Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Nem vagy egyedül, mert ott több a tényleges ostrom harc, ami nekem mindig is jobban tetszett mint amikor két sereg nekiugrik egymásnak a réten :) Meg a végén kicsit no fair-nak éreztem amikor jönnek a szellemek aztán szétkapnak mindenkit semmi perc alatt :D

 

Örülök akkor, hogy nem vagyok egyedül ezzel, 10 év alatt csak olyannal találkoztam akineka minas tirith-i csata az etalon. A szellemsereg érkezésével is az a baj, hogy amellett feleslegesen hat Aragornék akciója.

 

Bomarr, le a kalappal, nagyon jó és igényes összeállítás. A Denethoros résszel nagyon egyet értek lentebb is írtam. Számomra a trilógia leggyengébb jelenete.

Théoden halálát én is mindig súlytalannak éreztem, és a jelenet itt is próbál hajazni a Star Warsra (Vader halála)

Az Éowyn vs Boszorkányúr csatát én mindig szerettem és most sem változott ez meg bennem, de logikus amit írsz. A Gandalf vs. Boszorkányúr viszont tényleg több sebből vérzik, már alapból az, hogy csak a bővített verzióban szerepel. A film korábbi szakaszában felvezetik, aztán amikor Pippin Gandalfhoz rohan, hogy mentsék meg Faramirt még a kezében van a bot, de mikor betörnek Denethorhoz már sehol sincs. De, hogy magáróla jelenetről is szót ejtsek, ahogy megérkezik a Boszorkányúr az hatásos kellően feszültséggel teli, de ahogy lerendezték a harcot az a nesze semmi fogd meg jól elven működik. Mondjuk a könyvben is csak annyi volt, hogy egymással szemben állnak aztán a rohirrok érkezése miatt a nazgul a csatatér felé veszi az irányt, de a filmen jobban is megoldhatták volna, bár ez szerintem még olyan amin túllehet lendülni és adott esetben élvezni is a jelenetet mert mindezek mellett azért jól néz ki.

Az effekteket nem is vettem észre idáig érdekes így kikockázva látni.

És a végére a Legolasos jelenet, de inkább magáról Legolásról szólnék. Ez a jelenet semmi másról nem szólt mint egy látványos de felesleges akció jelenet bepréseléséről. A Két toronyban ez is jobban tetszett mikor egy pajzson állva a lépcsőn lefelé csúszva nyílazza az orkokat. Viszont Legolas szerepe a GYU-ban (film és könyv egyaránt) ENNYI. Nincs igazán fontossága a karakternek nélküle ugyanúgy működne az egész történet, de mégis sokan főszereplőnek tekintik. Bajom nincs vele egyébként, de mindent összevetve egy jelentéktelen karakter (a hobbitban nem tudom mennyire fontos a szerepe).

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2, Nem azt mondom, hogy Gandalf erre alapoz, de ez megmagyarázná, miért nem ugrik oda "Baramir Treoten" tizedes és rángatja le a lóról

 

4-7es félreérthető volt most már látom 4 vessző 7t kellett volna írnom 4 kötőjel 7 helyett, szóval csak a 4esre és 7sre gondoltam ott is a grafikai megvalósítás hiányosságaira mint pl.: a rajzfilmszerű ugrabugra

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép lista, és az utolsó hangig egyetértek vele. Sajnos ez a csata is áldozatává vált Jackson megalomániájának és kapkodásának, és inkább látványos, semmint jól felépített. Viszont a látványosságot néha nagyon kikezdi a pocsék trükkfelvétel. Az nem mentség, hogy 2003-as, vannak benne olyan jelenetek, amik már az 1999-es ep1-ben sem fogadtam volna el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha valaki egy hátassal belerohan egy orktömegbe, akkor a rémpofák nem csak hogy elvesztik a tömegüket és így mint valami rongybabákon át lehet rajtuk gázolni

Ez van akkora marhaság mint az hogy Sauron buzogánylengetésétől szanaszét repülnek az ellenfelek. Sőt megkockáztatom hogy utóbbi eset nagyobb marhaság. :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, nagyon jó összeállítás, és szintén egyetértek vele. Számomra az egyik legfájóbb a rohírroham végének ilyen elrontása, mivel a megérkezésük a kedvenc jelenetem, minden megnézéskor megborzongok rajta, annyira tetszik. És a Gandalf/Boszorkányúr összecsapás, mindig is iszonyú bénának tartottam. Ilyenkor bezzeg nem írják át jobban a könyvet.

 

Palpi, Legolas A hobbit könyvében egyáltalán nem szerepel, a filmbe csak azért került bele, mert az apja/otthona szerepel, és legyen összekötő kapocs a GYU-val. Szerintem elég lett volna az is, hogy megjelenik a kérdéses jelenetekben, aztán annyi. Ehhez képest egy egész és valójában nemlétező, kissé (nagyon) fölösleges szálat kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atyaég, 25 perc plusz jelenet lesz a Smaug pusztasága bővített verziójába, a trailer tanulsága szerint:

Szerintem már a mozis változat is egy órával hosszabb a kelleténél, így valószínű, hogy a rendezőit inkább passzolom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... tovább tartott ezt a listát megírni mint gondoltam :)

 

Örülök, hogy megírtad! Megvilágosodásszerű élmény volt. Lappangó fanyalgásaimnak adtál hangot.

Igazad van. Ezért volt fintor mindig az arcomon, annak ellenére, hogy nagyon szeretem a trilógiát.

És én még talán sosem olvastam WETA-t elmarasztaló hangvételű írást, de sosem értettem nagy hype-ot, mert olyan gyenge dolgaik vannak, hogy hihetetlen.

pl.: a farkas(lovas)ok és főleg mozgásuk olyan béna és súlytalan a Két Toronyban, hogy arra nincsen szó.(sem több szóból álló kifejezés..) :P

És a pén: Hobbitban is ilyen még mindig és eltelt több mint 10! év!

 

A legeltaláltabb "címecskédhez"(Denethor félmarathonja) fűznék hozzá valamit:

Gandalf agáskodó lova lefelé menetben talpalja le, mire Denethor ettől FÖLesik a tüzre! :lol2:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem már a mozis változat is egy órával hosszabb a kelleténél, így valószínű, hogy a rendezőit inkább passzolom :)

Főleg az extratartalom miatt érdemes megvenni, azért várok rá :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legeltaláltabb "címecskédhez"(Denethor félmarathonja) fűznék hozzá valamit:

Gandalf agáskodó lova lefelé menetben talpalja le, mire Denethor ettől FÖLesik a tüzre! :lol2:

 

Tényleg az mekkora :lol: Nagyon elrontották azt a jelenetet de legalább lehet rajta nevetni ha csak önmagába nézzük :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Azért a Photoshoppos team keményen megdolgozott velük. :evil:

Nem kétlem :D

 

A többi kép sem rossz, gondolom, most már bármikor számíthatunk különböző anyagokra a filmmel kapcsolatban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.