor Gandalf úgy döntött, hogy lekungfuzza a botjával? Értem mit akar mondani a jelenet, de a kivitelezés elég idióta lett.

 

3, A Boszorkányúr vs. Gandalf

Hülyeségfaktor: nagyon magas

h7irDr5.jpg

Ezt az összecsapást már az ostrom előtt megintrozzák, amikoris a mordori seregek parancsnoka a Boszorkányúr bejelenti, hogy a mágust magának akarja. És amikor végre eljön az összecsapás pillanata, mi történik? Miután a Boszorkányúr tönkreteszi Gandalf botját a mágus magatehetetlenül elterül a földön. A nazgulok ura kivont karddal áll felette már csak le kell csapnia.... de nem teszi meg mert hall egy kürtszót. Biztos a kürtszóról eszébe jut, hogy nyitva hagyta a gázt és gyorsan haza kell repülnie, mert ezután fogja és kirepül egy kis időre a történetből. Se Pelennor mezején se sehol máshol nem látjuk egy darabig. A filmtrilógia legbénábban kivitelezett deus ex machina jelenete.

Apró igénytelenség: a nazgul vezér lángba borítja a kardját, de valamiért a tűz ezután el is tűnik, még a kürtszó előtt.

 

4, Lótankok

Hülyeségfaktor: közepes

f6N0fOX.jpg

Az már a helmi szurdoki csatában is kiderült, hogy a Gyűrűk Ura világában a lovas roham egy valóságos csodafegyver: ha valaki egy hátassal belerohan egy orktömegbe, akkor a rémpofák nem csak hogy elvesztik a tömegüket és így mint valami rongybabákon át lehet rajtuk gázolni, de ráadásul a maradék kis eszük is elillan és még azt is elfelejtik, hogy legalább egy kardot, dárdát, bökőt, vagy akármit maguk elé tarthatnának, amibe ha belefut egy ló tán a roham még meg is torpanna.

A jelenetet tovább rontják a gyenge effektek, amik egyértelművé teszik hogy a roham nagyrészt úgy lett felvéve, hogy a pacik minden akadály nélkül rohanhattak a semmibe a szétcsapott ellenség pedig később lett köréjük téve.

 

5, A lángoló Denethor fél-maratonja

Hülyeségfaktor: magas

ejaMLXb.jpg

Azon jelenetek egyike, amit a bővített változat csak tovább rontott. Abból ugyanis kiderül, hogy a szentély, ahol Denethor begyullad egy lentebbi, félreeső részen van. Ezután úgy hogy az egész teste ég, hegynek felfelé kell fusson legalább pár száz méteren, hogy elérjen a csúcsig. Én égés nélkül is nehezen bírnám. Denethor viszont nagyon jó kondiban van: a vége akár problémás is lehetett volna, hisz az egész terület körbe van vonva falakkal. Ha az ember már egy jó ideje fut orditva, úgy hogy az egész testét lángok marják más sem hiányzik minthogy a drámai leugráshoz még egy falat is meg kelljen mászni. De a minas tirith-i épitészek nagyon előrelátóak voltak. Egy kis részen amit mi az ismerőseimmel csak "királykiugrónak" hívunk kihagytak egy részt ahol hatásvadász módon levetheti magát.

Atyaég.. én komolyan nem értem mi járt Jackson fejében amikor ezt az egészet kitalálta. Legalább a szentély ne lett volna ilyen baromi messze...

 

6, Boszorkányúr vs Éowyn

Hülyeségfaktor: közepes

NFEfZ2q.jpg

Ha eddig nem lett volna egyértelmű itt teljesen világossá válik: a Boszorkányúrnak egyszerüen csak baromi jó a PR-ja. Egyébként az ürge egy vicc. Miután keményen bejelenti, hogy senki ne álljon a nazgul és a prédája közé két azaz két csapással levágják a rémhátasa fejét. Ezután jön a Boszorkányúr szenvedése a saját buzogányával: szegény akkora fegyvert hozott a csatába amit láthatóan képtelen kezelni ezért össze-vissza hadonászik vele és a támadásait is meglehetősen nehézkesen indítja be. Valaki szólhatott volna neki, hogy azért mert valami irtó jól néz ki még nem biztos hogy hasznos is. Összesen egyszer sikerül pontosan betalálnia, de utána természetesen nem visz be halálos csapást, hisz már a Gandalfos esetből is tudjuk, hogy neki a főszereplők legyilkolásához nem igazán fülik a foga. Helyette picit monologizál és várja hogy itt is beérje őt egy deus ex machina, ami ezúttal a halálát jelenti. Ez az egész Boszorkányúr micsoda egy elpocsékolása egy karakternek.

 

7, Legolas vs olifánt

Hülyeségfaktor: közepes

HNahrlB.jpg

Ha jól értem akkor ez valamiféle tisztelgés akar lenni a Birodalom visszavág előtt. Még az olifánt is pont abban a pózban csuklik össze mint a lépegető, amit Luke kiiktatott. Akárhogyis: szerintem borzasztó. Pont az ilyen súlytalan akciójelenetek, ahol az ellen kinyirása láthatóan semmiféle kihívást nem jelent tudják nálam totál tönkretenni a filmezés élményét. Pláne ha ez egy olyan csata részét képezi, ahol pár pillanattal ezelőtt még sikerült összehozni néhány olyan torokszoritó pillanatot, mint például azt, ahol Minas Tirith kapuját áttörik a felfegyverzett páncélos trollok. Egyik percben a film azt szeretné ha izgulnék -az olifántok Théoden hadai ellen még valós veszélyt jelentenek- a következőben közli, hogy ugyan már móka és kacagás az egész. Csak egy Legolas kell ide, aki rajzfilmszerü, gagyi animációkkal ide oda ugrál (aki esetleg elbizonytalanodott: a fentebbi kép nem látványterv hanem a filmből van) és már meg is van nyerve a csata. Lehet csak 10-15 képzett tünde-harcos kellett volna és egymaguk megnyerik a csatát.

 

8, Théoden halála egy non-event

Hülyeségfaktor: közepes

kJOquFg.jpg

Ha a film bemutatója előtt össze kellett volna állítanom egy listát a legjobban várt momentumokból akkor Théoden halála biztosan az élbolyban végzett volna. Boromir halála óta az első eset, hogy egy fontos pozitív szereplő elpatkol az ilyesmi pedig csak növeli az izgalmat és a feszültséget. Ehhez képest a filmben az egész olyan semmilyen lett. Az ostrom már vissza van verve, amikor haldoklik. Az utolsó szavait is úgy mondja, mint ha kutya baja se lenne. Aztán egyszer csak annyi neki és én az égatta világon semmit nem érzek. Pedig én az a fajta vagyok aki -ha igazán jól van felvezetve és megcsinálva- simán megkönnyez egy-egy drámai pillanatot. Lehet hülye hasonlat, de ennél még annak az ewoknak a halála is jobban meghatott, akit kilő az egyik lépegető és a társa meglöki párszor az élettelen tetemét. Megkönnyezni ugyan azt se szoktam, de az működik. Pedig az egy ewok volt ráadásul egy utolsó senki, nem egy fontos frakció feje és egy korábbi rész központi figurája.

 

9, Szinte az egész csata PG-s

Hülyeségfaktor: alacsony

g75roq7.jpg

Szeretném hinni, hogy nem vagyok egy vérszomjas fajta, de ha ostromról vagy csatáról van szó, akkor ahhoz, hogy az összecsapás intenzitását át tudjam élni, legalább annyira kell egy-két durvább pillanat, mint a léptéket érzékeltető nagytotálok. Az első két Gyűrűk Ura film nagyon szépen meg tudta oldani, hogy miközben nem fulladtak agyatlan vérfürdőbe, egy-két elejtett húzósabb momentummal érzékeltették, hogy a játék azért nem babra megy. Két gyors példa: a Helm-szurdoki csatában látjuk ahogy az egyik ork lábát térdnél levágják, a kapunál pedig amikor beakarnak törni az egyikük karját meszelik le. Egyik se véres és viszonylag rövid ideig látjuk őket, de ennél nem is kell több. De mondhatnám akár az első Hobbit filmet is: amikor a flashback jelenetben feltartják a levágott törp fejét akkor bizony elmormogtam magamban egy "aztak*rvát".

Itt viszont még a bővitett változat is visszafogott, néha az összecsapások mintha inkább a Bud Spencer filmek előtt akarnának tisztelegni: olykor az orkok botcsapásoktól esnek össze meg olyan kardvágásoktól amik láthatóan még a ruhájukban se okoztak kárt. Már csak azért sem értem hogy mire fel ez a finomkodás, mert az egész ostrom azzal nyit, hogy levágott emberi fejeket hajigálnak a városba. A film elég egyértelművé tette, hogy nem a kis lurkókat lőtte be célközönségnek. Hát akkor? A legdurvább még talán az a bővített jelenet, ahol a torz ork főnököt elintézik Aragornék (innen van a fentebbi kép), de az is inkább rajzfilmszerű. A kivitelezése nem túl erős.

 

Lehet úgy lenne igazságos ha ezután írnék egy listát arról is, hogy mi az ami kifejezetten tetszett a Minas Tirith-i ostromban, de így is tovább tartott ezt a listát megírni mint gondoltam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1, Az egy külső toldalék épületrész, a főfalak azért jobban bírják :)

 

2, Azért ő mégis csak Mithrandir és a Denethorhoz hű erők is valószínűleg fostak vele szemben, hogy elvarázsolja őket :)

 

4-7. Azért mégis csak 2003-ban csinálták :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1, Mit jelent pontosan az hogy toldalék épületrész? Az egy torony, ami a városvédelem része, hisz helyet ad egy katapultnak, ami a támadó sereget hivatott gyengiteni. De nem is kell különösebb erősítés, hisz már csak ahhoz, hogy elbirja a saját súlyát -kőből van az egész- olyan erősen kéne egybelegyen, amit nem tehetné tönkre egyetlen kolintás. És a városfalat leszámítva szinte minden épület így omlik össze. Ennek semmi értelme, pláne egy olyan városnál ahol ilyen könnyű ostromnál célba venni a belső épületeket. Gyakorlatilag az egész város elpusztítható pusztán a katapultokkal.

 

2, Tehát félelemből engedelmeskednek az emberek? Nem érzed úgy hogy ez kicsit out-of character? Gandalf úgy keriti pozicióba magát, hogy leüti a vezetőt és arra apellál, hogy úgyis annyira félnek a hatalmától hogy majd engedelmeskednek neki az emberek. Ne már...

 

3, És ha 2003-as akkor nem lehet ütős, igazán jó forgatókönyvet irni, meg rendes akció-jeleneteket forgatni és az izgalmas pontokat kötelező volt deus ex machnikkal feloldani? A Gyűrű Szövetsége 2001-es és nyoma nincs ilyen hibáknak benne. De például a Waterloo amiben minden idők egyik legjobb csatajelenetét forgatták le 1970-es.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.